Los Angeles, 2028. Krása 13-poschodového hotela Artemis už dávno pominula. Ale jeho múry ukrývajú to najmodernejšie zdravotnícke zariadenie na svete, ktoré financuje obávaný gangster Wolfking (Jeff Goldblum). Je určené výhradne pre bohatú klientelu podsvetia. Dobre utajenej nemocnici vládne už 22 rokov tvrdou rukou manažérka Jean Thomas, prezývaná Sestra (Jodie Foster). Vzhľadom k tomu, že jej "hostia" sú zločinci najťažšieho kalibru, pravidlá sú jednoduché - neurážať personál, žiadne zbrane a zákaz zabíjať ostatných pacientov. Keď sa na urgentnom príjme objavia bankový lupič Sherman (Sterling K. Brown) so svojím ťažko zraneným bratom Levom (Brian Tyree Henry), nanažérka netuší, že práve ubytovala veľmi veľký problém. Bratia totiž majú pri sebe zdanlivo nezaujímavý predmet, ktorý pochádza z poslednej nevydarenej lúpeže. Ten však má hodnotu 18 miliónov dolárov, čo je pre zločineckú elitu príliš veľa dôvodov na to, aby sa vykašľala na pravidlá. A navyše tá drobnosť patrí samotnému Wolfkingovi. Nuž, dnes v noci bude v hoteli Artemis poriadne rušno. (TV JOJ)

Ricci

Určitě (podle komentářů) většinou nedoceněný film. Herecké výkony skvělé, charaktery také, atmosféra výborná... Není to typický akční film jak by se možná čekalo, ale v tomto kousku není špatného herce, Jodie výborná, hláška Goldbluma v deliriu "...viděl jsem mouchu" se stylizovaným teleportem resp. jeho částí v pozadí (jakože nějaký diagram na obrazovce) pobavila moc :D Filmová lahůdka pro fajnšmekry. ()

blondboss

Tak toto bola dosť ťažká nuda vzhľadom na to, aký scenár mal tento snímok. Verím tomu, že sa to dalo zrežírovať podstatne lepšie, a hlavne záživnejšie. Film sa v podstate rozbehne v posledných 15 minútach a aj to v zásade na konci len neveriacky pozeráte, o čom to vlastne malo byť a uvedomíte si, že to bol vlastne úplne zbytočný akčno sa tváriaci paškvil. Jodie Foster očividne za zenitom. Podľa mňa strata času. 50 % ()

Mamutol

Takovej potenciál může zahodit do kanálu opravdu jen Drew Pearce. No on vlastně ještě nic v podstatě nenatočil. Dvě hvězdy za Sofii a její závěrečnou desetiminutovku. ()

blazma

Dlouho, strašně dlouho mi trvalo než jsem se k tomuto filmu dostal. Vždycky když jsem viděl trailer tak mi připadal jednou mega zajímavý a podruhé jsem si říkal, to bude nuda. Stejné pocity jsem měl nakonec u celého filmu. Chvilkami mega a potom z ničeho nic mega nuda. Herecké obsazení bylo pro mě osobně úplně perfektní, všichni herci se mi líbili a rád se na jejich filmy koukám, takže i tady se mi charaktery hodně líbily. Celkový dojem z filmu mi však přišel jako nedotažený a prostě takový nemastný, neslaný. ()

Kushina

Nebýt té přehnaně futuristické doby mohl to být skvělý film. Bohužel tenhle malý nedostatek to pokazil. Jinak film tak nějak hodně čitelný a moc se nedělo. Chování určitých lidí nedávalo smysl. Spíše zklamání než překvapení. 45% ()

argo.smile

K jednotlivým postavám som si nenašiel vôbec cestu tak hodnotím ako hodnotím. Bola to nuda a nezachránili to ani posledné slabé akčné minúty. ()

moriero

Hele - mně se to líbilo. A to jakože dost. Příjemná žánrovka s výtečným soundtrackem. A ta alžírská gazela by ani nemohla hrát nikoho jiného než nájemného vraha. A konec skoro až ve westernovém duchu. Hodně podceňovaný film na ČSFD. ()

LencaN

Větší blbost jsem poslední dobou neviděla. Bez příběhu, bez emocí, bez zápletky. Úplně k ničemu. Nezáživná trapárna. Jako neoznačuju takhle filmy běžně, tady to ale jinak nejde. Naprosto zbytečný film. Víte jen něco málo o hlavní hrdince a o zbytku postav vůbec nic. Přitom se mezi sebou vraždí na pozadí občanských nepokojů. Nevíte proč, nevíte, kdo to je, co udělal nebo proč se chystá udělat něco jiného. Jedinou hvězdu dávám za Sofii Boutellu, která se prostě na takové bojové postavy hodí. Jinak mě ten film tak akorát štval. Nechápu, co vedlo Jodie Foster ke spolupráci na takové matlanině bez zápletky a filmového sexappealu. ()

brasek

Totálna blbosť, som sa na to nemohol dívať. Proste keď režisér a scenárista je tá istá osoba a myslí si o sebe, že aké dokonalé dielo som napísal a teraz to sfilmujem. Zhrozený som bol z Jodie Foster, až tak zostarla? ()

panki9922

Nie úplne marný námet, ale dosť marný záver. Všetko tu pôsobí tak nevyzreto, hlavne teda linka Jodie s jej spomienkami na syna. Artemis mal solídny cast, ale herecky ako tak obstál len Sterling Brown a Sofia Boutella. Možno je to aj tým, že herci nemali čo hrať. Béčkova jednohubka s Áčkovou Sofiou. ()

kpt.Johanson

jestli mi z toho něco utkvělo v hlavě tak akorát Spock, co se sanží vypadat jako Jean Dujardin. A Jodie Foster, která vypadá, jako když je pořád mladá, ale někdo jí blbě nalíčil na babičku... Jinak je to nuda, nuda, šeď a nuda. Žádný byť jen sebemenší nový nápad, který by nekopíroval cokoli jiného... ()

CYP3A4

Kupodivu lehce noir alternativní záležitost, která má několik kinematograficky naprosto úžasnejch momentů nedohledatelnejch ve velkorozpočtovejch, byť povedenejch, ale zbytečně automaticky přijímanejch filmech. Má to hlavu a patu, dobrou kameru a herecký výkony sou prostě skvělý. To malý hodnocení je způsobený rozmazlenou znuděností, tím pádem lenivý přezíráním, kvalitního bijáku. Chápu, že John Wick je skvělej, ale tohle je úplně jinači stvoření. ()

Capri2016

Kvôli nízkemu hodnoteniu som nemala veľké očakávania, ale nový film s Jodie Foster som si proste nemohla nechať ujsť. Film by som označila ako skvelý mix sci-fi a krimi-thrilleru v retro štýle. Zaujal ma hneď realistický začiatok filmu o nedostatku vody v roku 2028 (čiže len 10 rokov od dnes) a z toho vyplývajúce nepokoje, ktorý je v súlade so súčasnými teóriami o nepomere rastúceho počtu obyvateľstva a čoraz obmedzenejších prírodných zdrojov. A tiež zápletka o hoteli pre bohatých zločincov nie je ďaleko od súčasnej reality, keď si horných "10 tisíc" (vrátane zločincov) pripláca za zvláštne zachádzanie, vrátane lekárskeho ošetrenia. Vo filme exceluje Jodie Foster, ktorá sa vrátila v netradičnej roly staršej a osamelej zdravotnej sestry. Táto zdravotná sestra, ale nepracuje v nemocnici, ale napravuje rýchlo a úspešne zranených zločincov, ktorý si zaplatili členské v hoteli Artemis. Zdravotné procedúry sú veľmi pokročilé a zo zatajením dychu som si uvedomila, že možno o 10 rokov skutočne takéto high-tech procedúry budú možné. Jodie sa zhostila úlohy sestry, šedej myšky, ale výbornej odborníčky ako zdravotnej sestry skvele a bolo úžasné pozorovať jej zobrazenie rôznych polôh úlohy Sestry - profesionalitu, úzkosť zo strachu pred vonkajším svetom, ako aj jej osobnú tragédiu straty syna v minulosti. Ostatní "zločinci" skvelo sekundujú Sestre, medzi inými citlivý bankový lupič berúci vždy ohľad na svojho menej schopného brata, vraždiaca nájomná vrahyňa z francúzskym šarmom alebo nekompromisný gangsterský šéf, ktorý založil toto útočisko zločincov a má zo sebou celú svorku nohsledov. Dave Bautista zaujme v úlohe zdravotného brata, veľkého hromotĺka s citlivým srdcom. Prvá polovica filmu nás do príbehu hotelu Artemis uvedie s príchodom nových obyvateľov - 5 zranených zločincov a v druhej polovici filmu nastane veľká frma, vrma, čiže akcia pri ktorej skoro všetci aktéri zomrú. Podľa viacerých komentárov je záver filmu nudný, neakčný, ale podľa mňa zdravotná sestra zostane zdravotnou sestrou, aj keď spoločnosť nefunguje a možno práve preto, tento hoci pomalší otvorený koniec, kde profesionálna a odovzdaná Sestra odchádza pomáhať do rozbúreného mesta, je uveriteľný. ()

dalver

Obsahovo redsie ako zuboradie zasluzileho uzivatela pervitinu. Pearce rychlo strieda nudne strihy s trapnymi dialogmi v ktorych mu ucinkuju plytke postavy s nizkymi pudmi a cielmi, so snahou prazdne moralizovat. Pritom prostredie a napad nabadaju na slusnu akciu. Akoby autor sam fukal kubiky krystalu denne a s prekopnutou hlavou mu prichadzali do hlavy tie ´´najlepsie´´ napady, no pri ich realizacii absolutne zabudol na akciu a napatie. Cele to funguje ako na dojazdoch pred ktorymi ale zabava nebola, iba hodinu a pol dlhe sledovanie odoznievania Pearcovych napadov. ()