Byť v nacistickej Tretej ríši malým blondiakom znamená, že máte  ideálnu štartovaciu pozíciu pre život. Jedným z prvých krokov je samozrejme členstvo v organizácii Hitlerjugend, čiže v „Hitlerovej mládeži,“ čo  obnáša  trošku vojenského drilu, pálenie nebezpečných kníh, vyhadzovanie vecí do vzduchu, nenávidenie židov a podobné hranie si na vojakov a na vojnu. A to v partii s kopou Hitlerovi tiež veľmi oddaných kamarátov. Zmysel a cieľ to má jednoduchý: stať sa riadnym a plnohodnotným nacistom. A tým chce byť aj desaťročný chlapec  Jojo (Roman Griffin Davis), ktorému v tom pomáha jeho imaginárny priateľ, tak trochu nahlúply Adolf Hitler (Taika Waititi). Adolf Jojovi radí v rôznych životných situáciách a podporuje ho v jeho správnom náckovstve. Zlom v Jojovom živote nastane v okamžiku, keď zistí, že jeho mama (Scarlett Johansson) ukrýva v podkroví židovské dievča (Thomasin McKenzie). Od tejto chvíle musí malý Jojo čeliť svojmu vlastnému zaslepenému vzťahu k nacismu a s tým mu jeho vymyslený Hitler už môže len veľmi ťažko poradiť. Aj keď sa celkom snaží. (Cinemart SK)

Little_Sawy

Doufám, že se tahle komediálny fraška udrží zdější hodnocení v rudých farbách, nehoť tahle Králikárna mě bavila. Desetiletí Jojo (to je tedy jméno), si udělal fiktívní osobu, tak vznešenou pro německo, nemůže to bejt nik jinej než samotnej Němčour Adolf Hitler. Jojova matka, ukrýva v domě za zdí, židovské děvče, které když jzistí že tam je, snaží se ako nácek, zjistit od ní co nejvíc o židech. Film celkem zajímavej. Buddžel, závěrečná půlka konce byla ťažká. ()

TondaCer

Nemám slov. Opravdu úžasné propojení bezvadné komedie se strhujícím dramatem. Každý člen štábu do tohoto filmu dal maximum, obvzlášť velký obdiv si však zaslouží přeevším Taika, který skvěle napsal scénář, bezvadně zvládl režii a parádně se vyblbnul jako Hitler. Bylo vidět, že do toho dal všechno a ještě o něco víc. 100% ()

coulismoulis

Taika jako Hitler je vytecny, ale casem se zasobarna gagu vycerpa a jelikoz jde jinak o standardni zpracovani daneho nametu, dostavilo se v mem pripade spis lehke zklamani, nejak jsem podvedome cekala vic. ()

majka02

Jojo je můj nejoblíbenější počin od Taiki Waititiho, zejména kvůli tomu, jak umí překvapit. Projekt se kvůli své barevnosti a počáteční infantilnosti jeví jako prostoduchá komedie, s postupem času se však vyvíjí v něco, co vás zasáhne u srdce. Vizuální stránka filmu je geniální, jak v rámci kulis a kostýmů, ale taktéž v rámci režie pokládající průběžné stopy k budoucímu vývoji. Ačkoliv se může mnohým zdát využitý humor dětinský, dle mého názoru je zde velmi funkční. Vypravěčem děje je přeci jen dítě a kontrast se seriózním koncem pak ještě více umocňuje prožitek z celého díla. Miluji ironii, s jakou se Taika jakožto polynéský žid ujal své role Vůdce. Dětští herci zrovna tak odvádí výborné výkony. Příběh je to hodně jednoduchý, ale pobaví a neurazí. Člověk se tak aspoň může více soustředit na skryté detaily a kvality. Tohle je ten typ filmů, kterých by se měl Waititi držet – jednoduché, kde může skloubit přirozený humor a drama. ()

Tomulka

Pro mne je tento snímek zklamáním. Čekal jsem něco podobného jako ,,Život je krásný,,. Žel neústálé kombinování vážného s parodickým je velmi rušivé. Herecké pojetí dětských rolí Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie jsou velmi dobrá, ale stačí to tak na jednu hvězdu. ()

Holly_Molly

I přes Waititiho talent, narvat svůj specificky zoomerskej humor absolutně kamkoliv, je Jojo nuda..Komedie co neni moc vtipná. Válečný drama, který kromě scény s gestapáckou šťárou postrádá drama a napětí.. Na druhou stranu je to herecky fakt super a posledních 20 minut je parádně natočených (dá význam žánru "válečný" v popisku) a zůročí všechno co se ve filmu do tý doby objeví. Předevšim je to ale nezáživná romanťárna stojící na drobných detailech. Meh.. ()

13Maty13

"Stop offering me damn cigarettes! I’m ten!"     /// Tak to bylo skvělý! Historická satira, která vás pobaví a i dojme. Herci jsou všichni úžasní. Nápaditý, vtipný, se skvělou kamerou a hudbou. Jojo a Elsa jsou spolu strašně skvělý a já si je zamiloval. Tohle se Taikovi povedlo.   / Hodnocení: 9,5/10. ()

Rebel24

Satirický, detský, nacistický, paradoxný i dojemný. Kokteil emócií, kedy sa dívak chvíľu smeje a o 5min place je majstrovstvo réžie Taiku Waitiho, ktory si zahral samého Fuhrera. Výborne herecké výkony ci už mladych hercov alebo Scarlett Johanson so Samom Rockwellom sú skvelo dopĺňané jemnou hudbou, chvíľu klavír chvíľu harfa. Dej skúma ako veľmi je možné ovplyvniť, manipulovať a sfanatizovat ľudí, ktorí by za to aj umreli - a pritom ide o obyčajných desať ročných chlapcov. Scény matky so synom sú jednoduché, trefne no najmä emotívne a malom priestore v 1 meste s niekoľkými hercami dokázal Waititi povedať viac, ako velkovypravne krvou blčiace vojenské blockbustre, ktoré ma nikdy nebavili. Ku Jojo Rabit sa vrátim vždy a rad. 91% ()

Tom10000

Po dlouhé době jsem se rozhodl znovu zhlédnout tento úžasný, legrační, ale též i velmi smutný, tragický až dojemný film. Hlavním hrdinou celého příběhu je Jojo, desetiletý kluk žijící v Nacistickém Německu na začátku roku 1943 (časové nesrovnalosti v ději nebudu zmiňovat, uvedu věci na pravou rovinu, pozn. autora recenze). Tehdy měla ještě Říše celekm dost sil, sháněla však muže a ženy, jež by jí mohli podpořit v obraně své vlastní vlasti. Jonah Betzeler, jehož přezdívka byla v průběhu filmu odvozena od ubohého ustrašeného králíčka, je od začátku fanatickým milovníkem Adolfa Hitlera i celé jeho ideologie, od svastik, antisemitismu až po samotnou válku, v níž upřímně věří. Když nastoupí do Hitlerjugend, čímž děj začíná, vyrazí se svým nejlepším kamarádem do letního tábora Hitlerovy organizace, kde si užije plno zábavy, kde ale taktéž utrpí vážná zranění, když špatně odhodí hodí odjištěným granátem. Po vyléčení jeho ran na něm zůstanou ošklivé jizvy, a Jojo se cítí jako monstrum. Jeho práce však i nadále pokračuje, ač v podřadnějších odvětvích, a nadále pomáhá v "rozkvětu" pomalu upadajícího Německa. Jenže brzy, ke svému zděšení, nalezne doma, v pokoji jeho ztracené (téměř určitě zesnulé, jak se ve filmu vypráví) sestře Inge, ukrytou židovskou dívku Elsu. Jeho nenávist vůči všem židům nejenže způsobí mnoho jejich hádek a neshod, ale též i, paradoxně, podnítí Betzlerovu představivost a zvědavost. Když už ji, skoro sedmnáctiletou dívku, nemůže zabít, alespoň se snad může dozvědět, jací Židé jsou, a jak se vůči nim může jeho Říše bránit. Zášť a zhnusení se pomalu promění v lhostejnost, až nakonec vyústí v zalíbení a lásku, vzájemnou pro oba dva ve chvílích, kdy se kolem nich válka nachyluje k bezvýchodnému konci, ačkoliv ještě stihnou jejich dům, jeho samého a jeho matky, jež si vzala Elsu do své péče, a která v odboji vůči nacistům nakonec obětovala i svůj život, navštívit příslušníci Gestapa. Díky dobrému příteli mladého kluka, bláznivého, ale neškodného fanatika do války, zůstane Elsa bez povšimnutí pozorného "oka" Hitlera a přežije. Jejich město, kde bydlí, brzy nato začínají ostřelovat spojenci, o pár měsíc později se válka přesune i do města samotného, kde Jojo sleduje úplný rozvrat jeho ideálů, navíc už i po smrti Hitlera, jenž mu doposud tvořil imaginárního kamaráda a promlouval za jeho nejprve prvořadou, a nakonec úplně vedlejší část sebe samého, za hlas odhodlaného Nacisty. Po konci války se Jojo bojí o zrátu Elsy, doposud vždy odhodlané odjet pryč za přtelem Nathanem, jehož miluje, s nímž se zasnoubila a který v očích desetiletého kluka představoval jakéhosi soka. Jenže Nathan byl už při jejím příchodu do domu mrtvý, pouze o něm snila, a využila ho ke škádlení Jojoa. Sám Betzler se do Elsy velmi zamiloval, a jelikož jí dokonce i lhal v nejdůležitější věci (o vítězi "války" o město), rozhodne se s ním, zřejmě, zůstat (...). Krásný příběh, v hlavní roli s přenádhernou a půvabnou Thomasin McKenzie (rovněž dobrou i ve filmu "Poslední noc v Soho") a s též slušnou Scarlett Johansson. Jen škoda, že byl Jojo stylizován do desetiletého dítěte, a celý příběh měl až příliš komických částí. V knize, v předloze, se mnohem více do detailů probírala láska, její síla, ničivá i zároveň velmi svůdná a vášnivá a Kde (SPOILER!) dokonce sám Jojo svlékal Else kahotky. Nic pro malé děti, jostě, ale válka by se též neměla předkládat až tak moc humorným stylem, i když není na škodu se trochu pobavit. 85 procent, ve svém žánru "extra třída", obecně tomu chybí ony zmíněné části. Doporučuji! () (menej) (viac)

BarbarellaHa

Tyjoooooo to bylo tak krásný! Nikdy bych neřekla, že se takhle nasmějo u filmu z 2WW a eště, když jednu z hlavních rolí má Hitler! Fakt krásný a smutný moc a zase krásný! No Scarlett je jasná žejo, ale Sam Rockwell jako švihlej gayovskej nácek s Greyoyem a Rebel Wilson jako zarytá tlustá nacistka- pecka. Celý je to v super barvách a se skvělou hudbou, ať už The Beatles nebo David Bowie, to prostě nikdo nečeká a že největší srandu si ze všeho bude dělat právě Hitler by taky nikdo nečekal (ale blb je to pořád). Hlavní hrdina to hraje perfektně, moc se mě líbily dialogy s ukrytou hrdinkou a jeho vyznání lásky (to není spoiler!) No prostě pecka jak sviň, fakt doporučuju a soundtrack taky (knížku -Nebe v kleci jsem nečetla). A scéna s botama je prostě srdcervoucí no tak už dost, nezdržujte se se čtením mých blábolů a hned jděte koukat a hlavně s titulkama🤜🤛 ()

Accuphose

Dobrej je začátek a konec... Hitler nevypadá moc přesvědčivě a z toho námětu se nic pořádného nevytáhne. Vlastně, když to vezmu obecně, filmů o nacistické tématice je dost, ale pokud pominu německý dokumenty, tak je to slabota. Paradoxně z toho ční Modlitba pro Kateřinu Horowitzovou, kde je ale bohužel kniha lepší než film. Bez této znalosti, by to ode mě dostalo vyšší hodnocení. Váhám mezi jedna až dva...  nakonec dám s ohledem na poselství filmu, hvězdy dvě. ()

benedikt28

Jojo Rabbit je nejlepší český film tohoto roku !!! CSFD jej sice uvádí jako US, na IMDB je ale jako země původu logičtěji uvedena ČR a Nový Zéland. Válečný Žatec je fascinující. 100% ()

Tonula

Film jsem viděl, část jsem si sjel 2x a jsem z něj rozpačitý. Není to film pro děti, není ani pro dospělé. Není to žádné drama, chybí v něm romantika. Označit jej za komedii mi připadá silně přehnané, já jsem se u něj zasmál asi třikrát a rozhodně to nebyl nějaký huronský řehot, spíše jen pousmání. Ukazuje se, že přístup Novozélanďana nemusí vyhovovat cítění středoevropana. Ano, je to pohled na válku trochu jinak, ale pitvořící se Hitler mě rozhodně nepřipadá jako něco objevného. Vlastně si myslím, že pokud by se ve filmu vůbec neobjevil, film by možná získal na realitě a byl by pravděpodobnější. Takhle je to podivná scifi o dospívajícím klukovi na konci 2. světové kdesi v západním Německu. Nacisté jsou většinou líčeni jako dobří lidé, kteří občas (pro zábavu?) někoho pověsí... Velitel Hitlerjugend kapitán Klenzendorf je starý dobrák, který před davem zfanatizované mládeže trousí pochybnosti o tom, že Německo je prdeli a válku už nevyhraje. Za tohle se šlo ještě den před koncem války bez milosti na popravu. Za takzvanou sodomii se posílalo do koncentráku a film naznačuje něco podobného mezi kapitánem K a praporčíkem Finkelem. Ale budiž, lidé z druhého konce světa to vidí jinak, snad je to pro ně legrace. Maminka jde na procházku, a za bílého dne roznáší protiválečné letáčky a za chvíli už visí na šibenici na náměstí. Jediný, kdo trochu připomíná realitu, je asi velitel gestapa, ale je to naprostá výjimka. Je to prostě divný film, jehož "hloubka" zřejmě nadchne mladší diváky. Za sebe bych to viděl jako jeden z nejslabších filmů, co jsem v posledních měsících viděl. To, že se film točil v Česku a krásná Scarlett jsou jediné důvody, proč tomuto dílu dávám 1* . Jinak bych to viděl jako totální odpad. ()

RushRush

Dlouho jsem neviděl tak výrazný dětský herecký výkon,snad od dob Tomáše Holého...vyzrálá parodie na úrovni,připomínající Zlodějku knih,čí Svěrákovu Obecnou školu.Doufám,že dosáhne na nějakou kategorii v letošních Oscarech určitě na to má. ()

cores

Svěží satirická komedie s příjemnými hereckými výkony a trošku dojemným koncem! Scarlett Johansson, ani Sam Rockwell nezklamali. Škoda, že se Taika Waititi neodvázal ještě víc! Od dob Grandhotelu Budapešť pro mě po delší době zase výtečná zábava! ()

ArchAngel_

Čekal jsem více, ale překvapivě tenhle film má hodně blízko českému stylu humoru a hlavně jednání (což vzhledem ke koprodukci není zase tak divné) .... každopádně zajímavá jednohubka. Hodnocení 90%. ()

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)

Ceny BAFTA – výsledky

Ceny BAFTA – výsledky

03.02.2020

73. ročník udílení Filmových cen Britské akademie je za námi, kdo slaví, a kdo naopak odešel domů s prázdnou? Nejlepším filmem bylo nakonec zvoleno válečné drama 1917 Sama Mendese. Snímek si odnesl… (viac)