Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (CinemArt SK)

Corrivati

Trochu pomalejší začátek, který pak nabere slušné grády. Nechybí vtip, parádní akce s využitím Rkového ratingu a skvělý twist na samotném konci. Spokojenost za pět hvězd. ()

rime

No paráda. Film, který má vnitřní kouzlo a atmosféru. Není to úplně dokonalý, přesto musím říct, že je to jeden z nejlepších filmů za poslední roky. ()

Capri2016

Sci-fi z blízkej budúcnosti v ktorej (podobne ako vo filme Ex Machina) počítač, ktorý má najprv pomáhať, neskôr preberie iniciatívu a začne rozhodovať sám. Tento film nie je až taký nereálny, lebo autá bez vodiča sú už dnes testované a tiež AI (artificial inteligence) už dnes navrhuje riešenia pri liečení rakoviny alebo vyhráva vo vedomostnej hre. Scenár aj réžia je dobre uchopená režisérom Leighom Whannellom. Gradujúci príbeh vhodne dopĺňa vystupňovaná elektrizujúca hudba Jeda Palmera. Dobrý scenár je podporený vierohodnými hereckými výkonmi pre mňa neznámymi hercami. Sci-fi, ktoré potvrdzuje, že počítač je dobrým sluhom, ale zlým pánom. ()

Motyuek

Australani umí čas od času překvapit a jsem rád, že se jim to tentokrát povedlo v žánru sci-fi. Typické téma v netypickém hávu. A naprosto výborně zpracované. Neurazí to oči (velmi dobré triky a vcelku obstojný vizuál) a dokonce ani mozek (Není třeba pustit logické myšlení na dovolenou abyste se mohli dívat). Nejvíc oceňuju skladbu samotného příběhu, hlavně sestavu zvratů kdy si řeknete, že to není málo, ale ani zbytečně moc. Tohle si dejte, nebudete litovat. ()

Tom_17

Vážně, vážně, vážně veliké překvapení, které nebylo světově očekáváno, ale o to více překvapilo. Skvěle zvládnuté sci-fi. Nejde dát méně než 5 ***** ()

maitrea

A tohle je jasný příklad, že ono nemusí být krásné, ale umí to tak nevšedně, vytrhne vás, vidíte víc, slyšíte víc a chcete znovu. Je dobrý, když jste zrovna na oslavě, kde padla ta památná věta protože na ní budete vzpomínat ještě léta. Je dobrý tenhle film vidět v kině. Prostě to udělejte a uvidíte. ,,Myslel sis, že jsem kvadruplegik a já jsem ninja.'' ()

Jurcekk

Áno akoby hardymu z oka vypadol. On som kukal čo sa ide diať ale że by ma to bralo... Rozpočet nie je vidno Vyzerá to celkom blahobyte. Taká hovadina... A na veľkú noc som to pozeral znova... vôbec netušiac... A dal by som 4... Mi to ako sfilmovaný Gibson pripadalo... ()

Pavlo

Prekvapenie roka. Film, ktory nema prehnane reklamne uputavky, ale kludne ho mozme prirovnat k servirovanym blockbusterom. Vela zaujimavych napadov, skvele herecke vykony, dobre efekty a vypravu. Dej casom trocha pokrivkava, no na zabave to vyrazne neuskodi. ()

Kodousek

Stáhla jsem to ze zajímavosti, přiznám po pravdě velké nadšení jsem nečekala ani ve snu, proto me velké překvapení, že to opravdu zafungovalo 👍 vidím to něco mezi nahlednutim do počítačové hry kombinované s Matrixem a klasickou akční bitkou. Fajn byli australští herci, protože divák s ničím moc nesrovnaval až tedy na low endovou kopii Toma Hardyho aka ten týpek z Promethea. ()

Lukkyn

Těžko uvěřit , že tvůrce hlavně hororů se pustil do tohohle projektu. Tohle má totiž neskutečný koule. Kdo očekává vážnou scifi bude zklamán. Film skvěle odsejpá a jen co hlavní hrdina nabere supersílu začnou lítat prdele , krev a střeva na všechny strany. K supersíle mu přibyl i superčerný smysl pro humor. Výsledekem je 100 min akčního nářezu podtrženého takovou zvláštní atmosférou , která udělala z filmu něco víc než jen omšelé béčko. Whanenell se pustil do neznáma a byla to trefa do černého!!!! ()

Jarda68

Překvapení roku. Perfektní směs Blade Runnera,Totall Recall a Robocopa,která nepostrádá efektní akci,povedený humor ani závěrečnou pointu. Výborná práce a zasloužených 90% ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz