Žena saxofonisty Freda Madisona nalezne na schodech jeho luxusní vily videokazetu, na které kdosi zaznamenal zločin spáchaný v ložnici jeho domu. Zkrvavená oběť vypadá jako Fredova žena Renee a vrah - jako on sám. Přivolaná policie muže zatkne, avšak po několika dnech zjistí, že v cele je uvězněn - místo Freda - neznámý mladý muž... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Radiq

Tak! A teď mi ho teda vyndej. Spletitá omotávka bez logiky versus nepochopitelný dějový teror. To je David Lynch, jak to u něj už známe. Zas budu muset dohledávat, jestli někdo zjistil, že to má nějaký smysl... ale myslím, že jedinej, kdo to ví, tak je David Lynch. Opravdu bych si jednou přál, aby před smrtí vydal knihu o svém díle a alespoň naznačil, co a jak. Byl by to určitě bestseller. Nevím, jak moc má smysl probírat tady děj. Samozřejmě, že mě štve, že ho nechápu, ale to nechápání není úplně pitomé. Mám takové jakoby náznaky - něco jak periferní vidění nebo takovej ten pocit, že vím, co spolu souvisí a že by se mi mělo v hlavě něco spojit. Ale dělat nějaké složité rozbory by určitě vedlo leda tak k tomu, abych vymyslel nějakou blbost nebo se do toho ještě více zamotal. Takže mi nezbývá nic jiného, než jakýsi pocit/dojem z toho filmu. Ten je podporován kvalitním výběrem hudby a celkovou mysteriózní atmosférou. Vůbec nevadí, že to trvá skoro dvě a čtvrt hodiny - byl jsem do toho tak zažranej, že mi to uteklo jako prd. Z té zažranosti pak vychází naštvanost, když to skončilo a já nevím jak. Lynch už mě takhle nachytal několikrát, ale od něj mi to nějak nevadí. Jsem úplně stejně lost, jako ta hájvej. Není to od Lynche to nejlepší, ale stejně je mi trochu líto, že tomu dávám jen 4. K herecké účasti mám jen 2 poznámky: že bych si místo Patricie Arquette dokázal představit jinou/hezčí herečku. A že Balthazar Getty vypadal v určitejch situačích jako klon Charlieho Sheena. ()

fantassia

U takového filmu je výhoda, že si můžete jít uvařit kafe aniž byste to stopli a docela jistě se nic zvláštního nestane :-) Utahané a schizofrenické, ať se nad tím rozplýváte jak chcete, je to ztráta času ()

Triple H

Veľmi zvláštny film. Počas jeho trvania sa miestami začala dostavovať aj nuda, tá prehnane tajuplná atmosféra (hlavne na začiatku) mi prišla niekedy trošku smiešna, ale napriek tomu je to mimoriadne zaujímavé. Po dopozeraní mi film zostal visieť v hlave niekoľko dní a počiatočné rozčarovanie sa menilo na silnú potrebu pozrieť si film ešte raz. Ako pochopiť dej? Podľa mňa je Pullman v cele smrti za vraždu a chaotický dej naokolo je len výplodom jeho chorého mozgu (snom, ak chcete), pričom posledný záber ako sa myká v aute a do toho idú rôzne záblesky svetla znamená, že už sa smaží na elektrickom kresle. Dej filmu však vo veľmi pokrútenej a prehádzanej perspektíve rozpráva čo sa naozaj stalo (totálne nechronologicky) a verzia, ktorú vidíme je spôsob ako sa s realitou vyrovnáva myseľ hlavného hrdinu. To je podľa mňa najrozumnejší spôsob ako pristupovať k Lynchovým filmom. Zdanlivo sú strašne komplikované, ale je dosť možné, že v jeho filmoch je vždy len pár minút deja v skutočnom svete a zvyšok je skrátka buď sen, alebo chorá hlava niektorého z hrdinov, pričom sú tam náznaky toho čo sa stalo naozaj. Ide predovšetkým o atmosféru a tú Lynch robí naozaj výborne (škoda, že neskúsi natočiť nejaký priamočiary horor). Už len za odvážnu koncepciu (nech je jej podstata akákoľvek chcete) dávam pät. ()

Decker

Jako vzdy u Lynce nehledejte zadny smysl. Je to ulet misici porno s hororem vcetne romanticke zapletky. Do toho obcas zahrajou Rammstein, vykoukne Henry Rollins ci Manson a nakonec zazpiva David Bowie =) ()

chelseaman22

Lynch opět všem potvrdil, že je poněkud narušený. Nikdy jsem v americkém filmu neslyšel hrát německej song (konkrétně od Ramštajnů). Člověk kouká něco přes dvě hodiny, a stejně ani netuší "voco gou". Klasická dávka porna je pro Lynče naprosto přirozená, takže se jí divák nabaží až moc (a večer nemusí na frívideo). Nezáživné. 60% ()

Motinski

David Lynch je nenapodobniteľný. Pre mňa je Lost Highway jeho najlepší film v ktorom sa na 99% zamotáte ale ma takú skvelú atmosféru že aj keď občas neviete čo sa naozaj deje tak vás to zhltne. Niektoré scény mi navodili pocit rozbiehajúceho sa hororu a Robert Blake ako tajomný muž bol skvelý. Väčšina filmu je ako zo sna/nočnej mory a príbeh je viac o pocite ako doslovnosti. Toto je mindfuck, úlet a zároveň technicky skvelo zvládnuté remeslo. ()

LeoH

Nerozmotatelné a přitom bez procesu rozmotávání nevstřebatelné. Nenaplněné žánrové přísliby, ostré záblesky v temnotě, ticho střídané ohlušujícím hlukem, absurdně extrémní násilí, oderotizovaný sex, neurčitě znepokojivé chování postav, co se nám na tom některým hergot tak líbí? Drbe nás to někde, kde potřebujeme poškrábat, i když si tam nevidíme? A kardinální otázka – viděl Lynch Odpolední osidla? ()

Lachtaan

První setkání s Lynchem a hned absolutní pochopení pro tu disperzi mezi názory - jedni jej vůbec nechápou a nenávidí a jiní jeho práci milují. Nevím, zda jsem narazil na ještě snesitelný kousek nebo mi osobně nakonec sednou všechna jeho díla, ale ačkoli jsem si musel pro ucelení pochopení dopomoct po skončení filmu u AI, většina snímku mě fakt držela zaháčkovaného a přes absenci sebemenšího vysvětlení je těch 82 % zasloužených a rád se co nejdřív vrhnu do další zvrhlé "Lynchoviny". [viděno na MUBI 13.8.2023] ()

senor

Mám pocit, že Lynch se tak trochu opakuje. V podstatě v dálnici udělal to samé jako v Mullholand dr. o pár let později. Vezme normální detektivní zápletku, přidá šílené zvraty kterým rozumí jen on a pár idiotů, kteří si hrají na to že to jako pochopili. Toto schéma naštěstí umí řádně podpořit svým citem pro tvorbu atmosféry jemu vlastní, takže z toho vyjde vždy něco zajímavého. Tady se mu ovšem z toho spletence nepodařilo vytvořit hluboký zážitek jako v Mullholand dr. ()

Belbo

Co k tomu říct? prostě David Lynch ve své standartní formě a mých několik měsíců s chrobákem v hlavě a otázkou ve smyslu "Co to jako bylo?". Rozřezání krásné ženy nechá brouka v hlavě. Někde si svůj čin musíte zdůvodnit a nejvhodnějším místem - světem je sen. (Princip snu Lynch naznačil v několika rozhovorech- JEN NAZNAČIL). ()

baruss

Človek tomu hneď viac chápe, keď si po filme vygoogli možnú interpretáciu. Napriek tomu, že po tom som už bol spokojnejší, celkový dojem z filmu je stále slabý. ()

Endyis

Dlouho mi trvalo, než jsem pronikl do Lynchova světa a tak nějak se v něm začal orientovat. Svět plný snů, temnoty, lidského podvědomí, pocitů a hlavně i přes surrealistický nádceh skvěle vystihuje naprosto reálně věci jako je žárlivost, vražda ze žárlivosti, úník z vlastního světa do místa vytvořeného uvnitř mysli. Naprosto precizní práce a pro mě jeden z nejlepších filmů všech dob. 100 % ()

Elementál

Hm...Považuji se celkem za lynchofila, ale tohle bylo příliš i na mě - jednotlivé pasáže rozhodně zajímavé, místy velmi mrazivé... Ale celkově mi tahle schizofrenická šílenost přišla nejnepochopitelnější ze všech Lynchů (včetně Eraserhead), které jsem viděl. S hodnocením si asi počkám na další shlédnutí (btw první film u kterého nevím, jak hodnotit...) ()

Hádés

Schizofrenní filmová smyčka, o cestování, holkách a pornu, zabalená do trochu temnějšího hávu. A nebo taky ne. Ale kdo by to řešil, když „to“ milujeme... A taky milujeme Patricii. ()

Smejdcz

Tento film je nejoriginálnější a nejlepší od Lynche co jsem doposud od něj viděl a to se asi ani nezmění. Doporučuji se na film jen dívat a nepřemýšlet :). 90% ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Spielberg obsadil Davida Lynche

Spielberg obsadil Davida Lynche

05.02.2022

Režisér Steven Spielberg (Ready Player One, West Side Story, Čelisti) už je pilně v procesu příprav svého dalšího filmu. Ten ponese název The Fabelmans a měl by do velké míry být režisérovou… (viac)

Pullman Recall

Pullman Recall

01.08.2006

I tak by mohl laik nazvat odvážné rozhodnutí, ke kterému se odhodlal Bill Pullman. Herec, kterého v minulosti bizarní záležitosti nemíjely zrovna na každém kroku, si od dob Lynchova Lost Highway opět… (viac)