Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (CinemArt SK)

BlackAdder87

Povedená vize blízké budoucnosti, ve které si bez počítačů ani nepr.nete (doslova). Děj se odvíjí vcelku předvídatelným směrem, ale nakonec se přece jen vytasí s menším překvápkem které vše uvede do lepšího světla. ()

Naghavi

Velmi koukatelný film, který napsal i režíroval skvělý tvůrce mých oblíbených horrorů....Sympatičtí herci, nepříliš dlouhá stopáž a parádní vizuál, já jsem spokojen, že žánr sci-fi není mrtvý a dávám spokojeně 4 hvězdy. ()

Marauder

Geniálne prepracovaná sci-fi akčná strieľačka pri ktorej sa zabaví každý milovník kvalitného akčného scifi. Stem to celé pekne zahral a zakončil. A ukončil aj ostatných. ()

Blejzr

Neskutecne perfektni scifi! Bavi od zacatku az do konce, sice hodne předvidatelnej dej, ale konec je proste famozni a presne takovej, jakej se k takovemu akcnaku hodi! A ze to bude mistama i komedie, kde se smeje cele kino, tak to jsem necekal :D Jeden z TOP 3 filmu na kterych jsem kdy byl v kine, fakt paráda a vrele doporucuji vsem! ()

misiaq

Myslienka ako vystrihnuta z black mirror. Nejde o nic prevratne, podobnych filmov o buducnosti sme mali uz mnoho. Trochu klise a viacmenej predvidatelne hned od zapletky. Nieco to ale ma predsa do seba a spolu to ladi, takze to nie je zle pozeranie. Hlavny protagonista akoby Tomovi Hardymu z oka vypadol.. ()

v.indruchova

Scénář se nezdá nějak komplikovaný, přesto jsem si film náramně užila. Až na zbytečné násilné scény je to nej. co jsme za poslední dobu viděla. Ve scénách je parkour i freeruning. Závěr je překvapivě ok. :) Doporučuji. ()

jackalsc

Už dlouho jsem neviděl takový akčnák pojmutý takovýmto stylem, velice se mi líbíl. Pokaždé když jsem si říkal,, Fakt? Opravdu se chcete po milionté opakovat ve scenáři?" Tak se to zvrhlo přesně opačně. Naprosto jde vidět, že je to záměrně a já mám fakt rád, když si scénáristi dělají z lidí prdel, kde člověk po nějaké čase už opravdu nedá na svou předvídavost. A to je přesně další věc co žene tento film, absolutní nepředvídavost. Taky hustě pojatý robot v hlavě, který tam nemá co dělat a úžasný sound mixing. Má to pár much, ale ty lze přehlédnout. 95% ()

serdehelan

Ideálne pozerať, keď ste nevideli ani trailer a nemáte najmenšiu šajnu o tom kam sa to bude vyvíjať. Ako fanúšik sci-fi som sa dočkal najväčšieho prekvapenia tento rok. Veľmi dobrý pomer cena a výkonu. Za 5 milionov síce nemáme Toma Hardyho ale Logana Marshalla Greena a namiesto mladého Di Capria máme Harrisona Gilbertsona. Ale to je iba ku prospechu veci. Whannell prekvapil, použil veľké množstvo nápadov scenáristických aj režisérskych a film vyzerá, že mal aspoň päť násobný rozpočet. ()

Lukys

Geniální béčková scifárna, která krásně pracuje se svým tématem a skvěle ho postupně rozvíjí až do gradujícího finále. Jediné co tomu, pro mě, podkopává trochu nohy je uchopení, které mi přišlo někdy až příliš chladné a necháváte se spíše unášet tunou nápadů a technickou stránkou, než hrou na city. I přes to se jedná o výjimečné dílo. ()

Saxos

Téhle budoucnosti jsme už velmi blizoučko. Auta bez řidiče, už máme, chytrá domácnost, žádný problém. Klidně podle počasí (IFTTT) nebo Hey Google! Turn on all the lights, na Alexu můžeme mluvit taky, každému co se zlíbí. Jdeme rychle dopředu. Upgrade vše ukazuje a máme se na co těšit. Pak jedině dlouhodobý blackout. Klady: filmu nic moc nechybí, má spád, určitá zajímavost budoucnosti, akční scény, klasika honiček v autech, nějaká ta láska, zloduši i klaďasové, dobrý soundtrack, za mě vše ok. Jedině bych trochu ubral v bitkách, ale jsou to vlastně složeniny, tak jim jde všechno líp. ()

Grázl83

Logana jsem moc neznal, ale hlavní postavu hraje parádně. Velmi dobře natočené včetně výborné hudby. Za mě vynikající film, který se obešel bez hluchých části. ()

brasek

Snímok má nudný príbeh a absolútne nemá žiadnu atmosféru, všetko pôsobí lacno a veľa momentov dokonca smiešne. Neviem, ale smiešne mi pripadá aj aktuálne hodnotenie, že 81%... to je silná káva pre mňa. ()

Rian_witcher

Sci-fi složka filmu je jasně na 5 hvězdiček. Výborný i když ne až tak překvapivý konec. Na druhou stranu příliš jednoduchý scénář plný klišé a poměrně málo využitý potenciál akční složky filmu sráží výrazně hodnocení. Jako by tvůrci tápali mezi akcí a psychologickým rozehráním postav. Přiklonění k jedné či druhé straně by filmu určitě prospělo. ()

moriero

Bravo. Po dlouhé době čistokrevné temné scifi, které si na nic nehraje. Přímočará dějová linka s osvěžujícím finále. Za mě 85%. ()

FireOfFilth

O tomto seriálu jsem věděl moc nevěděl, pouze že se jedná o sci-fičko a to já rád. Tento film mě však neskutečně překvapil. Celkový námět je super, ale pak to zpracování. Tak nějak to působí dost inovátorsky, třeba záběry kamery jsou parádní. No a konec seriálu to je kapitola sama o sobě, takovéto konce mám fakt rád. Pro mě jeden z nej filmů tohoto roku! ()

Franki69

Nenápadný film, který ale rozhodně nezapadne. U mě vyvolal stejně hřejivé pocity a radost při sledování jako kdysi nízkorozpočtová Kronika. Revenge scifi o zneužití hi-tech technologií a s velmi jasným vzkazem všem – dejte si bacha na příliš inteligentní a samoučící se umělé inteligence. Nebo vás to zabije. To ví sice každej, kdo viděl Arnolda vyslaného do našich časů Skynetem, ale opakování je matka moudrosti. Upgrade je vizuálně velmi originální s mnoha cool momenty. A naprosto neskutečně dobře nasnímanými a choreoagraficky pojatými souboji. Občas teda hodně brutálními, na to pozor! Hlavní herec je v českých končinách zatím nevídaná tvář a velmi, velmi se mi líbil! Jako herec, abychom si rozuměli …Dávám 85%, na pokračování ale zvědavej nejsem…takhle to bylo dobrý a bylo to tak akorát. Doporučuju, rozhodně doporučuju. ()

mik3shka

Mně by se taky líbilo mít v hlavě takovou nejlepší kámošku, se kterou si můžu pořád povídat a ještě se díky ní příležitostně proměnit v kung-fu pandu 🌈🦄 ()

p.a.douch

Tak nechápu to hodnocení. Všechny postavy byli snad retardovaný a navíc většina krajně nesympatická. Celá situace docela neuvěřitelná. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz