Kdo by věřil policistce, která trpí tak závažnými záchvaty paniky, že se bojí vstoupit na jakékoli místo činu, a je proto už více než deset let zavřená v kanceláři? Kdo by věřil svobodné matce, která není schopná splácet hypotéku a vychovávat vzpurnou dospívající dceru? Téhle utrápené ženě totiž ve skutečnosti nikdo nevěří, že odhalila případ sériových vražd. Osobní dramata a tajemné vraždy se odehrávají v současné Budapešti, kde jsou demonstrace rozhněvané nové generace nedílnou součástí předvolebního života, a kde obyvatele stále pronásleduje dávná i nedávná minulost, což vede k utajovaným a příšerným zločinům. Je to město, kde se nic nezdá být upřímné a pravdivé, kromě emočně labilní policistky a její problémové dcery, která se touží dozvědět, kdo je jejím skutečným otcem. (HBO Europe)

magu

Zábery na Budapešť hore nohami sú pekné, ale nemajú vo filme žiadny význam. Takže len naťahujú čas. Ďalší zbytočný premárnený čas je vtedy, keď sa pozeráme na čierne zábery, v ktorých ani len netušíme (aspoň ja), čo sa tam deje.  Ale inak príbeh a zápletka fajn a keby ho tvorcovia viac rozpracovali (priestor na to bol, viď vyššie), tak by som dal aj najvyššie hodnotenie. ()

hufnagel

Zaujalo ma to zo začiatku,ale potom neustálym opakovaním tých záberov hore nohami to úplne rozbilo príbeh filmu.A záver,asi vyzerá,že už nebolo dosť peňazí,tak to šupli skratkou,však si divák domyslí.Plus zato,ako sa hlavná postava hodnoverne trápila celý film.Slabé 3 hviezdy. ()

rigby

Na první pohled trochu nenápadný film, ale postupně mě vtahoval stále víc a víc. Nelze mu upřít kouzlo a hloubku, a to hlavně díky hlavní představitelce, která byla opravdu vynikající. Nic zvláštního jsem původně neočekával, ale nakonec se z toho vyklubala nevšední podívaná, na kterou si určitě ještě vzpomenu. A není vyloučeno, že se někdy podívám znovu. ()

Saxos

Mě tedy nic neoslnilo. V klasickém zpracování se mohlo jednat o velmi dobrý krimi-politický thriller, ale co to zabilo? Asi zbytečné audio i vizuální umění, které do filmu tohoto typu prostě nepatří. Prázdných skoro deset minut nic neříkajícího úvodu, stále se opakující různě přetočené záběry jinak krásného města, rozostřený i zpomalený obraz, předimenzovaný zvukový doprovod scén /přitom soundtrack byl dobrý/, přehnaně panicky uchvácená poručice, která bez problémů stále pracuje u policie. Ani český, hodně huhňající dabing, moc k celkovému dojmu nepřidal. Škoda. Příběh byl dobrý, i když se se závěrem moc nepatlali. ()

belinko

S filmom som mal niekoľko problémov. Ten prvý bol nechutne pomaly sa odvíjajúci dej. Áno, takmer všetci to pokladajú za výhodu, ja však nie. Na môj vkus to bolo až brutálne pomalé a nezáživné. Ďaľším problémom boli neosobné postavy, ku ktorým som v priebehu celého filmu nepociťoval žiadne emócie, či už dobré, alebo zlé. A posledným bodom bol koniec, hlboko klesajúci pod úroveň, ktorá sa tým pomalým tempom vytvárala. Akoby ten film vlastne nijak neskončil. Ale nebuďme len pri kritike - film má svoje ojedinelé čaro, skvelá hudobná zložka, prestrihy s otočenou kamerou sú taktiež skvelým nápadom. Herecké obsadenie slušné, aj keď mi tam vadila retardovanosť hlavnej hrdinky. To jej pomalé a nelogické správanie som nežral od prvých minút a musím uznať, že čím ďalej, tým viac mi tým správaním liezla na nervy. Avšak naši južní susedia natočili fakt dobrý film, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani CGIčkami presratý hollywood. Možno si dať viac záležať na scenári a celkovému hlbšiemu prepojeniu postáv (a samozrejme finále) a film by bol úplne o inom. Takto je to priemerná dráma na jedno pozretie. Neuškodí, no nemám z filmu pocit, že by som si ho chcel pozrieť ešte raz. ()

stanyko

Evidentne nekompetentna policistka pripominala mix Sagy Norenovej a Monka v jednom. A to nie je teda nic pre mna, kedze ma neoslovila ani ujeta Saga z Mostu. Vizual vyborny a napadity, ale po hodine obratenej Budapesti sa mi uz obracal zaludok. Pribeh tak tuctovy, az mi zaver bol ukradnuty. 2* juznym susedom za snahu. ()

Sopholojong

Priblizne nacrtnute okolnosti deja uz v nezvycajnych uvodnych, ale zaujimavych titulkoch "hore nohami". Ako kriminalka malo napinave, sustrediace sa zaberanim tvari alebo nehybne stojacich siluet protagonistov na ich psychicke rozpolozenie, miestami zmatene, vizualne solidne (vsuvky s demostraciami, policajti svietiaci na obesenkynu, hektolitre krvi). Kriminalistka ako "failujuca" osoba miestami otravna (ako detektivka je vysoko-inteligentna, ale pri pohlade na miesta cinu alebo mordy kolabuje), jej vztah s problemovou dcerenkou pre dej samoucelny (par uslzenych konfrontacii este psycho-thriller nerobi) a tu serial killerku by som si hned "narazil". ()

omega_SK

A ja myslel, ze "kocurkovo" len u nas a ono ľaľa ho .... už aj madarov postihlo. Psychicky narusena pracuje u policie = nuz tiez tam maju pekny poriadok. ()

clot

Žádná sláva. Utahané, už jsem se těšil až to skončí. A hlavní postava absolutně o ničem. Absolutně marná! ()

Matrix44

Zbytočne pokazené nekonečnými a otravnými umeleckými vizuálnymi efektami. Taktiež za zmienku stojí psychicky labilná troska ktorá stále pracuje pre políciu... ()

Honza2211

Tak tedy první dojmy po zhlédnutí. Nejprv jsem tomu celému moc nevěřil, ale zaujal mě jak název filmu tak celkem sympatická hrdinka. Říkám si, to může být celkem dobré krimi do ponuré depresivní podzimní atmosféry. Je to docela dobré, ale jakoby tomu celému něco více chybí. Chybělo více zápletky, více psychologicko-dramatické hloubky a chybělo i napětí. Hrdinka přehnaně pláčtivá a depresivní, místy tomu totálně chyběl příběh. Ale dalo se na to dívat a docela dobrá hudba, chtěl jsem dát 50%, ale to tu není takže 60%. ()

nomak

pekna vizuální stranka, herci hrozni, hlavni herecka otresna, dialogy smesne, celkove je dost ujete, aby nekdo, kdo je takhle psychicky rozhozeny vubec delal policajta 😀😀😀 ()

Zaks

Je to až neuveriteľné, čo Maďari dokázali! Veľmi silný a inteligentný príbeh postavený síce na jednoduchých premisách, ale ako celok dokonale prepracovaný. Moc logických lapsusov som nepostrehol, čo pri napínavej kriminálke považujem za dôležité. I bez okázalej akcie bolo napätie pri niektorých scénach na hrane aj vďaka vynikajúcej práci s kamerou, celkovo vizuálny dojem bol 100%. Cez bezchybný zvuk prežívame pocity úzkosti a záchvaty priamo s hlavnou postavou. Skvelý je aj sociálny presah filmu naprieč celým ostblokom: „Protože vy, jste stejná jako miliony lidí v tomto městě. Žijí si své malé životy, splácejí hypotéky, jednou za čtyři roky jdou volit a myslí si, že můžou rozhodovat. Občas něco vytuší, vyjdou do ulic, vykřikují, cítí se být silní. A co se stane pak? Velké nic.“ PS nerozumiem akurát plagátu Moniky Balsai s pištolou, lebo to tento film absolútne nevystihuje. ()