Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (CinemArt SK)

Jirk4

Nedokázal jsem přijmout samotnou premisu filmu, že miniaturní čip bude mít výkon superpočítače; že ve světě, kde dron přímo natočil vraždu bude její vyšetřování trvat dýl jak tři měsíce; že ten miniaturní čip se napíchne na stream obrazu z biologickýho oka (jehož rozlišení je relativně malý) a pak z něj udělá zvětšeninu ála CSI; že hlavní hrdina po třech měsích na vozíčku okamžite vstane a chodí (atrofie, nic?). K tomu autonomní auto, co vypadalo jako projekt studenta designu na kterým začal dělat tři hodiny před odevzdáním (jako seriously, WTF). Proto jsem se už od začátku koukal s přimhouřenýma očima a až do konce filmu se to nijak nezlepšovalo. Je to brutální pí*ovina, na kterou se někomu podařilo sehnat vysoký budget, tak jsem to (se skřípením zubů) dokoukal do konce. ()

ER

Na tak nízký rozpočet je to very good. Vše ovládne chip v těle, který je ochoten se "stát člověkem" i přes pár mrtvol. ()

radeckator

Jednou za čas se objeví film s naprosto geniálním nápadem a námětem a toto je jeden z nich. Naposled mě tak fascinoval asi deset let zpět District 9 a i toto má podobně výbornou a originální zápletku, propracovaný příběh a skvělou atmosféru. Rozhodně z mého pohledu se nejedná o žádný kvalitní béčkový akčňák, ale výborný sci-fi triller. ()

rublik05

Tak tomu říkám překvapení roku. V životě bych nevěřil, že mě bude tak moc bavit zrovna tento druh filmu. Perfektní sci-fi thriller se skvělou atmosférou a příběhem. Překvapil mě neskutečně poctivě napsaný scénář, kamera a střih naprosto luxusní, plno zvratů a emocí. Pro mě krásné páteční překvapení a maximální spokojenost. Právem jeden z nejlepších filmů roku 2018. 10/10. ()

0L0V0

Krásne 4*, ale nakoľko mám rád sci-fi a tento námet bol krvavý a nápaditý, rozhodne prihadzujem o hviezdu navyše a časom si to pozriem znova. Príjemné prekvapenie. 80% ()

netWoor

Zajímavé, byť chvilkama je nutné moc nad tím nepřemýšlet. Přesto herecké umění hlavního protagonisty zejména přechody mezi člověkem, strojem a kvadruplegikem jsou hodny zapamatování ... ()

Mouchal

Cyberpunková verze Venoma. Hlas v hlavě, který nás nutí dělat dělat vylomeniny? Máme. Pomůže nám dosáhnout naší pomsty? Taktéž. Tom Hardy? Nooo, já bych řekl, že Logan Marshall-Green se dá uznat. Oproti Venomovi nám ale Upgrade nabídne i dobrý filmový zážitek a zajímavé vyvrcholení (filmové...). Bojové sekvence jsou zde velmi povedené a není to takový digi guláš jako v případě již jmenovaného cizoplanetového návštěvníka. Ve výsledku bych si teda troufl tvrdit, že film Upgrade je takový výrazný cyberpunk upgrade filmu Venom. Což není vůbec špatný a i díky kratší stopáži jsem si film velmi užil. 85% ()

Forty-

Dost pomaly a jemne lacny start strieda slusna atmosfera (sice ocividne druholigova, ale inak chuti skoro ako Blade Runner). Chapem, ze hlavny hrdina mal postavit do kontrastu drsneho chlapa co to ma rad mechanicke a analogove oproti bande polo-digitalizovanych bytosti, ale posobilo to jemne trapne. Prve zoznamovanie sa so STEMom a uvodne minuty boli super, urcite to najlepsie filmu. Vyvrcholenie zapletky (zly bubak co chce ovladnut svet) bolo az zufalo okukane a hrozne mi tam chybal aspon naznak inovacie alebo vlastneho nazoru. Celkovo mam z filmu poriadne zmiesane dojmy - nebyt snahy udrzat pri obrazovke kazdy typ divaka, mohlo to byt podstatne viac premyslene a temne, takto len jemne nadpriemerny zazitok. Skoda. ()

bearmeedek

Koukám, že film vidělo docela dost lidí. I hodnocení není málo. A jsou velice vysoká. Tak jsem se na film podíval a zase jsem na jiné planetě. V první řadě je to béčko (což nemusí být vada). V druhé řadě je to blbé béčko. Naivně vyrobeno. K výbušným akcím mám přirovnání jako jízda s nákupním košíkem uličkou obchoďáku a tupé vhazování zboží do košíku. Kam se to hrabe na zlaté sedm-osmdesátky nebo třeba současného Johna Wicka. A ta policajtka ještě zhoršila celkový dojem. ()

E lan

Kvalitní minimalistický sci-fi příběh, který stojí za to vidět. Scénář je příjemně neschématický a závěr originální. Když se k tomu přidají příjemní herci, máme dohromady dobrou zábavu. ()

gemi

Triviální příběh, ale naroubovaný na futuristickou sci-fi v čele s pokročilou AI a body enhancement. Další příspěvek do série zpodobnění situací, kdy AI převezme kontrolu a vymkne se z rukou. Cool! ()

Monggol

Slušný nápad, slušné spracovanie a nedobrý koniec, to mám rád. A pripomenulo mi to jeden starší vtip: "Truhlář si uřízne ruku a lékaři mu řeknou, že mu mohou nasadit ruku robotickou, umělou a ovládanou hlasem. Další den už jde s novou rukou truhlář na záchod a říká: Otevřít! Vruum. Vyčůrat ! Cccc... Protřepat ! Aaů nechceš mi ho snad urvat. Trh... Do prdele ! švih... Do hajzlu ! šup…" ()

Khamsin

Od Australských filmů většinou moc neočekávám. Ale Upgrade je pro mě extrémně příjemným překvapením. Akční scény v tomto filmu jsou povýšeny někam mnohem výš, než běžné akční scény, u kterých si standardně říkám "no, tak dobře, už se vyblbněte, ať může děj pokračovat". Zde jsem si je užíval a jejich dávkování mi přišlo v naprosto ideální kvantitě, tudíž tím netrpěl celkový děj. Pokud bych měl filmu něco vytknout, tak mě v tuto chvíli snad ani nic nenapadá. Takhle nějak si představuji akční sci-fi thriller s tématikou umělé inteligence. Za mě palec nahoru. >| ()

holub109

Fakt parádní sci-fi akčňák. Zápletka je hodně zajímavá a téměř neznámé herecké obsazení není vůbec špatné. Co musím ale opravdu velmi pochválit je vizuální stránka, která je zkrátka výborná. Skvělá kinetická kamera těm akčním scénám přidává fakt hrozně moc. Konec byl pro mě celkem překvapující. Moc dobře jsem se bavil. 80% ()

Jablek

2* za poslední 2 minuty filmu. Jinak je to poloprázdná slátanina s prapodivným výběrem herců. Zdejší hodnocení vůbec nechápu... ()

Ceberus

Po zhlédnutí traileru jsem měl velké naděje a film nezklamal - originální filmy aby člověk dneska pohledal, někdy mám pocit, že už se točí jenom pokračování velkých franšíz. Velmi šikovně se tady schovává, že tohle sci-fi nejspíš ani moc nestálo, vždyť se akorát hlavní postava baví s hlasem ve své hlavě - víc než speciální efekty tak možná nakonec stáli bojoví choreografové, kteří spolu s kameramany vytvořili jedinečný zážitek. Z rozpočtu si nejspíš ani moc neukrojil hlavní herec, taková discount verze Toma Hardyho, který i tak předvedl kvalitní výkon, stejně jako ostatní. Nicméně předem je třeba varovat, že jde o krvavější film, pokud to někdo nemá úplně rád. Závěr filmu zdobí nečekaný zvrat, který však za určitých okolností klidně může vyústit v pokračování. Já vím, postěžoval jsem si na natahované franšízy, ale v tomhle případě bych se na jeden další díl nezlobil. ()

samkko

7.5/10 a na tenhle ten film se budete muset upgradovat. Precizní scifi revenge movie s mistrovskou kamerou, barvami a střihy. Dějovou linku jsem sice uhádl už hned ze začátku, ale stejně mě ten konec dokázal lehce překvapit. Byť se jedná o akčňák, akce tu moc není, jenže když je... Páni, to je podívaná. Logan M. Green vypadá po celou dobu jako Tom Hardy a k tomu nehraje vůbec špatně. Snímek má super rychlé tempo, ničím ze zbytečně nezdržuje a s ničím si nedělá hlavu, takže jako pohodová relaxačka je to ideální. ()

Nix

Perfektní low buget cyber punk sci-fi, které má hutnou atmosféru a naprosto fantastické provedení. Člověk si hned vzpomene na gamesy jako je Deus Ex a robotické srdce mu zaplesá radostí. Perfektní příběh a pro mne taky plus, že jsem na Logana nějak zapomněl. Nikdy jsem v předchozích filmech, co jsem s nim viděl, ho nebral za bůhví jakého herce, tak tohle mu sedlo jak hrnec na prdel. Tohle je must see! ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz