Majitel obchodu s konfekcí pan Načeradec tráví většinu volného času v kavárně, kde hrává při minerálce šachy s majitelem konkurenčního obchodu panem Dundrem. Načeradcova dcera Edith začíná v advokacii shodou okolností stejně, jako její přítel, Dundrův syn. Pan Načeradec zaskakuje v karetní společnosti často za pana Findajse, který se v těchto chvílích věnuje manželce dalšího z hráčů, pana Tachecího, majitele detektivní kanceláře. Výhry si Načeradec ponechává, prohrané peníze musí platit Findajs. Jednoho dne kibicuje pan Načeradec při hře tak nešťastně, že mezi ním a panem Dundrem dojde k prudké hádce, která končí u soudu. Oba pány zastupují jejich děti, které však mají ze situace spíše legraci. Načeradec je odsouzen k dvaceti čtyřem hodinám vězení. Z rozsudku "těžce" onemocní. Teprve teď se oba rivalové smíří. Edith a mladý Dundr slaví svatbu. Pan Tachecí se dozví o nevěře své ženy a konečně se může v klidu rozvést. (oficiálny text distribútora)

Vesecký

Kdo přišel ve třicátých letech do kina, aby se podíval na pokračování Mužů v offsidu, tak musel odcházet zklamán. Především zůstali jen staří Načeradcovi, ze švadlenky Vítové se stala doktorka práv - a jinak je to docela jiný příběh, sepsaný, zdá se, po úspěchu Mužů z offsidu dosti horkou jehlou Karlem Poláčkem, ale ani jinak tak ceněného Gustav Machatého by člověk ve scénáři a režii tohoto filmu nepoznal. Zkrátka, nebyl pro komedii stvořen. Pár vtipných hlášek tam bylo (ta husa má sádla skoro jako vy), ale to bylo všechno, jinak neskonalá nuda, při níž se občas dost dobře usínalo. A ta honička za splným přáním pana Hříbala, aby ho ta Grossová opustila... Zcela nepodařemé. ()

Rami

Dle mého je tento snímek silně podceňován. Oproti jiným tehdejším komediím (mezi které patří i skvělí Muži v offsidu) je tato zaměřena na retrospektivu společnosti s důrazem na vztahy. Nejedná se tedy o čistokrevnou, hloupoučkou komedii, jakých v té době vzniklo tisíce (některé povedenější, jiné pak méně). Tato komedie není vůbec naivní - právě naopak. Snaží se poukázat na pokrytectví, nevěru a honbu za mamonem běžných měšťáků. Lehce si bere na paškál židovské obchodníky, ale to jen ve vší počestnosti. Nad penězi zde bědují jak buhaté (Načeradec s likérem, ovocem, kartami či v obchodě), tak i chudé vrstvy obyvatelstva (babka prodávající hračky, jež mění cenu dle poptávky), snažíce alespoň trošku "uloupit" z bohatství těch druhých (třebas přátel). Nejsou zde idealizovaní ani chudí, ani bohatí, což nebývá ve filmech této doby běžné. Velmi důležitým tématem je zde i nevěra, faleš a vypočítavost. Tyto vlastnosti můžeme vidět jak Madam Tachecí a Freda, ale i tanečních párů v sále (důchodkyně s mladíkem, rozverná panička s "partnerem" a velkým, holohlavým panem manželem, pan továrních a jeho milenka, atd.). Nosná dějová linie je navíc doplňována humornými scénkami (Načeradec a forbes, kulečník, karty, hodiny; Žid, co rád čte a hromadí, přičemž nikomu nic nedá). Je toho opravdu hodně. Běžný divák až nestíhá všechno vztřebat na první shládnutí. Proč ale nedávám 5 hvězdiček? Protože některé pasáže, ve kterých Haas jen kibicuje a hádá se s ženou (přičemž stále dokola pronáší frázi, že je efektivně mrtvej muž), začnou diváka po čase nudit. Ani věčný hysterický řev Haase, který už není vtipný, ale přesto patří k jeho projevu, situaci moc nepomáhá. ()

Luxocculta

Dost možná nejhorší český film s Hugo Haasem. Film je typická ukázka snahy parazitovat na úspěchu původního filmu a vytěžit z něj maximum s minimem vlastní invence a nápadů. Pár hlášek z Mužů v offsidu vydřených až na kost doplněných několika málo vtipy novými. Za jemnou a zábavnou nerudností skrytá Načeradcova laskavost z původního filmu byla vypreparována a nahrazena až cholerickou uřvaností a otravností. Tempo a zápletka filmu přispívají k velké nudě. ()

BigBang

Nevěděl jsem o existenci tohoto filmu. Moc se mi líbil, i když je komorní a nefilmový: často je znát, že herci hrají spíše Poláčkův literární text než filmový scénář. Lidsky a intelektuálně zůstal film i po téměř století stále svěží. Snad to nevyzní špatně, ale jestli by toto byl odkaz (z větší části ze známých důvodů zaniklé) židovské pražské společnosti, tak tento film je pěkným vzkazem v láhvi pro budoucno. ()

tomala4

Niektoré scény sú síce príliš naťahované, ale 5* dávam za sqelé hlášky, napr. keď si chlapci prídu pýtať škatuľku: -No, jo, pŕijďte až po inventuře. -Co je to? -Co je to? Židovský svátky. ()

Rattlehead

Na svou dobu hodně povedená komedie. Je pravda, že Muži v ofsajdu jsou z komediálního hlediska o třídu lepší, ale z toho filmového je rozhodně lepší Načeradec, král kibiců. Některé scény jsou opravdu povedené, u jiných ale jakoby scénárista vařil z vody. Hodně zajímavá je snová scénka, a rovněž některé pohyby kamery jsou na naši tehdejší kinematografii hodně nadprůměrné, a svědčí o režisérově osobnosti. Vrcholem budiž scénka, kdy bez jakéhokoliv slova vidíme domlouvající se milence a bedlivě pozorujícího Huga Haase (Alfred Hitchcock by měl radost). Přesně tohle je u mě film - vyprávění pomocí obrazů, a ne pomocí slov. ()

Pitryx

Již o dost slabší odvar prvního filmu s panem Načeradcem. Je taky dobrý, ale pro mne moc uřvaný a je tam více hluchoty. Ovšem některé scény opravdu stojí za vidění, to se prostě vidět musí. Proto dávám šedesát kusů, kdo dává méně, tak je antisemit, a ať jde do Palestiny. :-))))))))))) ()

ostravak30

Zatímco v prvním filmu Muži v offsidu se Hugo Haas dělil o řadu scén s ostatními kolegy, zde převzal otěže plně do svých rukou. Na jeho bedrech tak vlastně spočívá celý film. A on jej taky táhne. Ostatní role jako by záměrně byly potlačeny a Richard Načeradec dostává nezměrný prostor. A plně jej využívá. H. H. se umí nádherně rozčilovat aniž by kdokoli měl vůbec šanci mu oponovat. Mě nejvíc přišly zajímavé tehdejší poměry, nad kterými nám pravděpodobně dnes zůstává rozum stát. Třeba když Načeradec nazve Jaroslava Dundru lumpem (nejsem si jistý, ale něčím podobným ho nazval), a on ho za to povolá k soudu. Ten se pak skutečně urážkou na cti zabývá. Nebo když podváděný manžel svolí ke sňatku své manželce s jejím milencem a všichni jim upřímně gratulují. Ač bráno s jistou nadsázkou přeci jen by dnes nikdo nic podobného nenatočil... ()

Dvojirakri

Snímek Muži v offsidu stvořil první kultovní postavičku československého zvukového filmu, a sice židovského obchodníka s konfekcí pana Načeradce, kterého tak kouzelně ve jmenovaném filmu, i v tomto nepokračování stvárnil Hugo Haas. Bohužel, tento už tak šťastně nedopadl. V Mužích jde totiž o jednu z několika figurek jejichž osudy více či méně spjaté s kopanou sledujeme, jakmile ale trampoty Krále kibiců dostaly plnohodnotný samostatný příběh, přestává být vtipnou figurkou a stává se otravným strejcem kterého nerad vidí každý, komu je podobná cholerická povaha protivná. Možná, že kdyby okolní postavy zůstaly stejné, bylo by na čem stavět, takto ale došlo k rozehrání zcela jiné hry a... mě to nebavilo. Jen málo fórků mi přišlo úsměvných. Stejně tak střih a timing nebyl nejšťastnější. Budu uvažovat o zvýšení hodnocení pro Muže. ()

Mishelen

Tak tohle rozhodně nemá nic společného s Muži v offsidu! Ani volné pokračování. Postava Načeradce se stala tak slavnou a povedenou v podání Hugo Haase, že nějaké další pokračování si situace zřejmě vyžádala. Kromě H. Haase se ve stejné roli objevila ještě J. Vagnerová, jinak ostatní herci kteří hráli v Mužích v offsidu hrají úplně jiné postavy - T.Pištěk, J.Vojta, B.Kysílková. Načeradec už není fanouškem Slavie, o fotbale jako by ani nevěděl a věnuje se jen konkurenčnímu boji a hlavně hraní karet a kibicování. Děj v podstatě chybí a jedná se jen o sled příhod p. Načeradce. Tahle role byla asi nejlepší rolí H. Haase, a díky tomu se mi tento film celkem zamlouval. Jen nechápu proč se tohoto projektu zhostil právě G. Machatý, jehož doménou byla spíš vážná umělecká tvorba. Tady tomu oproti "prvnímu dílu" chybělo hlavně tempo ale některé scénky celkem zdařilé. Film nijak neurazí. Takže hlavně za roli Načeradce dávám 3 hvězdičky. "Kampak asi pořád chodí pan Findejs?" "To víš že v tom bude nějaká vdaná panička." "Jo kdyby to tak byla ta moje, ale takový štěstí já nemám!" ()

PORTER44

Nebylo to špatný,akorát že celý fílm drží jeden herec H,Haas ostatní nic moc nepředvedli,některé jeho výstupy a scény jsou excelentní ,doma když pořád kibicuje manželku,pořád zavíra dveře,pak v kavárně u hracího automatu,kulečníku a u karet a na konec u soudu jsou jeho hlášky super,na druhou stranu jsou ve filmu i slabší scény. ()

Drslw

Napriek tomu, že to vlastne nemá dej, zábava je to podarená. V mnohom to udalo smer neskorších komédií. A je to omnoho lepšie, než Muži v offsidu. ()