Londýnsky dramatik Will Shakespeare má napísať novú hru, na ktorú potrebuje inšpiráciu. Vtedy sa nečakane stretne s pôvabnou Lady Violou, ktorá natoľko miluje divadlo, že sa vydáva za muža, len aby si ho mohla zahrať. Z lásky na prvý pohľad sa vyvinie osudový vzťah, do ktorého sa zapletie i samotná kráľovná Alžbeta. (STV)

pepo

asi najlepšia romantická komédia 90.rokov. hrozne mi sadol humor aj romantika a takisto dramatické sekvencie.jednoznačne oscar za najlepší film ale nie v konkurencii ryana ()

lesumir

Tenhle film si toho na Oscarech odnesl opravdu hodne a ja se vubec nedivim. Je to naprosto vyjimecny film, kterych je opravdu malo. Verim, ze jste citili tu starou Anglii pres obrazovku jako ja. Moje kamaradka stale veri, ze tak dokonaly pribeh se musel stat, ze to neni fikce. Jak to doopravdy je muze byt uplne jedno, protoze tak nebo tak je to perfektni, Gwyneth snad ve sve zivotni roli a sosku si odnesla i Bondova M za vedleji roli jako Elizabeth, kde i ona byla velice verohodna. ()

kinej

Vkusná a chytrá pocta a hrám Williama Shakespeara, které se také nese tak trochu v divadelním duchu jeho díla. Jedná se o typický film, jež stojí a padá hlavně se scénářem Toma Stopparda (a toho druhého, jehož neznám). I přes to, že se nepochybně jedná o absolutní fikci, vychází zápletka z detailní znalosti reálií ze života tohoto umělce a jeho díla. Herecké výkony jsou velmi dobré, vysloveně krásné jsou kostýmy a zbytek je tak nějak v rámci možností standartní. ()

balone

Shakespeare je žena? Ne, moment, to nebyla ta správná myšlenka filmu. Tak jak to jen bylo vlastně? Film bych přiřadil k těm náctiletým komediím, jako 10 důvodů proč tě nenávidím a Taková normalní holka... No, akorát zde se to odehrává v mnohem jinačí době, v době, která je symtičtější i těm starším, i když vlastně o žádné reálie vůbec nejde, Shakespeare jenom prožívá své díla ve svém životě... Asi bych hlavně doporučil studentům na střední škole, když mají anglickou literatůru. 75 % ()

Kass

"You will never age for me, nor fade, nor die." Filmový drahokam, jenž je velkým darem pro všechny ty, kteří vědí, že kdysi dávno vůbec bylo nějaké 16.století. Je to snímek, který toho o divadle té doby řekne víc, než týden přednášek na vysoké škole :-). Kostýmy, výprava, hudba, herci (do Gwyneth Paltrow jsem se zamiloval, stejně jako Will, na první pohled), všechno je skvělé. Stejně tak scénář, který silně čerpá z nádherného Shakespearova jazyka. Cením si Americké filmové akademie, že ocenila tak originální a nápadité dílo před nejmenovaným válečným velkofilmem. ()

ajuska

Skvělý snímek o tom, co asi inspirovalo Shakespeara k napsání Romea a Julie. Příběh je natolik dobře natočen a obdařen výbornými hereckými výkony, že divák rád začne věřit tomu, že to takhle klidně mohlo být. ()

lamps

Jestliže chci chválit (a to chci), musím začít u herců. Protože tady se sešla tak hvězdná a výborně vybraná konstalace, že to měl režisér nakonec hodně usnadněné. Fiennes vynikající a nezapře svého bratra, Rush excelentní jako vždy, nádherná a přirozená Gwyneth Paltrow, úžasná Judi Dench.. A takhle bych mohl pokračovat dlouho. Ale pochvalu si zaslouží i Maddenova režie, která nechává příběh krásně plynout a dokonale maže rozdíl mez divadlem a filmem. A pak ještě výborný scénář osvěžený příjemným humorem a dialogy jako od Boha, romantická atmosféra, kostými a typický anglický šarm. Kdybych byl od přírody příznivcem Shakespearovské literatury a divadla, tenhle film by u mě dosáhl na mnohem vyšší příčky, než jen "mizerných" 85%.. ()

_Berunka_

Jako se poupátko rozvíjí z pupene, stejně tak se stejným způsobem vyvíjí i krásný příběh lásky dvou lidí. Unikátní Gwyneth Paltrow, jejíž okouzlující krása očaruje nejednoho muže, však touží po zcela jiném nápadníkovi. Jako každá romanticky založená mladá žena čeká na svého prince, který jí přinese střevíček a bude jí skládat nádherné básně o ničím nepřekonané lásce. I ona se jednoho dne dočká a dojde ke střetu dvou mileneckých duší, splynutí těl i myslí v jedno. Na scéně se nám prolínají veselé, ale i dojemné obrazy a střídají se překvapujícími. Nikdy není cesta k osudové lásce vysypána okvětními lístky, ba právě trny nás nasměrují k překonávání překážek a vytváří ještě větší touhu po milované osobě. Spalující vášeň milenců ve vzduchu šumí jako dopadající kapky, jenže nic není dokonalé. Přichází momenty rozčarování a jejich bláznivá láska musí čelit nepříznivým skutečnostem... Odpudivý Wessex, bezchybné kostýmy, tajemné pootevření oken do soukromí Williama Shakespeara, jednoho z nejúžasnějších dramatiků vůbec. Celkový dojem je dechberoucí, avšak je tu pár nedokonalostí. Nelíbil se mi výběr herce do hlavní role a mírně přeslazený konec, ale bez něj by to nebyla ta správná třešnička na dortu... ()

Boogeyman

Nádherná romantika přesně podle mého gusta. Vtipných i dojemných momentů je spousta, mezi hlavní dvojicí to jiskří a to všechno na pozadí vzniku největší romance všech dob, která je výborně začleněna do děje. Gwyneth je naprosto neodolatelná jak jako Viola, tak jako Thomas Kent. Oscara si určitě zasloužila. Prostě nádhera a vedle Lásky nebeské jasně nejlepší a nejsilnější romantická komedie co jsem kdy viděl. ()

Deimos

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +chytlavá atmosféra a příjemná hudba, sledujeme vznik Shakespearova největšího díla, některé scény mě opravdu dokázaly vtáhnout, taky zaujala hlavní herecká dvojice -už o něco méně se mi líbila výprava, ze zaátku to mělo slabší rozjezd/// U takovýchto filmů se opravdu bojím toho jestli mě dokáží zaujmout. Obvzláště, když mají takový námět. Tentokrát se to ovšem povedlo. Po mírných rozpacích jsem do děje vklouznul jako malina a film si celkem užíval. Příjemně jsem se bavil a občas jsem se i dobře zasmál. Komedie to sice není, ale hraje to často v odlehčeném stylu. No a potom samotný příběh je dojemný, krásně romantický s příjemnou dvojicí, které to spolu dost sluší. Takhle to mohlo skutečně být./// Celkem 75%/// ()

Rosaviva

Co to sakra bylo? Čekala jsem nějáký oscarový, pěkný snímek a dočkala jsem se tohohle? Ze začátku to bylo ještě celkem fajn, ale pak jsem se tak neskutečně nudila, že jsem si přála jediné ať už je KONEC! 2* a nevim za co. ()

Aky

Unikátní drama, k němuž cokoliv dodávat je zbytečné. Výtečně napsané, zrežírované, zahrané. Ani po několikerém shlédnutí nenacházím slabé místo. ()

HAL

Velice příjemný film, romantická komedie citlivě těžící jak ze svého odlehčeného žánru, tak i z tragických Shakespearových her. A s příběhem silně připomínajícím o pár let mladší a nekonečně eklektičtější skvost Moulin Rouge. Bylo tehdy zasloužených těch 7 Oscarů? Nu raději bych přál vítězství konkurenční Královně Elizabeth, která tehdy uchvacovala paradoxně v těch samých kategoriích, s mnoha stejnými herci, a s obdobným časovým zasazením - ale nedivím se že se Akademie přiklonila na stranu Shakespeara (a produkujících Weinsteinů). 8/10 ()

Anderton

Veľmi prekvapivý hit, podobných príjemných filmov, ktoré ale to šťastie nemali, je viacero, takže Shakespeare mal veľké šťastie na konšteláciu hviezd. Na prvom mieste je parádny námet a scenár, takže hercom stačí iba kvalitne prezentovať to, čo sa večer doma naučili naspamäť. Tie oscary sú prehnané, môžu vzbudzovať väčšie očakávania, ako môže film splniť, tak ich ignorujte a užite si Shakespeara ako čistú inteligentnú zábavu. ()

Frajer42

Ani ve snu ve snu by mě nenapadlo, že se mi takový film může líbit. Myslím, že už docela chápu proč neviděl oscara Ryan, ale tohle. Abych vše uvedl na pravou míru, tak musím prozradit, že Shakespearea neuznávám a jeho hry nesnáším a na film jsem se díval pouze proto, že obdržel nemálo oscarů. Obětovaného času však rozhodně nelituji. Režisér John Madden asi ovládá černou magii. Jiné vysvětlení pro to, co jsem viděl nemám. Herecké výkony naprosto všech jsou na nepředstavitelně vysoké úrovni a oscar za hlavní herecký výkon nedostal Joseph Fiennes jen a pouze proto, že v tomtéž roce jakýsi pan Roberto Benigni z Itálie předvedl ve filmu Život je krásný výkon jako z říše snů a zaslouženě mu oscara vyfoukl. A každý, kdo tento film viděl a najde v sobě alespoň špetku objektivity je nucen to uznat. Bohužel jsem v době, ve které je situován děj nežil. Narodil jsem se až o chvíli později. Dovolím si však říct, že takhle nějak jsem si tehdejší oblečení představoval. Film krásně dokresluje všudypřítomná hudba a posouvá celý film ještě o kousek výš. Takže ve filmu mi scházela pouze jediná věc - emoce. Po vizuální stránce je to koncert, ale po té citové jsem pocítil neskutečně skutečné nic. Což je neskutečně skutečná škoda. Takže dávám takové pěknější 3*. ()

Kothy

Nádherný film s mladou Gwyneth Paltrow a Josephem Fiennesem v hlavních rolích. Opravdu jim během filmu fandíte a celý příběh prožíváte s nimi. Je tam i Ben Affleck. Akorát je škoda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo... "Pro mě nikdy nezestárneš, nepohasneš, ani nezemřeš." ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

FBI bude chrániť Diane Lane

FBI bude chrániť Diane Lane

31.08.2005

John Madden, režisér Zamilovaného Shakespearea, nakrúti krimi drámu KILLSHOT podľa literárnej predlohy Elmora Leonarda, ktorú adaptoval Hossein Amini (Krídla vášne). Pôjde o príbeh realitnej agentky … (viac)