Dramatický příběh o kopáčích vltavínů, pro něž se ilegální těžba těchto polodrahokamů stala nekontrolovatelnou vášní, ale i způsobem obživy... Propletenec přátelství, zrady, lásky a zklamání nás zavede do specifické a unikátní společnosti nelegálních prospektorů, kteří se pohybují za hranicí zákona a ve střední Evropě 21. století žijí svůj sen o nezávislosti a svobodě – až do hořkého vystřízlivění. (Česká televize)

Hanys_

Taková depresivnější verze Nenasytné Tiffany. Na tuzemské poměry rozhodně ok, jen ten scénář se zase snaží honit úplně zbytečně plno zajíců najednou. Oba kluci v hl rolích parádní. Hlavně Lišák. ()

Renfield

Netradiční téma filmu (kopání vltavínů) mě zaujalo, trailer už tolik ne, přesto jsem se na zelené koně těšil. Celkově ve filmu nejsou vltavíny tím hlavním, i když jsou samozřejmě důležité, ale prioritně tu jde o něco jiného... Scénář je občas poněkud zvláštní a tak mnohé zachraňují herci, kamera a hudba, či zvuk. Herecky nejvíce zaujal výborný Pavel Liška v roli Kačmara, ale velice dobrá byla celá ústřední trojice. I přes zajímavost a zábavnost celého dění tu nemuselo úplně všechno být. Filmu by zkrácení jen prospělo, spád by byl větší a celé dění snad rozumnější. Takhle jsem musel hodně přemýšlet nad Pavlovým autem a Kačmarovou novou televizí... nebo jsou na tom mladí geologové tak zle? Minimálně po kopání vltavínů těžko, i když byl Pavel spíše sběratel. 70% ()

mira007

7265 diváků v kině.Téma je fajn, obsazení solidní, kamera a střih supr, retro místama kulhá, a docela mne to bavilo, protože mám rád trochu jiné filmy, jenže bohužel ten děj je hrozně jednoduchej - jeden kamarád potká druhýho, aby tajně těžili vltavíny, daří se jim a ten první nechá akademického zaměstnání, pak ho zavřou a zjistí, že jeho žena má s tím druhým nějaký problém. Pak si daj do držky a je konec. To je na film pro masovější diváky trochu málo. Škoda. ()

EllienPM

Začátek táhlej, prostředek táhlej, konec dobrej. Naivita a o-slepenost hlavního hrdiny by se dala krájet. Milé vidět pár stabilních oveček ze stáje mistra Wlodarczyka (nezapomenu na "kurví kroj" :) ). Objektivně tedy za tři, ale... Těžko dát míň, jak čtyři filmu, kde vidíme Marka Adamczyka v celé jeho kráse. Až ukáže i frontál, bude to za pět :). ()

filipvrbik

Docela zajímavý film, stojící zejména na skvělých výkonech Pavla Lišky a Jenovéfy Bokové, postupně se taky propracujeme k tajemství, které stojí na pozadí příběhu. Konec nic moc...50% ()

daduza

Škoda – knižní předlohu toto zpracování poněkud minulo. Psychologická úroveň příběhu vyšla vniveč, přibyla akční témata. Filmová verze mi alespoň přiblížila reálie při dobývání zeleného zlata. ()

mentolka

Záměr natočit český western, zprvu vypadal velmi zajímavě, bohužel tomu tak nebylo. Již název "Zloději zelených koní" napovídá co se bude asi ve snímku odehrávat, první třetina filmu úvodu do děje, je v několika scénách zbytečná, jelikož je nám jasné co bude následovat. V tomto duchu pokračuje i zbytek děje, téměř každá scéna je více než předvídatelná. Neurčitost hlavní postavy respektive nevykreslení hlavní postavy způsobila že zde jsou 3 to má za následek, že jsem se nedokázala sžít a ztotožnit ani s jednou. Efektní dynamická kamera je sice líbivá, avšak postrádá význam. Například konkrétně "objížděni" Kači kamerou dokola, stejný prvek, který byl použit i v maďarském snímku Dealer, (kde ale podpořil bezvýchodnost situace a zoufalství) je zde pouze efektní prvek bez hlubšího zamyšlení. I přes to oceňuji snahu o český western a ukončení snímku, které alespoň nechá divákovi trochu představivosti. ()

Brtniik

Kdysi dávno jsem četl báječnou předlohu a tady jistě tušíte, že film mne dost zklamal. Pravda, docela báječně vykreslil propletenec charakterů a jejich vzájemné ovlivňování, ale něco mi tam chybělo. Mladý pár byl docela prímovní (Jenovéfu dost mohu), Lišák byl na přeshubu či něco víc. Užili jsme si, jak podobní exoti manipulují okolím, samosebou k jeho velké škodě. Docela mne překvapil kásting na profesora. Ten štěk by za Bolka zvládl kdokoli a ještě by jistě vypadal víc jako profesor. Nejspíš zapracovala charita, jinak mi to nedává smysl. Nemýlím-li se v knize jeden z hlavních aktérů dopadl o dost hůř, ale i když si již podrobnosti nevybavím, byl to silný příběh. Škoda, že se zcela nepodařilo přenést ho i do filmu. ()

MickeyStuma

To je tak, když se touha změní v posedlost. Dva kamarádi rozdílných charakterů společně hledají vltavíny, což se stane i velkou zkouškou ve vztazích. Celou stopáž tak jen máme možnost vidět jejich usilovné hledání, kopání a dohady nejen mezi sebou. Trochu málo na nějaký smysluplný děj. Místama je to i téměř kovbojka, jen ze současnosti a ryze po Česku. Něco tomu zkrátka chybí. Snad více elánu či akce, neboť takto je to celé takové nemastné neslané. Film je tak o přátelství a partnerských vztazích doplněné hledáním vltavínů. Nic víc, nic míň. ()

Eluin

Dost zajímavý film z neokoukaného prostředí "zlatokopů" s příjemně civilními hereckými výkony. Ok, Liška zase hraje debila, ale teď zrovna takového, z něhož jde trochu strach... ()

Nerd4Dreaming

Slabý 4*... Sice mě to bavilo ale byly tam dva nebo tři momenty kdy jsem čekal nějaký zajímavý vyústění nebo zvrat a stalo se velký kulový. A to nemám rád. ()

burton

Překvápko a výborný film tady se super Liškou. Není uslintaný, ani debil. Nemohla jsem si pořád vybrat, jestli je Kača hajzl, parchant, drsňák co má grády, nebo jen prostě zoufalý chudák. Je to tak od všeho trochu. Je to film o tom, že špatný příklady táhnou, ze vzduchu se žít nedá, peníze kazí charakter, svině mají štěstí.... a snad se ucho utrhne...našla jsem to náhodou na YouTube, takže jestli to tam najdete náhodou taky, podívejte se, stojí to opravdu za to! ()

Ombak▼Penari

Westernová atmosféra snímku je sympaticky snová a jakoby neskutečná, podpořená dobře vybranou hudbou, hlavní role obsazeny dobře, ale výsledek ničím extra neuchvátí, schází tomu nějaké opravdu silné momenty a zajímavější finále. Škoda. ()