Londýnsky dramatik Will Shakespeare má napísať novú hru, na ktorú potrebuje inšpiráciu. Vtedy sa nečakane stretne s pôvabnou Lady Violou, ktorá natoľko miluje divadlo, že sa vydáva za muža, len aby si ho mohla zahrať. Z lásky na prvý pohľad sa vyvinie osudový vzťah, do ktorého sa zapletie i samotná kráľovná Alžbeta. (STV)

HermyJane

Tento film je kombinace lásky, tragédie, komedie a zároveň nás vzdělává. Příběh o jednom z největších autorů všech dob. Jak asi dokázal napsat příběh o lásce, jež nemá hranice a nikdy neskončí? Zažil snad sám něco takového? Skvělá improvizace na toto téma s kupou výtečných anglických herců. Nenásilný film pln Shakeaspeareových veršů, anglického humoru a oslnivě krásného Josepha Fiennese :D. Na tento film rozhodně nikdy nezapomenu. ()

joker30

Vždy keď ten film začína niekde v telke, tak nad tým rozmýšľam, to je Oscarový film?. Ako však plynie minúta po minúte, slovo sa slovom, verš génia za veršom, moje pochyby sa rozplynú. Výkony ocenených hercov sú skvelé, ale ani ostatní okolo nezaostávajú. Napr. keď si vezmem ako taký sympaťák ako Colin zahrá tak nesympatického šlachtica :) 85% ()

HenryIvan

Vezmeme žiariace aj vychádzajúce hviezdy Hollywoodu, pridáme veľmi príjemnú lovestory a primiešame trochu toho Shakespeare-a a to doslova. Vznikne film, ktorý nadchne asi každého v každom veku a nezáleží, či to pozeráte v deň premiéri alebo po 20 rokoch. Bolo to jednoducho skvelé. 85 %. ()

AloeB

Jsou filmy, které se ani tak nedrží historie či spisovatelova života a přesto dovedou uctít jeho tvorbu. V případě Zamilovaného Shakespearea jsem zpočátku pochyboval, neboť jsem cítil, že se to nevyhnutelně blíží k podobě sladkému závěru jako v případě Casanovy s Heathem Ledgerem, kterýžto film mám samozřejmě hrozně rád, zároveň si ovšem uvědomuji, že zde by to nefungovalo tak jak má. Přestože má totiž o kapku vážnější notu, než italský svůdník natočený Američany, stále jde o romantickou komedii v historickém kabátku a všichni víme, jak končí britské či americké mainstreamové filmy. Navíc šikovným způsobem využívá prvky z mistrových her, primárně tedy z Romea a Julie, či Večera tříkrálového, velice povedeně, troufám si podotknout. ()

Tomo

Dle mého jeden z nejpřeceňovanějších filmů. Nikdy nepochopím, jak tohle rádoby umění mohlo vyfouknout oskarovou sošku filmu Zachraňte vojína Ryana. To byl ten okamžik, kdy u mě oskaři ztratili váhu. Čas ukázal kvality - dnes si na žádnou pasáž z filmu nevzpomenu, když jej nedávno dávali v tv, ani jsem u něj nevydržel. ()

haWranka

Na první shlédnutí jsem nepochopila, co že na tomhle filmu všichni mají. Hezký, ale nudný. Ovšem napodruhé? Možná jsem se víc soustředila, možná jsem se nechala víc unášet - každopádně už nemůžu hodnotit jinak než maximem. Nádhera. ()

Sosak

To teda ale byla kravina. Romantický příběh, který kdoví proč vykrádá Shakespeara a to naprosto špatným způsobem. Historicky dost pochybné zpracování a dokonce i samotný Wil by vypadal moderně i dneska, natožpak v kulisách renesance. Herec mu samozřejmě podobný není, ale to by asi ani nebylo žádoucí - přece jenom to byla celkem držka. Musím ale uznat, že dobově to není tak přešlehnutý jako třeba Gladiátor. Příběh je klasická americká splácanina, co si nebere servítky. Každopádně malá pochvala za Gwyneth Paltrow...ale jenom malá. ()

Respex

Nádherný příběh lásky, který si pohrává i s jinými tématy než je čistokrevná romance. Bravurní herecké výkony, skvělá výprava, režie, hudba a tak dále. Film na který dlouho nezapomenu. Za mě 5*. ()

Acrobat

Som obycajny slendriansky Kupec benatsky. Neschopny basnik a opovrhovany fiktivny spisovatel. Zavist? Skor anglicka nuda, kde Paltrow pri zohladneni objektivnych kriterii je ako chlap inšpirúcejšia. ()

jda23

Malo to tempo, hlbku, rast, pad, herecke veci, originalitu v interaktivnom duchu filmu. Jedina nevyhoda možno nezažehnanosť alebo nadčasovosť, sice trochu zo svojho prveho dojmu ochladne, taktiež sa uloží a zaujme stalu polohu. Quiet well ! 88% ()

sigf07

Další z romantických filmů o emancipované hrdince bojující proti dobovým společenským konvencím, který vyniká dobovými kulisami a kostýmy, po příběhové stránce je až příliš únavný a ubíjející. Vše je podřízeno jedinému zájmu - ukázat pokrytecký přístup tehdejší společnosti vůči svobodomyslným ženám a pokud se s tímto přesvědčením neztotožníte, nemá vám film, kromě vizuální stránky, co nabídnout. Světlejším bodem je přítomnost Judi Denchové, ovšem ani její minirole nedokáže úplně napravit můj dojem z tohoto filmu. ()

greigor

Podle mě hezky vyvedený film o divadle. Akorát královna nemusela vypadat jako plešatá a Colin Firth nemusel mít celou dobu jen jeden výraz, ale jinak pohodový film:) ()

Martin79

Jedná se bezesporu o kvalitní a hlavně zábavný snímek. Bohužel pro mně je velkou slabinou herečka Gwyneth Paltrow. Já ji prostě ve většině filmů nemusím stejně jako ještě Cameron Diaz a Keiru Knightey. Proto kdyby v její roli byla, kterákoliv herečka vyjma těchto tří, dal bych za pět. Bohužel pro mně. Jinak ten její oskar byl asi zasloužený. Opravdu velká škoda, jinak ostatní obsazení super i samotný film. ()

milaneg

Měl jsem cukání dát 5 *, ale něco (sám nevím co) mně chybělo k dokonalému zážitku! Vězte ale, že je to o trochu víc než 'jen' 4 *...! ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

FBI bude chrániť Diane Lane

FBI bude chrániť Diane Lane

31.08.2005

John Madden, režisér Zamilovaného Shakespearea, nakrúti krimi drámu KILLSHOT podľa literárnej predlohy Elmora Leonarda, ktorú adaptoval Hossein Amini (Krídla vášne). Pôjde o príbeh realitnej agentky … (viac)