TY

• USA You
Krimi / Dráma / Romantický / Thriller / Psychologický
USA, (2018–2024), 39 h 24 min (Minutáž: 42–58 min)

Predloha:

Caroline Kepnes (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Penn Badgley, Elizabeth Lail, Victoria Pedretti, James Scully, Shay Mitchell, Luca Padovan, Ambyr Childers, Nicole Kang, Jenna Ortega, Carmela Zumbado (viac)

Recenzie používateľa OsahuKimina k tomuto seriálu (2)

TY (2018)

6.5/10 V určitých bodech hodně specifický seriál, který leckomu připomíná například Dextera a jeho auru o zabíjení. Vím, že spoustu fanoušků si našlo tento seriál z takových důvodů. Tam, ale podobnost končí a pro většinu diváků končí i sympatie k někomu kdo žije v určité iluzi a zabíjí mnohdy jen z narcistických důvodů pro vlastní potřeby lásky a touhy jako Joe. To je velký rozdíl oproti takovému Dexterovi, kde jeho činy vycházejí z jisté reality a dají se ještě chápat v určitém morálním kodexu, kterým se řídí a v kterém byl vychovaný. V tom vidím největší specifikum seriálu. Hlavní postavu, kde jemu samotnému a jeho skutkům je místy vážně těžké fandit a vlastně by jste měli být považování za nenormální proto, že by jste někomu jako Joeovi ve všem tom uchyláctví a zabíjení nevinných lidí fandili... Právě to jak seriál celý stojí na někom, kdo dokáže vyvolat v divákovy během okamžiků kladné a zároveň záporné pocity je poměrně unikátní. A znám lidi, kterým se seriál z těchto důvodů moc nelíbil a nedosledovali ho. Prostě nebylo komu fandit. Každopádně pro značnou část publika je to zcela naopak a libí se jím to. Vhledem k popularitě seriálu je to zřejmé. Pokud se divák přes tohle všechno přenesl dostane se mu podívaná se spoustou napínavých, cynických, místy až nervy drásajících situací, které nikoho nenechají v klidu. Dokonce tam jsou romantické časti a celý seriál se vlastně točí kolem lásky. Ačkoli dost zvráceným způsobem. K tomu se skvěle každou chvíli trefuji do povrchnosti dnešního světa sociálních sítí a irelevantních potřeb dnešního lidstva, dokonce i třeba absurditě aktuálního očkování a to vše v doprovodu posměšného, kousavého vnitřního hlasu Joea. Dovolil bych si to nazvat i velmi specifickým Hororem, protože to jaké vzezření chování Joea může ve vás vyvolat při uvědomění si jak dané situace můžou v seriálu být v dnešním světě značně reálné, může být pro někoho zneklidňující. Opačným směrem je fůra momentů, kdy má Joe neustále dokola neskutečné štěstí, nebo se dostane do nespočtu nelogických případů, které by ve skutečnosti nemohli fungovat, že to vše zase naopak nepůsobí uvěřitelně a celý dojem kolem všeho toho napětí účinkuje lacině a kazí celkový zážitek. K tomu mám největší výhrady a myslím si, že mohli být určité pasáže lépe dotažené do detailu. Nakonec je to, ale pořád show, která vás donutí chtít vědět jak to dopadne a co se bude dít dál, proto se těší přízni hromady diváků a mojí vlastně taky. ()

Série 3 (2021) (S03)

7/10 Joe třetí řadou nechal všechno špatné co nabral na sebe během druhé řady pěkně v nedohlednu a najel zpět na správný kurz z té první. Ale s přídavkem jakési novosti, rádoby idylického rodinného života v poklidné, bezpečné čtvrti, kde by se v životě nikdy nikomu nemohlo nic stát. Tedy jen do té doby něž se hlavní hrdinové Joe a Love stanou ještě šílenějšími než kdy dříve. Třetí řada krásně divákovy postupnými kroky vykreslí manželskou lásku a její problémy tím spojené v té nejkrvelačnější podobě sociopatů, kterým je vážně místy těžké fandit. Díl od dílu se gradují napjaté situace, které dobře fungují, byť jsou občasně laciné a lehce by se na nich hledali chyby. Avšak Joe a Love je natolik správně ujetá dvojka psychoušů, že jejich osud vás nenechá chladnými. Pokud takto dokáží přidat do další řady závan svěžesti jako do této, fanoušci budou muset být spokojení a já vlastně taky. Na druhou stranu finále řady byl takový restart, který ve skutečnosti mohl celý seriál ukončit a nic by se nestalo. Možná by to bylo i správné zakončení. Takhle budou mít scénáristi po oznámení další série hodně těžký úkol to nepodělat a přijít s něčím novým. ()

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021