Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (CinemArt SK)

hruska.32

Svět, kde se veškeré problémy řeší skrze počítače a stroje. A co takhle dát upgrade i někomu, kdo skončil na vozíku s obrovskou touhou se mstít? Tenhle film je našlapaný. Plný úžasné akce (díky skvělé kameře), hudbě a brilantnímu scénáři. Příklad toho, jak udělat nízkorozpočtový film. Já Leigha Whannella žeru (díky Insidiousu a dalším věcem). ()

Blazis34

No sci-fi ukázka jak to snad nebude v budoucnu vypadat, a že moderní technologie nemusí vždy populace posunout vpřed tím dobrým směrem. Jinak mě Upgrade bavil a děj docela utíkal. Chválím především hlavního protagonistu Logana Marshalla-Greena, který svoji roli zahrál skvěle. Hodnotím za 65%. ()

J.Mayen

Tenhle film má vyjímečně to hodnocení, které si zaslouží. Film jsem neznal a dostal jsem se k němu dá se říct shodou náhod. Kdo má rád scifi, budoucnost, technologii, tak si přijde na své. K filmuse určitě ještě někdy vrátím. ()

AndrewNewman

Nie je toto tá najlepšia epizóda Black Mirroru? Určite sa Whannell pri tvorbe príbehu inšpiroval hlavne týmto seriálom. každopádne je to slušná akčná pecka a to len za 5 miliónov? Producenti z WB, Disneyho či Paramountu sa od Jasona Bluma môžu len učiť. ()

rigby

Další béčková mlátička z budoucnosti. Hodně nudný a jednotvárný scénář založený na jediném prostinkém nápadu. Navíc neustálé opakovačky toho, co se stalo. Moje IQ kleslo hodně dolů. Nechápu ostatní pozitivní vysoká hodnocení. ()

pan_ponozka

Hele jako dobrý. Fajn námět i zpracování. Jenom celej ten film vypadá jako studentský projekt. Něco jako svého času Kronika. Ono to ve finále nemá na nic vliv, jenom to trochu brzdí ten rozlet. ()

uhlerado

Pre mňa scifi thriller roku. Nie je to až tak prešpikované scifi, ako som sa obával. Je to zmeska drsňáka, pomsty, spravodlivosti, cyborg súbojov/matrix a super hudby. Film sa nanič nehrá, zábava a napätie graduje, tak ako má. Nie je to zbytočne rozťahané a budete sa baviť. Pripomínalo mi to starého dobrého robocopa, neviem prečo. Herec Logan podobajúci sa na Toma Hardyho je prirodzený a hrá to super. Odporúčam. ()

wahaj

Předpokládám, že herci se fakt snažili, ale prostě jim to moc nešlo. Film, který je jinak dost povedený, kvůli tomu dost zaostává. Achjo, připadám si jako hrozný hejtr, ale je to tak. Musím jinak říct, že film je dost dobře natočený. Kamera se hýbe plynule a člověk se nikdy neztrácí. Je očividné, že Whannell to s kamerou umí a kdyby si vybral lepší nasazení, tak může příště vytvořit solidní biják. Chtěl bych každopádně ještě ocenit některé sci-fi vychytávky typu robo-puško-ručičky. ()

Kushina

Stále opakující se téma nebezpečí umělé inteligence v aplikaci na lidské tělo. Jak jednuduše se může něco co má pomáhat stát něčím, co může vyhubit lidskou rasu. Lidé si v dnešní době možná toto nebezpečí tolik neuvědomují, ale za 50-100 let tohle může být skutečné konec lidské rasy. Počítače mohou pomáhat, ale nesmí se podceňovat. Co se týče samotného filmu tak to byl skvělý akční trhák se spoustou krve a bitek. Ocenil bych jel trochu jinou dobu, tohle už pro mě bylo moc "Future", ale líbilo se mi to! 85% ()

vooddoo

Velmi příjemné překvapení! Po přečtení obsahu jsem si říkala, že půjde o takový tuctový akční film s prvky sci-fi. Více jsem se mýlit nemohla. Herecké výkony, speciální efekty a zvláštní atmosféra, která se nese celým filmem, je dokonalá. Film o tom, jak můžete najít nový smysl života v servírování pěkně kruté a nelítostné pomsty. Závěrečná pointa je dokonalá, zvlášť poslední scéna. Jeden z mála nových filmů, který mě velmi zaujal, a po jehož skončení jsem o něm přemýšlela ještě dlouho... ()

Ace.A.T.L.

A zase film, co má inovativní myšlenku, kterou naštěstí dost slušně tvůrci využili. Už to neni žádný opakovaný klišé, ale něco, co třeba mě, opravdu zaujalo. Natočený pěkně, zvraty super, rychlost filmu i spád parádní. Bavil jsem se celou dobu, což mě potěšilo. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

mouzi

Mozna by se mi nekdy jeden takovy STEM hodil, ale jak ho potom dostat pryc..? Implantovane zbrane celkem nechutnost, kapenkove prenasene zbrane futuristicka scifi onanie. Hudba uchazejici, zapletka jednodussi, nez se zpocatku zdalo, nicmene to nic nekazi na prijemnem dojmu z celeho dila. Perfektne by tady sedela 1st person kamera jako v Hardcore Henry. Stopaz by mozna zaslouzila malinko prodlouzit, i kdyz jsem zastancem 90minutovek. Na film jsem nikde nevidel upoutavku a ani v nem nehraji zadne hvezdy, tudiz to hodnoceni si vzhledem k nulovemu ocekavani zaslouzi. ()

ioope

Nápad dobrý. Prostředí dobré. Chvílemi vtipné a zajímavé k zamyšlení. Herci nevýrazní. Soundtrack stejně hrozný jako v Annihilation. Opět film, ve kterém policie si sedí na vedení a nevidí vodítka, která po sobě pachatel zanechává. ()

hony23

Skvěle vymyšlené, originální zápletka a dobře natočené. Opravdu nejsem fanouškem sci-fi, ale tohle mě bavilo. Snad se na stará kolena také dožiji nějakého updradu a v 70 letech dám maraton pod 2 hodiny.... ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz