Renée Zellweger v role jednej z najväčších hollywoodskych legiend, herečky a speváčky Judy Garland. Jej život sprevádzala osamelosť a závislosť na alkohole a liekoch. Ale jej talent si podmanil srdce miliónov ľudí na celom svete. (Magic Box)

andrii

Kdo garantem Lady G., když ustanou, ustrnou, upustí od girland. Rozplyne se pukrle oduševnělosti dětských let. Lasem pro neblýskavý, zasutý, sic stále hlasitý diamant dnes, prosím. Žádnou zpěvanku bižuterie. Žádaný je repertoár scén nostalgie, recitál múzické historie. ()

Samuel7

Nádherný film, při kterém se ke konci ozývaly kinem vzlyky. A není divu. Pohled na lidskou a z dětství těžce traumatizovanou Judy Garland, která i po desetiletích stále trpí nejistotou, nespavostí, depresemi atd. opravdu dojímal. Myslím, že každý, kdo se v něčem odlišuje, nebo vyrůstal pod hrozným tlakem, se ve snímku může zhlédnout. A ten celý stojí na naprosto úžasné Renée Zellweger (Judy je tu skutečně jediná hlavní role), která už předtím patřila mezi mé nejoblíbenější herečky hlavně díky své sympatické Bridget Jones, a zde ukázala, že sama utáhne i velmi závažné drama, navíc s několika skvěle zazpívanými písněmi. Komentář Arsenal83 ohledně vzhledu Renée je ohavně osobní a jedovatý, ale celkem v duchu přesně toho, co film taky zobrazuje. Pro většinu publika jsou umělci jen zdrojem pobavení a odreagování a to, že mají nějaký osobní emoční život, jako obyčejní lidé (a často mnohem náročnější), jim vůbec nedochází (ano, i herečky se mohou cítit nejistě ohledně svého vzezření, a podobné jízlivé komentáře tomu asi moc nepřidají, že...). V každém případě, Renée kamennou tvář ani náhodou nemá. Ve scénách se střídala euforie s hlubokou depresí a Renée to vždy naprosto přesně vyobrazila. Nedivil bych se, kdyby za tuto roli dostala po 15 letech dalšího Oscara. Film mě velmi mile překvapil, protože o Judy Garland se v Česku v podstatě neví, takže jsem k její postavě neměl žádný zvláštní vztah, ale po dnešku mám chuť si konečně pustit minimálně Čaroděje ze země Oz a Judy si rozhodně pustím rád znovu. ()

Tosi

Shrbená, zhroucená, věčně nalitá, občas učesaná jako Ace Ventura, ale konečně první film, kde se mi Renée líbila. ()

Johnny.ARN

Vyžitá alkoholička chcela v Londyne ešte raz preraziť. Namiesto toho prerazila zase len dno pohárika, znechutila divkákov a riešila svoju rozpadnutú rodinu a deti. Ozaj, koho to zaujíma? Nerozumiem nominačke na makeup a jej nominačka je viac ako rozporuplná. Nestrhol ma jej výkon a ani jej príbeh. 2 z 5 ()

Qitek

Judy je zcela klasiky pojatý životopisný film, který mi při nedělním odpoledni nějak sednul do nálady. Zcela neznalý osudu Judy Garland, jsem o této osobě s velkým O, kterou Hollywoodská mašinérie vyždímala jak jen to šlo (škoda že se tomu nevěnoval film víc), přál jen to nejlepší až do samého závěru. A ten mi upřímně vymáčknul velkou slzu z oka. Renée Zellweger tour de force! ()

Pavlínka9

Nemůžu si pomoci, ale tak 95% hereckých postav Renné Z. mi přjide, že se pro ně prostě narodila. Tohle byl za mě excelentní výkon a byl po zásluze kritiky oceněn :) Jen mě mrzí, že film není více znám - ale to bude také tím, že Judy Garland není pro např. české diváky tak známá osobnost. Já jako fanoušek amerického filmu hlavně poválečné doby ji znám i životopisů a její "osud" ukazuje, jak opravdu kdysi probíhal život filmové hvězdy od počátku - dnes již "tyranickým" způsobem...Film Judy je skvělý - a na závěr - mi vnesl slzy do očí...Výhodou daného filmu podle mě je, že na to měli finanční prostředky a je to vidět. Gratuluji a ještě jednou to rozhodně chci vidět :) ()

venison

Asi by mne zaujal více retrospektivní životopis než zhruba poslední rok ztroskotané celebrity. Herecký počin Renée Zellweger ční vysoko nad obsahem filmu. Film je asi jako sama hlavní postava patetický, zmatený a nijak ukotvený. Rozhodně film "Judy" vzburcoval mou zvědavost si o Judy Garland zjistit více podrobností, ale to je možná způsobeno tím, že sám o sobě nic nesděloval. Slabší průměr, který brzy zapadne. |kino doma - aerovod| ()

Unnamed

Průměrný a zcela zapomenutelný film s nezapomenutelnou Renée Zellweger. Wait, what? Dobře, zkusím to jinak. Renée hrála skvěle, dějově ale film příliš nefungoval, měl příliš mnoho hluchých míst a jednoduše nudil. Je to hrozná škoda. Protože příběh Judy Garland zajímavý je, a i některé aspekty filmu byly dobré - hlavně teda flashbacky (škoda že jich nebylo víc) a oscarový výkon Renée. 3* ()

Eleanor05

Snesitelný podprůměr, s děsivě křečovitou Renée Zellweger. Netuším, jestli se skutečná stárnoucí Judy Garland chovala tímto způsobem, pokud ano, pak nějakou podivnou shodou okolností bylo její vystupování velmi podobné standardnímu herectví Zellwegerové, které zde pouze vystupňovala. Filmu sice slouží ke cti, že se nesnaží z protagonistky dělat bezchybnou modlu, spíše naopak, na druhou stranu se o ní ale divák, který o Garlandové třeba nikdy neslyšel, nic nedozví a za celý snímek nepochopí, proč by ji měl vůbec znát. Ten, kdo neviděl ani Čaroděje ze země Oz, nebude chápat flashbacky, kdo neví o její oblibě mezi členy tehdejší queer společnosti, nebude chápat přítomnost fanouškovského gay páru. A ani, když o její existenci máte nějaké základní povědomí, stejně není důvod dívat se na Judy podruhé. Snímek, který neurazí, ale zapomenete na něj nejspíš ihned, jak skončí závěrečné titulky. Slabší 2*. ()

MI-380

Neuvěřitelný výkon Renée, příběh Judy smutný, závěrečná scéna dokonalá. Problém mívám při sledování sebedestrukčního chování, tady je ho dost, celou hvězdu mi to ale neubralo. 90% (předpremiéra v plné Lucerně, skvělá atmosféra, závěrečný aplaus, zatím 327 hodnotících s průměrem 66%). ()

blackJag

Neuvěřitelná Zellwegerová, Oscar bez debaty, kvalita filmu slušná, výrazně soustředěný na hlavní protagonistku, většina ostatních plní jen roli křoví. 70% ()

sedm.1

Životopisné snímky filmových hvězd mě vždy velice lákají, přijdou mi velmi atraktivní a odehrávají se v prostředí, které zkrátka miluji a většinou se z nich dozvím i spousty nových a zajímavých informací. Judy je ale v tomto ohledu jiná. Jednak přímo filmové branže se dotýká skutečně jen velmi okrajově, jelikož se zaměřuje především na pěveckou kariéru Judy Garlandové, a to ještě v jejím úplném závěru, a jednak o jejím samotném životě jsem se zde nedozvěděl prakticky nic podrobnějšího, či zajímavějšího, tvůrci ji zde představili již jako zlomenou ženu nad propastí, jenže jak k tomu došlo, se tu dozvídáme jen útržkovitě a velice nekonkrétně, tudíž Judy ve výsledku představuje prakticky už jen drama závislé ženy, o jejíž minulosti se dozví divák minimum, čímž lze ovšem pak s její postavou jen velmi těžko soucítit, či ztotožnit se. S tím je pak spjatá bohužel i absence emocí a naopak vzbuzuje odtažitost od veškerého dění. Jinak velký otazník mám nad Renée Zellweger v ústřední roli, jejíž výkon je buď skutečně právem odměněn zlatým plešounem, a to v tom případě, že se jí Judy podařilo vystihnout vážně přesně, tedy se stejnou mimikou, gesty a vystupováním, ale jelikož nevím, jaká Garlandová v tomto ohledu opravdu byla, tak je tu ještě druhá možnost, že Zellwegerový výkon je jedno obrovské, trapné fiasko, které mi připomínala Bena Stillera v Zoolanderovi, jenže ten ty prakticky totožné ksichty dělal schválně, každopádně mi jde o to, že ve mě Renée budila prostě dojem šíleného přehrávání, a spíš než dramaticky ten její výkon na mě působil sebeparodicky. Já jsem z tohoto snímku zkrátka dost rozpačitý, a to především z důvodu, že mě vůbec ničím nedokázal vyloženě zaujmout, či oslovit, což je velká škoda, čekal jsem určitě víc. ()

klukluka

Není to veru bohviečo, zvlášť ne pro člověka jako jsem já, pro kterýho už je stará paní i dcera Judy Garland Lisa Minelli, natož samotná paní Judy. Takže sleduju, jak se loučí se světem dáma v mém věku, na kterou mi tento film neprozradil, jak moc byla kdysi slavná, ani proč a kdy se to pokazilo. Film naznačuje, že jí zničil život Hollywood, když do ní už coby do teenagerky rvali drogy horem spodem. Na to, že měla Judy brzy předčasně umřít, ji vykreslili ještě velmi důstojně. Ten další půlrok do její smrti, o kterém zase nic nevíme, už patrně tak blyštivej nebyl. A to mi přijde trochu líto, že si ho mám jen představovat. Konečně bych ale taky mohl začít chválit. Bylo by toho víc, ale vypíchnu Renée. Ta byla N E S K U T E Č N Á!!! A teď nemyslím jen to, že si to i sama odzpívala. Myslím i to, že z Renée toho při ztvárnění Judy opravdu moc nezbylo. Mimořádná hvězda mimořádně ztvárnila mimořádnou hvězdu. Těším se na film o Renée. ()

adam9

Rozklad hvězdy v psychickou trosku je sice natočen věrohodně, filmu ale chybí větší elán, větší jiskra. Něco, co by ho necharakterizovalo jen jako obyčejný, byť herecky vydařený životopisný snímek o tom, jak dvousečnou zbraní sláva je. Více v ext. recenzi. ()

Prochy38

J. Garland už je přece jen na vrcholu o jednu dvě generace předtím, než mě film jako takový zajímá. Oz jsme asi viděli všichni, jako malou povinnost a klasiku. Snad nikde jinde jsem ji nezachytil. Příběh hodně zajímavý, dech beroucí, ale ... Nevím, ... jestli jsou to léky, alkohol nebo drogy... peníze, moc a ego zabily už tolik úspěšných lidí... jejich boj... 3* za perfektní výkon R. Zellweger, krásnou D. Shaw, ale nejlepší na filmu je J. Buckley. Doufám, že o ní ještě uslyšíme a spíše ji snad někde ještě uvidíme! ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (viac)

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

24.04.2021

Polská filmová akademie zveřejnila kompletní seznam nominací pro Polské filmové ceny - Orly v rámci jejich 31. ročníku. Akademici letos vybírali ze seznamu celkem 130 děl, z čehož bylo 31… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)

Parazit přepisuje historii

Parazit přepisuje historii

20.01.2020

Korejské černé komedii Parazit režiséra Bonga Joon-ho (Ledová archa, Okja) se povedlo něco, co žádnému jinému cizojazyčnému snímku před ní. Vyhrála totiž jednu z hlavních cen na cenách Screen Actors… (viac)