Star Trek: Short Treks

Sci-Fi / Dráma / Krátkometrážny
USA, (2018–2023), 2 h 27 min (Minutáž: 2–18 min)

Anson Mount, Ethan Peck, Rebecca Romijn, Mary Wiseman, Yadira Guevara-Prip, Aldis Hodge, Doug Jones, Rainn Wilson, Rosa Salazar, H. Jon Benjamin, Mimi Kuzyk (viac)

Kolekce krátkých příběhů, která jde do hloubky a dále rozvíjí klíčové postavy ze světa Star Treku. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa joe196666 k tomuto seriálu (3)

Calypso (2018) (S01E02)

Je tohle Star Trek? Nemám příliš ve zvyku psát hodnocení filmů. Každý nechť si vytvoří svůj vlastní názor. V tomto případě však dělám sporadickou výjimku z úcty ke scénáristům, neboť druhá epozoda ST Short Treks je, dle toho mého názoru, opravdu velmi povedená. Pozornému divákovi bylo nastraženo mnoho indícií. Paralela USS Discovery a nymfy Kalypsó z řecké mytologie je pro edukované přinejmenším zajímavá. Obzvláště, když je propracována v mnoha dalších odkazech. Škoda, že neznalý kupříkladu Homéra, ji nedokáží tolik ocenit (a asi si jen kvůli tomu nebudou číst řecké báje). Linka filmu Funny Face s kouzelnou Audrey Hepburn mě opravdu potěšila. Funny Face zanechal svoji "živou" AI lásku Calypso svému bájnému osudu... Ale myslím, ano, tohle je Star Trek! ()

Mistr úniků (2019) (S01E04)

Epizoda Magic to Make the Sanest Man Go Mad (S01E07) v první řadě STD byla dle mého názoru jedna z nejzábavnějších. Většina českých "fanoušků" ST však měla jiný názor.... ale možná by se teď opravili, kdyby se na STD podívali znovu s odstupem (bez předsudků). Tato epizoda ST:Short Treks je jednoznačným koncertem nejen herectví, ale i režie zhuštěné do 15 minut. Ať žije svět ST!!! ()

The Trouble with Edward (2019) (S02E02)

Ve světě ST není nic náhodou... Jsem zvědav, jakou roli budou hrát Tribblíci ve 3. řadě STD :) To nemůže být jen odkaz na TOS (S02E13) ;) ()