Príbeh básnika Christiana, ktorý spomína na lásku jeho života. So Satine sa zoznámi dôsledkom nechcenej zámeny. Z tohto nevinného stretnutia, sa vyvíja niečo, čo si Satine ako kurtizána nemôžeme dovoliť. Premiéra divadelnej hry, ktorú spolu skúšajú, sa blíži, bohatý vojvoda je rozhodnutý urobiť všetko, aby si Satine podmanil. Je láska medzi Christianom a Satine odsúdená na zánik alebo úspech? (ASFK)

Foogas

Lehce epileptickej střih, není-liž pravda? Na to, že ve filmech nemám rád zpěv, jsem se brutálně bavil. Pěkně barevná cirkusáda. Klady? Našlapaná hudba se sexy zacyklenym titulkovym songem, Bazův smysl pro detail, Nikča, Ewan a jejich kulervoucí lovestorka, která je mimochodem lepší než Twilight. ()

Kacla

Spektakulární! Tenhle filmový muzikál mě opravdu dostal a rozhodně se zařadil mezi nejlepší filmy, které jsem kdy viděla. Očekávala jsem od něj něco úplně jiného, ale o to byl výsledný dojem silnější. Po prvních 15 minutách jsem uvažovala, že film vypnu, a vážně jsem přemýšlela, jak může mít 84% a tak skvělé hodnocení. Díky bohu, že jsem to neudělala. Všechno do sebe začalo postupně nějak zapadat, úplně mě to pohltilo a jen jsem seděla z otevřenou pusou. Děj je vlastně předvídatelný a jednoduchý, ale to vůbec nevadí a filmů to na kráse nic neubírá. Soundtrack je skvělý a na celkovém dojmu má obrovskou zásluhu. Některé písně jsou podle mě mnohem lepší než v originále. Jsou celkově velmi chytlavé, a proto už je mám v mobilu a broukám si je celý den :) Přehnaná barevnost mi ze začátku trochu vadila a nedokázala jsem se pořádně soustředit, ale asi to bylo jen o zvyku a o rozdílnosti filmu od mého očekávání. Snad si nedokážu představit lepší výběr herců, všem sedly role tzv. jako prdel na hrnec. Nicole Kidman byla nádherná a nepřehlédnutelná také díky ohnivé barvě vlasů a zpívala opravdu překrásně. Richard Roxbrugh byl skvělý "padouch" a žárlivec a jeho knírek a naivita mě neuvěřitelně rozesmívaly. Jim Broadbent se pro tuto roli snad narodil a byl v ní opravdu skvělý a uvěřitelný. Navíc se mi postava Zidlera opravdu líbila, protože měla jak kladné tak záporné stránky a nebyla jednoznačně určena. Ovšem nejvýrazněji se mi do paměti zapsal výkon Ewana McGregora. Vůbec jsem netušila, že zpívá tak božsky. Vždy, když otevřel pusu a začal zpívat, úplně mi naskočila husí kůže. Nejvíce mě uchvátil asi v písni Your song, tato scéna se opravdu velmi povedla. Navíc jsem mu tu jeho naivitu, zamilovanost,nezkušenost a upřímnou lásku věřila po celou dobu filmu. Konec mě úplně dostal, i když byl vlastně vyzrazen předem a děj byl tak celkově vlastně velmi předvídatelný. Ale to mi vůbec nevadilo, protože to celku nijak neublížilo. Za mě plných 100%, protože si to tento pompézní muzikál opravdu zaslouží. 2 hodiny a něco utekly neskutečně rychle. The greatest thing you'll ever learn is just to love and be loved in return. ()

pold

Tohle mne tedy totálně minulo - kýčovitý přeexponovaný ulepený romanťák. Jak je u Luhrmana zvykem, přehnané je všechno. A jak je u Luhrmana zvykem, je to ke škodě věci. ()

hufnagel

Kýčové,klišovité,drzé ale na druhej strane geniálne s fantastickou hudbou,málokedy videným vizuálom a kaskádou bariev.Úplne ma šokovali myšlienkové pochody režiséra a výborný výkon Nicole Kidman a Evana McGregora.A pridám ešte šialený výkon Jima Broadbenta.Pre mňa z muzikálov No.1. ()

allegria

Dávám *** jen kvůli hlavním protagonistům McGregorovi a Kidmanové, protože dělali co mohli (a dělali to skvěle), aby tento film zachránili. Kvůli nim je mi líto, že nemůžu hodnotit výš. Šíleně kýčovité - možná záměrně, ale to není omluva a nepomůže mi, aby se mi z toho nedělalo místy až zle. Ocenla jsem ale humor, který se do té tragiky chvílemi dostal a udržel, a také originální koktejl melodií moderní doby s rokem 1900... ()

Fender

Ač nejsem příznivcem muzikálů a ani romantických filmů, tak toto se mi opravdu líbilo. Prvních pár minut mi film přišel naprosto absurdní a šílený, ale postupem času jsem se dokázal vžít do děje a zvládat i ten obrovský kýč, který se táhne celým snímkem. Příběh je vlastně jednoduchý, ale v podstatě silný a krásný. Nemyslím si však, že by si film zasloužil pět hvězdiček, ale je velmi povedený, klobouk dolů. ()

Felix22

Barevné, živelné, hýřivé a pohádkové, také velmi hravé a stylové. Neuvěřitelně natočený a zrežírovaný, Luhrmann je mistr. Ewan i krásná Nicole jsou skvělý. Zajímavé je i to jak Luhrmann pracuje se v zásadě klasickým příběhem o lásce v tomto "moderním" hávu a přechází od veselosti k tragédii a vytváří z Paříže pohádkové místo s podmanivou atmosférou a snovostí. ()

PTuranyi

Spekatulárny spekátkel, ktorý je monumentálnou postmodernou mozaikou kradnúca/kombinujúcou odkazy na všemožné populárne piesne o láske od Mariln Monroe, T Rex, po Freddieho Mercuryho, Davida Bowieho, Police či Madonu do jedného monštrózneho videoklipu s príbehom parížskeho Rómea a Júlie alias Christiana a Satine. Produkcia je veľkolepá a zrejme rovnako ako tá v Moulin Rouge nadobúda priam brodwayské rozmery. Našťastie neprepadne Evitovským manierom a hoci samotný príbeh je triviálny, spestrujú ju vypointované vstupy a prelínanie s príbehom divadelnej hry. Výtvarne nápadité ja aj zobrazenie starého Paríža. Herecké výkony božskej Nicole a Ewana McGregora sú dychberúce no nezaostávajú ani Jim Broadbent či Richard Roxburgh v antagonistickej roli vojvodu. ()

hany83

Opulentní filmová jízda, božsky zakomponované písně a fantastický ústřední pár-Ewan má nádherný hlas. Soundtrack nutností! ()

F2003F

Vzrušujúco vznešená akcia vo veľkolepom štýle s gýčovo pohľadným vizuálom. Pritom žáner, ktorému sa stále viac úspešne vyhýbam, keďže ma žiadny muzikál nedokázal dostať ani náznakom a ja po tom ani nijako neprahnem. Ibaže výnimka potvrdzuje pravidlo a toto čarovne bravúrne dielo ma uniesť vedelo a vždy vie bezohľadu na dobu. Nezvyčajný unikát inak nepohľadného prevedenia v nežne krehkom tvorcovskom podaní. Pohľadná dvojica skvelými výkonmi lahodne dopĺňajúca výborné aranžmány piesní s úžasnou choreografiou a ich energicky výstredne ladených výstupov v detailne presnom strihu nedajúcom vydýchnuť. Originalita nadovšetko. ()

ariari

tri body za strhujúce tango. Inak, moja šálka kávy to teda nebola , a to môžem smelo po rokoch povedať, že niečo o tanci, kompozícii aj choreografii viem.ale to tango roxan je  nesmrteľné. ()

cyborg

Nádherná pohádka pro dospělé. Filmový muzikál jenž Vás vtáhne do děje a Vy se stotožníte s hlavními hrdiny. Skvělé kostýmy, choreografie a samozřejmě herecké výkony. Ještě lepší však byly pěvecké výkony. Zvláště Ewan McGregor mě doslova uchvátíl jako zpěvák. ()

Joee

Ty čtyři hvězdy jsou hlavně za hudbu, která je opravdu parádní, včetně návratů k již napsané hudbě jako "Show Must Go On" od Queenu. Za nejlepší vystoupení považuju Tango, u něhož poněkud působí problém udržet zavřenou pusu... Rozhodně dobrá podívaná a skvělá muzika především. ()

moris.cz

Tak trochu muzikálová lovestory bez happyendu, ovšem mírně přeplácaná. Nicol Kidman a Ewan McGregor v hlavních rolích dvou zamilovaných lidí zahráli svou úlohu tak, jak se od nich čekalo. Hudba je skutečně velkolepá, jsou v ní zakomponované většinou známé písně, které takto dostaly úplně nový a hlavně jiný kabát a působí aktuálně. Podle mě hudba předčila samotný děj, který zas tak úchvatný není. Ale všichni se nakonec prozpívají k velkému finále a vy jim můžete v klidu zatleskat. ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

V Moulin Rouge byla neodolatelná a ukázala kromě podvazků a hereckého talentu i to, že je docela nadanou zpěvačkou, takže režisér Rob Marshall neváhal ani chvilku a obsadil Nicole Kidman do jedné z… (viac)

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (viac)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (viac)