Obchod so zdravím

(TV film)
  • Česko Infiltrace: Obchod se zdravím (viac)
všetky plagáty
TV spot

Mnohí ľudia sú nahnevaní na stav zdravotníctva a komunikáciu s lekármi. Hľadajú alternatívu. Ako môže vyzerať takáto - alternatívna - liečba v praxi? Tvorcovia oceneného českého dokumentu sa vybrali do jedného centra alternatívnej liečby so skrytou kamerou a odhalili tam priam šokujúce skutočnosti.... Film bol ocenený aj na prehliadke tvorby regionálnych televízií CIRCOM v roku 2019. (RTVS)

TV spot

chelseaman22

Dokument o tom, kterak lze s titulem Mgr. vyléčit rýmu či rakovinu metastazovanou do kostní dřeně. Pokud chcete vyléčit, tak zaplaťte! Pokud se vaše tělo nebude chtít jako na potvoru vyléčit - tak zaplatíte. A až když už nebudete moci platit, tak konečně navštívíte někoho s titulem MUDr., který definitivně nebude takový šmejd, že vám naslibuje hor doly. 77 % ()

haluska11

ezoterika je nejen že velká kravina, ale hlavně velký business. za hodinku má člověk přehled o bramborových nádorech a mystických rakovinách a kyvadlech a milencích a čakrách a je mu z toho smutno. s homeopatií přesahující do astrologických rozměrů se setkal snad každý. jde o zajímavý investigativní kousek. ukazuje na hodně častých a vážných problémů - zejména naivitu a zoufalost při vyhledávání pomoci na špatném místě. hlavně že v česku nemáme stigmatizaci psychoterapie, která není aspoň trochu astrální, což? po mlácení hlavou do stolu nebo pěstí do zdi nezbývá než říct: "proč jsou lidi tak zlí, esterko!" ()

DaViD´82

"Nechce se mi řikat, ale už se tomu přiklanim, že v podstatě za všim je jenom byznys." Lidské hyeny hláškují o sto šest. Bylo by to třeskutě vtipné ochotnickou směšností, nebýt tedy toho, jak moc z toho mrazí. Mohlo to snad jen být aspoň trochu proaktivní v osvětě nešarlatánské psychosomatiky. Každopádně i bez toho to máte za dvanáct set. ()

dan4815

Když chcete zemřít, nejdete k doktorovi. Když chcete zemřít chudý, ale v duševní rovnováze, jdete za šamany ovládající alternativní léčbu. Jasně, psychosomatika má jisté zastoupení v medicíně, ale nějakými kapkami rakovinu nevyléčíte. Jedině by to byl jed, pak se vyléčíte nadobro. Nedávno jsem se díval na jejich stránky, obvyklá cena za spirituální sezení je v rozmezí 1500-3500. Když si vezmu, že mají plnou hubu keců, a až po třech hodinách vytáhnou nějaký přístroj připomínající závěrečnou práci žáka slaboproudaře z chráněné dílny, tak to musí být poměrně drahé. Místo dvou sezení bych se raději sjel nebo odletěl na Maledivy, což by mi prokazatelně udělalo lépe. Jsem velmi rád za tento dokument, ačkoliv ve výsledku se toho moc nezměnilo. Lidé budou stejně podporovat takové šarlatány, protože... naděje, ta umírá jako poslední, společně s pacientem podstupující alternativní léčbu. ()

slunicko2

Film není o obchodu se zdravím. Je o obchodu s lidskou hloupostí. 1) Aby bylo jasno - podvodníci patří za mříže. Mnohé jednání pracovníků Aktipu, tak jak bylo představeno ve filmu, vykazuje jasné znaky podvodu. Přesto však mám pochybnosti o tom, jak moc je přístup autorů filmu k věci poctivý a nezaujatý._____ 2) Nechat totiž hodnotit postupy alternativní léčby pouze těmi, kteří ji a priori odmítají, je jako požádat řezníka, aby posoudil, jak moc je prospěšné vegetariánství. Film nenápadně, ale velmi důrazně, podsouvá názor, že alternativou ke klasické medicíně je podvod nebo šarlatánství._____ 3) A jsme u jádra věci. Jak od sebe odlišit léčitele, šarlatána a podvodníka? No stejně, jako to uděláme u kohokoli, kdo nám radí, zvláště když je to za peníze. Odpovědnost za naši volbu, zdraví, konání, totiž nemá lékař, léčitel, poctivec či podvodník. Odpovědnost máme my sami a nikdo jiný. Každá volba je náročná. Potřebujeme relevantní informace a jejich získání vyžaduje značné úsilí._____ 4) Vzdělávací systém garantuje určitou míru odbornosti v předem daném rámci. Lékař léčí podle aktuálních vědeckých poznatků. Komu to stačí, nechť nechodí za léčiteli. Komu to nestačí, kdo nepovažuje vědu za jediný zdroj poznání, musí si věci nastudovat sám. Až pak může relevantně vyhledat pomoc alternativců._____ 4) Výstižný koment: wocicko, DareDeer. ()