TY - Série 2

(séria)
Krimi / Dráma / Romantický / Thriller / Psychologický
USA, 2019, 8 h 13 min (Minutáž: 45–51 min)

Predloha:

Caroline Kepnes (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Penn Badgley, Victoria Pedretti, Ambyr Childers, Jenna Ortega, James Scully, Robin Lord Taylor, Adwin Brown, Carmela Zumbado, Marielle Scott, Chris D'Elia (viac)

Seznamte se! Tenhle neobyčejný chlapík je Will Bettelheim. Právě dorazil do LA a slíbil si, že si dá od vztahů pauzu. Jenže láska si tě prostě najde. Stejně jako vražda. (Netflix)

geklon

Joe už není Joe. Beck už není vůbec a novej objekt se vybarvuje postupně, pozvolně a dostatečně. První série se za mne brala až moc vážně, zde se ta nadsázka jemně vrývala za nehty, ale znáte jak to je se špínou za nehty. Je potřeba jí odstranit. Zajetej vzorec vystavování zápletky, vlastně ani nezačně nudit, ale nešokuje. Naopak je jediným logickým vyústěním a je otázkou zda se mi líbí nebo ne. ()

stitch7

/// Druhá řada by se mi rozhodně líbila víc než první, kdyby nebylo posledního finálového trojdílu, který vše zamotá drogovými halucinacemi. Působí to poněkud lacině. Také je škoda, že perfektně nastartovanou linku s Candace nedokázali tvůrci využít víc, v půlce seriálu se to tváří, jakože bude Joe mít peklo na zemi, a přitom našeho stalkera trochu podráždí. Taktéž to, jak si ke konci postavy hodně zhurta začnou spojovat věc - zvláště u Fortyho, který je vykreslen jako pitomec, to dost nakrkne. Co se však povedlo velice je postava Love, kterou si dost možná s Joem taky zamilujete. LA se mi taky moc líbilo. A taky je fajn, že Joe už nemá všechno úplně zadarmo. Takže je spokojenost s druhou řadou podobně velká, jako s první, možná ještě trošku větší. ()

Wbcko

První sezona se ještě dala, ale tohle byla fak neuvěřitelná slátanina. Postavy, které spolu mluví a chovají se, jako kdyby byly z jiné planety (nebo z Ameriky?) a děj kdy se může stát naprosto cokoli a kdykoli (nemyšleno v pozitivním slova smyslu). Dokoukáno opravdu jen ze setrvačnosti a pro přebytek volného času mezi svátky. ()

Henry007

Po první sérii, která silně skončila, jsem se pokračování obával. Jenže tvůrci mě mile překvapili po všech stránkách. Druhá série má svižnější tempo než první, nenajdou se tu hluché díly a děj pádí kupředu. Dalším velkým pozitivem jsou vedlejší postavy: v této sérii jsou sympatické, lze jim fandit a obávat se o jejich životy, což u první série a skupině namyšlených bohatých slepiček neplatilo. Překvapivě i prostřední LA funguje lépe než NY. Teplé podnebí města, oranžové filtry, palmy a horké večery dokreslují téměř až opojnou atmosféru druhé série. Negativa bych našel jen dvě: postava Candice je nezajímavá, nesympatická, možná i špatně zahraná a nemá takový dopad na osudy hrdinů, jaký by postava s tak silnou backstory měla mít. Druhé negativum je finále, které i přes jeden zásadní zvrat bylo plné klišé a nemělo takovou sílu jako u první série. Teď nezbývá jen doufat, že tvůrci ve třetí sérii kvalitně na příběh navážou a mají k osudům postav stále co říct. ()

Cartmof

2. série přináší dost radikální změny. Mění se nám prostředí ze slunečného New Yorku do ještě slunečnějšího Los Angeles, Joe má falešné jméno a jde po něm bejvalka co ví, jaké prasečinky Joe dělá slečnám co mu neopětují lásku. Do toho tu máme úplně nový love interest, který mně sedl ještě víc než Beck. Mnohem lepší zakončení než u 1. série. Možná je to i celkově o chlup lepší než ta první. ()

warrenur

Prepalene a naivne pokracovanie. Victoria mi rozhodne imponovala o dost viac v Haunting-serii, ako tu. Zvraty, emocne vylevy a klamanie telom, ci afekty v kazdej epizode boli dost otravne. Uz neviem, od ktorej epizody, ale rychloposuv pomohol. :) Slabsi priemer, ale poriadny dejovy gulas. ()

Chilly00

Přestěhování do Los Angeles seriálu prospělo. Z psycho teen romance se vyklubala až téměř lynchovská variace na noirovou Záhadu Silver Lake. A ač trochu z toho Lynche a jemu podobných vykrádá, tak se jí nedá upřít zábavnost a nepředvídatelnost. Tvůrci velmi dobře využili kulis L.A. a vybudovali svět, ve kterém si svým životem nemůže být jistá ani jedna z postav. Skvěle napsané, natočené, zahrané. A Netflixu tento seriál skvěle doplňuje portfolium. ()

Plechpetr

Byť se to moji přitelce, všem tady na čsfd a zřejmě i všude jinde libila tahle série víc, mě to přišlo jako neobyčejná vykrádačka sama sebe. Za mě to chtělo skončit u 10 dílného seriálu a konec. ()

milan1322

Pokračování seriálu jsem se po skvělé 1. sérii docela obával, a však tvůrci překvapili a 2. série je za mně ještě lepší. V 2 sérii je vedle skvělého Penna Badgleyho alias Joea/Willa plno sympatických postav, do kterých se na rozdíl od pár otravných postav v minulé sérii vžijete opravdu rychle. Tempo v této sérii je svižnější a přibylo i plno zvratů, které se nečekali. "Brzy na viděnou sousedko" ()

Marťa711

Ač byla první série skvělá, ta druhá mi už taková nepřišla. Začátek byl nuda, prostřední díly byly lepší a celou sérii hodně zvedl 02x09. Čekala jsem epickej závěr, ale přišlo mi to, jak když se tvůrci mermomocí snažili diváky šokovat, přišlo mi toho moc najednou, taková změť zvratů, který byly ještě docela nereálný, což mě naštvalo. Čekala jsem, že se to druhou sérií uzavře a ze třetí nejsem nijak nadšená, protože to podle mě bude zase dokola, tak doufám, že přijde něco, co mě překvapí. ()

palmovylist

Pro mě pocitově výrazně slabší zážitek oproti první sérii. Mrazivý pocit se tentokrát po celou sérii nedostavil. A ačkoliv série nenudila a ve druhé polovině se i docela rozjížděla, tak pocit mírného zklamání přetrvává. Joe potažmo Will stále skvělý, ale vyjma úplného závěru pro mě dvojka nebyla ničím extra zajímavá a ohromující....63% ()

Marcas

Až do nějakého pátého dílu je to hodně, hodně podobný první sérii. Říkal jsem si, co se vlastně, kromě obměny postav, změnilo. Po pátém dílu to jde nahoru a opět to celkem zajímavě graduje. Bohužel ale na sérii, která má deset dílů, jsou čtyři dobré epizody málo. Upřímně ani nevím, jestli se podívám na plánovanou třetí sérii, jelikož na konci to znovu vypadá, že se moc změn nechystá. Ale kdo ví, třeba se chystá překvápko, které nás všechny mile překvapí. ()

hony23

Po vyhroceném závěru 1.série utíká Joe do LA, kde chce začít sekat latinu. Jenomže láska si ho najde i tam a ve chvíli, kdy přijdou první komplikace, vrací se i ke svým nevybíravým metodám. Jeho nová dívka Love sice trochu postrádá krásu Beck z 1.série, ale zase je o to víc chytřejší, takže utajit před ní své hříchy bude pro Joea o to těžší. Po rozpačitém úvodu se 2.série neuvěřitelně rozjela, přinesla hodně překvapivé finále a rozhodně není o nic horší, než série první. ()

oli9

Celkem jsem překvapený za to že se to spíš líbí. Já to dlouho překousával , vlastně by stačilo vidět poslední dva díly.... Už se tlačilo moc na pilu :) samozřejmě do LA si vezme taky svou skleněnou klec :)) ()