John Shaft (Samuel L. Jackson) se v roce 1989 dostal do přestřelky, které byla přítomna i jeho žena s dítětem. Nestalo se jim sice nic, ale tahle událost vedla k rozvodu. Od té doby Shaft svého syna JJ (Jessie T. Usher) neviděl. Ten momentálně pracuje jako kybernetický analytik u FBI. Jednoho dne je jeho nejlepší přítel, bývalý voják, nalezen mrtvý. Podle policie se předávkoval heroinem a případ je uzavřen, nicméně JJ najde pár nesrovnalostí, které indikují vraždu. Obrací se proto na svého otce, který pracuje na volné noze jako soukromý vyšetřovatel. (C0r0ner)

Raziel_cz

Tři a půl. Zábavné to je – především ve druhé polovině. A zároveň maucta za to, že někdo našel způsob, jak natočit Shafta v roce 2019 a dostat do něj šovinistické hlášky a overly-manly chlapy bez potřeby neustále poukazovat na sebeuvědomělost nebo kontroverznost pro kontroverznost. 111 minut je trochu overkill a stejně to neumí vytěžit otco-synovské vztahy, ale Samuel L. Jackson hraje v podstatě Julese Winnfielda a pořád je to nejvíc bad motherfucker v okrese. A samozřejmě potěší zapojení Richarda Roundtreeho, stejně jako odkazy na všechny předchozí Shafty. Shaft, jr. sice umí být otravný, ale poloha starej dobrej Shaft vs. Shaft mileniál funguje. Což je tedy vzorec, který funguje skoro vždy, ale stejně. Akčních scén je překvapivě dost a překvapivě občas mají i zábavné nápady (slaňování). Nebál bych se to jak stylizací, tak obsahem posunout mnohem víc do grindhouse teritoria, ale i s touhle víc spotřební formou mě to příjemně překvapilo. A jasně, už teď mám problém si vybavit, o čem vůbec byla zápletka. Ale bavilo mě to dost, abych snesl i další díl. Nebo dva. A možná se na ně i přímo těšil. ()

hazaba

Komedie, kde se to sprostými slovy hemží téměř v každé větě... trochu to sklouzává k stereotypům, ale je to legrace na jedno podívání. ()

strikeman

Na komedii málo vtipné, na akčňák málo akční, na krimi příliš průhledné a jednoduché. Herecké výkony chabé a to i v podání mého oblíbence Samuela L. Jacksona, který asi poslední dobou kapku vyhořel nebo by možná mohl brát méně rolí na jednotku času, aby měl větší prostor se s nimi ztotožnit. 45% ()

helloween93

"Motherfucker" S. L. Jackson v jedné z jeho známých rolí drsného afroamerického poldy Shafta. Tenhle sequel spojuje starého Shafta ze sedmdesátek (účast Richarda Roundtreeho), Shafta z roku 2000 a nejmladšího Johna Shafta v podání Jeshieho Ushera. Je to taková ta buddy komedie z nádechem retra (i v podobě zajímavého soundtracku). Solidní jednohubka, ačkoliv nejde o nic převratného. Po ne úplně přesvědčivých tržbách film Warneři s Netflixem ještě během kinodistribuce umístili na Netflix. 3* ()

Hapretor

o hodně povedenější než jednička ... docela "osvěžující" počin v dnešním filmovém světě ... kde musí být vše korektní a vyvážené a tolerantní pro všechny možné i nemožné skupiny ... ()

dalziel

Ako to už s čisto afroamerickými filmami býva chvýlami mi rozum ostával stáť.Vtipné ,akčné ale aj miestami dosť trapné.V celku to však šlo. Dynastia Hriadelovcov v akcii. ()

bararich8

Nahláškované přímočaré béčko, kde Jakcson vypadá dost sešle. Akce jde ruku v ruce s vizuálem, ale tady jde stejně hlavně o ty kecy a ty se ve většině případů povedly. Nic víc v tom není, 3* ()

DAPDO

Těch krimi-komedií je poslední dobou až moc, připadá mě to všechno na jedno brdo. Shafta jsem si pustil jenom kvůli S.L.Jacksonovi, ten mě ani po sedmdesátce nezklamal, ten film drží a táhne hlavně on, protože představitel jeho syna je strašně nevýraznej a mdlej. Nejvýraznější tady jsou hlášky, i když předabovaný do povolené češtiny ztrácí glanc, přestřelky mě moc nezaujaly, je to všechno takový napůl-55%. ()

joker30

Akčná oddychovka s štandardne úsmevným cool pózerom Jacksonom. Je to taký ten hláškový film, ktorému odpustíte rôzne muchy a proste sa bavíte. 75% ()

Kingjiri

Sice míň akční než předchůdce, ale za to nesrovnatelně zábavnější a vtipnější. Hodně udělal scénář, kterýmu se daří pořádně využít potenciálu buddy movie (potažmo vztahu otec - syn) a vlastně všech rodinnejch vztahů, který připadaj v rámci příběhu v úvahu. Poloha staromódního, mačistickýho, nadrženýho a hláškujícího Shafta sedla Samuel L. Jacksonovi jako hrnec na prdel a jeho výkon byl tak uplně jinde než minule. Snad v každý scéně došlo na nějakej vtípek nebo hlášku a porce zábavy se tak razantně nezmenšovala ani s blížícim se závěrem. Ve svý podstatě vtipná černošská komedie, kterejch celkem fakt moc neni. Za mě velký sympatický překvapení, který jsem vzhledem k nudnosti minulýho bijáku vážně nečekal. S větší porcí akce a propracovanějšim scénářem v thrillerový poloze bych možná býval přemýšlel o slabý pátý hvězdě. ()

rublik05

Obyčejné akční béčko, tentokrát silně okořeněné skvělým humorem Samuela Jacksona, bez kterého by film nebyl ani z půlky tak dobrý. Je to sice film, který okamžitě zapadne mezi tucty jemu podobné, ovšem po dlouhé době se Jackson předvedl v tom co mu jde nejlíp, hláškující drsný policajt, který táhne celý film. Dvě hvězdy za film a jedna za perfektní humor. 6/10. ()

ER

Co tady chybí? Někdo jako Bale nebo Wright. A slušný drsňácký děj. Přílišná teatrálnost je všudy přítomná a nedá vyniknout komickým scénám a vlastně ani těm drsňáckým. Vlastně těch drsňáckým tam ani moc není, protože se tam více probírá generační střet, moderní technologie a další "dřisty pisty". Prostě tohle neukecá ani Samuel. ()

Klajondr

Černošskej gangsta film se Samuelem L. fucking Jacksonem? No sakra dej to sem. A jak jsem předpokládal, tak ani tento film nezklamal. Drsný vtipy, samý střílení a do toho snad nejvíc badass rodinka, co jsem kdy viděl. Kartel ať se třese, tohle byl nářez jako prase. ()

waska

Není to špatné, ale na moje gusto zase trochu moc ukecané. Zábavné to je, ale chybí mi tomu něco.. Něco.. Christian Bale.. ()