Dalíland

• Kanada Dalíland
všetky plagáty

Milostný příběh Dalího a Galy. Dalí vypráví svému asistentovi Jamesovi o událostech svého mládí z romantického pohledu, podbarveného steskem po ztracených věcech. (HBO Max)

xzajox

Vynikajúci Kingsley, ani si do role Dalího neviem predstaviť lepšieho herca. Dobre stvárnil všetko, face, pohyby, mimiku, detaily... Hlavný nedostatok filmu je, že som sa bohužiaľ nedokázal vnoriť do jeho atmosféry. Nevzal ma jeho prúd, necítil som africký vietor a to, čo sa deje hlavnej postave ma netrápilo... to všetko pre zopár rušivých aspektov. Istý nekľud - Človek nevie, čo môže očakávať v ďalšej scéne, Dalí sa obklopoval rôznymi "neobyčajnými" ľuďmi. Gala tiež. Musím však povedať, že niet sa čoho obávať. Film sa drží na decentnej úrovni. Plus mladík v hlavnej roli mi bol dosť nesympatický, až mi trochu vadil. Napriek tomu však film ponúka zaujímavý zážitok a pohľad na malý kúsok zo života umelca. Scenáristi iste do deja zakomponovali niekoľko Dalího výrokov, myšlienok, či postrehov. Je škoda, že sa na neho nesústredil ešte trochu viac. 71% - slabšie 4* ()

Arsenal83

Nuž, možno si mohli odpustiť toľko rečí a o veľkých a ešte väčších penisoch a možno oko nemuselo nazerať na posteľné hrátky pána umelca, homo i hetero a všelijako fluidne. Jeho osobnosť sa preslávila niečím iným, alebo vlastne možno ani nie? Dalí je jedným zo synoným kontroverzie a niekedy som si želal, že napriek skvelej až dokonalej vizáži Kingsleyho by Daliland radšej mohol byť neteľací medailónik o Daliborovi Jandovi. Aj oheň, voda, vítr by boli, lebo v tomto prevedení tá živelnosť chýbala. ()

marhoul

Nic proti Benovi, pro mě je perfektním představitelem Dalího Brody. Tenhle film je znouzecnost, která jiným biografiím výtvarníků nesahá ani po kotníky. ()

Marrdaa

Zajímavá sonda do života jednoho z nejvýznamnějšího umělců 20.století. Bohužel nebo bohudík není příliš záživná, protože se poměrně věrně drží reality a zároveň se drží pouze jednoho aspektu jinak rozmanité kariéry Salvadora Dalí. ()

NorseSword24

Ničím výnimočný životopisný film, avšak predstavil mi viac tohto divného umelca a ako prežíval svoj život. No o jeho umení z toho nič nové nemám. ()

hanca.uh

Film by jste neměli brát jako životopisný, to určitě není, spíš vnímejte jako já - odlehčený nástřel do Dalího postavy coby hodně zvláštní umělecké osoby, která má svoje "libůstky":-)). Dalí je tu jen v jeho určité pozdnější etapě života a když odečtu tu malou jakoby těžkopádnost scénáře, tak zajímavý film určitě je - i díky Benu K., který si i ve svém věku střihnul roli opět na výbornou. ()

nikhaj

Ako zboznovac tohto kultu poviem len ze skoro ako podla skutocnosti az nato ze ne..neviem co si myslieť ci je toto prinosom alebo mi to len pokazilo predstavu ktoru mam vytvorenu z knih jeho tvorby a videii. Sklamanie ()

Bluemasej

Body za pozornost ode mne film dostává, ale jinak je neskutečné na co se všechny tyhle biografické filmy soustředí, na Wikipedii se dozvíte za zlomek času mnohem víc. Snaha nepošpinit a stejně pošpiní, pokaždé to dopadne stejně. Přidávám kredit za herecké výkony i vedlejších postav. ()