Star Trek: Short Treks

Sci-Fi / Dráma / Krátkometrážny
USA, (2018–2023), 2 h 27 min (Minutáž: 2–18 min)

Anson Mount, Ethan Peck, Rebecca Romijn, Mary Wiseman, Yadira Guevara-Prip, Aldis Hodge, Doug Jones, Rainn Wilson, Rosa Salazar, H. Jon Benjamin, Mimi Kuzyk (viac)

Kolekce krátkých příběhů, která jde do hloubky a dále rozvíjí klíčové postavy ze světa Star Treku. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (7)

Q&A (2019) (S02E01)

Nemohu jinak. I přes tu vokální vložku. DSC nesnáším, Pikrd mě celkově moc neohromil (úplná hrůza to taky není), ale nový Pike+2, včetně lodi mě tenkráte naprosto dostal. Jelikož s opatrně optimistickým pohledem (jak by řekl Obi-Wan), vyhlížím STSNW, tak objevení tohoto přišlo v pravou chvíli. Number One je prostě super a konečně! po více jak půl století jí dali plné jméno (a jako bonus navíc, pěkná baba, jak se lidově říká), Spock je docela v pohodě a jsem rád, že zde má jako komplet Spock včetně uniformy, které jsme si v DSC moc neužili (toho zarostlého šílence z 2.s. DSC, nepočítám), dost prostoru na to, abych věděl, co od něj v novém tv s. mohu čekati. Za mě mohli v tom výtahu býti klidně třebas 30min. stopáže dílu. A závěr na mňamózním můstku bych potřeboval natáhnout tak na hodinu. Jen nechápu ten výtahový systém. Ten je fakt bizár na entou. To jsem netušil, že je TOS Enterprise větší uvnitř, než zvenku. Že by skrytá pocta STE dílu Future Tense? ;-))) ()

The Trouble with Edward (2019) (S02E02)

Po Lower Decks jsem si naivně myslel, že mě již nic nepřekvapí. Ale ta reklama na konci....za to ty 4. Nevím, zda mě to má urážeti či co, ale kašlu na to. No a ten děj před tím byl pohoda jazz, včetně toho úchylně slizského vědátora (který na mě silně působil jako kombinace gaye a pedofila, eeeew) co posílá anonymní zprávy negativního charakteru o své velitelce. Tribblové byly prostě Tribblové, jako vždy a to jak Tribbl vystřeluje z dalšího, to jsem ještě neviděl, checht. Plus za to, že jsem viděl dalšího kapitána krom Pikea. V tomto př. kapitánku.;-) Palce nahoru za jakýkoli záběr na Enterprise. Jako bonus loď třídy Magee (co ti tvůrci DSC hulili, když vymýšleli ty názvy?:), která mě vždy bude facinovati tím, jak někdo prdne talíř a na něj pak přilepí 2 warp gondoly a má hotovo, haha. Podobné ujetiny dělali i autoři DS9 v Dominionské válce.;-) Zde ovšem, totálně přeplněná chlupatými koulemi.  *Srst může způsobit zadušení. Je doporučeno oholit cereálie Edwardovým značkovým holítkem na Tribbly, obsaženém v hrací soupravě - Super Salon Tribblovských Cereálií (prodávaném zvlášť). Edwardovy Cereálie s.r.o. nejsou zodpovědné za to, jestli tribblové po požití přežijí a replikují se v zažívacím traktu. Žvýkejte opatrně.  ()

Ask Not (2019) (S02E03)

Tohle si klidně mohlo prohoditi stopáž s Tribblíky a bylo by. Mount mi stále dokazuje, že je výborná volba s charismatem na rozdávání, který snad občas zastiňuje i Kirka. Nechci se rouhati.;-) Co bych ale osobně vypíchl, tak jest obsazení oné kadetky, kterou jsem si na chvíli spletl s indiánkou, což nejsem sám, páč ten historický laps, známe všichni (i ti, co hráli pod lavicí lodě či piškvorky) ze ZŠ:))) A tomu já říkám pestrost. A ne, rváti do každého filmu, potažmo tv s. současnosti černochy a asiaty, kteří jsou už dosti profláklí. Takhle se to má dělat. A ono to najednou jde, co? Kolik vidíte asi tak Indických či Indiánských herců jinde i v ST? Asi tak. Special quest stars teď už Una Chin-Rileyová aka Number One a samoz. Spock.;-) Tak jest. P. s. a jsem moc rád, že konečně mohu dáti něčemu z produkce Kurtzman/CBS více jak odpad či max 3 hvězdy. Lower Decks nepočítám, páč jak vím, na tom se Kurtzman prakticky vůbec nepodílí a má tam jen jméno, aby mu chodily složenky.;-) ()

Ephraim and Dot (2019) (S02E05)

Relativně zábavná blbinka alá Lilo a Stitch, která neurazí, ale ani nenadchne. Body a palce dolů, za zmínění posr. houbičkové vesmírné sítě. ()

Children of Mars (2020) (S02E06)

Vykalkulovaný doják, či zajímavá ST emotivní vsuvka? To ať si každý rozhodne sám. Za mě se jedná o silně emotivní prequel k 1.s. Pikrda a zajímavého křížence mezi Outer Limits v.2.0 a K-Pax. P. s. ani se nedivím, že mi tato jednohubka příjde o dost quallitnější a zajímavější než celá 1.s. onoho Pikrda. ()

Skin a Cat (2023) (S03E01)

Tak i ST se dočkal svých Forces of Destiny. Byť jeho SW protějšek má těch dílů daleko více, což mě nepřequapuje. Jde o 3. anim. příspěvek do STU. Tady se ale jede a TO je významné, ve stylu nezapomenutelné TAS ze 70tek. A to včetně hudby. Takže by to neměl minouti žádný TOS, potažmo TAS znalec. Tento díl jest ovšem poněkud šílený a je to něco, co bych čekal spíše od LD. Ve 2.díle je velmi příjemná a sympatická pocta SNW. Které už svou kreslenou LD podobu již dostalo v 2x07. Teď už mají i TAS vzhled a sluší jim to. Další důkaz, že ten design TASky je věčný a lze ho úspěšně naroubovati např. na TNG či STVoy, jak nám ukázali machři z jutub kanálu Gazelle Automatons. Samoz., že díky šibeniční stopáži, účinek z těla rychle vyprchá. Ale zase si to můžete pustiti třebas 20x dokola. ;-) Ne, fakt by mi nevadilo, pokud by těch dílů bylo aspoň 30. Příjde mi totiž poněkud ujeté, čekati každý týden na 4minutovku, kterých je v tomto projektu jen pár. ()

Holiday Party (2023) (S03E02)

Squellá řachanda u které by jste mohli přísahati, že SNW vzniklo jako anim. tv s. ze 70. let. A dojde i na nechvalně proslulé a vysoce dementní DSC. Jenže ouha, ono je v podání TASky, asi tak o 100% přijatelnější. Lépe řečeno, koukatelnější. A je fuk, že jde o zhruba minutu. Special quest star...Hemmer.  ,,Spork´´. :) ()