The Farm

Mladý pár cestuje po americkom vidieku a kvôli dlhej ceste sa zastaví v nie príliš prívetivom motele. Správca je riadny čudák, ale ako miesto k odpočinku by im mal miestny podnik stačiť. Po prebudení zisťujú, že sa ocitli na akejsi farme, ktorú spravujú šialenci v maskách zvierat a v klietkach chovajú ľudí. Ich najnovšou obeťou sa stal práve tento pár a z tohto desivého miesta zjavne nie je úniku. (Marceloo)

bari68

V krátkosti asi takto, zahláškujem z jednoho českého filmu: kravina na kvadrát, výplod šílence , debilní paskvil :) ..... Nie vážne, toto bolo amatérske, bez šťavy, bez ničoho, naivné, nelogické. Strata času. ()

HonzysKISS

„Chovají nás jako krávy na mléko“ Miluji filmy o kanibalství, zvrácenosti atd. Ale tady jsem bohužel čekal víc. Ne, že by to bylo špatné, je v tom spíš strašně málo využitý potenciál. To je velká škoda. Začíná to jako úplně každý klasický horor, což mi taky nepřijde moc dobře. Všude samí divní lidé, hledání dobrého místa, a pak to vypukne. Jako kdybych to samé už několikrát někde viděl. Jakmile začne farma, tak už to je hodně zajímavé. První věc, co mě nadchla, byla hudba. Ta vytváří pěknou atmosféru. To samé i masky, ty vypadají dost dobře, ještě k tomu, když postavy jenom mlčí a dělají svoji práci. Prostředí bylo pěkné. Zaujalo mě, že si tam žijí, jako kdyby se nic nedělo. Některé scénky jsou trochu pomalejší, ale tím je to hezky napjaté. Lidi v klecích jsou super, hlavně ženské. To jsem ještě nikde neviděl, parádně využito. To samé dítě na váze pro maso, to bylo snad nejkrásnější. No, jenomže to je bohužel tak všechno. Jiný pořádnější nechuťárny tady bohužel nenajdete. To je docela zklamání. Teda, až na jedinou scénku, ale ta byla v rychlosti pár sekund. Žádný mučení, žádný brutality, ani žádná příprava lidského masa (na to jsem se těšil nejvíc). A jen tak na okraj, ten zvuk kompletního natočení byl až moc amatérský. Naštěstí to celé jakž takž zachraňuje závěr, to byl moc hezký pohled. Fakt bych tomu z plného srdce dal nejradši lepší hodnocení, ale bohužel. 6/10 ()

AdamesWWE

[4/10] Tento horor ma celkom zaujal svojím námetom a po pozretí traileru som usúdil že by mohlo ísť o slušné béčko. Moje pocity po vzhliadnutí filmu bohužiaľ také niesú a som sklamaný, aj ked´ prepadákom by som tento film určite nenazval. Ako som hovoril, námet filmu ma zaujal a príbeh sa rozvíjal celkom dobre. Uvodné zoznamovanie sa s hlavnými aktérmii bolo dobré a ich postavy ma bavili. Škoda, že nedostali viac priestoru a po zvyšok filmu neboli dobre využitý. Po únose už začína dej na farme, ktorý ale nieje taký ako som si predstavoval. Síce je tu ukazáné ako farma funguje, ale až tak veľa toho neukázali, určite mohli tento potenciál viac využiť a ani nejakú extra brutálne scény tu neboli, ako tomu nasvedčoval trailer. No a táto časť až po záver mi prišla aj dosť zdlhavá a miestami až nudná. Takže za mňa 2*, nebolo to hrozné ale po dobrom rozbehu sa to mierne pokazilo a neviem sa zbaviť pocitu, že z toho mohli vytažiť niečo viac. Potenciál tam bol, ale tvorcovia sa vybrali iným smerom. Dobrým plusom je aj výber hudby a masky záporákov. ()

Smokey1468

Popravdě jsem taky čekal větší masakr. Film se ale vydal spíše jiným směrem. Celé se to tvářilo pochmůrně, čemuž napomáhál nápaditý soundtrack, minimum dialogů. Samozřejmě plus taky za to, že film tím chtěl na něco poukázat. Je to vcelku vydařený exploitation, bohužel tomu ale chybí již zmíněná brutalita. ()

Hernycztek

Až mě překvapuje, jak je tu málo odpadů, protože tohle je přesně ten typ filmu, který je určený okrajovému publiku, které miluje zvrácenosti, které mu stačí ke spokojenosti na úkor propracovaného děje, inteligentních dialogů a oscarových hereckých výkonů. Jakmile se k tomu dostane běžný divák, tak má nechápavé a znechucené pocity a v horším případě má potřebu psát, jaká jsme my ostatní prasata. Oceňuji zvláštní/zajímavý způsob natočení, kdy nám tvůrce přibližuje život na farmě a o ,,hlavní'' postavy se téměř nestará. To vůbec nevadí, protože byste si k nim stejně žádný vztah nevytvořili. Celé to je v depresivním duchu, čemuž napomáhá kromě špinavého vzhledu venkova hlavně ujetý soundtrack. Také mě potěšilo, že se to nesnaží kopírovat něco, co už jsme měli možnost někdy vidět a chce to být originální. Narážím na záporné postavy. Není to jen pár bláznů v určitém území, ale na koho narazíte široko daleko, ten je členem ,,farmářské vesnice.'' Je tu jen minimum dialogů. Záporné postavy v maskách neřeknou ani slovo, což tomu dodávalo správně zvrácený pocit. Pravda, také jsem čekal více mučení/gore/brutalit, ale ta zvrácená myšlenka a všechno výše zmíněné, mi to vynahradilo dostatečně. Několikrát jsem se u toho i zasmál a to lahůdkové finále, kde jsem si řekl ,,tak tohle sakra jo,'' mě prostě usvědčilo v tom, že tomu nemůžu sebrat ani procento. Už jen proto, že se něčeho podobného, jen stěží, dočkám znovu. ()

Silviaxx

The Farm je detailnejšou obdobou krátkometrážneho The Herd. V tomto prípade švihnutého o level vyššie, keďže ľudia v MASKÁCH zvierat chovajú iných ľudí, a to ženy ako dojnice na mlieko (a čo je potrebné na to, aby žena mala mlieko? správne) - a ak žena už viac na mlieko úslužná nie je, tak je utratená.. samozrejme "humánne"..- a ostatní na mäso. Avšak! Ak by ste očakávali jatka, tak ste na omyle. The Farm neponúka takmer nič, drží sa neskutočným spôsobom na uzde, a pri tom tento námet si to doslova pýta - zájsť na hranicu možného. Je tu pár nepriamych záberov (ruky, nohy, hlavy) a asi jedna drsnejšia scéna, ale tu končíme. Taktiež je príliš veľká pozornosť venovaná nezaujímavému úvodu a zbytočne natiahnutému záveru, hoci pozornosť mala byť zameraná práve na jadro filmu. The Farm je teda z môjho pohľadu trochu hlúpučký a naivný film s totálne nezvládnutým obsahom, ale "príjemnou" metaforickou myšlienkou (no čo z toho?!). Záverečný záber dosť zvrhlý, palec hore. ()

Snake.Charmer

Jednu hvězdičku dávám za pár potenciálně zajímavých dílčích nápadů, které však zůstávají trestuhodně nevyužity. Gore veškerý žádný a všechny postavy se chovají neuvěřitelně absurdně - slušně řečeno. Ve výsledku tak divák dostává nedotažený poloamatérský počin, na kterém je zajímavý jen ten základní nápad s lidmi zásobovanou farmou. ()

Hapretor

Rozhodně zajímavý nápad ... bohužel provedení nudné, neemotivní, odfláklé, takové nedořešené, ... to si jich nikdo za tu dobu nevšiml ... a konec ještě divnější ... na zabití času však ok ... ()

dainio

Zvrhlý depresivní horor s velkým množstvím art vsuvek a prvků. Jedná se o kvalitně vykonanou práci na poli štábu. Profesionální tým. Kamera je bravurní. Dlouhé záběry bez střihu upoutají divákovu pozornost. Nebojím se zmínit mini trademarky od maestra Hitchcocka. Práce se světlem. V tandemu s vhodně doplněným hudebním podkladem je krásně zobrazeno zoufalství a zneklidňující děj. Zápletka je poměrně originální a znovu vychází do popředí poučka, že ve „vidlákově“ se nevyplatí zastavovat. Zápory jsou nevysvětlené věci (např: jak se Alex dostal ven z klece) nebo příliš malá snaha bojovat o život i nějakým fyzickým útokem/obranou. Gore moc není. Silná scéna se však najde. Nebudu spoilerovat. Farma s lidmi je pořádně zvrhlá a zvrácená, nic ale nemění na tom, že je to zajímavý počin, který má i příjemnou délku. Hodnocení na ČSFD vůbec neberte v potas 😊 ()

Vabr

Hlavní dvě postavy jsou vcelku dobré (ženská hraje líp). Prostředí je na tento film je výborné, ale dost málo využité. Film působí hodně amatérsky kvůli tomu, že se tam moc nemluví a kvůli hudbě, která není špatná, ale prostě mi to přijde amatérské. Dějem jednoduché a klišé (pár jede na dovolenou a jdou po nich vrazi). Líbí se mi, že film by měl na něco poukazovat, ale málo poukazuje. Líbila se mi dost ta naštvaná babka u silnice (podle mě to taky na něco poukazovalo). Oceňuji, že sehnali do filmu tolik lidí. Jejich utrpení je ve filmu ztvárněno celkem dobře. Jak chtěla ujet v autě a ZROVNA tam docházel benzín. Nechápu tedy, proč jel tím autem ten týpek v masce *facepalm*. Konec je hooodně utnutý a špatný. Tak tam aspoň mohli dát, jak utíkají nebo něco a ne to až takhle utnout. Poslední scéna je dobře promakaná, ale proč mají vlasy?! Náhledovka je taky dost dobrá a abych byl mrcha, tak Vám řeknu, že TOHLE JE KONEC FILMU. VYHODNOCENÍ: AUTOBUS PLNEJ ZVÍŘAT ()

pumpkinqueen

Myšlenka vhodná na luxusní snímek ve svém žánru, bohužel v rukou nezkušeného režiséra, který si myslel, že stačí i na scénář, z toho dopadl amatérský film až hrůza. Děj se pohybuje odnikud nikam a jedná se tak o zbytečnost bez jakéhokoli původu, vysvětlení i závěru a rozhodně to nekompenzuje ani napětí nebo gore scény - na stupnici od jedné do deseti se stále držíme na nule, ne-li někde pod ní. ()

hynopes

Čekala jsem hrozně krvavou nechuťárnu, ale nakonec jsem vlastně ráda, že to takový nebylo. Stačilo mi, jak to bylo prostě divný. Téma zajímavý a celkem možná i originální, ale něco mi tam asi trochu chybělo. Takový nemastný, neslaný. Každopádně jsem se po čas filmu zamýšlela nad tím, jak se asi cítí zvířata, který přesně takhle využíváme. Takže film splnil svůj účel a já si asi chvíli dám pauzu od masa. ()

ANTYCHRYST

Takového prostoru pro pořádnej nářez.. Gore...a hovno z toho... místo toho jen banda nemluvicich pičusu.. kteří nosí zvířecí masky... Jedna hvězda za dojivost vězněných dam...10%.. konec je nezajimavej .. stejně jako celej film... ()

Shanen29

The Farm je horor,který má spoustu nelogičností ,ale dojem mě nezkazil.Čekal jsem daleko tvrdší režisérskou ruku a ujetější scenář,ale do průměru se vejde. ()

adamix

Chcelo to menej naivného režiséra, ktorý by nechcel za každú cenu natočiť niečo, čo sa len tvári, že je nechutné a desivé. Nájde sa tu dosť nepochopiteľných sekvencií a je to tak silné kliše, až sa mi otvára vreckový nožik. Hviezda za prostredie, druhá je protekčná z mojej dobrej vôle. ()