Žena saxofonisty Freda Madisona nalezne na schodech jeho luxusní vily videokazetu, na které kdosi zaznamenal zločin spáchaný v ložnici jeho domu. Zkrvavená oběť vypadá jako Fredova žena Renee a vrah - jako on sám. Přivolaná policie muže zatkne, avšak po několika dnech zjistí, že v cele je uvězněn - místo Freda - neznámý mladý muž... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Marat

jestli je nejaky film, ktery ma prvky psychadeliky, tak je to prave tento. Je zmateny, a libi se mi, ze kazdy clovek ma sve vysvetleni. Bill Pullman hraje absolutne skvele, stejne jako robert Blake. Kratkou roli si zde strihne i Jack Nance, ktery hral hlavni roli v Mazaci Hlave. presne jak definuje slogan z plakatu lze se da definovat tento film: "Ve světě, kde čas se vymiká kontrole, je život jízdou po ztracené dálnici." ()

dobbin

Inland Empire ještě nedorazil, ale tohle je zatím to nejtěžší od Lynche, pokud jde o úplně základní interpretaci či konstrukci fabule nebo tak nějak. Spousta lynchovské atmosféry, která tmelí film jako sýr pizzu, skvělá a skvěle sladěná hudba a především obligátní časoprostorový chaos a nejasnost hranic mezi snem a realitou....Našel jsem jedno zajímavé žánrově-stylové zařazení: postklasický psycho-noir, což se nakonec hodí i pro další Lynchova dílka. ()

Cortesz

Moc jsem to nepochopil, ale to mi ani tak moc nevadí, protože jsem u filmů Davida Lynche zvyklej. Ale i tak je to velký filmový zážitek ve všech ohledech. Parádní kamera Lynchovy detailní záběry na xichty a dlouhé záběry bez střihů do tmy apod. prostě Lynch. Dále je zde výborné obsazení, skvělá hudba a i když to není horor tak je zde mnoho lekaček. Myslím si, že Lynch musí bejt vždycky maximálně sjetej, když ho napadne něco tak nesmyslného a zároveň dokonalého. ()

jonny

Momentalne pro mne nejlepsi Lynchuv film. Uzasna atmosfera, tajemno a hudebni doprovod vytvari dokonaly celek. Pocit, ktery jsem mel pri sledovani tohoto dila se da jen tezko napsat do vet. Film, ktery budete milovat nebo nenavidet. Odprostete se od bezne hollywoodske komerce, ve ktere mate vse naservirovane na stribrnem podnose a podivejte se na film, ktery nad nimi mnohonasobne vynika. ()

DoubleJo

Povedal by som ze stratena dialnica patri pomaly uz k Lynchovej klasike. Film, po ktorom prvom zhliadnuti si poviete WTF??? To vobec nedava ziadny zmysel. A bud vas to tak chyti ze si ho pozriete este aspon jeden dva tri razy alebo ho uplne zavrhnete. Priznam sa ze ja som si ho musel pozriet minimalne 3krat aby som si spravil ako taky obraz o com ten film vlastne je. A najlepsie na tom je, ze mozno tak 2 z 10 ludi by so mnou suhlasilo a ostatni by mali uplne ine, svoje vysvetlenie. A to je jedna z tych veci,ktore ja na Lynchovi milujem. Dava priestor kazdemu na svoj nazor, ktory nemoze nikto s urcitostou vyvratit. Taketo filmy ja mam rad.Ktore nutia zamysliet sa a nevyfucia vam za 20 minut po zhliadnuti z hlavy. ()

Vikinec

Moje nejoblíbenější lynchovka, kterou jsem sice stoprocentně nepochopil, zato jsem pochopil, že snaha chápat tyto filmy velice snižuje zážitek z jejich sledování. ()

hackstolle

No v podstate take nemuzu rici, ze bych zrovna pochytil, co tim chtel "basnik" rici. Podle meho si ma kazdy udelat obrazem sam a jen doladit mezi prateli ten zbytek. Neni to muj prvni Lynchuv film, ale budu se pro priste u vyberu vice snazit. Prozatim ***. ()

Bendiys

Lynch je dukazem toho, ze muzete jeden film nenavidet a druhy milovat. Lost Highway je ten druhy pripad, byla pro me milym prekvapenim s velmi vyraznou stylistickou strankou, ale hlavne cyklickym dejem plnym zahad, ktere snad opravdu nejdou vyresit. Btw posledni milostna scena uz vypadala jako umelecke porno... ()

rob_troy

Po delší době jsem se konečně dostal znovu ke shlédnutí tohoto velice známého a oblíbené snímku. Jelikož jsem film čerstvě dokoukal, mohu s klidem na duši (díky konečnému shlédnutí a závěrečných titulkách) vyjádřit svůj čerstvý, či dokonce nejčerstvější filmový pocit. Lost Highway jako samo o sobě je delší etapa cesty, která se sama od sebe rozděluje po celkovou dobu sledování. Rozděluje se na části, které sami ihned nepochopíte. Uvědomíte si, že se začalo něco dít, ale nepochopíte to - vy to dokonce nepochopíte vůbec a to i po vypnutí filmu. Čeká vás nekonečná cesta plná psychických nevyrovnání jednoho Saxofonisty. Čeká vás sesterská neshoda, kterou vidíte a zároveň zase ztrácíte před očima. Praktické filmové rozpoložení mistrovského pana Davida Lynche stojí na tématice záchranného člunu na vodě. Nedá se říct, zda existuje nějaká podbytost, bytost nebo nadbytost, která by film chápala po celou tu dobu. Nedá se ani říct, že by někdo film pochopil v úplném závěru. Může existovat klidně desítky až stovky teorií o tom, na čem byl film založen. Jde snad o porno? Jde snad o vraždu a psychickou nevyrovnanost, která díky své hrozivé stabilitě sebou viklá minutu co minutu? Pouštní pošeptání - Kdopak je chlápek s bílou pletí? Objeví se vždycky, když je to nejmíň potřeba a přitom odvádí důležitou práci jakožto důležitá osoba. Ve svém smyslu je možná i celkovou podstatou a informátorem děje. David Lynch měl začátkem jediný cíl - diváka naprosto zničit. Zničit ho psychicky a vysát z něj vše co potřeboval. Ostatně na filmu nechal - jako vždy - kousek ze své duše a inteligence (která bude až hrozivě vysoká - nebo snad ne?) Lost Highway vás poznamená, raní vás, vytvoří si ve vás dlouholetou jizvu a při vašem štěstí to bude hluboko ve vaší hlavě, či na dně vašich pocitů a empatie. Divák musí dle uvedeného režiséra opravdu tvrdě předpokládat a vyčkávat příchod něčeho velkého. Není to nic, co by vás zabavilo. Je to něco, na co musíte být připraveni a čeho se pak nezbavíte - ale to vy dobře víte. Zasloužené, a velkorysé hodnocení 100%, které si David Lynch zasloužil skrze svou Magorickou talentovanou představivost. Vedle pana Lynche jsme prostě každý svým způsobem blázen, ale je to snad špatně? ()

Pavel666

Vytrhli mi osmičku, moudrák, tak jsem si řekl, že je ten pravý čas na Lynche. Dal jsem si brufena předtím a musím říct, že jsem neudělal dobře. Brufen mi sice utlumil bolest, ale neutlumil moje smysly. Zrak i sluch mi sloužily výborně a bylo to utrpení. Kdybych cítil tu bolest, tak bych nevnímal tolik ten film. A kdy je vlastně ten pravý čas na Lynche? Zapnout si ho na počítači, vypnout zvuk, vypnout monitor a jít do jiný místnosti nebo radši odjet pryč. A jestliže se vrátíte ještě před koncem filmu, tak je to na mašli. ()

uodevr

Kožený bundy, našláplej soundtrack (občas), a Marilyn Manson coby pornohvězda. Taky ale, jak už je to u Lynche ve zvyku, naprosto nepochopitelný dějový bordel. Lynch se váže k symbolizmu jako snad žádný jiný filmař a horko těžko soudit, jestli je to dobře, nebo špatně. Ech, scratch that, je to dobře. Film pak sice působí jako nechutně komplexní kus poezie, ale to je někdy taky fajn, ne? Nehledě na to, že se znalostí jeho úchylek od několikanásobného shlédnutí Mulholland Dr. si jsem schopen utvořit ucelený obrázek, o co v tomhle filmu asi tak zhruba šlo, a to rovnou na poprvý. Nicméně i tohle budu muset zkouknout ještě nejmíň třikrát. ()

Bazinka

Pominu-li očividnou řemeslnou bravurnost tohoto filmu, musím se přiznat bez mučení, že Davida Lynche nikdy v životě nepochopím a z jeho filmů asi nikdy nebudu mít ten správný zážitek. I když nikdy neříkej nikdy, že? :) ()

radys.v

Typický Lynch. Ani kousek není k pochopení, nic nedává smysl. 1) Až stupidně jednoduché dialogy, 2)super soundtrack, 3)dobrá práce kamery zaměřené na detaily, 4)alespoň jedna prapodivná postava = právě to dává Lynchovým filmům tu jedinečnost. Nikomu nevadí, že film nepochopil. :) ()

Prankster

Až při hodnocení jsem si všiml, že se jedná o "Lynčovinu" a to ledasco vysvětluje. Řekl bych, že je tady film silně nadhodnocený... ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Spielberg obsadil Davida Lynche

Spielberg obsadil Davida Lynche

05.02.2022

Režisér Steven Spielberg (Ready Player One, West Side Story, Čelisti) už je pilně v procesu příprav svého dalšího filmu. Ten ponese název The Fabelmans a měl by do velké míry být režisérovou… (viac)

Pullman Recall

Pullman Recall

01.08.2006

I tak by mohl laik nazvat odvážné rozhodnutí, ke kterému se odhodlal Bill Pullman. Herec, kterého v minulosti bizarní záležitosti nemíjely zrovna na každém kroku, si od dob Lynchova Lost Highway opět… (viac)