Žena saxofonisty Freda Madisona nalezne na schodech jeho luxusní vily videokazetu, na které kdosi zaznamenal zločin spáchaný v ložnici jeho domu. Zkrvavená oběť vypadá jako Fredova žena Renee a vrah - jako on sám. Přivolaná policie muže zatkne, avšak po několika dnech zjistí, že v cele je uvězněn - místo Freda - neznámý mladý muž... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

tomxxx

Co to je tohleto? Tomuhle se říká film, jo? Přestávají mě bavit tyto filmy se skrytým významem (a to nevíme, jestli to vůbec význam má). Je to celé divné. Nechápu, proč bych to měl hodnotit víc jak **, když scénář nepochopili ani herci. Teda vlastně chápu, v soundtracku je písnička od Rammstein, takže ty *** si to zaslouží. ()

uiu

Když jsem film viděla poprvé, nevěděla jsem, co si mám o něm myslet a oproti Mulholland Drive, které jsem viděla předtím mi přišel až moc nesmyslný. Tenkrát jsem mu zde dala 3 hvězdy s tím, že už se na něj nejspíš nikdy nepodívám. Osud tomu ale nejspíš chtěl, že jsem se pod vlivem přátel na film podívala znovu a znovu a znovu... a asi až na po páté jsem si na něj ucelila názor, našla v něm skrytý příběh, který je Lynchovou specialitou a žasla nad genialitou tohoto tvůrce, který umí naprosto banální a jednoduché věci zabalit do šíleně složitého hávu a nutit diváka, aby jej rozpletl. Pokud tedy tímto filmem opovrhujete pro jeho na první pohled nesmyslný děj a nechápete všechny ty výměny identit a nevysvětlitelné postavy, raději si přečtěte na internetu některé z možných vysvětlení filmu a pochopíte, že odvrhnout se dá snadno, ale pochopit dá námahu. A namáhejte se. ()

Kmotr76

Vlastně bych tomu napálil pět hvězdiček. Co scéna to skvost. V hodně věcech mi to připomínalo Twin Peaks (postavy detektivů, bizarní postavičky, silnice v noci, zrcadlo etc. etc.), akorát zkoncentrované do dvou hodin, bez normálních pasáží a mnohem technicky mnohem kvalitnější. Soundtrack je jeden z nejlepších, co jsem kdy slyšel (Magic Moment!!!), hned jsem si ho musel pustit znovu. Bizarnost mě taky bavila, na pokus o přesné pochopení jsem rezignoval docela brzo, a prostě se jen kochal. Akorát zhruba poslední půlhodinu už toho na mě bylo moc. Té bizarnosti jsem se prostě přejedl a už mě to nedokázalo tolik upoutat. Proto nakonec zdrženlivější hodnocení. ***** (Ten soundtrack je nakonec až moc dobrý na to, abych u toho nechal jen čtyři hvězdy.) ()

pago

Film, ktorý je ako začarovaný kruh. Pripomína pomäteného hada, ktorý sa zahryzol (cielene) do svojho chvosta. Končí tam, kde začal, a to všetko medzi tým je katarziou pre dobrodruhov. V Lynchových filmoch kauzalita nefunguje. Je to ako živý sen. Skvelý film. ()

Beatle

Sberte Lynche a pověste ho za nohy do průvanu! Ten chlap je opravdu neskutečný...ostatně stejně jako tenhle snímek. Můžete si přečíst knížku o tom, o co by se mohlo v LOST HIGHWAY jednat, ale i s vědomostmi nabitými četbou knih vám to bude nanic. Film je krásně plynulý, v uceleném kontextu se netrhá...jen kdyby alespoň malinko dával smysl. Jestli je něco, co na Lynchovi opravdu obdivuji, tak je to schopnost dostat "nezkušeného" diváka absolutně na pokraj nejen psychických sil. Stejně jako v MAZACÍ HLAVĚ, ani v tomhle filmu jsem naprosto nepochopila, o co v tom běží....kdyby alespoň tu hlavní postavu hrál pořád jeden herec(!)Ufff...ale jinak samozřejmě všechna čest. Těch 5* je plně zasloužených. U LOST HIGHWAY se nelze nudit. Celou dobu totiž musíte přemýšlet nad tím: Co tím chtěl básník říct....Teď mne ale omluvte...zavolám stráže, aby mi donesli nějaký aspirin... ()

Brain-D

Lynch se u mě stále a stále posouvá víš a víš. NIkdy nevím jak mám jeho filmy hodnotit, protože na jeho výtvory není měřítko. Lost Higway nemusí dojít každému, ale mě došlo ke konci že to mělo něco společného se schizofrenii. To bude tak možná jediné vysvětlení. Hudba špičková...paráda) ()

H.Gordon

Film nechápu. Vlastně ho chápu každou chvilku jinak, a když jsem nakonec byla přesvědčená, že je to vlastně úplně jasné, tak mě dokonale a nečekaně překvapil konec. Tak Lynch si opět pohrál a mě to vlastně dělá dobře. Hrozně ráda se na to znovu podívám a budu doufám, že budu o krůček dál. Mám pár hypotéz, ale i v nich je tolik malých nejasností, že bude nejspíš lepší se na to podívat znovu a znovu a znovu... Když jsem viděla mazací hlavu, tak jsem byla v šoku. Je to velmi zvláštní film, ale také divný a místy obzvlášť nechutný. Ale neuvěřitelně hlubokomyslný. Pak jsem se podívala na Lost Highway a naprosto mě ohromil. První půl hodina filmu je horor. Musela jsem film dvakrát stopnout, abych uklidnila mé vystrašené srdce. Bill Pullman se do role velmi hodil. Opravdu jsem netušila, co si o něm mám myslet. Tváří se všelijak. Nevím, jestli je hodný, či zlý. Jestli v sobě něco neskrývá..nevím. Patricia Arquette byla fenomenální. Ukázala vše, co v ní je. Filmu dávám 5,00* ()

Angelic-77

Strhující a ve všech směrech propracovaný do posledního detailu, zkrátka Lynch jako vyšitý. V Lost highway byl položen základní stavební kámen pro Mulholland drive, kde téma prolínání snu s realitou David dovedl k úplné dokonalosti. Druhá nejlepší věc od Lynche. ()

fabecc1222

Opravdu nic pro klasického gaučového diváka, který si chce u TV jen odpočinou, a nepřemýšlet. Naopak, zde je nutné přemýšlet na každou scénou, a postupně se tohoto schyzofreního pekla pořádně dostat. Pochopíte to? Možná, ale i-když ne, tak to ve vás určitě nechá mnoho podnětu k přemýšlení. ()

J.Lajner

Snímek Lost Highway je dnes po právu vnímán jako postmodernistická černá perla a ukázka geniálního filmového řemesla. David Lynch na vrcholu svých sil, se vším, co k tomu patří. Pokud tedy někdo prahne po jasně dané pointě na konci tunelu a lineárně odvyprávěném příběhu, bude patrně zklamán. Ovšem těm, kteří zatouží po nevšedním filmovém zážitku, mohu tento výlet do hlubin pomatené a zlomené lidské mysli jen doporučit. Lost Highway je zkrátka snímkem z jiného světa, jemuž pevnou rukou vládne podivínský vizionář. Atmosférický horor, halucinační gangsterka, zasněná koláž bizarních výjevů i výpověď o nenaplněných touhách. Já osobně mám po každé projekci chuť sednout do auta, zapnout Bowieho a vysokou rychlostí se projet půlnoční krajinou. Více. ()

bierce

je mi úplně jedno že je to trochu nepochopitelný,hlavně že je to zábavný...viděl sem to už 6x a furt mě to strašně baví ()

Musak

Jak už tu někdo řekl, rozplývat se nad tím, jak je to nesmyslný a že to nejde pochopit mi přijde ujetý. Ten film sem viděl 2x a nebyl mi ničim přínosem. Ale když to někoho baví, tak proč ne. ()

Kacounek

Jako pěkný, chvilkama jsem nedýchala a stále jsem snažila najít souvislosti, chápat, dosazovat do rovnice známé/neznámé, nakonec z toho však zůstala zas jen Lynchovina. Jen jeho podpis, možná bych příště chtěla víc. ()

mcleod

Jeden z jednodušších Lychových filmů, při jehož sledování snad každý musí pochopit, o co v něm vlastně jde. Zvláštním úkazem samozřejmě je, že vysvětlení diváků se velmi často zásadně liší - od takových, pro které jde pouze o samoúčelnou úchylárnu, tedy PMko, po takové co rozvíjí velmi košaté teorie smyslu filmu a celé tvorby Davida Lynche. Protože patřím k druhé sortě lidí, zde je moje trocha do mlýna: Je to film o chlapíkovi, který zavraždil svoji ženu, protože ji podezíral z nevěry. Po zatčení se s tím ve vězení vyrovnává, nejdřív si to nechce přiznat, potom přemýšlí, jestli si to zasloužila nebo jestli se jaksi spletl. Nakonec přijde na to, že byl blbec a neměl ji vraždit... Postavy jsou parádně vykreslený, všechny až na vraha, černovlasou oběť a možná pár bachařů a pár dalších postav na začátku filmu, jsou pouze ve vrahově hlavě - pouze ukazují jeho představy, charakter, procesy v mysli atd. Každopádně bych neřekl, že by se jednalo o film o schizofrenii, jak jsem taky někde četl, ta "přeměna" v jinou osobu má také své opodstatnění... ()

s.e.p.p

Ještě víc než film samotný nechápu, jak tady může mít tenhle nesmysl hodnocení téměř dosahující TOP 200. Lynch musí být nemocný, jinak si totiž nedokážu vysvětlit, jak mohl vydařenou první 45 minutovku zamíchat do tak nechutného sebeukájejícího guláše. 40% ()

horacko

Labyrint, v ktorom zablúdite. Zo začiatku vás do neho zatiahne poriadne hustá atmosféra. Neskôr začnete blúdiť temnými uličkami a nakoniec zistíte, že z neho žiadna cesta nevedie a vy budete v ňom blúdiť navždy. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Spielberg obsadil Davida Lynche

Spielberg obsadil Davida Lynche

05.02.2022

Režisér Steven Spielberg (Ready Player One, West Side Story, Čelisti) už je pilně v procesu příprav svého dalšího filmu. Ten ponese název The Fabelmans a měl by do velké míry být režisérovou… (viac)

Pullman Recall

Pullman Recall

01.08.2006

I tak by mohl laik nazvat odvážné rozhodnutí, ke kterému se odhodlal Bill Pullman. Herec, kterého v minulosti bizarní záležitosti nemíjely zrovna na každém kroku, si od dob Lynchova Lost Highway opět… (viac)