Rosamunde Pilcher

• Rakúsko Rosamunde Pilcher
Nemecko / Rakúsko, (1993–2024), 250 h 9 min (Minutáž: 82–180 min)

Predloha:

Rosamunde Pilcher (kniha), Rosamunde Pilcher (poviedka)

Stuart Davidson, Alexander-Klaus Stecher, Patrik Fichte, Daniela Ziegler, Michael Roll, Diana Körner, Christine Mayn, Siemen Rühaak, Will Mattos (viac)

Recenzie používateľa laik_60 k tomuto seriálu (100)

Cesta za šťastím (2011) (E100)

sympatická romantika, keby nemala tanečnica Rose tú nevkusnú ružu vo vlasoch ... bolo by to snáď aj na štyri hviezdičky :) ()

Svadba plná zmätkov (2011) (E103)

škoda, že už je všade pozatvárané. Dal by som i štamperlík ginu ... :) ()

Ukradnuté leto (2011) (E104)

a zase je v hre nevlastná dcéra (zda sa, že oblubeny namet), na môj vkus bolo vo filme priliš obetovania zo strany boháč s nádorom v hlave. Takto presentimelizovane ba sa s rakovinou nemlo končiť ()

Vo víne je láska (2011) (E105)

mal som chuť dať ešte jeden bod dole za to "ničnerobenie" vo vinohrade a za evidentnú peronospóru na listoch ale ako kulisa k tomu sentimentálnemu príbehu to snáď stačilo. Príbeh bol sladký ako mlade vínko od Páľavy.  Tak ako sa Rosamundu  patrí. :) ()

Opustené dieťa (2012) (E111)

nebojte sa , nie je to až také hrozné ako iba pár percent. Pilčerka urobila, okrem klasického sentimentu romantiky (kuzelneho pobrežia) vniesla do deja nové prostredie (kláštor) a dej obohatila o jemnulinku krimi zápletku. ()

Nečakané dedičstvo (2013) (E116)

Pilčerkin romantizmus, jemne špricnuty takmer krimizáhadou, rozhodne je to niečo navrch od jej klasických sentimentov. ()

Odviate túžbou (2013) (E117)

No smejte sa mi. Ale tá predstava, že sedím na vysokom skalnatom morskom pobreží, pozerám sa na spenené morské vlny s vedomím, že aj tento sentiment nemôže inak skončiť ako dobre, bez vrážd, strieľačiek oznamov o počte úmrtí na kovid, počte infikovaných to je jednoducho môj "balzam na dušu". ()

Svadobný sľub (2013) (E118)

Ešteže Pilčerka dala tej Nell takú hnusnú falošnícku povahu, bez nej by sa indickoanglicka svatba na pobreží asi nekonala :) ()

Láska z nebies (2013) (E120)

Klasická Pillčerka vydatne okorenená klasickym nemeckým sentimentom, Baby slzili od dojatia, aj za ne dávam hviezdičku naviac. ()

Hlas srdca (2014) (E121)

tentokrát dávam za pravdu antipilčerom ... u mna tiež príliš slabunké, naviac herci boli snáď z dediny nedaleko usti nad labem alebo kde ich vyhrabali ()

Sila lásky (2015) (E126)

taká lepšia Pilčerka, jemne okorenená sem tam humorom. Akurát ten záver bol straaašne krátky. Ja viem tvorcovia filmu sú asi obmedzovaní  časovým limitom (nič netrvá dlhšie ako 90 minút) a tak sa výsledok aj keď vieme ako to všetko dopadne dozvieme za púhe dve - tri minúty. Alebo žeby práve preto ? hmmm. ()

Kandidáti na lásku (2015) (E127)

romantizmus a politika, , to nejde ani vo filme ani v živote, Pilčerka šliapla vedľa ... škoda ()

Dokonalý život (2015) (E128)

Katja Witzenbock, predviedla milion silených neúprimných úsmevov, nedalo sa na ňu pozerať.  toto bolo trojhodinové mučenie s kyslým Katjinym usmevom. ()

Vôňa vanilky (2015) (E129)

Čudujem sa, že tento diel dosiahol 40 hodnotenie.. Tentokrát to bolo bez výhľadov na more a pobrežie scenár jednoduchý, vadila mi tam bacuľatá kuchárka s naivným až primitívnym chovaním, a vychudnutá somelierka tiež nemusela toľko chlastať, toto profesionali nerobia ... hihi . ()

Na vlnách lásky (2015) (E130)

vo filme pôsobí super skupina anonymných alkoholikov, Antony to nevzdal a nezačal chlastať ani po tom, čo mu Eric prebral frajerku. Hold osud , je osud. :) ()

Odkryté tajomstvo (2015) (E131)

tým, že Rosamunda svoj sentimentálny príbeh jemne okorenila kriminalno-politickým pozadím, dala filmu pútavejší šmrnc, zavŕšený - ako vždycinky sladko a dobre. ()

Argentínske tango (2016) (E132)

Vylepšená Pillčerka.  Starý ufrflaný vdovec a sympatická Argentínčanka (s trošku veľkým zadkom - ale pristal jej) do toho dvaja grázli sebeckí, čo myslia iba na seba. ()

Porušený sľub (2016) (E133)

Pilčerkina trápnosť venovaná sexu v 25 ročnom manželstve. stary pivarník  s jeho dcerou a mladý nový pivovar ()

Narodeninový darček (2016) (E134)

tento krát sa nepridám k pozitívam. Napriek Pilčerkinej snahe vniesť do deja kriminálne podfarbenie, tento krát to cele krachlo na hercoch. Ochotníci z Tupej pod Kriváňom by to zahrali lepšie. Jediná solídna herečka bola Zuza Arbehova, ten jej syn bol poškrabok a jeho frajerka mladá lordská dcéra bola evidentne viditeľne staršia (o 4 roky). Ešte aj kamera neukazala pobrežie ako zvyčajne len akesi blato po odlive obsypane riasami. fuj. nepodarený scenar, príšerní herci :( ()