Londýnsky dramatik Will Shakespeare má napísať novú hru, na ktorú potrebuje inšpiráciu. Vtedy sa nečakane stretne s pôvabnou Lady Violou, ktorá natoľko miluje divadlo, že sa vydáva za muža, len aby si ho mohla zahrať. Z lásky na prvý pohľad sa vyvinie osudový vzťah, do ktorého sa zapletie i samotná kráľovná Alžbeta. (STV)

house336

Velmi kladně musím ohodnotit celkovou atmosféru, kterou film měl po celou dobu. Taktéž i hudba byla skvělá, ale nakonec přece jen něco chybí k 5*. ()

BlackVelvet

Tohle snad ani neslo zkazit - tam kde jsou dialogy od samotneho Shakespeara, prolinani fikce a skutenych udalosti a to tak bravurne, jak v tomto filmu, tak to je recept na jisty uspech. Takhle ozivit Shakespeara je radost urcite jak pro scenaristu, tak rezisera, a hlavne divaka. Bravurni, inteligentni film, ktery nenecha divaka ani chvilku nudit, a strhne ho emocne, intelektem, dramatem, romanci i humorem. ()

Pignon

Mládí, láska, pobláznění, ano ano vzpomínám. Joseph Fiennes je mladný a neklidný. Dluh k tomuto filmu jsem bohužel smáznul až 11.1.2015 v TV Nova love a tak se synchronizací. To nedoporučuji. ()

Rotsby

Romeo, skonci uz Romeo! Takova debilni smesice klise a chudyho, predvidatelnyho scenare nestoji ani za psi flus. Dvouhodinovej film, kterej ve skutecnosti trva hodin deset, Gwyneth se v pulce zaberu tvari na palku, zkratka silny podprumer. Udivuji me komentare ostatnich, kteri si asi pri sledovani sedeli na ocich. Dikybohu za kostymy a prostredi, ktery to tahaji z hnoje, jinak by to byl klasickej odpad. ()

lepinla792

Úžasný, i když od začátku jsem to tak úplně jasný neměl. Ale když jsem pochopil jak se tvoří příběh v divadle a vedle ten příběh prožívají dramatici a herci, jak se to krásně prolíná, to mě dostalo. Film také citlivě propojil romantiku, drama a humor. ()

DirtyDozen

U filmu jsem si hrál se psem, protože jsem necita a ignorant. Mne by celkem zajímalo, proč nemám rád básně a divadlo. Ani literaturu...sakra. ()

Shaman1135

Jeden z tých filmov, za ktoré musíme tvorcom ďakovať. Neviem ako sa im ti podarilo, neviem akú mágiu použili. Ale namiešali to perfektne. Neskutočne hmatatelna atmosféra, casting, aký sa podarí len raz za čas, scenár bodujúci v každom jednom momente, a nádherný OST. Veľký film, veľká emocionálna jazda. Klobúk dole. ()

Lucy1905

Shakespeare patří mezi mé oblíbené autory. Byla jsem nadšení již předčasně, když jsem se o filmu dozvěděla. Zároveň jsem ale měla strach, aby ho nepokazili. Díky Bohu se to nestalo a film dopadl na výbornou. Navíc vychází z málo známých faktů o Shakespearovi. ()

WilliamWalla

Nebola to moja šálka kávy, ale kedže Gwyneth Paltrow podala taký vynikajúci výkon a ona ma naozaj veľmi bavila dávam aspoň tie tri hviezdičky :) ()

Jenda1cz

Skvělý film. Poezii hluboce prožívám, ale téma vášnivé lásky jde mimo mě. Ať už tedy bohužel nebo bohudík, jsem člověk spíše melancholický a takové horkokrevné příjemné emoce si nepřipouštím. Přijdou mi jaksi nezodpovědné. ()

besito

Krásný film, nezatížený jakoukoliv přísnou svázaností ve vylíčení osudů největšího dramatika a vzdáváním poct. Naopak je zde William v podání výborného Josepha Fiennese zobrazován velmi lidsky a přirozeně, jeho (vlastně vzájemná) láska je poetická, ale přesto velmi vášnivá, intenzivní. Moc hezké je také prolínání motivů vznikajícího díla a obrazů ze skutečného života. ()

Catch1707

Kdyz jsem se dozvedel, ze Oscara za nejlepsi film roku 1998 nedostal Spielberguv Ryan, ale naky Zamilovany Shakespeare, rikam si, "to se zase Akademie vyznamenala". Ale pak jsem to videl jednou, dvakrat, trikrat... desetkrat a zistil jsem, ze mela pravdu. Je to fantasticky film pro vsechny romantiky, historiky, umelce a ten konec je vytecny... ()

Shadow

Romantická komedie na historickém podnosu. Líbí se mi kostýmy. Dobře zvolená hudba podbarvuje scény, ať už romantické, chvíle plné naděje, smutku nebo záběry zobrazující historické reálie. Toužíte-li se podívat na to, jak vznikalo slavné dílo Romeo a Jůlie (nejen to jedno), a ještě se u toho dobře bavit, tak doporučuji. ()

Alexis

Vymazlený scénář se v rukou zkušeného režiséra proměnil v sedmi-oscarové zlato i díky výborným hereckým výkonům všech zúčastněných – nevšední filmový zážitek ()

Noc17

Kouzlem tohoto filmu je scénář....ten vtip...romantika bez sentimentu a to vše popsané na reálné tvorbě básníka básníků...nemá to chybu... ()

KcarlosK

Viděl jsem to už docela dávno. Ale pamatuju si, že se mi to líbilo. Joseph Fiennes (tak jako jeho starší bráška Ralph) je výborný a charismatický herec. Také si vzpomínám, že to mělo nádherný obraz. Prostě hezký, romanticko-komediální filmík. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

FBI bude chrániť Diane Lane

FBI bude chrániť Diane Lane

31.08.2005

John Madden, režisér Zamilovaného Shakespearea, nakrúti krimi drámu KILLSHOT podľa literárnej predlohy Elmora Leonarda, ktorú adaptoval Hossein Amini (Krídla vášne). Pôjde o príbeh realitnej agentky … (viac)