Japonské súostrovie, o dvadsať rokov v budúcnosti. Psia chrípka dosiahla epidemických rozmerov, jej ohnisko leží v meste Megasaki. Hrozí, že preskočí z psích nositeľov na človeka. Starosta Kobayashi vyzýva k okamžitej karanténe. Teda k vyhosteniu a izolácii všetkých túlavých aj domácich psov. Oficiálnym dekrétom sa psov exilovou kolóniou stáva neďaleký ostrov slúžiaci zatiaľ ako skládka odpadkov. Stáva sa z neho Psí ostrov. O šesť mesiacov neskôr na tejto opustenej skládke núdzovo pristáva jednomotorový, miniatúrne lietadlo Junior-Turbo Prop. Svorka piatich hladných a divokých psov v jeho troskách objaví dvanásťročného pilota. Je to Atari, sirota, ktorá je v pestúnskej opatere práve u starostu Kobayashi. Atari s pomocou svojich nových psích priateľov začne hľadať svojho strateného psa Flíčka a pri tom postupne odhalí konšpiráciu, ktorej cieľom je likvidácia všetkých psov z mesta Megasaki. (CinemArt SK)

papuchalk

Animace krásný a velmi nápaditý. Příběh je bohužel blábol. Styl vyprávění místy dost drhne. Ale to se dá asi pochopit. Vyprávět blábol tak, aby u toho člověk nevypadal jako že neumí říct dvě věty, je prostě těžký. O filmu se zkrátka nedá skoro nic říct. Není co komentovat. Důkazem je i nečekaně krátký komentář Radka99, který jindy hluboký smysl najde úplně všude. Tak tedy spíš něco o mně. Než jsem na Wsí ostrov začal koukat, strašně dlouho jsem řešil, jak k němu budu při koukání přistupovat. Wes byl před nějakými 10ti lety, a možná to je už i dýl, mým nejoblíbenějším filmařem. Co dokázal v ŽIvotě pod vodou, to ve mně prostě navždy něco hnulo a zůstalo to tam. Za ten zážitek jsem mu velmi vděčný a tak ke každému jeho novému filmu přistupuju s velkým respektem, ale zato s čím dál menším očekáváním. Od jeho tvorby se vzdaluju tak mocně, že bych se ani nedivil, kdybych mu dal příště odpad. Nerozumím tomu, proč někdo s takovým tvůrčím potenciálem marní čas takovýma bullshitama jako je psí ostrov, a nenechá si radši napsat chytrý scénář od někoho jiného. Něco co by mě aspoň trochu zajímalo. U Psího ostrova jsem dopředu tušil, že to bude špatný, ale přesto jsem se snažil, fakt hrozně moc, nedělat nějaký dramatický postoje, nebo mít o hodnocení jasno po deseti minutách, případně to v půlce úplně vypnout. Nečekal jsem vůbec nic, neměl jsem žádný předsudky, Wes mě tentokrát mohl jedině překvapit. Málokterej režisér dostane ode mně takovou shovívavost. A přesto to nestačilo. Bojím se znovu podívat i na ten Život pod vodou, abych náhodou po letech nezjistil, že to byl celou dobu blud. ()

caMen

Tenhle režisér je vzácnost. Většinu jeho filmů jsem nevydržel dokoukat. A Psí ostrov nebyl vyjímkou. Výtvarno moc pěkný. ()

wanry02

Velmi originálně pojatý snímek Vese Andersena, který jsem dlouhou dobu odkládal, ale nakonec jsem mu díky oscarové nominaci dal šanci a nezklamal mě. Nejvíce mě nadchla odlehčenost, která z filmu sálá a hlavně skvěle napsané postavy a dialogy mezi nimi na mě fungovaly snad ještě lépe než měli. Příběh se nesl také ve velmi originálním duchu, kvituji i výborný dabing a o animaci snad ani nemusím mluvit. Takže více takovýchto filmů. 75% ()

pafka

Neskutecna animace, snad ani neni moc pro deti. Pribeh a vyjadrovani deje spise pro dospele. Je tam spousta drobnych vtipku, ktera dej jeste vice ozivuje. Pokud nekdo ceka nejaky akcnak, tak tohle je spis takovy pomalejsi film k zamysleni. ()

Agonie

Audiovizuální stránka je naprosto dokonalá a úchvatná každým coulem. Jen.. ten scénář a příběh je až moc.. pro mladší. ()

blondboss

Vždy ma celkom poteší, keď nejaký režisér príde s niečim novým a unikátnym do filmového priemyslu, čo je aj prípad tohto animáku, hlavne čo sa týka prevedenia a spôsobu réžie. Na druhej strane by mal podobný snímok aj nejak obsahovo zaujať a musím povedať, že toto bola proste kravina. Neskutočná kravina, ktorá sa snažila byť cool, ale chýbalo tomu asi všetko, čo by dobrý príbeh mal mať. Oceňujem zakomponovanie bábkovej animácie, ale pozeralo sa na to hrozne z obsahového hľadiska. Pre mňa dosť prúser. 40 % ()

Fajolo

Andresonove filmy sú okrem iného paródiou na rôzne filmové klišé, v tomto prípade napríklad paródiou na samurajské filmy. Ale je to taká láskavá paródia, že to miestami prerastá do vyznania obdivu. ()

pds

Neskutočne do najmenších detailov animovaný, milý, dojemný a pútavý príbeh o priateľstve, oddanosti, a špinavosti ako zneužiť politiku k vlastných prospechom ... mimo to všetko mi tento film otvoril cestu k W.A. a jeho skvelým filmom. 90% ()

oSiSko

Filmy od tohto režiséra nepoznám a vôbec som teda nevedel čo čakať. Film bol absolútne svojský, iný ako všetko čo som doteraz videl. Mal niečo do seba, ale mal aj veľa slabých a hluchých momentov, ale osoba s ktorou som na tom bol, ktorá jeho diela miluje bola nadšená a tým pádom aj ja :-) ()

HouseFan

Inteligentní, trefný a svérázně vtipný dospělácko/rodinný animák, který potěší nejen pejskaře, ale i jejich mazlíčky. Příběh se odvíjí svižně, ovšem kvůli občasně moc rychlým dialogům až moc. Pak si ale zachrání krk velmi tvůrčím způsobem animace a pěknými kulisami. Slavné hlasy jako Bryan Cranston, Jeff Goldblum, Ed Norton či Bill Murray jsou samozřejmě také stěžejními prvky a díky parádní režii šikuly Wese Andersona máte po dlouhé době k dispozici animovaný film, za který se nemusíte stydět, že ste viděli a nebo se bát, že by mohl Vašim dětem usmrtit mozkový buňky. ()

BarVo

Veľmi potešilo. Anderson má osobitný štýl a v spojení so psami, bábkami a Japonskom je proste k sežrání. Hudba opäť za päť. ()

cubiczech

Budapest a Pan Lišák jsou hravější, výpravnější a promyšlenější. Pesové jsou nádherně vypiplaný a vyleštěný, ale neměl jsem z toho stejný pocity radosti jako u Lišáka nebo stejnej pocit smutku jako u Grandhotelu Budapest. ()

kockodan

Svých 25% bych asi nejlépe shrnul do jediné věty: Příliš Japonsko-Americké a Wesovsko-Andersonovské. A ano, Grandhotel Sračko-trapno-Budapešť jsem taky nenáviděl od minuty 1 až do té poslední! Stejné to mám se Švankmajerem a jeho imbecilní animovanou "poetikou" a "vtipem" k zblití, kterýžto mi Andersona hodně připomíná, i když ten narozdíl od Švankyho v Čoklím smeťáku aspoň neznásilňuje živé herce, nýbrž hnusné, japonsky krkající gumové paňácy s chybějícíma zubama. Od Švankmajera jsem bohužel shlédl Otesánka a snad jen kratičký trailer ke Spiklencům slasti a je mi z toho blivno dodnes. Takže trauma z nudného, nanicovatého, vyblitého a rádoby uměleckého Švankmajera jsem si teď tak akorát rozjitřil a znova umocnil Andersonem. Tyto masturbační křeče těchto a jim podobných uměleckých úchylů mě opravdu neberou. Jediné pozitivum je, že teď už na 100% vím, že na Andersona již nikdy více! ()

Wes Anderson zlákal další velké jméno

Wes Anderson zlákal další velké jméno

17.08.2021

Před pár dny jste se zde mohli dočíst, že nový a dosud nepojmenovaný snímek režiséra Wese Andersona (Život pod vodou, Francouzská depeše), jehož natáčení právě začalo ve Španělsku, pomalu nabírá… (viac)

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

11.07.2018

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádají od 12. do 18. července BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2018. Kina v době léta potěší… (viac)

PF 2018

PF 2018