Dvanásť rozhnevaných mužov

• Česko Dvanáct rozhněvaných mužů (viac)

Dramatický príbeh zo súdnej siene, kde má dvanásť členov poroty jednomyseľne rozhodnúť o vine alebo nevine mladého chlapca, ktorý je obvinený z vraždy svojho otca. Porotcovia sú obyčajní ľudia a jedenásť z nich v priebežnom hlasovaní hlasuje za vinu. Len jeden, architekt Davis, je proti a vyslovuje vážne výhrady voči priebehu pojednávania i vyšetrovaniu celého prípadu. (STV)

gutshoter

To bych si nikdy nemyslel, že jedna místnost a film založený vlastně jen na diskusi mě tak rozpálí :-). Radost pohledět, radost poslyšet. Bravo!! ()

h0n24

Jedinečné. Doporučuji. Dokonalost. Tak propracovaný a přesto jednoduchý scénář nikde jinde neuvidíte. Klaustrofóbno. Dusno. Krimi drama ve své ryzí podstatě. ()

Zemi11

Terapie, demagogie a filosofie v přímém přenosu! Na první pohled srovnatelné s Oknem do dvora, na druhý pohled nesrovnatelně strnulejší a přitom fascinuícně akčnější. A George Voskovek je vtip, nebo to je opravdu on? ()

Firebug

Scénář, herci, režie - jedním slovem dokonalost! Je téměř až neskutečné, že je divák napnut i přes fakt, že jde v podstatě o jeden dlouhý dialog natočený v jedné místnosti a s předem odhadnutelným závěrem. Ta hodina a půl mluvení uběhla strašlivě rychle... ()

Forsberg11

Skutočne kvalitný, silný a hlboký film, ktorý má všekto čo má napínavá dráma zo súdneho prostredia mať. Postupne pretváranie názoru jednotlivých porotcov je odhalované rýchlo ale zato veľmi citlivo a vieryhodne. 12 Angry Men je klenot svetovej kinematogriafie. Dalo by sa povedať, že až smer udávajúci film. Tu niet viac čo dodať. Určite si tento kult ešte pozriem niekoľkokrát... 80 %! ()

Sdoom

Brilantní nadčasová konverzačka s fantastickými herci. Skvělý scénář, který otevírá morální dilemata lidí s různými životními zkušenostmi a postoji, kde každý z 12 porotců je něčím charakterově unikátní. A hlavně je to film s pozitivním poselstvím, že člověk je v jádru tvor rozumný a se smyslem pro spravedlnost,to vše podáno bez špetky patosu. Zcela zasloužené umístění na nejvyšších příčkách různých databází včetně této. (Blu-ray, orig.) ()

upson

Proč jste pořád tak strašně slušný pane! Z téhož důvodu proč Vy ne! Jsem tak vychovaný! Naprostý mistrovský kousek a jedna z perel světové kinematografie!!! Film jsem viděl snad už stokrát. Dvanáct mužů v jedné místnosti. Film stojící na prosté konverzaci. Vybroušené konverzaci. Je jednoznačně vidět, kde Tarantino hledal inspiraci pro svých Osm hrozných. Henry Fonda byl opravdu velký gentleman. Neuvěřitelný minimalistický projev prokreslený prostou lidskostí. Stejně jako například Anthony Hopkins, tak i pan Fonda si zaslouží být v síni slávy stříbrného plátna. Sidney Lumet vytvořil nezapomenutelný snímek. Pro milovníky filmu je snímek povinností. Úžasný dabing v čele s Karlem Högerem (Fonda) byl snad lepší než originál s titulky. ()

herr_carter

Pojem "z minima maximum" ještě nikdy nebyl tak výstižný, mistrovské veledílo které by měl vidět každý opravdový filmový fanda............ moje hodnocení = 10 z 10. ()

JADIM

Poriadne ukecaná Dráma, ktorá je tak stará, že nikto, kto sa na tomto filme podielal dnes už nežije. Okrem tej čiernobielosti tu však nie je nič, čo by naznačovalo vek filmu, keďže takýto príbeh by mohol byť sfilmovaný snáď v každej dobe. A to sa tento film spolieha iba na rozhovor dvanástich mužov v jednej miestnosti a na myšlienku boja proti väčšine s na prvý pohľad chabými argumentami. Jeden z tých filmov, ktoré nikdy nezostárnu, keďže niekde tie súdy fungujú stále rovnako. 29.8.2023 - Na prvé pozretie bol tento film iba niečo, čo ma zaujalo a bavilo. Teraz po troch rokoch a druhom zhliadnutí zvyšujem hodnotenie. 12 Angry Men naozaj uveriteľne a umelecky prezentuje zásadnú myšlienku, že nie všetko je také, ako na prvý pohľad vyzerá a k tomu ešte zásadnejšiu myšlienku pokojného boja s nesúhlasiacou väčšinou, ktorý je možné vyhrať. 10/10 ()

James87

Možná to udělal, možná ne. Dohady proti faktům. Zviklat se dá každý, jak to tady předvedl Henry. Sám nevím, jak by to tam na člověka zapůsobilo. Sedět bych tam ale nechtěl. Každý herec tam měl dost prostoru se vyjádřit, i George (Jirka) Voskovec. ()

klúčik

Výborný príbeh, bravúrne zahraný !!!! Fantastické obsadenie - hrá tu množstvo filmových hviezd. Neviem ako by som sa mal rozhodnúť o vine či nevine človeka!!! Film hodnotím 95%. ()

velkyvezir

Dejte 12 výborných herců do velké místnosti a toaletou vedle, k tomu přidejte geniální scénář s obrovským humánistickým poselstvím a natočíte jeden z nejlepších filmů světové kinematografie. Víc nemá cenu říkat, to se totiž musí vidět! ()

brooklyn73

Herecky koncert.Film o moralce, kde by si snad kazdy z nas nasel sam sebe.Pan Voskovec vystoupil s perfektni anglictinou,az jsem musel hledat jeho prizvuk.Jak nenudny muze byt film ,i kdyz se natoci pouze a jenom v jedne mistnosti, fantazie. ()

Borec3

Po delším rozmýšlení musím dát plný počet. Lumetova nevtíravá režie na několika metrech čtverečních rozehrává až klaustrofobní drama, nad nímž nestačíte žasnout, jak tvárná je lidská odpovědnost. Podpořeno perfektními dialogy a evropským hodinářem Voskovcem. Atmosféra vás vtáhne a vy nemůžete nesoudit, nemůžete se nepřiklánět k jedné ze stran... odhalujete tak sám sebe, stáváte se třináctým mužem. ()

bari68

Jedna miestnosť, jeden prípad, jeden obžalovaný , dvanásť porotcov,stovky argumentov, jeden konečný verdikt.Tak by som označil a opísal celý tento film. Že je to málo? Možno,ale za seba hovorím ,že aj jednoduchá pointa môže vyvolať dojem, že som práve videl vážne dobrý film.Hodina a pol plná diskusií môže chvíľami trochu nudiť ,avšak tento netradičný druh súdnej drámy nás necháva vcelku chladným ,ale zasa pridáva komornosti príbehu. 8/10. ()

Tjaden

Velmi dobře napsané drama podepřené výbornými hereckými výkony. Bylo zajímavé sledovat, jak se porotci postupně přidávají na stranu Henryho Fondy. Možná jen poslední přesvědčení L.J. Cobba mi přišlo trochu naivní. Divák se nakonec ani nedozví, zda mladík vraždu spáchal či nikolii, musí prostě chtě nechtě (stejně jako těch 12 porotců) přiznat, že důkazy k jeho usvědčení scházejí. ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

31.03.2023

Legendárnímu herci a režisérovi Clintu Eastwoodovi (Gran Torino, Nesmiřitelní) bude letos 93 let. Tento filmový velikán ale ještě neřekl své poslední slovo. Podle čerstvých zpráv nyní Eastwood chystá… (viac)

Sidney Lumet: 1924 – 2011

Sidney Lumet: 1924 – 2011

10.04.2011

Když debutujete filmem ráže Dvanácti rozhněvaných mužů, je jasné, že vaše režisérská kariéra bude krasojízda. V případě legendárního Sidneyho Lumeta, který zemřel v sobotu 9. dubna ve věku 86 let, to… (viac)