Miliardář předstírá vlastní smrt. Naverbuje mezinárodní tým agentů, který se vydá na odvážnou a krvelačnou misi s cílem odstranit brutálního diktátora. (Netflix)

Lateef

Dětská část Bayovy duše, jo přesně ta co ráda barvičky, světýlka, petardy, prskavky, a pak taky tááááákhleee dloooouhýýýý záběry, ve kterých musí být kombinace nejméně driftující pneumatiky, spoře oděné černovlásky a holuba, se po několika letech transformeřího tunelového bloudění opět prodrala na povrch a otevřela neuvěřitelně luxusní a nablejskanou pokladnici, v níž nacházíme... ehm, vlastně prázdno!? Přijde mi, že Bay je jako děcko, co freneticky listuje novými omalovánkami a zuřivě vybarvuje každý obrys, vydává přitom vrčivé zvuky, prská a šklebí se. Jeden obraz tu totiž střídá druhý a všechny jsou dokonale vypulírované, barevné a střídají se s kulometnou kadencí. Akce je ohromná, ale hnaná až nesmyslně na efekt, na jednu stranu lapete po dechu, protože jste asi nikdy neviděli auto roztrhnout se po nárazu ve vzduchu vedví a člověka z něj vylétnuvšího se rozmlátit o zem.. na druhou stranu tu zemře mnoho nevinných lidí, jenom proto, že se prostě právě nacházejí uprostřed nějakého šíleného dění a mají smůlu. Tvle, to jsem fakt neviděl! Scénář se nepsal, ale byl vyzvracen, postavy mi byly ukradené, vlastně jsem si k nim nevybudoval žádný vztah! Je to velmi hybridní úkaz a největší divno mi je z toho, že si to znovu už asi nikdy nepustím. ()

Jossie

Šílená akce a rychlost od začátku až do konce - pro mě je to málo, vlastně se mi líbil jen ten magnet. A co mě tedy dostalo, jak specializovaného lezce po budovách úplně stejnou rychlostí honila po všech těch nemožných sloupech a výškách parta chlapů v lakýrkách. ()

Jara.Cimrman.jr

"Prací Duchů je odvíst špinavou práci, kterou živí nechtěj dělat." A o tom to je. Obvykle jsem nadšenej z filmů, kde se akce střídá s hláškami a špetkou sexu, ale tady to moc nefunguje. Pořád se jezdí, skáče, střílí, bojuje a já se najednou přistihnu, že zívám. Nějak mě to nevtáhlo do děje a ani napětí jsem v trenkách nepocítil. Prostě bylo to hezký, v podstatě to nemělo chybu a mě to nebavilo. To je zvláštní. Nicméně jsem měl možnost zamyslet se nad tím, že bejt mrtvej znamená svobodu. Na tom něco je. A jako lingvista musím ocenit, že čtyři generálové se dají přeložit jako quattro sráčů. To má hloubku. ()

EdaS

Když už do toho narvali 150 mega, mohlo zbýt něco i na nějakýho aspoň trochu příčetnýho scénáristu, co umí představit postavy a zvládne rozumně dávkovat dialogové pasáže a akci. Padá tomu každou chvíli řetěz, pokusy o hlášky jsou extrémně hluché a celá sociálně politická rovina debilní a trapná. Nejen, že se to ani náhodou nedá srovnávat s M:I sérií, ale i jakýkoliv z posledních pár dílů Rychle a zběsile je oproti tomu intelektuální a do detailu vysoustružený masterpiece. Bay akci pořád dává jako málokdo (což je vidět v explozivním úvodu ve Florencii), jinak je to ale absolutní bordel a chaos. A nuda. ()

choze

Netflix dal Bayovi 150 mega, aby se na chvíli vykašlal na morfující roboty, a natočil jim něco ve stylu druhých Mizerů. Musím upřímně ocenit okázalý sadismus, s jakým Bay likviduje účastníky provozu při automobilových honičkách, a míru dalších šťavnatých nápadů a detailů v akčních scénách, kdy už nestačí aby auta rotovala vzduchem, ale musí být v letu navíc rozpůlena a někdo z nich vypadne. Taky je moc fajn, že se pro jednou nebojuje proti robotům nebo fialovým pajdulákům z vesmíru, ale reální lidé jdou proti reálnému zlu a nejde o záchranu světa, ale jen o první z mnoha kroků, jak ho zlepšit. A hrdinové přitom umírají a nevrací se. Ale že by mě Reynoldsova partička nějak extra zaujala nebo přirostla k srdci se říct nedá a dokážu si představit i výrazně napínavější a vtipnější scénář se zajímavějšími postavami. Ale nablýskanější akční výplach momentálně nenajdete. ()

Psema

Přebujelá a střihově zcela mimózní akční rakovina, kterou dal dohromady tým republikánských sociopatů na piku. Nedává to smysl, není to zábava. Je to jenom extrémně dementní slátanina glorifikovaných vražd a sebepřesvědčení, že si miliardář může svévolně rozesrat co se mu zachce pod záštitou cynismu a (falešné) morálky. WTF. ()

somnar

Letošní Sebevražedný oddíl. Asi se nějak muselo stát, že po auteurech typu Scorseseho a Coenů dal Netflix desítky milionů a volnou ruku i Michaelu Bayovi... a vznikla z řetězu utržená střihová montáž, kde na sebe nic nenavazuje a nic nedává smysl, zato se ještě někdy v 70. minutě (!) vysvětluje, co je ústřední sebranka zač a čeho chce dosáhnout. Je to vlastně jedna nekonečná expozice, při níž vůbec nelze poznat, na co se soustředit a čemu věnovat pozornost. Je to zběsilé, zároveň děsně anachronické a ve své hrdé tuposti ve vztahu k zápletce s diktátorem asi tak "citlivé" jako ta reklama na Pepsi s Kendall Jenner, v níž topmodelka podává demonstrujícím osvěžující nápoj. Já bych potřeboval spíš něco tvrdšího. ()

Eliott

Bay zkrátka jede pouze na efekt a řešit maličkosti jako jsou například chyby ve filmu a jiné hlouposti je zřejmě pod jeho úroveň. To ovšem v takto hojném počtu neuvěřitelně kazí celkový prožitek z filmu. Auto jede a v jednom záběru zrcátka nemá, pak je zas má, následně o jendo příjde a zas nemá ani jedno (neustále měníci v úseku 10ti minut). Nejsou to však pouze maličkosti, ale jedná se i o věci očividné a zcela zásadní. Mimo to byly akční scény průměrné a jak svojí délkou, tak nedostatkem inovace diváka po chvili znudí. Převrat v závěru se mi však celkem líbil a i když byl také nedomyšlený navyšuji za něj jednu hvězdu. Akce bez náznaku děje zkrátka nestačí. 40% PS: Už dlouho jsem neviděl film, s tak značným plot armorem klíčových postav. (tedy až na Franka, který nejprve uřídí v autě s pochybnými zrcátky neuvěřitelné věci a pak narazí do zaparkovaného bagru na rovné silnici bez zatáček) ()

3DD!3

Bay rulez them all! Tuctový příběh o týmu, který zlé kurvy zabíjí a pořádá puče ve vykořisťovaných zemích opatřili Wernick s Reesem nelineární vyprávěcí strukturou, deadpoolovským humorem a hustým gigantickým magnetem, který dostane prostor ve finálním aktu. Spousta krve, prostřelených hlav, nadávek a nádherných záběrů na krásné modelky v luxusní bayovské akci. Reynolds hraje Reynoldse a zbytek týmu je fajn obsazený, ale zapomatujete si jen čísla a hlášky. Backstory jsou rutinní. Mám pocit, že Bay chodí na stránky, ze kterých beru tapety na plochu a filmy pak točí na těch nejúžasnějších lokacích. Nečekal jsem, že se dostaneme tak daleko. ()

Le_Chuck

Amerika. Autá, zbrane, ženy a to celé "kočíruje" R-kový Bay utrhnutý z reťaze ešte z čias Transformerov. Nemá to jediný statický obraz, nemá to jediný záber dlhší ako 3 sekundy, čo v praxi znamená, že tam schová kopec nedostatkov, ale môže to tlačiť over the top. A to sa aj deje. Od prvej sekundy. Totálny Bayhem. 90% ()

Kaka

Bay utržený ze řetězu. Přes všechno to pozlátko a kulervoucí akci to už nemá tu noblesu a cool stylizaci, pro kterou jsme ho měli v devadesátkých a na přelomu tisíciletí tak rádi. Zřejmě snaha jít s dobou, která se v tomto případě krutě nevyplácí. ()

Spiker01

Pozor! Snímek obsahuje Product Placement. Na Six Underground jsem se dlouho těšil a jsem moc rád, že to dopadlo takhle. Skutečně je to nejbayovitější z Baye, což je už trademark sám o sobě. Transformeři jsou zapomenuti, fetišista Michael se style vrací k "menším" filmům typu Vojáků z Benghází a Pain & Gain. Vtip je v tom, že tenhle člověk dokáže ze stopadesáti milionovému blockbusteru na doma vytřískat na pohled film ještě mnohem dražší a dlouholetí fanoušci Bayhemu si zde rozhodně přijdou na své. A jsem rád, že si k ruce vzal právě Ryana Reynoldse, který si v posledních letech hrozně oblíbil svoji deadpoolovskou hereckou polohu, jež mě stále neomrzela. Nic víc netřeba dodávat, ty zpomalovačky a přehnané nasvícení mi sakra chybělo. Dvojku chci..8,5/10 ()

Falko

V tomto filme bol Michael Bay opät ako odtrhnuty z retazi a pri akcnych scenach si nedaval ziadne servitky pred usta. Brutalne krvave sceny ma prekvapili, ale Netflix mu dal zrejme volnu ruku a natocil si to podla svojich predstav. Nie, ze by som sa nebavil, prave naopak, prva polhodinka akcneho komedialneho ohnostroja ma bavila, avsak ocakaval som, ze takto zostane cely film a namiesto toho prisla vazna tema vojny, ktoru pozname i zo skutocnych vojnovych konfliktov v Syrii. Kombinacia humoru a dramy mi nesadla, aspon sa teda vaznosti mohol reziser drzat cely film, tak ako pri 13 HOURS: THE SECRET SOLDIERS OF BENGHAZI (2016). Taktiez casove skoky boli podla mna zbytocne a vyrusoval ma aj scenar. Dobre casy, ked este Bay dokazal natocit z mojho pohladu kvalitnu akcnu jazdu THE ROCK (1996) su uz asi prec, ale stale dufam, ze sa Michael raz dostane aj k nejakemu scenaru, ktory ma nadchne viac, ako len zbesile strelby a nahanacky. ()

castor

Akční scény jsou hlučné, velkolepé, hnané na efekt, místy nápadité. Ale prostě bez duše. Divák nezatíná pěsti jako třeba při legendární epické pouliční přestřelce v Nelítostném souboji, matrixové řežbě v hale, výměnách zásobníků v první Smrtonosné pasti nebo vlastně i při některých Bayových prvních kouscích (nejvíc u Skály). Kameraman vymýšlí psí kusy, dočkáme se neskutečných záběrů, ale společně s pološíleným střihem místy vzniká hodně nepřehledný guláš (třeba úvodní automobilová honička by s jiným střihem vyzněla o poznání lépe). Ostatně i dějově jsem se ztrácel, ač duo Rhett Reese a Paul Wernick stojí za Zombielandy i Deadpooly. Kousky pojí Ryan Reynolds, toho času pracháč, který dá dohromady skupinu ostrých mužů a žen, aby společně díky jeho finančním možnostem nelegálně páchali dobro. Zní to divně, ale je to tak (navrch během akcí zabijí i pár nevinných). Nejprve si je nepřehledně představíme, vůbec si k nim ovšem nevytvoříme jakékoliv sympatie a záhy zjistíme, že jejich cílem je darebný diktátor smyšlené země Turgistán, ale on by to mohl klidně být třeba místostarosta Dlouhé Olešnice. Exotické lokace se brzy okoukají, únavně skáčeme tam a zpět, občas u toho mají tvůrci epileptický záchvat a párkrát se před kamerou projde nějaká ženština ve spodním prádle. A když divák začne zívat, uctívaný i nenáviděný megaloman Michael Bay přispěchá s dálkově ovládaným magnetem, který rozhází padouchy po místnosti. Celkově tak trochu prázdný omlovánkový bordel. Holt další část Bayova umu a filmové duše nenávratně odumřely. ()

Wacoslav1

Bay už může jenom těžko něčím překvapit. Dočkáme se tu velkolepé a místy i poměrně brutální megalomanské akce na kterou se jako vždy dívá velmi dobře, ale mám tu podobný problém jako u tajných vojáků v Benghází a sice nebavily mě postavy který byly až příliš plochý a nezajímavý. Nemluvě o tom, že musím souhlasit s faktem, že něco jako scénář tady fakt nefunguje a tak jsme na konec roku dostali jen výživnou akční jednohubku která neurazí, ale do historie žánru se rozhodně nijak zásadním písmem nezapíše.55% ()

Davies182

Dívat se na filmy Michaela Baye je jak sledovat trailerový mash-upy na konci roku: desítky vizuálně podmanivejch minut těch nejvíc hot (nejen) akčních scén zdánlivě bez ladu a skladu. Postrádajících jakejkoli hlubší smysl, ale zatraceně zábavnejch. ()

pepo

Besný pes Bay sa opäť raz odtrhol z reťaze a v búde zabudol scenár. Čo je veľká škoda, pretože to mohla byť úplná bomba a takto z toho vyliezol "iba" sled výborných akčných scén a úchyliek pána režiséra. Ale bavil som sa veľmi dobre 7/10 ()

Xmilden

Poctivě jsem nakoukal všechny Bayovky a o Míšu se nemusíme zase až tolik bát. Minimálně poslední dva Transformeři byli neskutečně únavné peklo, ale ten člověk je stále akční bůh. Navíc na postavy úplně nedlabe, dává velmi krásné záběry. Působí to natolik svěžím dojmem oproti konkurenci, že bych si klidně uměl představit i druhý díl. Zkrátka po zvoláních typu, že Mistr "nechám vybouchnout cokoliv, kdykoliv" už nemá v rámci akční zábavy co nabídnout, bych to já zase až tak kriticky neviděl. Reynolds film vykopl minimálně o 10% výše. Takže 70% ()

lesumir

Klasický Bay. Mrda product placementu, stíhačky, letadla, lodě, vojáci, tisíce vystřelemých kulek, spousta hlášek a sexy kurviček. To všechno zabaleno do sentimentu, spravedlnosti a... podtrhnuto top soundtrackem! __ Já se bavil. Co je víc? Hovno, bičis! ()

darkrobyk

„To byli Apollón a Dafné!" „Davida né! Davida né!" Florencie, děsivé výkřiky a šílená jízda za doprovodu Orffovy Carminy Burany jsou součástí úvodní dvacetiminutové akční scény, která bere dech. Pak se tempo zmírní, aby postupně opět nabralo rychlost, i když úvodní sekvence už překonána není. Akční příběh o honu na diktátora nemá nic originálního ani převratného, přesto jako napínavé dobrodružství funguje, tedy pokud se jím necháte strhnout. Černý humor typu „Byl to padouch?" či padajících jeptišek na kolech střídají válečné záběry, kdy snímek zvážní. Smrtící plyny (sarin, soman) a pokyn diktátora v autě před davem lidí :„Přes ně, už to není můj národ!" působí mrazivě. A samozřejmě odkazy třeba na Croosovy vše opět odlehčí. Pokud člověk nehledá intelektuální snímek, nýbrž oddechovou jízdu bez pravidel, pak není co řešit. Já si ji užil. ()

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (viac)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

28.09.2021

Armáda mrtvých je na Netflixu obří hit

Armáda mrtvých je na Netflixu obří hit

29.05.2021

Nejspíš se to dalo čekat, v poslední době se to totiž daří všem větším filmům od Netflixu a jen to ukazuje, že marketingově má streamovací gigant vše dobře pohlídané. Každopádně zombie novinku… (viac)