Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (CinemArt SK)

Jackal07

Námět sice jakoby tradiční, ale přesto jiný a velmi nehollywoodský. Konec to zvednul minimálně o jednu úroveň nahoru. Pro mě pecka roku. ()

Andrew88cz

Hodně lidí tu píše, že je to lepší "béčko", to vůbec pravda není... Béčkovej film vypadá rozhodně jinak, toto je prvotřídní sci-fi thriller, který je zajímavý od začátku až do konce... Navíc opravdu zajímavý, promyšlený nápad se zajímavým finále včetně skvělých efektů a hlavně ty "robotické" bitky vypadají opravdu parádně (dost mi to místama přípominalo Matrix :D). (8/10) ()

Wiceman

Na tohle jsem dostal doporučení od známýho, poněvadž to šlo jaksi tak nějak úplně mimo mě. I přesto, že je známej tak trochu divnej, neodolal jsem, a film si pustil. A světe div se, ono to není vůbec špatný :D Nemohl jsem se ubránit pocitu, že koukám na ne depresivního Blade Runnera z ne příliš vzdálené budoucnosti mixlího s nedávno vydanym Venomem (podobnost obou hlavních protagonistů čistě náhodná). Ačkoliv je se Stem čipem cosi v nepořádku (i když funguje jak má) docela rád si představuju, jak sedím v práci a jedu na autopilota se Stemem v páteři až do konce pracovní doby. Joo to by bylo fajn :D Lepší 4* ()

Tobias18

Skvělá akční záležitost, která je svým koncem posunuta na absolutní sci-fi vrchol. Škoda první nudnější poloviny, kde v podstatě jen umírali záporáci jeden po druhém, a byla to spíš taková r-ková komedie místo drsného thrilleru jako v posledních dvaceti minutách. 90%. ()

Odyseaa

COŽE??? 81% ??? Max tak 10% a to zaokrouhluji nahoru! :D Přehodnotím výběr filmů podle hodnocení na csfd. Toto je pomíchaných pár sci-fi dohromady. Neoriginální. Nudné. Jedna hvězda za pár vtipných scén, i za ty které neměly být vtipné, ale nás rozesmály. :D ()

JancakV

Film měl na víc a i přes pár efektních scén, toho bylo prostě málo. Málo všeho. Navíc herecké výkony byly topornější víc než čipem ovládaný hlavní hrdina. Samotné rozuzlení nemohlo být moc překvapivé, rozhodně ale mohlo být mnohem lépe udělané. Co mne pobavilo, byly bojové scény ve stylu Neo po obrně. Dát víc jak 3*, jen proto, že hlavní hrdina je kvadruplegik, se mi ale fakt nechce. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Steme, převezmi to!" Mix Matrixu a Venoma. Zmrzačný týpek dostane umělou inteligenci do těla. Začne sice chodit, ale taky mluvit sám se sebou. Respektive s umělou inteligenci, kterou nikdo jiný neslyší. Málem bych zapoměl napsat, že umělá inteligence řeší problémy násilím a zabíjením. Celej Venom, že? Jen trochu dospělejší. Pak tady máme hackování a bojový styl Neo. Plus příběh, kde jde o obyčejnou pomstu. Je to průměrný gulášek, který překvapil závěrem. - 60%. ()

Postradateln

Pěkná podívaná má to štávu. Pěkné akční scénky i zajímavé záběry. Jen v příběhu je pár chyb které mohly být jinak. Sem riskuje že ho vypnou přitom heckra mohl navštívit dřív aby to neriskoval. Proč se nedokázal hecknout sám když byl tak chytrý.(na konci příběhu si pokládám otázku zda to mělo důvod spíše kvůli divákovy aby nezmizelo napětí). Na konci příběhu udává záporák důvody proč. Unikají my důvody proč šel přes mrtvoly a riskoval i svůj život když byla spousta lidí bez práce a vzaly by to hned. ()

pRaY_882

Na prvý pohľad sa uprade podobá na hru deus ex. No a v konečnom dôsledku to aj niečo podobné je. Film veľmi slušne odsýpal a na jeho iba 100 minútovú minutáž sa stihlo toho stať dosť. V polovici filmu som si myslel že viem ako to dopadne že film ma neprekvapí. No mýlil som sa. Koniec filmu ma fakt dostal. Natočený bol celkom slušne ale mohol byť trošku farbistejší. Veľmi chválim výkon Logana Marshall- Greena, ako dokázal zahrať to kedy sa hýbe sám a kedy nie. Filmu sa nedá takmer nič vytknúť za mňa 9/10. ()

Soronthur

Klasická dejová zápletka s novým upgradeom. Komické a sympatické dialógy človeka s jeho umelou inteligenciou. No strašidelná predstava nemať kontrolu nad vlastným telom (teda aspoň pre mňa). Hudba ma skôr vyrušovala než dopĺňala atmosféru. Miestami predvídateľné situácie, ale za to prekvapivý záver. ()

huhuhu783

Vynikající australskej počin kterej nechává nahlídnout do nedaleké budoucnosti. Jak bude jednoduchý si někoho vychutnat v autonomě řízeném autě s pajclým systémem vod hjůaveje. Jak lidé velice rychle přijmou novou realitu díky čiplýmu čipu vod hjůaveje který jim vrátí zrak,chůzi a cokoliv jinýho a nebude jim vadit,že si s nima bude v podstatě dělat co chce. Konečně scífko na úrovni s absolutně nepředvídatelným koncem. Dík za ně ()

Jirkacek

Snímek Upgrade jsem shlédl na doporučení CommanderCZ, který tvrdil, že se jedná o dobrý film a po uplynutí 100 minut s ním musím souhlasit. Jenže zároveň mne u závěrečných titulků mrazilo v zádech a nebylo moc dobře. Proč ? Pokud by se mělo v budoucnu dít byť jen pár věcí, které se ve filmu z roku 2018 objevily, tak se na taková příští léta vůbec netěším či spíše ve mne budí tato budoucnost velké obavy. Létající drony hlídající lidi jestli na ulici nevypustili z prdelí vzduch, více než chytré počítače či roboti mezi lidmi, to bych věru nechtěl zažít. Ano to vše se ve filmu Upgrade objevilo a bylo toho i mnohem více. S takovým světem jsme se seznámili během úvodních minut filmu, v němž hrál hlavní roli Logan Marshall-Green, který zde ztvárnil postavu Grey Tracea, jenž jako jeden z posledních lidí dával před technologiemi přednost vlastním rukám a pro zábavu si spravoval stará auta v garáži svého domu. V něm žil s manželkou Ashou, která naopak pracovala ve firmě, zabývající se moderními technologiemi a vývojem umělých lidských částí těla. Jednoho dne se vraceli z návštěvy od kamaráda Erona chytrým autem Ashy a najednou vůz selhal a neovladatelné havarovalo mezi stany a brlohy největší spodiny města. Oba havárii přežili, když v tu chvíli se u nich objevila čtveřice grázlů, kteří Ashu zastřelili a Greye zmrzačili výstřelem do míchy tak, že ochrnul a po třech měsících v nemocnici mohl hýbat pouze hlavou. Zdálo se tedy, že z něj bude navždy smutný kvadruplegik, toužící pouze po vlastní smrti. Po neúspěšném pokusu o sebevraždu k němu do nemocnice přišel Eron s nabídkou, která se neodmítá. Nebo odmítá ? V první chvíli jsem měl naprosto jasno, s postupem času jsem si už tak jistý nebyl a na konci filmu bych určitě raději volil smrt. Eron nabídl kamarádovi tajnou operaci mimo nemocnici, kdy mu měl být do míchy nainstalován čip, díky němuž měl Grey nejen znovu chodit a pohybovat rukama. V zoufalé situaci Grey souhlasil a díky experimentálnímu zařízení zvanému STEM získal i nové schopnosti. Čip nejdříve pomohl Greyovi vystopovat jednoho z pachatelů onoho nočního přepadení a tak se za ním vdovec, maskující své oživení i před svou matkou a policií, vydal na osobní pomstu. Policie totiž nebyla schopna čtveřici vrahů najít, přestože na místě byl i všudypřítomný dron. V bitce s prvním vrahem ale Grey začal prohrávat a tak souhlasil s tím, aby STEM převzal nad jeho tělem plnou kontrolu. Čip si pak už dokázal rychle poradit a vraha zabil, i když z toho Grey neměl dobrý pocit. Greye napadlo, jestli by STEM neměl aspoň trochu zbrzdit. Otázka zněla, jestli to půjde a jestli to Grey vůbec bude chtít. Byl jsem tedy zvědav, jak to bude probíhat nadále, jestli si to vyřídí i se zbývající trojicí nebo jestli se do toho vloží policie či Eron, který zdánlivě měl STEM kontrolovat. Děj se změnil v docela dobrou akční podívanou plnou mrtvol, nicméně režisér Leigh Whannell nás postupně seznamoval s tím, kdo vlastně oni vrazi jsou a proč takový zločin provedli a kdo jim za to zaplatil. Když už se blížil závěr filmu a vývoj soukromého Greyova vyšetřování nabíral očekávaný směr, stalo se něco, co jsem opravdu nečekal. Najednou bylo všechno jinak a musel jsem svoje mínění změnit. Tak jsem si začal zase říkat, že jasné, že to neudělal ten, ale tenhle a že to dopadne tedy takhle. A pic kozu do vazu, za pár minut další změna a opět jsem musel poopravit své závěry. Pořád jsem doufal, že vše dopadne dobře a doslova pár desítek vteřin před koncem přišla třetí a definitivní změna, takže se happy end nekonal. Díky tomu, že mne závěr tak překvapil jsem ještě jednu hvězdu přidal, nicméně celý průběh děje byl velmi zajímavý a dokázal mne bavit oněch 100 minut až do závěrečných titulků. Znovu jsem se přesvědčil, že nic není jen černé a bílé či dobré a zlé, ale že existuje ještě mnohem více barev a že černá může být ještě černější než se zdá. Suma sumárum, australský Upgrade si u mne vysloužil čtyři vylepšené hvězdičky ****. () (menej) (viac)

Terapeut

Ze zápisníčku cynického terapeuta – den 2. // Klienti: Stem – kus křemíku. Přinesl mi ho ukázat jeden automechanik, že prý si s ním povídá a říká mu, co má dělat. To nám to hezky začíná. // Amatérský automechanik – chlap, co se nebojí si zašpinit ruce vyjetým olejem. Mezi jeho záliby patří odpor k moderním technologiím, láska k vlastní ženě a touha po pomstě. Bez Stemu prý nemůže normálně žít. Vyprávěl mi, jak se spolu učili kung-fu nebo nějakou podobnou kravinu. Dal jsem doporučení na psychiatrii. // Mrtvá žena – nebyla s ní řeč. Nevím, kdo jí sem přitáhl. Asi si spletli oddělení. // Člověk s patkou a s knírkem – velmi zvláštní osoba. Ani se nepředstavil a hned mi začal vykládat, že mě zastřelí rukou nebo zabije dechem. Doporučil jsem ústní vodu. // Poznámka na konec: Ačkoliv by se mohlo zdát, že s takovouto skvadrou nemůže vzniknout zábavný film, pravý opak je pravdou. Když se to mezi sebou začalo mlátit, neuvěřitelně jsem se bavil! I zasazení do blízké umělou inteligencí ovládané budoucnosti á la Deus Ex působí velmi dobře. Nechybí tomu zásadní zvrat a tak trochu otevřený konec, a to se u nás na oddělení cení. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz