TY

• USA You
USA, (2018–2024), 39 h 24 min (Minutáž: 42–58 min)

Predloha:

Caroline Kepnes (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Penn Badgley, Elizabeth Lail, Victoria Pedretti, James Scully, Shay Mitchell, Luca Padovan, Ambyr Childers, Nicole Kang, Jenna Ortega, Carmela Zumbado (viac)

Bavary

Když teď přeskočím ten absurdní fakt o tom, že v tomto seriálu fandíte sériovému vrahovi, tak musím říct, že jak už to tak bývá, první série byla prostě nejlepší a měla všechno. Nádherné prostředí New Yorku, Moonie’s, zajímavé vedlejší postavy, vtip, romantiku, drive.. Skvělou ženskou hlavní postavu, která úplně nevěděla, co chce a byla těmi svými výkyvy poměrně otravná. Ten konec, kdy psala “poslední dílo svého života” byl velmi silný. Ve druhé sérii L.A. prostě nemůže absolutně nahradit vizuální atraktivitu a útulnost New Yorku. Victoria Pedretti mě okouzlila už v sérii Haunting a to hlavně v The Haunting of Bly Manor, nicméně tady jsem jejímu kouzlu nějak nepropadla. Ne, že by to hrála špatně, anebo by se na tu roli nehodila, spíše na mě ale více fungovala zápletka mezi šíleným a romantickým Joem a vrtkavou Beck, než polepšeným Joem  s psychopatickou soul mate. I když na jednu stranu oceňuji tento zvrat - Joe potká někoho, kdo je stejný jako on a kdo mu rozumí, místo toho, aby se opakoval děj první série. Na druhou stranu, když už to neskončilo povedenou jedničkou, mohlo to skončit dvojkou, u které člověk pořád ještě jel na vlně z první série. Bohužel však přichází třetí série a Joeovo přesvědčení o tom, že jeho žena je monstrum. A tady už to začíná hodně skřípat. Jeho absolutní nesoudnost, těžkosti rodičovství, jeho touha opět najít tu pravou a její zoufalství se postupem proměňuje v něco, co bych přirovnala ke Stmívání a věcem podobného typu. Jeho chování by dávalo větší smysl ve chvíli, kdy by vražedkyně byla jen Love a on neměl na kontě již X obětí, třeba jen proto, aby “zlepšil” život Beck. V tomhle je vážně úplně mimo a taky mi přišlo, že Love obecně nebyl nikdy tak posedlý jako Beck. I když to postupně zase přehodnotí, z depresivního módu už se tahle série bohužel nevylíže. Škoda. Penn Bagley mě ale velmi příjemně překvapil, viděla jsem jej jen v GG a tam mě nijak zvlášt nenadchl. Na čtvrtou sérii se asi nepodívám. Trochu jsem si vyspoilerovala konec trojky a bohužel to vypadá, že závěr bude skutečně tragický a to už není to TY, kvůli kterému jsem zhltla první sérii. ()

Patrik.Schou

Docela dobré, jen to mohlo skončit druhou sérií. První nejlepší, druhá už na 4 z 5 (poprvé se objevují zásadnější "nenávaznosti" v psychologii postav, zejména na konci druhé série) a třetí série už je zbytečná, v polovině řady tak na 2 z 5. Podobnost s Dexterem bych tam nehledal, kromě toho, že oba mají krabičku se suvenýry schovanou ve ventilaci. Joe je psychopat, je nemocný člověk a je to dobrá studie nemoci a stalkingu, kdežto Dexter byl spíše marvelovský hrdina, který bojoval proti zlu. Z hlediska akce a napětí vyhrává na celé čáře Dexter, z hlediska pokusu o mapování mysli stalkujícího psychopata vyhrává You. ()

Gabe

Hodnocena 1. série. Bookstore stalker s přidanou hodnotou v podobě originální zápletky a stylu vyprávění. Občas až návyková záležitost, občas až příliš doslovné a předvídatelné. Celkem - osvěžující seriálová jednohubka. Btw - taky vám někomu Elizabeth Lail mnohokrát připomněla hereckým projevem i vizáží Emily Blunt ? ()

OsahuKimina

6.5/10 V určitých bodech hodně specifický seriál, který leckomu připomíná například Dextera a jeho auru o zabíjení. Vím, že spoustu fanoušků si našlo tento seriál z takových důvodů. Tam, ale podobnost končí a pro většinu diváků končí i sympatie k někomu kdo žije v určité iluzi a zabíjí mnohdy jen z narcistických důvodů pro vlastní potřeby lásky a touhy jako Joe. To je velký rozdíl oproti takovému Dexterovi, kde jeho činy vycházejí z jisté reality a dají se ještě chápat v určitém morálním kodexu, kterým se řídí a v kterém byl vychovaný. V tom vidím největší specifikum seriálu. Hlavní postavu, kde jemu samotnému a jeho skutkům je místy vážně těžké fandit a vlastně by jste měli být považování za nenormální proto, že by jste někomu jako Joeovi ve všem tom uchyláctví a zabíjení nevinných lidí fandili... Právě to jak seriál celý stojí na někom, kdo dokáže vyvolat v divákovy během okamžiků kladné a zároveň záporné pocity je poměrně unikátní. A znám lidi, kterým se seriál z těchto důvodů moc nelíbil a nedosledovali ho. Prostě nebylo komu fandit. Každopádně pro značnou část publika je to zcela naopak a libí se jím to. Vhledem k popularitě seriálu je to zřejmé. Pokud se divák přes tohle všechno přenesl dostane se mu podívaná se spoustou napínavých, cynických, místy až nervy drásajících situací, které nikoho nenechají v klidu. Dokonce tam jsou romantické časti a celý seriál se vlastně točí kolem lásky. Ačkoli dost zvráceným způsobem. K tomu se skvěle každou chvíli trefuji do povrchnosti dnešního světa sociálních sítí a irelevantních potřeb dnešního lidstva, dokonce i třeba absurditě aktuálního očkování a to vše v doprovodu posměšného, kousavého vnitřního hlasu Joea. Dovolil bych si to nazvat i velmi specifickým Hororem, protože to jaké vzezření chování Joea může ve vás vyvolat při uvědomění si jak dané situace můžou v seriálu být v dnešním světě značně reálné, může být pro někoho zneklidňující. Opačným směrem je fůra momentů, kdy má Joe neustále dokola neskutečné štěstí, nebo se dostane do nespočtu nelogických případů, které by ve skutečnosti nemohli fungovat, že to vše zase naopak nepůsobí uvěřitelně a celý dojem kolem všeho toho napětí účinkuje lacině a kazí celkový zážitek. K tomu mám největší výhrady a myslím si, že mohli být určité pasáže lépe dotažené do detailu. Nakonec je to, ale pořád show, která vás donutí chtít vědět jak to dopadne a co se bude dít dál, proto se těší přízni hromady diváků a mojí vlastně taky. ()

barny120

Takáto forma psychopata ma baví. Super seriál, super všetky tri doterajšie série. Tajomný Joe je romantik, spoľahlivý a vzorný muž, ktorý urobí všetko preto, aby žena bola šťastná. V rátane vraždy. Potom príde Love a nastaví mu zrkadlo. Super zápletka, je na čo sa pozerať. ()

lestatie

K seriálu jsem se dostala na doporučení kolegy z práce - prezentoval ho tak nadšeně, že jsem si našla čas dát mu šanci (seriálu, ne kolegovi). Nejprve jsem si myslela, že zkouknu pouze jednu sérii, ale zajímalo mě pokračování, takže nakonec mám dokoukané všechny tři. Líbí se mi postupná gradace od první série, která byla umírněnější, až do třetí série, jež byla dosavadním vrcholem hory mrtvol v seriálu. Nestává se často, že by kvalita šla s přibývajícími sériemi stoupala. Tady se to děje. Nesdílím až takové nadšení jako měl kolega, ale bylo zajímavé sledovat rozbitého Joea a jeho cestu přes Beck až ke stejně narušené Love. Vzhledem k místním komentářům jsem potěšena absencí neznalosti Dextera, protože mi to nemohlo zkazit zážitek... Obávám se ale, že další řada bude jen zbytečné natahování už viděného. ()

Thamilka

Dávám všechny hvězdičky, seriál je skvělé vymyšlený a Joeovi fandí snad každý, i když je to celkem zvláštní 🙈 Penn Badgley hrál již v Gossip Girl, od té doby se hodně posunul a je to skvělý herec!!! Stojí za to se na seriál podívat. ()

Charliesed

V Joe Goldbergovi vidím Dextera. Oba mají určitý specifický nadhled nad lidmi kolem sebe, vnímají se jako dost mimo ostatní a taky často vedou vnitřní monolog. Oproti němu však celý seriál působí méně vážně a je to spíš pohodovější a odpočinkovější záležitost, ale zato snadná na koukání, na dostání se do toho a velice zábavná. Vždy moc dobrý, promyšlený scénář, se zajímavými postavami mající zvláštní konkrétní motivace, co se chovají logicky dle jejich osobnosti, ale má taky zběsilé tempo, kdy příběh utíká dost rychle a člověk nestačí jednotlivé části pořádně vstřebat, což mi nevadí a patří to k osobnosti seriálu (Dexter si na druhou stranu hezky dával na čas). Cítím, že je to fakt pro mě tím, co řeší hlavní postava, jak přemýšlí a na co se seriál zaměřuje (taková specifická psychologie). Později se i ukáže, že Joe vlastně řeší i některé dost podobné problémy jako Dexter. – 5 hodně subjektivních zaujatých hvězd, protože je to dost pro mě a trochu mi to nahradilo Dextera poté, co jsem ho dokoukal. ()

mato331

Seriál so skvelým humorom a pyschopatom, ktorého majú všetci radi. Po štyroch sériách sa to však stáva pomerne nezáživné, hlavne keď tvorcovia seriálu naznačia skutočne zaujímavý dej, len aby to potom všetko spláchli zvratom a nabehli do starých koľají a deja, ktorý sa stále opakuje od 1. série. Stále zábavné, ale snáď bude 5 séria posledná a ponúkne dôstojné zakončenie. ()

Leezneris

No toto? Překvapení v podobě rádoby romantického počinu, který se zvrhnul do extrému vyšinutého chlapa. Stačil jeden díl a věděl jsem, že chci víc. Chytrý nenápadný Joe na cestě za láskou pro kterou je ochoten udělat prakticky cokoli. Je to přesně ten typ postavy kterou milujete, protože až pochopíte jeho život není snad nikdo kdo by s nim nesoucítil. Zároveň je to postava, kterou naprosto nesnášíte a přejete si aby shořela v pekle. To je prostě Joe. Je to podívaná kde v každém jednom dílu se děje něco nečekaného a nasrosto šokujícího. Seriál je suprově natočený, postavy uvěřitelné, a na trošku za mě slabší 3. Serii si drží post mých top tři. ()

1308boddah

I přes nechuť k hlavnímu aktérovi to bylo docela dobré. Ale s každou další sérií se člověk víc a víc nudí. Škoda. Za první sérii bez pokračování by bylo hodnocení vyšší. ()

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021