Naneživo

(festivalový názov)
  • Japonsko Kamera o tomeru na! (viac)

Malý štáb točí laciný zombie horor v opuštěné fabrice, ve které kdysi japonská armáda experimentovala s mrtvými. Netrvá dlouho a herci i filmaři se začnou měnit na skutečné oživlé mrtvoly. Perfekcionistický režisér ale odmítá natáčení přerušit a posedlý utkvělou představou o ryzím umění pobíhá uprostřed nastalého chaosu s kamerou, zatímco nákaza si vybírá jednu obět za druhou. Pro dokonalý záběr je schopen obětovat vše. Anebo je to všechno jinak? Může být zombie krvák zároveň rodinnou komedií? Záleží na úhlu pohledu. Natočen s malými náklady, ale velkou láskou k řemeslu, Uedův celovečerní debut je originální poctou všem opravdovým filmařům. (MFF Karlovy Vary)

Yuri69

Skvělý "japonec", jak se patří. Snímek je rozdělen na dvě poloviny, kdy ta první je skutečně extrémně špatné zombie béčko s řadou WTF momentů - proč je tahle scéna tak nelogicky špatná, proč herečka pořád křičí, atd. Pro vyznavače špatných filmů bude nosná tato část. Pro normálního diváka přijde ta správná zábava až ve druhé části. Zde se nejdříve vysvětluje motivace štábu a následně nabízí druhý pohled na scény proběhlé v první části. Bizanost situací se tím ještě znásobí. Nebýt lehce ospalé vysvětlovací části šlo by hodnocení i výše. ()

Solverino

Tak začátek jsem nedal, no ke konci mě zaujala ta malá mimozemšťanka co hrála producentku... ta byla fakt hustá, jsem nevěděl jestli není z latexu na baterky, ta sexuální robotka pro teplý trpaslíky :) ()

muti

Akože, celé je to taká konina, ale uznávam že to ako celok dáva zmysel. Čo všetko sa môže pokaziť pri natáčaní a čo sa dá príp nedá zachrániť improvizáciou. ()

Sticks odpad!

Kvalitou je to študentský film nie príliš dobrých hercov a amatérizmu. Veľmi tomu škodí pokus o točenie na jeden záber a príliš dlhé scény. To prináša "len jeden pohľad optiky" a vonia lacným parfémom. Nevydržal som to. ()

blondboss

Takýto bizár dokážu ozaj natočiť len Japonci. Nehovorím, že ten nápad nemal šťavu a že sa z toho vykľul pomerne prekvapivý snímok, ale to prevedenie a rozvinutie dejovej línie bolo spravené amatérsky až trestuhodne. Príliš ukričané, príliš upišťané, zlé herecké výkony a do toho všetkého taký ten pocit, že zas som strávil 90 minút pri veľmi zlom filme. Asi nerozumiem japonskému humoru a kultúre. Holt, čo už. 35 % ()

RoseThrone

Na půlnočním promítání ve Varech čekáte mnoho, dobrý film povětšinou ale ne. Bože, jak jsem se mýlila! Film je rozdělen do 3 částí, první část má nějakých 40 minut a v klidu by obstál, jako samostatný příjemný film u kterého se dobře pobavíte. Po skončení úvodní fáze máte pocit, že celý příběh skončil a že už tam nemůže nic být, čímž vás překvapí druhá část. Ta sice dost pokulhává po dobře rozjeté jedničce, ale bez téhle horší části byste se nedostali k epickému finále, který celou tuhle bláznivou věc pozvedne na krutopřísnou podívanou, která je lepší než co jste si kdy mohly představit. Finální část mě nenechala ani chvilku vydechnout a já odcházela ze sálu uslzená od smíchu. Jak já ty japončíky miluju! ()

hony23

Že jsou Japončíci ujetí, to vím dávno. Proto jsem si sliboval od jejich zombie komedie slušnej bizár, 77% na ČSFD má očekávání ještě přiživilo. Z recenzí jsem pochopil, že sice první půlka je naprosto pitomá, ale v té druhé přijde slibovaný nářez. Až zhruba po hodině jsem pochopil, že to bude stupidní až do samého konce. ()

Grázl83

Nevím, jak film ohodnotit. První půlhodina je příšerná, téměř nekoukatelna a film jsem chtěl vypnout a smazat. Nakonec jsem ho jenom přetočil a nestačil se divit. Začala zajímavá a vtipná podívaná po které první půlhodina začala dávat smysl. Geniální nápad a taková exkurze do natáčení a podivení, co vše se dá na jeden zátah natočit. ()

Holly_Molly

Ehm...asi takhle: Kdo si o tom filmu předem nic nezjistí (doporučeno!!) a nevypne ho během první půl hodiny, bude se královsky bavit za předpokladu, že mu sedí trhlej japonskej humor..To je vše, have fun. ;-) ()

blahar

Naprosto geniální komedie podána velice originálním způsobem, která chytře využívá různá filmová klišé i filmařské techniky. Ideální půlnoční film. 90% ()

Zahajovací film Cannes po kontroverzi mění název

Zahajovací film Cannes po kontroverzi mění název

26.04.2022

Přibližně za tři týdny startuje 75. ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes a jeho přípravy se pomalu blíží do finální fáze. Před pár dny organizátoři festivalu zveřejnili část programu… (viac)

Kdo bude letos soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

Kdo bude letos soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

17.04.2022

Přesně za jeden měsíc, tedy v úterý 17. května odstartuje 75. ročník prestižního mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Obří filmový svátek konající se na francouzské riviéře letos oslaví tři… (viac)