Adelaide Wilsonová (Lupita Nyong'o) prichádza s manželom a dvoma deťmi na prázdninový pobyt na chatu na kalifornskom pobreží, kde ako malá trávila prázdniny. Na prvý pohľad vyrovnaná a spokojná žena v sebe skrýva veľké trauma z detstva a hneď po príchode v nej reťaz zdanlivo nevinných udalostí vyvolá silnú paranoju a pocit, že rodinná idylka veľmi skoro skončí. Predtucha sa premení na realitu, keď sa uprostred noci na príjazdovej ceste k domu objaví štvorica podivínov, ktorí na rodinu ihneď zaútočia. Desivá nočná mora je o to strašnejšia, že útočníci vyzerajú rovnako ako Wilsonovci. Majú však v rukách zbrane a neváhajú ich použiť. (Cinemart SK)

Desmond04

Zklamání roku. Peele mě baví už od skečů s Keyem, jeho Get Out byl opravdu nadpozemský, ale Us mu bohužel nesahá ani po kotníky. Po zhlédnutí traileru jsem čekal něco sofistikovanější, nějakou myšlenku, která by za tím vším stála, něco co mělo zkrátka Get Out. Ale tady nic takového nebylo, alespoň v mých očích. První polovina vypadá jako laciná vyvražďovačka, druhá půlka to trošku vyrovná, nicméně stále je to takové hodně zvláštní - v negativním slova smyslu. Na konci je pokus o plot-twist, který sám o sobě stojí za to, ale když se nemůže opřít o kvalitní děj, tak je to jen výstřel do tmy. Atmosféra, tedy aspekt, na kterém by tento typ filmu měl stát, je přítomná takřka jen v úvodních minutách, pak postupně mizí až se ztratí v nenávratné nicotě. Abych jen nehanil, tak si určitě zaslouží vyzdvihnout herecké výkony. Casting proběhl velmi kvalitně, včetně dětských herců, a tak tu máme alespoň nějaký skrytý drahokam. Ale je to málo, zoufale málo... ()

SpicyNugget

Skvělý film o dvojnících, kteří žijí úplně stejně jako normální lidé, jenže se jim to po čase už přestane zamlouvat a rozhodnou se za sebe bojovat... Zpracování se mi líbilo, herci byli skvělí, námět zajímavý (koncept dvojníků mě baví snad ve všech filmech) a konec absolutní rána, vůbec jsem netušila nic, miluju zvraty a konec mě prostě dostal. Za mě opravdu 100 %, povedený film. ()

johnnie78

Film, který se rozjel docela slibně, a který má patrně nejblbější závěr ze všech blbých závěrů, jaké lze ve filmech vidět. Už ono vysvětlení těch všech podivných událostí, které mají potenciál (aspoň zpočátku) řádně pocuchat všechny nervy - ačkoliv teda čím déle to pokračuje, tím je to otravnější a hloupější - je dost pitomé, nesmyslné a evidentně narychlo smyšlené, ale budiž - ale pak přijde ten "plot twist", který je sice dost nečekaný, ale který to celé posunuje do kategorie "totální píčovina". Jeden z filmů, které je lépe před koncem stopnout a raději si vymyslet vlastní závěr. Navíc mě štvala i ta křečovitá snaha o jakési černěkomediální prvky, které bych si opravdu odpustil. Ale první půlhodina je dobrá. ()

panki9922

Po dopozeraní mám zmiešané pocity. Na jednej strane tu Peele ponúka koniec, ktorý je pre diváka a jeho interpretáciu otvorený nevýdaným rozmerom. Môžte si do filmu dosadiť problematiku kapitalizmu, zvýhodnenia na základe rasy alebo sociálneho statusu a z toho plynúce (ne)výhody pre jedinca a som si istý že ešte mnoho iných tém. A z tohto dôvodu sa film javí ako skvelý kúsok. Ale. Na druhej strane, sa tu z môjho pohľadu tvorcom absolútne nepodarilo vytvoriť fungujúci komediálny horor najmä v strednej časti filmu kedy sa o to snažil zubami nechtami. Po ďalšie, prečo si Adelaide(resp. jej Red version) uvedomí až na konci filmu svoj skutočný pôvod? Ona rozhodne neutrpela traumu, ona ju spôsobila svojmu dvojnikovi s dušou. Ďalej sa mi nepozdáva jedna z interpretácii, ktorá je tu celkom jednoznačne bijúca do očí a síce - že duša je niečo, čo sa dá "získať", len na to potrebuje jedinec šancu. US teda ponúka skvelé myšlienky pod povrchom, ak ich divák je ochotný hľadať, no to, čo ponúka na povrchu (herecké výkony najmä Red/soulless verzií, rádoby snaha o navodenie hororovej atmosféry, napätia, komédie), teda forma akou to podáva u mňa proste zlyhalo a bolo miestami nudné. A to je veľká škoda, pretože to mohol byť skvelý film. Každopádne ďalší sympatický pokus od Jordana, kde znova nenechal na USA ale aj spoločnosti ako takej nitku suchú, len to možno chcelo trošku ubrať a zamerať sa viac na dva tri aktuálne problémy, miesto snahy vystihnúť všetkých a všetko v 121 minútach. ()

HiroM odpad!

Strašná opičárna. Zase 2 hodiny života v hajzlu. Film nudný, nepochopitelný, otravný, bez života. Apropo až uvidíte člověka v červeném s nůžkama múže to být člen záchranky, tak to ho prosím neeliminujte. ()

tybro

Opět se stalo to, že trailer navnadil. Nicméně výsledný počin vyšel tak naprázdno, že se v tom vákuu všechny prvky co dělají horor hororem rozutekly na všechny strany. Dokonce i to klasický hororový pravidlo -  hlavně se nerozdělovat !!! - vylítlo do pryč. Kdo by to řekl, že se tu vyskytne i pěkných pár komediálních scén (teda aspoň mě to tak připadalo). ()

shrekleonard

Obsahuje spoilery: Jordan Peele je podobně jako Denis Villeneuve jedna z nejvýraznějších, režisérských, vycházejících hvězd současného filmového průmyslu. Ten chlap má opravdu velký talent. No a podobně jako jeho debut Uteč i snímek My vyvolává jisté kontroverze a opět se zabývá sociálními tématy. Ano, film není dokonalý, ale má velice zajímavé myšlenky. Celý film je pravděpodobně metafora a kritika sociální nerovnosti. Jsou zde dvě skupiny lidí, kteří jsou skoro ve všech věcech identičtí až na to, že první skupina si ,,užívá" života a ta druhá je odsouzena k chudobě, bezmoci, zoufalství atd. Stejně jako lidé a jejich dvojníci v tomhletom filmu. Chudí vs bohatí, nebo bílí vs menšiny? Pravděpodobně obojí :) Že by determinismus? Možná ano. Úspěšní lidé jsou úspěšní pouze díky předchozím událostem např. dobré vzdělání, dobrý sociální status atd. Pokud jste ,,úspěšní", tak by mohl někdo mít úplně stejný život jako vy, ale díky událostem z minulosti ho nemá. Je to tedy pravděpodobně také metafora pro absenci svobodné vůle a determinismus, jak bylo již řečeno. Ve filmu je také řečeno, že dvojníci byli vytvořeni za účelem ovládání svých protějšků. Z experimentu ale sešlo a na dvojníky se zcela zapomnělo. Jim nezbylo nic jiného, než kopírovat činy svých dvojníků (ve smyslu původních lidí). Je na ně zapomenuto, stejně jako v kapitalistické společnosti na ,,neúspěšné" lidi. Tak se uchýlí k revoluci a násilí. Film My není perfektní a ani si asi nezaslouží pětihvězdičkové hodnocení, ale kvůli Jordanovi a velice zajímavým metaforám to jinak nejde (ve smyslu pěti hvězdiček). :) ()

Aideon

Nápad asi dobrý, provedení o něco horší. Celý film působí zmateně a tak jako zvláštně (bohužel ne v moc dobrém slova smyslu). Některé scény, kdy se hlavní hrdinka vrací do minulosti jsou matoucí. Některé děsivé scény mají dobrou atmosféru, ovšem leckdy jsou moc dlouhé. Lekačky jsou většinou očividné, ale najdou se i ty co ujdou. Hlavní zápletka mi nepřijde extra logická, celkově se najde dost nelogických momentů. Herci průměrní, scény průměrné, děj horší. Jediný "wow moment" filmu byl při finální jízdě autem, kde zjistíme to co zjistíme (ačkoliv mi to taky moc logiky nedává). ()

Lilith03 odpad!

Mrzí mě to, čekala jsem že to bude špatné, takže má očekávání nebyli velké, ale nakonec stejně odpad... Mrzí mě, že vychází takovéhle filmy bez nápadu a příběhu jen kvůli slavným jménům. Stejně tak hudba, ta tady byla super, ale k čemu to je, když zápletka filmu nemá logiku a jako divák nic nechápete. A to jsem zrovna ta, která umí číst mezi řádky a zápletku vždy odhalím, tady jsem neodhalila ani co se tam děje, jak to dopadlo a "co tím básník chtěl říct". ()

endrix

Ne, nefunguje. Snažím se dívat se na My z různých úhlů, ale ani jako jeden moc nefunguje. Ani jako invasion horor, ani jako home invasion, ani jako slasher, ani jako alegorie. Pokud tu je hluboké poselství o nás samých, já ho nevidím. Existenciální hrůza z potkáni sama sebe se nedostavuje, protože oni nejsou my. Neartikulují, mají očividně jinou povahu. Jen jako my vypadají. Silné znepokojení z rozsáhlého spiknutí taky jedna chodba a jedna ložnice nevyvolá. Ať bylo v plánu cokoliv, skončilo to za mě na půl cesty. (Po několika dnech a větším promýšlení přidávám jednu hvězdu. Jako alegorie to přece jen nějak funguje. Ovšem stále si stojím za tím, že i alegorii můžete natočit dobře a zasadit ji do funkčního fikčního světa. Protože přesně tohle se povedlo v Get out. Ale tady, ve větším měřítku, v tom film selhává. ()

CheeseFigure

Vonku pekný letný deň, tak som sa rozhodol, že si zájdem na dačo do kina. A vybral som si Us od režiséra chváleného Get Out. Kinosála bola do polovice plná, bolo tam veľa párov. Jeden sa dokonca počas filmu vášnivo bozkával. Taktiež tam bola jedna skupinka, ktorá sa smiala a jeden týpek neustále doloval posledné pukance z prázdneho kýblika. A na plátne medzitým bežala nejaká nudná hovadina, ktorú zakončili zvratom, ktorý kričí, že tam je, lebo súčasné horory podobné zvraty ,,potrebujú". Že horor. Jediné, čo je na tomto filme desivé, sú scény, kedy sa tie deti pozerajú psychoticky do kamery. To je naozaj desivé. Inač je tento počin sračka a jediná svetlá chvíľka je, keď sa dej presunie do domu susedov (tam, kde hralo Fuck the police). Vtedy som si povedal, že ten film chytí dych a do konca ma bude baviť, že si najprv trebalo pretrpieť nudný začiatok, aby som bol odmenený. Zabudnite. Áno, tón filmu sa zmenil, z nudy prešiel do debility. Vysvetlenie dvojníkov je ,,meh" a ten príšerný pokus o ,,šokujúci zvrat" som už opísal. Mal som radšej ostať vonku na Slniečku. ()

Gedik odpad!

Jak jen hodnotit bez vulgarismů. Kino vždy trochu film zvedne a prožitek je silnější, lepší zvuk apod. Tady to nezachránilo ani kino. Příběh tak strašně hloupý a nedokonalý. Přemýšlím nad něčím pozitivním, ale není tam nic. Celý film máte pocit, že je to tak blbý, že neodejdete jen proto, že jste zvědaví, jak se to pokusí vysvětlit. V závěru se o to i film pokouší, ale vysvětlení je trapné jako film sám. Velká škoda. Trailer vypadal zajímavě. První odpad film, na kterém jsem byl v kině. ()

bigmatko

MY sa navonok tvári ako strašidelný film ale na mňa to pôsobilo ako čierna sociálna komédia, ktorá skôr vyvolá na tvári úsmev ako zdesenie. Lupita ma strašidelnú tvár rovnako aj mladá keď nahodila šialený úsmev, ale to je asi tak všetko. Uteč malo akú takú logiku a vysvetlenie, ale My nemá ani jedno ani druhé. Pôvod dvojníkov, ich motív a konanie ako aj celkové mierne vysvetlenie nemá žiaden význam. Pre mňa sklamanie. ()

PSyk

Pokusím se být stručný. POZOR DŮRAZNÉ SPOILERY! - - - - Pokud někdo žehrá na to, že posledních 30 minut, vysvětlovačka a finální zvrat nedávají moc smysl, pak ho musím upozornit na jednoduché vysvětlení: Všechno se to od cca 20 minuty filmu odehrává jen a pouze v Adelaidině hlavě. Jaká malá skutečně zažila v bludišti (nějaký) šok, ale nebyla tam vyměněna. Když jsme byl s podobně starou dcerou kdysi dávno v Bludišti na Petříně, tak byla z těch mnoha odrazů také dost perplex... Když se tam malá Adelaide viděla tolikrát, tak ji to nasadilo do hlavy černou můru, že existuje (třeba) dvakrát a to druhé její já žije "jinak". Jakmile přijela s rodinou na totéž místo, tak se spustil v její hlavě detonační mechanismu - stačilo možná, aby se syn na chvíli ztratil. - - - - Celé vysvětlení říká Adelaidě ve finále její druhé Já. Avšak je to jen Fake, protože si skutečná Adelaide MUSÍ nějak vystvětlit, co se jí v hlavě děje. Prostě: Když vám smysl předešlého děje objasňuje nějaká postava, tak to nemusí být pravda. - - - Důvody: Proč "racionální" vysvětlení Adelaidy č. 2 nemůže fungovat: Příliš mnoho náhod. Namátkou: 1) Setkání obou malých Adelaid v bludiště je mimořádně nepravděpodobné. 2) Červení Wilsonovi a Červení Tylerovi jdou naprosto najisto ke svým dvojníkům - jak věděli, kde zrovna jsou? 3) Přivolaná policie do domu Wilsonových bez vysvětlení nepřijede 4) Celý film není použita ani vidět žádná střelná zbraň - pravděpodobně proto, že taková věc nemuže být v Adelaidině hlavě 5) Řada lidí držící se za ruce utkvěla malé Adelaidě v hlavě v roce 1986 a teď se to vrátilo. 6) Kdyby byla malá Adelaide v bludišti skutečně vyměněna, jak by si mohla vzpomínat na události před její výměnou? Ty se přece musely stát té druhé... - - - - Samozřejmě, můžete namítat, že to jsou blbé chyby v scénáři a při režii a setřihu, a že to tvůrci odflákli, ale já odpovídám, že jim věřím, protože ve zbytku filmu byli tvůrci mimořádně přesní a v detailech důslední. ()

Dominik888

Po skvělém hororu "Uteč", přichází Jordan Peele s filmem, kde jeho hlavní pointa je bohužel skoro celá obsažena v traileru. Rodina na dovolené, klasika. Průměrný horor by následoval tak, že se rodině začnou dít zvláštní věci, uslyší divné zvuky atd atd. Jenže snímek "My" přijde s něčím nevšedním. Možná i proto, je tak těžké s rodinou, která má kompletně své dvojníky, udělat smysluplný nenudící děj, a aby se divák i trochu bál. Na druhou stranu se nedá říct, že by to bylo špatné ačkoli všechny afekty ve filmu jsou odvedeny tak nějak napůl. Napůl strach, napůl vcítění se do postav, napůl provedené souboje atp. Je tu ale jedno velké Ale, poslední půl hodinka filmu, mě opravdu ohromila. Skvělé rozuzlení, při kterém je důležité, že není jen tak rozpoznatelné, Nechci spoilerovat, jen chci říct, že pokud ma člověk celý film smýšené pocity a má tak nějak neslaný nemastný pocit, závěr filmu mu rozhodně o něco pomůže. Závěrem bohužel prohlašení, že od "Uteč" trochu pokles. 70% ()

RavenSpector odpad!

Dokonalá sračka plná zbytečných keců a nesmyslných momentů. Pokud někdo tvrdí, že tahle konina má nějaký hlubší smysl tak by se měl nechat vyšetřit. ()

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

01.05.2019

Magazín Variety vydal čerstvě článek o platech hollywoodských herců a jak se tak zdá, fanoušci streamovacích služeb nejsou jediní, komu dělá Netflix radost. Streamovací gigant totiž razantně navyšuje… (viac)

Horor My je obří hit

Horor My je obří hit

24.03.2019

Režisér Jordan Peele (Uteč) se po dvou letech vrací do kin se svým teprve druhým celovečerním filmem a už teď je jasné, že z toho bude další obří hit. Snímek My má totiž po víkendové premiéře v… (viac)