Boj o moc

• USA Succession
USA, (2018–2023), 39 h 25 min (Minutáž: 56–85 min)

Tvorcovia:

Jesse Armstrong

Brian Cox, Jeremy Strong, Matthew Macfadyen, Sarah Snook, Kieran Culkin, Alan Ruck, Nicholas Braun, Hiam Abbass, Natalie Gold, Mary Birdsong (viac)

Seriál o bohatej dysfunkčnej rodine na čele s Loganom Royom (Brian Cox), generálnym riaditeľom jedného z najväčších mediálnych a zábavných konglomerátov na svete. Vzhľadom na Loganov pokročilý vek (v úvodnej časti oslavuje 80. narodeniny) všetci netrpezlivo očakávajú jeho skorý odchod do dôchodku. Každé z jeho štyroch dospelých detí sleduje svoje osobné záujmy, ktoré sa nie vždy zhodujú so záujmami ostatných súrodencov alebo samotného Logana... (HBO Max)

Oralfabet

Příběh tří rozmazlených, nevychovaných, nechutně bohatých dětí přetahujících se o uznání a náklonnost jejich emocionálně uzavřeného otce. V teorii není Succession seriál, který bych měl shledávat kdovíjak zajímavým, v praxi je to jeden z nejpoutavějších, nejvtipnějších a zároveň nejtragičtějších televizních počinů, co jsem kdy viděl. Absolutní herecká a scenáristická virtuozita, kterou Succession disponuje, se prostě jen tak nevidí, a činí každou zdánlivě prostou dialogovou scénu něčím zajímavou a vtahující. Těžko říct, zda ještě někdy na poli televizní tvorby uvidíme něco takhle dokonalého. "I love you, but you are not serious people." 10/10 ()

jarmik

F***ing úžasná věc. Jedna melodie vám tam hraje celoé 4 série a nevadí vám, naopak se vám pořád víc a víc vrývá pod kůži. Víc neprozradím, prostě si to dejte, boží! ()

barteca

Dokonalá studie vztahů v magnátské rodině. Zápletky ,scénář, herci na špičkové úrovni, kamera je fenomenální, jeden okamžik zachycuje v několika záběrech, vystihne i nejmenší nuace atmosféry a neverbální výměny. Být bohatý je pekelný osud....Úchvatná hudba. ()

zahadum

Toto sa ťažko pozeralo, ako písal môj kolega : Arsenal83 v tomto seriáli nie je ani jedna sympatická postava ku ktorej by ste aspoň v malom priestore venovali nejaké ľudské sympatie ! Preto to ohodnotím len krátko po filmovej stránke. Tá je jedným slovom bravúrna ! dialógy to je niečo čo sa môže priamo tesať do kameňa ! myslím tým aj obsah aj formu. Postavy geniálne ušité na mieru svojim predstaviteľom a tak dokonale napísané charaktery som nevidel celú dekádu ! V tomto je to na 100 % nemám výhrady. To je forma a obsah je v podstate utrpenie pozerať koľko neskutočného svinstva sa vie pre materiálne statky dostať to jednej rodiny ! Ja mať také deti a rodinu najmem si nájomného vraha a všetko to dám vyvraždiť do posledného pra pra bratranca ! Táto háveď by na pustom ostrove bez sluhov a slúžiek vykapala do jedného týždňa ! Všetky psychické poruchy ktorými obvykle trpia tzv. alfa samci, narcisi a extrémni egocentrici na jednom mieste !  Egoistické a narcistické svine ktoré sa tlačia okolo válova z ktorého chcú naraz žrať a hlavne všetko pre seba a snažiac sa vytlačiť ostatné svine hoc sú z jedného spoločného vrhu ! Ak si uvedomíte, že takto sa k sebe správajú členovia vlastnej rodiny ako sa potom správajú k zvyšku sveta? Tiež si treba uvedomiť, že tieto bezcharakterné kreatúry vlastnia skoro všetky peniaze sveta čo je priam desivé vzhľadom na našu budúcnosť ! Je to samí psychopat a sociopat ! Tu by si spravil psychiater aj sedem vedeckých štúdii !  Je to v podstate taká nechutná krutá a dospelá hra o tróny ! Z neznámych dôvodov sú stredobodom médií a veľa slabomyseľných ľudí hlavne mladých má tieto kreatury ako svoje idoly !  Týmto tzv. ľudom niet čo závidieť ani ich ľutovať... Sú brzda vývoja ľudstva vpred !Sú to len  špiny parazitujúce na svete  presne podľa hesla : nie je problém nasýtiť chudobných ale je problém nasýtiť bohatých ! Ako seriál ale priam dokonalosť!  80 % ()

lemonova

Tento seriál v druhej sérii dozrel a zdvihol latku ešte poriadny kus vyššie. Takýto jav sa nestáva často. Musím povedať, že ma naozaj veľmi bavila hudba: Za to, ako sa jej tvorca vyhral s leitmotívom a skĺbil jeho charakter s tým, čo sa dialo v scenári, za to klobúk hlboko dolu. Herecky ma najviac oslovila trojica potomkov, ktorí boli stále "v hre": Shiv, Roman a predovšetkým famózny Ken. Taktiež ostatné, aj drobnejšie herecké postavy boli perfektne stvárnené. Vlastne takto dobre herecky stvárnený seriál som nevidela ani nepamätám. Musela byť radosť prevteliť sa do svojich rolí, keď máte tak výborne napísaný scenár. Vtedy je naozaj čo hrať a všetci ukázali, že zapadajú do tejto mozaiky ľudských charakterov úplne perfektne. Je zvláštne, že hoci príbeh hovorí v podstate o morálnych troskách, z nejakého záhadného dôvodu som im aj fandila, hoci prirodzene nie všetkým. Na záver už len dodám, že Zlaté Glóbusy sa tento rok ocitli v tých správnych rukách. ()

Nikkilee

The actual fuck?! Emoce se mnou dost po posledním dílu mávají a to tak, že Shiv je u mě největší svině všech sviní a Kendalla bych nejradši obejmula a nepustila! Mám totiž nějaký zvrácený tendence tyhle ztracený typy zachraňovat :-) Hodně slušná sérka! ()

Trešlson

Poslední dvě řady už se trochu točí v kruhu a asi by seriálu prospělo, kdyby se "scukly" do jedné, ale rozhodně to není tak dramatické. S touhle dysfunkční rodinou je radost trávit čas a veškeré ceny v hereckých kategoriích jsou naprosto oprávněné. 90% ()

Hpatrik

Stále nejsem schopný se na tu linii, na které seriál balancuje, úspěšně adaptovat. Succession pro mě přináší bizarní svět zbohatlíků, kteří se jednu chvíli navzájem plácají po zádech, a vzápětí v nekonečné touze po zisku a moci, se neváhají bodnout do zad. Tady žádnou postavu nebudete mít rádi, a baví mě koho zrovna budu nesnášet nejvíc. ()

Urukhaj98

S01-S04: Moderní Hra o trůny plná sympaticky nesympatických postav, které milujete nenávidět, a nenávidíte, že je milujete. Člověk musí žasnout nad tím, jak jsou tvůrci schopni i ten zdánlivě nejobyčejnější dialog "sorkinovsky" vybrousit až do diamantové dokonalosti a při sledování tak máte pocit, že snad sledujete adaptaci nějaké zapomenuté Shakespearovy hry. Vedle Better Call Saul nejlepší televizní drama posledních let. Boj o moc po čtyřech famózních sezónách skončil. Je dobojováno. Kdo z hráčů nakonec zvítězil a urval si pro sebe největší kus moci? To musíte zjistit sami. Masterpiece. 10/10 ()

Tomo

Asi nejpřeceňovanější seriál současnosti. Zkouknul jsem první řadu, deset dílů. Děj se vleče, neustále se řeší blbosti, zvratů je tam pár a jsou předvídatelné. Ani řemeslně mě to nezaujalo. Kamera se klepe a hudbu už si nevybavuju. Možná jsou další řady lepší, nevím ...a už se to ani nedozvím, seriál si mě nezískal. ()

Jajar

Dechberoucí příběh rodiny amerických bilionářů Royových a jejich boje o nástupnictví do čela mediálního konglomerátu Waystar Royco. Velká psychologická hra, brilantní dialogy, překvapivé zvraty a famózní herci. Strhující podívaná. Hlavně v závěrečné čtvrté sérii. Masterpiece. ()

Maximilianus

1. séria: Prvý diel bol výborný v predstavovaní postáv, druhý bol podľa mňa najhorší (avšak stále nadpriemerný) a od tretieho dielu tento seriál krásne rozpletá svoje vlákna do ktorých pomaly ale isto chytá väčšinu divákov. Najviac ma upútala postava Grega, od ktorého toho ešte veľa čakám. Postava Toma bola tiež veľmi zaujímavá a podľa mňa najpestrejšia, ktorú som si časom veľmi obľúbil. Kendall je klasika a slúži asi ako taká kvázi hlavná postava, no a zvyšok detí, resp. postáv tiež nezaostáva. Trochu mi tento seriál pripadá ako Sopranovci z business prostredia, ale samozrejme je v mnohom iný. Podstatné je, že je natočený výborne a celkovo je dej, napriek tomu, že ide "iba" o boj o moc, pútavý. 2. séria: Zodpovedala viac mojej predstave o tomto seriáli. Prvá séria bola z toho dôvodu pre mňa viac prekvapivá a do určitej miery viac zaujímavá, no táto pôsobila celistvejšie. Ono sa tam nič moc dramatické nedeje, avšak takmer všetko, čo sa tak deje sa týka členov jednej rodiny, a o to dramatickejšie to je. Seriál však stojí najmä na skvelých postavách. Greg nedostal až toľko priestoru, ale stále mu fandím a čakám od neho veľké veci. Tom je lahôdka a páčil sa mi jeho trochu vážnejší tón. Kendall je úplne iná postava v dôsledku udalostí z prvej série a zahratý je perfektne. Výborná postava s hlbokým charakterom. Roman mi dosť vadil, ale ku koncu už bol umiernenejší. Ostatné postavy zostali rovnaké. Posledné dva diely fakt výborné, avšak stále si myslím, že 5. séria Better Call Saul bola lepšia a preto mal vyhrať Emmy on. 3. séria: Prvých päť dielov vola nuda, prešlapovanie na mieste a zvytočné tlachanie. Kendall bol trápna a otravná postava. Až posledné štyri časti posunuli kvalitu vyššie a boli napínavé, pričom mali konečne aj zmysel. Toto nebude môj najobľúbenejší seriál, pretože pôsobí zbytočne zdĺhavo a silene naťahovaný,  ale najmä posledný diel ma opäť nabudil na ďaľšiu sériu. Páčil sa mi prechod Kendalla do normálneho módu v druhej polovici. Tom je fantastická postava a konečne aj Greg začína trochu vytŕčať,  ale  bohužiaľ sa stále drží príliš pri zemi. 4. séria: Bola podľa môjho názoru najlepšia, teda aspoň prvých päť dielov. Zvyšných päť bola taká vysokokvalitná klasika, samozrejme s opäť silným finále. Tretí diel je jednoznačne najlepším celého seriálu a patrí aj k tým najlepším čo sa dramatických seriálov týka. Bol fenomenálny, bez jedinej chybičky a bravúrne zahraný od všetkých zúčastnených. Greg nakoniec nenaplnil naplno moje očakávania, ale Tom stále vedie ako najlepšia a najobľúbenejšia postava. Posledná séria si odo mňa zaslúžila 9,5/10, a seriál celkovo 8,8/10. ()

ER

Taková vyostřenější Dynastie, kdy výsledný dojem kazí afektované, převážně rodinné výstupy, vršící jednu scénu za druhou, až mi z toho šla hlava kolem. K tomu ruční kamera, která je přínosem spíše u akčního žánru. Faktem je, že vyobrazení rodiny, zkažené velkými penězi a některé momenty s tím spojené, jsou zajímavé a psychonalytici si přijdou na své. Castingově good , Brian Cox jako vždy neochvějná jistota. ()

Voyer

Scénář smrdí papírem a zvraty vyznívají banálně. Obsazení mi přijde dobré, ale chtělo by to aby měl režisérskou taktovku a scénaristickou...tužku v ruce někdo jiný. Po měsíci už si nejsem jistý jestli jsem první řadu dokoukal nebo ne. Asi jo. Nebo ne? ()

Vanchovi

Počiatočné znechutenie (pri prvej sérii)  z toho, čo sa na obrazovke odohráva prešlo do záujmu, ako to bude ďalej pokračovať. Tento seriál stojí výhradne na jednotlivých postavách, samotný dej je druhoradý. Každá postava je motivovaná vlastným prospechom, neberie sa ohľad na nikoho - brat, sestra, manžel, otec. Nikto nikomu neverí, každý je ochotný kedykoľvek prezliecť kabát, ak z toho bude mať niečo pre seba. Na vrchole hierarchie stojí hlavný šéf firmy a otec 4 nepodarkov, ďalej nasledujú spomínaní potomkovia, ktorí si navzájom nič nedarujú len preto, aby sa votreli otcovi do priazne, prípadne aby ho poriadne nasrali. Nižšie v rebríčku stojí manžel jednej z potomkov, ktorý si svoju neistotu z dominantnej partnerky vybíja na hierarchicky najnižšie položenej postave, vnukovi brata hlavného šéfa. Ten ako jediný nie je úplne morálne dno, aj keď vďaka prostrediu, do ktorého sa chce dostať, k tomu už má tiež solídne nakročené. (Písané po tretej sérii) ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (viac)

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

08.01.2024

Večer v neděli 7. ledna proběhl v kalifornských Beverly Hills 81. ročník předávání cen Zlatý glóbus. Moderátorem ceremoniálu byl komik Jo Koy a jeho přímý přenos vysílala ve Spojených státech… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

11.12.2023

V pondělí 11. prosince byly vyhlášeny nominace pro nadcházející 81. ročník slavnostního předávání Zlatých glóbů, které dosud každoročně pořádala Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (Hollywood… (viac)