Galadriel se obává návratu dávného zla, Arondir učiní znepokojivý objev, Elrond dostává nový úkol a Nori poruší nejdéle dodržované pravidlo mezi Chluponohy. (Prime Video)

OgarO

To je tu rečí o Tolkienovom obracaní sa v hrobe (už sa pridal aj svetoznámy a rešpektovaný filmový kritik Elon Musk :), ale podľa komentárov ide väčšinou o úplných novicov v stáde nasledovníkov svätého JRRT. Galadriel predsa má byť "čarokrásnou éterickou bytost(í), jež vládne nepoznanou a mocnou magií" a elfovia čistí bieli Mirkovia Dušínovia. Tak ja naozaj neviem kde títo "odborníci" čerpajú tieto vedomosti, ale stačí zájsť na lotr.fandom.com a prečítať si aspoň výcuc aby rýchlo zistili, že je to blbosť. Hodnotenia 1 a odpad sú čistý infantilný trucpodnik (že MrHlad). Odhliadnuc od toho či ma seriál baví, alebo nie a či sú mi postavy sympatické alebo nie, objektívne ide o štandardný Ačkový projekt s "postráženou" produkciou - žiadny z hercov nie je nemehlo, scenár a dialógy dávajú zmysel, vizuál je štylizovanejší ako špinavé GoTko, ale to bol aj LotR (zámerne) a nad ním všetci slintali. Hobiti sú IMHO dokonca zaujímavejší tu ako v LotR. Durin a Elrond - podobný výzor a dynamika vzťahu ako Legolas a Gimli atď. Viaceré dejové linky so zaujímavo načrtnutými otázkami. Úplne spokojne pochopím 2, 3 hviezdičky, holt sme rôzny, ale rovnaké hodnotenie ako Ordinace v ružové zahrade je proste somarina. ()

nightowl

Super, moje obavy se nastesti nenaplnili. Serial ma atmosferu Tolkienovskych knih. Nizke hodnoceni kvuli tomi, ze tam je cerny trpaslil ci elf, nechapu... ()

Neuker odpad!

What the fuck. Konvezrace jsou hluboké asi stejně jako kaluž po několikaminutovém letním deštíku, je to přeplácané CGI do takové míry že se z toho člověku dělá na zvracení, co se děje na obrazovce je totální wtf a casting je tak progresivní, že předbíhá logiku a nedává absolutně žádný smysl. Kde bere kůže trpaslíka nutnost po generace reagovat na neustálé a silné sluneční světlo by mě také zajímalo. __ To, jak to tu hodnotí ubožáci typu "4* je to dobý" jen ukazuje, na jaké odporné zvratky z dílen filmových studií si někteří lidé začínají zvykat. Ať jde o nové StarWars či MCU/DC, ke kterým se nyní připojí i universum Tolkien (mimo to co vlastní Embracer gr.). __ Chudák Tolkien ze všeho toho otáčení se v hrobě brzy vyletí do vzduchu, napodobujíc funkci lopatkového turbodmychadlového motoru. ()

Michal.Sever

Jen pro pořádek, LOTR je pro mě to nejlepší, co kdy uvidím, takže to nepíšu jako hater trilogie nebo tak. Tenhle seriál (první epizoda, víc nedám) je na mě trochu moc. Na začátku týpek, který asi utek z mola, potom ten půlčík, dialogy!! (strašný), hudba dobrá a cgi je super. Tím to ale pro mě končí. Popravdě jsem to vypnul po tom, co tam šel ten půlčík. Když to člověk srovná s LOTRem, tak u LOTRa je dokonalé všechno. I ty dialogy jsou naprosto skvělé. Tady se chlapci z Amazonu soustředili na to, jak to bude vypadat a odflákli ten zbytek. Jo a ještě Galadriel :D Takový Blade ne a to bodnutí do hlavy potom. Ježíš. Ne, díky, to mi stačilo. Už nikdy ()

lukas.7

vizuálne efekty super , prepracovanosť , vizuál , hudba , začiatočne Intro ma vťahovalo a potom to zrazu skončilo .. Môj celkový dojem je rozprávka nemôžem si pomôcť ono by to malo aj čaro ale herecké obsadenie a dejová línia bola nudná ide o môj pohlad a môj názor ... určite tomu dám šancu a verím ze sa to rozbehne ..Galadriel mi príde fajn a je vidno ze sa vžila do svojej role (síce je ako posadnutá démonom) ale ostatne postavy ma ničím nenadchli čakám niečo viac a určite to vo mne (aspoň zatiaľ ) nezbudilo hrdý titul Pána prsteňov .... ()

Ftrider

Takže jdeme vyvažovat. Fantasy mám rád, pomalé tempo také, hudba famózní, vizuál krásný, Středozem miluju, korektnost mě neuráží, fanatik nejsem. Normálně bych dal 4*, ale kvůli uplakánkům dávám 5* ()

d.p.1 odpad!

Obecně se v poslední době začínají opakovat nové stereotypy: Muž = špatný/hloupý/neschopný/hraje vedlejší roli, i když býval důležitý - kromě případů, kdy je nějakou minoritou; Žena = silný / chytrý / výjimečný a dobrý charakter - i když je postava hrozná, snaží se to tak prezentovat; Menšina (jakéhokoli druhu) = dobrá / hrdinská / lepší než ostatní, zvláště jeden druh mužů; Vztahy - klasické jsou špatné, protože je v nich muž (pokud tedy není menšina nebo je hlavní ve vztahu silná postava z bodu 2). Vztahy kde je muž menšina a žena nemenšina se teď propagují víc než jakékoliv jiné... Je samozřejmě dobře, že se začaly řešit dluhy, které má společnost vůči menšinám všeho druhu, ženám atd., ale způsob, jakým se to dělá, je bohužel přesycen toxicitou. Miluji mnoho ženských postav, mnoho hrdinů různých filmů, kteří jsou menšinami, ale bohužel se to nyní nedělá přirozeně, ale s použitím síly a tlaku. Můžete to dát na jakýkoli americký produkt z posledních let, cokoliv a pořád je to stále to samé. Něco jako zápletka, námět z knihy, to je vedlejší, protože nejdůležitější je, že se musí naplnit progresivní kvóty. Takže důvod, proč hodnocení kritiků a publika (například na rotten tomatoes) se začíná tak zásadně odlišovat je ten, že lidé už tohodle nového stereotypového modelu začínají být dosti přesyceni - podívejte se na poslední marvely, produkci disney, cokoliv progresivního a najdete tam tyhle obrovské nůžky.. a platí to bohužel i tady. ()

DJFju

Tak to vypadá, že kromě trendu, že musí být film multipleťově pestrý se nám ještě přidal nový nešvar a to sice obsadit nesympatické herce bez charisma. Za mě po dvou dílech je to Béčkový seriál někam na primu. Škoda, protože vizuálně to jinak vypadá celkem pěkně. ()

jumptheshark

Další seriál natočený stylem "napíšu scénář, obsadím pár černochů a když mi to náhodou budou lidi hejtovat, tak to svedu na rasismus". Je vidět, že co se děje týče, tak se vaří z vody, nemá to oporu v předloze jako filmová trilogie, a tak je tu spousta prázdné vaty. Nemá to žádný ucelený příběh, spíše více dějových linek, které se snad dříve či později překříží... Nejdražší seriál všech dob? Ty peníze jsou hodně znát na výpravě, ale jinak by si člověk ani nevšiml, že je na tom něco nákladného. Některé triky vypadají i docela lacině, třeba nestvůra na moři žádná velká hitparáda nebyla... Tvůrci možná spíš měli investovat do kvalitních herců, třeba Elrond a Galadriel mají do éteričnosti svých filmových verzí sakra daleko... Dialogy jsou plné klišé a někdy působí tak pitomě, že by se za ně nemusela styděl ani Lucasova prequelová SW trilogie... Hudba, což byla výkladní skříň filmového Pána prstenů, byla v prvních dílech nanejvýš průměrná, ale postupem času se objevily i hezké melodie (třeba trpasličí motiv je super a pár dní jsem si ho pobroukával)... Hodně diskutování jsou mezi fanoušky černí elfové, trpaslíci, hobiti,... I pro malý kousek nácka ve mně to působilo rušivě, ale nakonec jsem si zvyknul. Ačkoli si říkám, proč se to před cca dvaceti lety, kdy šla do kin filmová trilogie, obešlo bez kvót na rasové zastoupení a nikdo se tomu ani moc nepodivoval, že obsazení je čistě bělošské. Dneska by něco takového bylo považováno za skandální počin. No, holt jiná doba... Přesto mě v souvislosti s politickou korektností jedna věc pobavila, a to když družina elfských mužů byla neschopná zabít nestvůru v jeskyni, dokud se tam neobjevila Galadriel a plavným skokem ji neprobodla. Ženské jsou prostě ve všem stejně dobré jako my chlapi a někdy i lepší, třeba v zabíjení oblud :D Ať žijou feministky! Jinak u prvního dílu jsem se musel přemáhat, abych ho dokoukal, u druhého jsem málem usnul, ale od třetího dílu je to koukatelné a pátá epizoda mě vyloženě bavila. Jestli to bude mít podobně vzrůstající tendenci, tak druhá série už třeba bude na čtyři hvězdičky :) ()

Duffman 97

Musím říct že mě Amazon mile překvapil. První epizoda nás dobře seznámí se Středozemí, představí postavy a nastíní hrozbu. A ať si kdo chce říká cokoli, zvládá to dobře. Zatím je hlavní tahounkou seriálu Nory, která je správě zvídavá, dětská a trochu i naivka. V těsném závěsu jsou mladí Elerond a Galadriel, kdy zejména ona vzbuzuje rozpačité reakce svou arogancí. Osobně si ale myslím že je to záměr. Přece jen jsme v druhém věku.........tisíce let před událostmi Hobita a LOTRA. Ve Silimarilionu je psáno že se Galadriel zúčastnila mnoha bitev a tuším že i zde se teprve musí spoustu věcí naučit. Co mi ovšem nejvíce vytřelo zrak je svět ve kterém se seriál odehrává. Četl jsem několik komentářů, kde se psalo že triky jsou slabé. Já se ptám......kde ? Ten vizuál je dechberoucí. V tomto směru Rings of Power nemají konkurenci a ten kdo to nevidí je slepý. Další plus je že ten svět žije, všude se něco odehrává, buduje nebo nastíňuje. A teď k problémům. Rings of Power má už od oznámení cejch Mařitele loru. Z části za to může samotný Amazon a z části diváci. Ti dle mého názoru si předem připravily komentáře jen čistě pro hejt. A to není fér. Já neříkám že je to dokonalý seriál. Za 1) Jsou momentálně venku 3 epizody a za 2) Nic není dokonalé. Ale že si někdo není schopen přečíst Silimarilion ( přičemž by se dozvěděl že druhý věk není tak dobře zmapován a vše se dohledává skrze dodatky ) a řeší věci, které by se dali v pohodě domyslet a následně to hejtovat je vyloženě trapné. A vrchol je když je Tolkien nepřímo označen za rasistu. Seriál by se neměl hodnotit předem a už vůbec né na to koukat se sebezapřením. ()

Lukas222

Sledovať to ako malý chlapec, ktorým som bol, keď vyšla pôvodná trilógia, tak to hlcem plnými dúškami. Takto sa len miestami uchechtávam nad patetickými kecmi vznešených elfov o zle a temnote, ktoré fungujú... práve na malé deti. Zvlášť, keď vezmeme do úvahy, že svet nie je čiernobiely. Odtiene pleti hercov neriešim a myslím, že práve tak je to správne. Ak sa chceme zbaviť rasizmu, tak berme hercov v prvom rade ako ľudí. No a v čom vidím najväčší problém? Prišlo to neskoro. Posledný poriadny film zo sveta Pána prsteňov vyšiel pred 19 rokmi a to je skutočne dávno. Hobita, ktorý bol znásilnený chamtivosťou a jej pričinením rozdelený na 3 prázdne (a drahé) filmy, nepočítam. Ak by tento seriál prišiel niekedy medzi Pánom prsteňov a Hobitom, tak by to bola bomba, takto, žiaľ, vidím len snahu podojiť značku, koľko to ešte dá. Odpad si to nezaslúži, je za tým vidno hromadu práce, no i tak som skôr sklamaný, než nadšený. Po znásilnení Hobita totiž došlo na znásilnenie Silmarillionu hromadou nových vymyslených postáv, pritom už Hobit ukázal, že pridávanie nových postáv v Tolkienovom univerze príliš nefunguje. Toto univerzum je totiž už postavami dávno preplnené. A prečo zase Sauron a nie napr. Morgoth? ()

Vencelides odpad!

Celý problém tohoto seriálu je, že  hraje stále hudba a to v celé dějové linii. Dodíval jsem se zkřiveným ksichtem 1. díl a končím, nedá se. Opravdu hezká hudba vytváří rušivost a děj narušuje .. prostě hrůza !! ()

JanPrazak

Naprostá nádhera. Každičký moment jsem si užíval a nebyla by ani jediná chvíle, kdy by tomu tak nebylo. Před sledováním jsem si projel pár recenzí, které tu jsou a říkal jsem si, že to asi nebude tak dobrý, jako původní triologie, ale opak je pravdou. Po sledování prvního dílu jsem se sem vydal s neskutečným údivem, jak jsou někteří lidé omezení. První díl Prstenů moci je naprosto famózní a rozhodně si nenechám ujít další díly. Uvídíme, jestli se kvalita udrží, každopádně tu zatím není jediná věc, která by mě donutila dát méně jak 5 hvězd. ()

Geon

Rozhodně předčilo očekávání, nicméně se zatím nedá mluvit o dechberoucím eposu. Přestože má otvírák okolo hodinky, tak tvůrci pospíchají a chtějí nás seznámit až s příliš prostředími a událostmi. To nedává prostor pro umělecký dojem a možnost vychutnat si výpravu s kulisy, která je zde opravdu dobrá (elfský design má ducha, který jsme byli zvyklí - Lindon je prostě povedený). A plavba do Valinoru byla asi nejsilnější scéna, která nám byla naservírována. Obsazení je dobré, nejzajímavější bude sledovat vývoj Galadriel, kdy Morfydd Clark má velmi těžký úkol, jelikož Galadriel, na kterou jsme byli zvyklí byla zkrátka ztělesněním všeho perfektního (je samozřejmé, že zde bude jiná a to působí slibně, ale…). Uvidíme, zda si Amazon ukousl moc velké sousto, ale předkrm stál za to, abych se pustil do dalšího chodu. ()

colis

Když jsem četl první recenze, hodně mě odrazovaly od tohoto počinu. Nicméně musím konstatovat, že i přes to, že mám Tolkiena kompletně přečteného a je to pro mě mistr fantasy, musím říct, že se mi to prozatím líbí. K seriálu přistupuji stejně, jako k zaklínači a to tak, že je tento seroš jakýmsi novým paralelním světem, který běží souběžně s knihou a filmy. Když si odmyslím, že tohle mohlo být takhle a tamto zase vypadá asi jinak, tak je to epická výprava do světa Ardy a moc se mi líbí jeho zpracování, atmosféra, hudební podkres i výprava. ()