Tina pracuje ako dôstojníčka colnej služby, čo sa v prípade ženy, ktorá šokuje okolie zdeformovanou tvárou, môže zdať nelogické. Lenže Tina má neuveriteľný čuch. Dokáže na diaľku odhaliť tých, čo majú strach a v batožine nepovolené látky a materiály. Počas jedného rutinného dňa v službe stretne Voreho, zanedbaného a mastného vlasáča v koženej bunde, ktorého pach nepripomína nič z toho, čo Tina dosiaľ cítila. Vore je kľúčom k jej záhadnej identite. (Film Europe)

Pawlisman

Nevím proč tak nedoceněné, originální, krásné a navíc i dějová linka s napětím. Jako jo, nemluvě o maskách a nápadu atp...Dobréé, sic se začátek pomaleji rozjíždí. ()

Saur.us

Severská mytologie v odpudivě naturalistickém hávu. Velký artový bizár. Měli snad tvůrci na mysli, že všechen transgender je zlo? Kdo ví. ()

Kulda24

Nezkoumal jsem dopodrobna popisek filmu nebo komentáře a tak jsem si myslel, že jsem si pustil dramatický snímek o lásce dvou ohyzdných lidí. Začátek příběhu byl velice příjemný a pozvolný. Jedna z hlavních postav Tina pracuje u bezpečnostní kontroly a svým "šestým smyslem" cítí z lidí grázly. Tím se dostane k vyšetřování zlých lidí a tady se ve filmu rozvíjí žánr kriminální. Co jsem opravdu nečekal bylo, že film začne být i fantasy a to potom, co si Vore, druhá ohyzdná hlavní postava, pronajme chatku poblíž Tiny. U jejich společného sexu, kdy on byl ona a měl vagínu a ona byl on a měla vagínu, ze které cosi trčelo, jsem si říkal, že klasické vztahové drama už to opravdu není. Tohle jsem rozhodně od Dánsko-švédské produkce nečekal. Na druhou stranu od festivalového snímku to čekáte. Těžko se to shrnuje, ale mix žánrů nastupoval opravdu jemně a mě jako diváka to tedy neodradilo, spíše naopak. Děj vás vtáhne a pustí až u úplného konce. Po filmu jsem se podíval jak jsou herci skutečně krásní a říkal si, že to možná nemuselo být fantasy, ale což. To by nebylo ono, kdyby tam hráli lidi a né Borisové bestie. Další festivalová jednohubka, kterých není nikdy dost. 70% ()

AngelG

Naprostá dokonalost. Už dlouho jsem nebyla z filmu tak nadšená, kdy jsem ho i po shlédnutí nemohla vypustit z hlavy ještě týden poté. Očekávala jsem klasickou pohádku o ošklivém káčátku, které na konci přes všechny útrapy v životě zvítězí. Nemohla jsem být víc daleko od pravdy. Děj je naprosto neočekávaný, plný šíleností, zvratů a absurdit, ale všechno to tak překrásně pasuje do sebe. Je to natočeno tak syrově a bez jakýkoliv okolků, až kolikrát člověk musel zadržovat dech nad tím, co se tam odehrávalo. Co se týče práce kamery, soundtracku, všechno bylo perfektní a říct, že dva hlavní aktéři předvedli dokonalé výkony, by bylo stále nedostatečné prohlášení. No, opravdu bych tomu mohla házet milion dalších komplimentů, tak to zkrátím tímhle.. nepřestanu žasnout nad tím, že i v dnešní době, kdy bylo natočeno od každého žánru miliony projektů, kdy jsou lidé zhýčkaní "hlavně ať to hezky vypadá a je to akční" < kvalitní děj, se i tak stále najde naprostá originalita a odvaha tvořit nevšední filmy. ()

Miki68

Co jsem to vlastně viděl?! Ti seveřani jsou prostě jiní. A tenhle film je důkazem. Zvláštní, fantasmagorický, ujetý, hororový, zamilovaný, bizarní, epický, živočišný film. Pokud si zvyknete na pomalé tempo a celkovou jinakost, pak vás i rozpřemýšlí... Není pro každého. Sám nevím, jestli bych se podíval podruhé. Přesto 75% ()

Tamten

Rozhodně velmi podivný film, o kterém se dá říci, že je "klasický severský". Podivné postavy, podivná atmosféra, podivné prostředí a velmi podivný sex. O výsledném rozuzlení ani nemluvě. ()

Maximilianus

Zdá sa mi, že má mať tento film nejaký hlbší význam, no nejako som ho nevidel a môžem iba hádať. Spojenie fantázie a surovej reality bol dobrý nápad. Sexuálnu scénu asi dlho nevyženiem z hlavy. 6,9/10. ()

Dave Lister

Velmi bizarní příběh s fantasy prvky a mytologickým podtextem. Velmi originální a zajímavý film, kdy vám mohu zaručit, že nic podobného jste ještě neviděli. Krimi drama, romance a fantasy horor v jednom, který rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Sharleen76

Nejpodivnější film, který jsem v poslední době viděla. Hlavní hrdinka má zvláštní schopnosti a tajemství. Víc vám neprozradím. ;-) Za masky a kameru hodnotím 4*. ()

Homerking

Tina je celní úřednice která pracuje na švédských hranicích, trpí dystrofií obličeje a vypadá velice odpudivě, má však jednu unikátní schopnost, dokáže vycítit lidské emoce jako je strach, pocit viny a stud, díky tomuto daru jí neunikne ani jediný pašerák. Jednoho dne se Tina seznámí s Vorem podivným mužem, který má stejně odpudivé rysy jako ona, postupně mezi nimi vznikne zvláštní, magické pouto. Tohle je jeden z nejdivnějších filmů jaké jsem kdy viděl, unikátní artová lahůdka s nádherným příběhem a vizuálem, podotýkám že tento film není pro netrpělivé diváky. ()

SAINTS

Tina a Vore je filmovy hybrid fantasie,hrôzy a romantiky.Tina je pre svôj vonkajši vzhlad(geneticky zdeformovana colnička)často ludmi označovana za hnusnu,ale je velmi cenena jej šefom pre jej pachove schopnosti a inštinkt.Tina dokaže u ludi rozpoznat pocity strachu či hanby.Scena ked Tina odhali podnikatela,ktory v telefone ukryva detsku pornografiu.Film sa zaobera aj tym ako sa spoločnost sprava k ludom ,ktori nezodpovedaju definicii normalnosti pripadne krasy.Tina je jedna z najkoplexnejšich ludskych postav zobrazena vo filme sa poslednu dobu.Niekto môže byt z filmu tochto formatu zhuseni,ale je to film aky len tak skoro neuvidite. ()

Plastík

Ještě jsem to nevstřebal. Ale to svědčí o určitých kvalitách. Moje představa byla ale o filmu úplně jiná. Naprosto jiná. Snad právě proto mě tento počin tak divně zasáhl. Nevím, jak to pobrat. ()

lusa

Žánrovo nezaraditeľná nechutnosť (akože on/ona bol fakt fuj a spolu s ňou/ním to bolo jedno veľké FUJ!), ktorá ale ovplýva nepomenovateľným čarom severských bájok, rozprávok... A pritom to nie je rozprávka. Neviem. Nech si každý spraví názor sám. Mne sa to hnusilo, ale aj tak musím dať 4* ()

adamix

Zatiaľ, čo v trierovkách mi nedostatok emócii nevadí, mi tu úplne schádzajú. Pomalá, uťahaná, severská romanca dvoch trolov, ktorých masky síce vyznievajú pôsobivo, ale ich vzťah je bez iskrenia a citu. Snažil som sa nájsť k tomu aspoň náznak vzťahu, ale márne. Toto mi vôbec nesadlo. Hviezda za masky. ()

iz67

Nepříjemný bizarní nápad, který umožňuje spoustu výkladů a vyznamovych rovin. Takze si kazdy muze vybrat, na jaky film to vlastne kouká. Tvůrci s trochu nejsou schopni vybrat, jestli je to prdel s message nebo message s prdeli. (A nebo je to jen bizarní?). ()

solisoli

Mysteriózny, pochmúrny príbeh pripadajúci, ako Shrek pre dospelých s autentickými hodne odpudivými postavami, aj napriek tomu pôsobil pútavo. Príbehovo zaujímavý dej, kde divák nemohol tušiť čo sa vykľuje z rozvíjajúceho deja, ktorý nepredurčoval identitu Trollov a ich samotnú pôsobivosť, bol nakoniec melancholicky ukončený. ()