Londýnsky dramatik Will Shakespeare má napísať novú hru, na ktorú potrebuje inšpiráciu. Vtedy sa nečakane stretne s pôvabnou Lady Violou, ktorá natoľko miluje divadlo, že sa vydáva za muža, len aby si ho mohla zahrať. Z lásky na prvý pohľad sa vyvinie osudový vzťah, do ktorého sa zapletie i samotná kráľovná Alžbeta. (STV)

ifa

Oboum dvoum hlavním představitelům věřím každé slovo, každou větu, každý pohled, co víc si od filmu přát. ()

Lopic

Kdybych měl vybrat pouze jednoho oskara pro tento film, byl by to ten za scénář. Skvělé mísení Shakespearových her s jeho životem. A to sem ještě nepochytil spoustu vychytávek a narážek, protože Shakespearovo dílo zas tak do podrobna neznám, jinak bych asi hodnotil 5* P.S. Gwyneth je prostě lovely :) ()

tomtomtoma

Pro mne příliš přeslazená a místy dojemná romantická komedie, kde je Wil Shakespeare (Joseph Fiennes) vyobrazen jako floutek, který opustil ženu a s výmluvou, že hledá múzy, vedl promiskuitní život. Nakonec se ukázalo, že všechny základní kameny mu pokládal Christoher Marlowe (Rupert Everett). Ale o tom film není. Film je o psaní a uvedení hry Julie a Romeo, když zrovna našel svou múzu ve Viole de Lesseps (Gwyneth Paltrow), která se do Willa zamilovala z mladického nerozvážného hledání romantické lásky a zamilovanosti do divadla. Královna Alžběta (Judi Dench) všechno ví a ve všem má pravdu a vše hned od začátku prokoukne, takže Viola se musela vrátit ke svému muži lordu Wessexovi (krásně majetnický Colin Firth). Pobaví dvojice Henslowe (Geoffrey Rush) a Fennyman (Tom Wikinson) při svém přesvědšení a zmatků při zkoušení a uvádění nové hry. Za nějakou zmínku už snad stojí jen herec Ned (Ben Affleck) a konkurenční divadelník Burbage (Martin Clunes). Ale dívat se na to dá v pohodě. ()

Joges

Smekám před tvůrci, kteří vytvořili toto brilantní dílo. Příběh od samého začátku nabírá ostré tempo, ve kterém nepolevuje. Shakespearovský veršovaný sonet se zde slije s dějovou linií (až si málem podupáváte do rytmu) a spěchá do finále, vrcholí a graduje. Navíc se zde sešlo mnoho výrazných herců, kteří zaručují kvalitní podívanou. I kdyby například Gwyneth Paltrow odehrála mnoho uhozených rolí, v Zamilovaném Shakespearovi ji budu pokaždé prožívat a obdivovat. "Tak věčně bude srdce jímat znova, žal Juliin a bolest Romeova." "Bylo to do-do-dobré?" "Bylo to úžasné!" ()

C0r0ner

Zahrané a napsané špičkově, o tom žádná, ale pořád ještě je to parafráze na ubohý unuděný škvár, který mě zajímal podobně jako přátelské utkání v curlingu mezi Botswanou a Vatikánem. Ty Oscary si to určitě zaslouží, ale pro mě to opravdu není. Třetí hvězdička pouze za nějaký ten vtip. 50% ()

Flynn

Hezké, romantické, ale aby mě to usadilo na zadek a rozdával bych za to Oscary tak to teda fakt ne, podle mě normální film. ()

Dannysek4U

videl jsem to xkrat a stejne si ten kapesnik vzdycky vezmu k ruce. A pro kazdyho, kdo se bude ohanet tim, ze jde jenom o spotrebni karamelu, mam radu: prohlidnete si laskave strukturu celyho pribehu, zamerte se na nenapadny kulturne-historicky odkazy a pokuste se nezujate podivat na vykony hercu (a rozhodne nejen Fiennese a Gwyneth) a vypravu... pak o tom muzeme dat rec. ()

danecek24

56. Zlatý Glóbus za rok 1998 - cena (3) - *Nejlepší film (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Gwyneth Paltrow, *Nejlepší scénář - Marc Norman + nominace (3) - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Judi Dench, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Geoffrey Rush, Nejlepší režie - John Madden ()

pufina

Mám slabost pro Shakespearea, ale film o jeho tvorbě? O jeho zakázané lásce? Pff, toť musel býti klam, kterému mé oči s těžkým srdcem přihlížely. Není třeba spatřiti více.. ()

Pajky3

Poprvé viděno s odstupem dvaceti let po premiéře, ale je to pro mě prostě obyčejná romantika. Skvělé obsazení a historické zasazení tomu sice dává plusové body, ale to mi ke spokojenosti nestačí. Takže se nedivím, že je to často hodnoceno jako jeden z největších omylů při udávání Oscarů. ()

c.tucker

Perfektní provedení tohoto filmu, prostupování Shakespearova Romea a Julie celým příbehem bylo naprosto brilantní a ty herecké výkony, no jedna báseň. ()

mortak

Jedna veliká lež. Ale ono je to vlastně jedno, kam narveme standardní love story - myslím, že přesně tohle dělá v Česku nějaký zpěvák, který chrlí muzikály typu Galileo, což je úplně stejný případ jako tenhle film. Dvě hvězdičky alespoň za propracované reálie tehdejšího divadla. Jenže konec mě přinutil zařvat vzteky: (a) Rozdělení na jednání a dějství bylo přidáno později a hlavně (b) v tomhle paskvilu Shakespeare začíná psát od druhé scény - kam zmizel začátek hry??? Ale je pravda, že v takové hlouposti je vlastně všechno jedno - jde přece jen o TO! ()

WolfR

Skvělý scénář, chytrá režie, slušná atmosféra a výborná konstelace obsazení v hlavních rolích. Skoro dokonalý film řekli byste. Avšak co mi vadilo, film v určitých chvílích nevěděl, čím chce být. Jistě, očividně to byl romantický kousek (velmi zdařilý!) Ovšem jindy se to tvářilo jako doslova epické historické drama a někdy to zase vypadalo, že to snad chce být i parodií na Shakespeara. Avšak celkový dojem z filmu zůstává značně silný a dobrý, a občasné zavávání to nezkazí, proto taky silné 4 hvězdy. ()

campix

Poutavěji už podle mě nešlo Shakespeara pojmout. Herecky i dějově vynikající a pro spotřební publikum vynikající záležitost. Emmerich se může jít dokonale zahrabat. Tohle je ta pravá Shakespearovská romance. ()

LenkaAK

Je to jedna z nejlepších adaptací Romea a Julie se zdařilým historickým pozadím. Naštěstí je romantická zápletka odproštěna od přílišného sentimentu a je vyprávěna s nadhledem i vtipem. A Judi Dench jako královna Alžběta byla takovou třešničkou na dortu. ()

dr.fish

Tenhle film je zkrátka dobře napsaný a obsazený. Spousta výtečných vedlejších rolí hraných naplno tomu dává nevídanou šťávu. Je to dělané s láskou a úctou k slavnému dramatikovi ve snaze přiblížit klasika mladšímu obecenstvu, ale popláčou si i ti starší a pokročilí. Finále je silné a brilantně zvládnuté. První půle naopak pokulhává. Určitě to bude i o náladě, ve které to zrovna diváka nachytá, nepochybně se ale jedná o brilantní kousek. Rozhodně je dobré ho čas od času shlédnout, neboť pozvedá ducha a posíluje víru..... 85% ()

Fancipal

Láska je stejně jako krása jen stěží popsatelný pojem, protože v srdcích každého z nás ztělesňuje něco zvláštního a unikátního. Každý má vlastní představy o dokonalé lásce. Někteří z nás sní o velkém příběhu, jehož intenzita a velikost si zaslouží nesmrtelné místo na inkoustech provlhlých stránek věčnosti. Nejsou to ale lidé z masa a kostí, kteří kráčí dechberoucími příběhy krásy, slávy, smutku nebo radosti, vstříc lidské nesmrtelnosti. Ale všímavý lidé za oponou, jejichž talent zachytit pomíjivé kouzlo neviděného ve slovech věčnosti, z nich činí neviděné hrdiny, kteří jsou stejně důležití jako ti, jejichž příběh vypráví. William Shakespeare byl jedním z vyvolených, který dokázal popsat lidské sny a tužby ryzím způsobem – zachytit je takové jaké ve skutečnosti byly. Zasloužený Oscar za snímek roku. P.S. Tvůrci si pro hlavní roli nemohli vybrat nikoho lepšího, než Gwyneth Palthrow, která je ve své životní roli, stejně nezapomenutelná jako postavy ze stránek, o nichž tento příběh vypráví. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

FBI bude chrániť Diane Lane

FBI bude chrániť Diane Lane

31.08.2005

John Madden, režisér Zamilovaného Shakespearea, nakrúti krimi drámu KILLSHOT podľa literárnej predlohy Elmora Leonarda, ktorú adaptoval Hossein Amini (Krídla vášne). Pôjde o príbeh realitnej agentky … (viac)