Množící se důkazy přesvědčují newyorskou policii, že její bývalý příslušník Matt Cordell, proslulý mědvědí silou a hrozivě zjiveným obličejem, stále ještě žije a mstí se všem, kteří jsou zodpovědni za jeho diskreditaci a znetvoření. Poručík Sean McKinney ve spolupráci s policejní psycholožkou Susan Bradyovou vyšetřuje sérii vražd striptérek. Hlavním podezřelým je Cordell. Maniakální policista se však sám dostane na stopu skutečného vraha a v ukradeném policejním autobuse ho dopraví do věznice v Ossiningu, kde před lety došlo k jeho znetvoření. McKinney si uvědomí, že Cordell býval čestným policistou a proto měl být odstraněn... (oficiálny text distribútora)

Wallis3

"KOUSEK CORDELLA JE V KAŽDÝM Z NÁS. POKAŽDÉ, KDYŽ SEBEREME NĚJAKÝHO HAJZLA, VÍME, ŽE TO NESTAČÍ, ŽE BUDE VENKU DŘÍV, NEŽ VYPLNÍME PAPÍRY. VŽDYCKY, KDYŽ ZMÁČKNEME KOHOUTEK, JE NÁM FAJN, PROTOŽE JE TO NĚCO, CO PRÁVNÍK NEZVRÁTÍ. ZÁLEŽÍ NA SPRAVEDLNOSTI A SÍLE. JEN TAK MALEJ ROZDÍL JE MEZI POLDOU A ŠÍLENÝM POLDOU." Cesta poldy z pekla pokračuje a není to ono. Akce je o trochu lepší-procházení zdmi a střílečka na policejní stanici, pak taky hořící Cordell v Singsingu, ale nic víc. ()

vozralec

Správně špinavý film. V úvodu hodně dobrý pád z okna na dodávku a na zem. Cordell se s ničím nepáral. Dokonce se tu mihnul i Danny Trejo. Zdařilé pokračování série. Prima ťípci. ()

Knor

O trochu horší než první díl, hlavně tedy kvůli ztrátě hororovější atmosféry, která dýchala z jedničky. Jinak zábava zhruba stejná. Mě je tenhle maniakální zombie-fízl sympatickej. Je to hora nasraných svalů, která pomáhá zločinu a mstí se na všem nevinným co se před něj postaví. Pár scén bylo skvělých jako třeba vystřílení policejní stanice nebo konec ve věznici. Takže platí to samý jako u jedničky, na aplaus ve stoje to není, ale status solidního nenudícího béčka si to určitě zaslouží. ()

horor2

Stejně výborné jako první díl. Matt Cordell opět řádí. Tentokrát i s dalším magorem. Flashbacky ve sprše fungovaly skvěle. Konečná scéna ve věznici - Paráda!!! ()

djbarrel

Asi tak. Dvojka je o dost akčnější, zajímavější a má větší spád. Nicméně jednička měla o dost lepší atmosféru a proto i když se mi dvojka asi líbila víc, budu hodnotit stejně. 65 % ()

VanBradley89

O něco lepší než první díl, ale stále těžký béčko. Nelogické chování postav, nevyužitý Robert Davi ( nastoupí jako ten největší macho, ale pak tenhle styl nějak opustí ) Nevim proč Cordellovi cpali kámoše a když už tam teda musel být tak proč takovej lulan. Jinak se mi líbilo hudební téma. Cordellův nástup do vězení a finále, kdy si vyřizuje učty. V tu chvíli z něj přímo sálá zapálení pro věc. ()

karnifex

Automobilová honička nočním New Yorkem, při níž se jiskry z taxíku jedoucího jen po ráfcích mísí se světly vánoční výzdoby, je nádherná! ()

morbido

Pokračovanie stejne dobré ako jednotka.Iba škoda že Bruce Campbell si tu nepobudol trochu dlhšie.Ale Robert Davi je drsnák na svojom mieste takže všetko je ok. ()

Honzissis

Jeden z mála lepších pokračování než byl první díl... tenhle je určitě živější, akčnější, nápaditější takže já jsem spokojen... jednička mě nebavila vůbec tady jsem přemýšlel jestli dát 2 nebo 3 hvězdy, ale stále patří tento filmek k Béčkům takže by měl zůstat podprůměrným to rozhodlo... verdikt 48% ()

rain_dog

Pri sledovaní Maniac Copa 2 si uvedomujem, že filmy, ktoré bežia po 22. hodine najmä na tv Joj si ani označenie béčka nezaslúžia. Film má spád, ovplýva nedostatkami, ktoré sú vlastne sympatické a na rozdiel od videohitov 80. rokov ako American ninja či Karate tiger sa dá pozerať aj dnes. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "V každém policistovi je kus Cordella. Pokaždé, když zatkneme zbytečně nějakýho grázla... Když víme, že bude zpátky na ulici, než skončíme s papírováním. Pokaždé, když zmáčkneme spoušť, a je to fajn, protože z tohohle právník nikoho nedostane. Všechno to spočívá ve spravedlnosti a v potěšení. Mezi policistou a šíleným policistou je jen minimální rozdíl." Kouzlo, které měla jednička je pryč. "Zase další kravský papírování." Hlavní postavy z předchozího filmu jsou do 30 minut dead, což naštve všechny fanoušky Bruce Campbella. Nový hrdina je drsný polda Robert Davi. Film působí jako divný slepenec, který je prošpikován scénami z předchozího filmu. Znovu uvidíme zneškodnění vraždícího poldy z jedničky či scénu z kriminálu, kde vlastně vznikne vraždící polda. Nejhorší nápad tvůrců byl ten, že si vraždící polda najda kamaráda. To netvoří hororovou atmosféru, ba naopak to celý ten film shazuje... I když scéna, když ho jde zachránit a přitom rozseká policejní oddělení - je to nejlepší z tohoto filmu. Dvojka kvalit jedničky nedosahuje ani náhodou. - 30%. ()

MaxBodycount

Duo Lustig/Cohen sa k postave zombocopa Cordella vracia vo forme veľmajstrov slizkého, ale chytrého low budgetu rozhadzujúc superhviezdy polnočného kina ako konfety v čudnej kombinácii pôvodného filmu s Lustigovým Maniakom /film je venovaný Spinellovi/. Cohen dodáva akčnej jazde, ktorej nerobí problém požičať si scénu od Terminátora vyššie spomínanú chytrosť a celé podarené dielko sa tak dá vnímať aj ako J'Accuse adresované prehnitým inštitúciám, rýpať sa však v sociálnej kritike keď sa tu bojuje motorovkou je nu - lit - né ... Moment filmového blaha: Maniaci si porovnávajú zbrane, zabijácky poster. ()