Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (CinemArt SK)

Eduardo

Tak toto má našliapnuté stať sa akousi klasikou medzi cyberpunkovými filmami. Veľmi mi to pripomínalo hru Ruiner, ktorú by mal sfilmovať Luc Besson, tak to som veľmi zvedavý, či sa mu podarí natočiť aspoň takúto kvalitku :) ()

Cinematrix

Na filmu je vidět, že měl chudší rozpočet, ale kvalitní scénář to bohatě dorovnal. Jedná se sice o klasickou hororovou linku, kdy nějaké nekontrolovatelné zlo postupně ovládá hlavního hrdinu až do šokujícího závěru, ale jelikož jsem byl šokován tím správným způsobem, byl to šok spíše příjemný, nikoliv takový, jako když po souloži s prostitutkou zjistíte, že vám prasknul či nedejbože spadnul kondom. ()

emdvojka

Pekný film, ktorý príjemne ubieha a má v sebe potenciál zabaviť viac, ako jeden krát. Drsné akčné chvíle, ktoré zažíjeme spolu s hl. hrdinom ktorý tak, ako my, nehýbe svojimi hnátami a je viac- menej iba divák na vlastnom javisku sú zaujímavo povyberané a zostrihané. ()

Torgal

Do tohto filmu som išiel navnadený sľubným trailerom a pozitívnym buzzom z okolia a internetu. A asi som si tým sám pokazil zážitok. Najviac ma sklamal príbeh, ktorý sa síce tvári chytro, ale v skutočnosti je to čisté béčko s hromadami logických lapsusov. Pri spätnom rekapitulovaní mi nedáva zmysel takmer nič z hlavných dejových zvratov. Vychvaľovaná akcia bola síce technicky dobre podaná, ale „robotický“ bojový štýl (akokoľvek rozumne zdôvodnený) mi veľmi nesadol. Z filmu tiež cítiť obmedzený rozpočet, väčšinu času strávime v skromne zariadených interiéroch. Keď to zhrniem tak to nebolo vlastne zlé, ale k skutočne dobrému tomu tiež veľa chýbalo. 6+/10 ()

BaronDevil

Puvodne jsem chtel dat 3 hvezdy, po dokoukani (hlavne kvuli konci) jsem si rikal, ze dam 4 a kdyz jsem zjistil, ze to stalo v podstate pakatel oproti blockbusterum, nezbyva, nez jeste 1* prihodit. Po Bladerunerovi konecne dalsi sci-fi, i kdyz rozpocet je nebe a dudy. ()

Kingjiri

Upgrade se nejdřív jeví jako obstojná oldschoolová béčkárna, která však v závěru ukáže, že je mnohem chytřejší (nebo aspoň promyšlenější) než se na první pohled zdá. Nápaditej nebyl jenom scénář, ale i akce nesoucí se tak trochu ve stylu "electro boogie" :) Menší výtky mám jen dvě - Logan Marschall-Green byl jako hlavní hrdina OK, ale někdo charismatičtější by určitě nebyl od věci a dál bych rád viděl víc "denních" scén na světle (už jen proto, že vypadaj na LCD TV mnohem líp). Za pointu, akci, drsnou atmosféru, neřešenej rating a famózní poměr cena / výkon (rozpočet jenom 5 mega) čtvrtá hodně slabá hvězda. ()

Stíba

Nakonec trochu přitlačím a dám 5*, protože za tu nápaditost, atmosféru, vizuál i závěr si to film nejspíše zaslouží, byť některé věci byly trochu nedotažené. ()

ortoncz

Výborný akční scifi, přesně takhle by to mělo vypadat, skvělé scény a taky parádní scénář. Konec je naprostou špičkovou záležitostí. 9/10 ()

Ivo

Příjemně osvěžující upgrade všech těch lehce přiteplených barvotiskových rutinních marvelovek, světaspásných misí a učesaně hollywoodských bábovek. Temně syrové a drsně podzemní. Futuristická samořídící Škoda Octavia v akci ... :) Jen ten konec jsem ani napodruhé nějak nepobral ... ()

Barka88

Vizuálně i zvukově super. Opakující se námět - pomstít zavražděnou manželku. Je to 14 dní zpátky, co jsem film viděla a nemůžu si vzpomenout, jak skončil. Příčina není v mé špatné paměti, ale v tom, že film prostě zapadl hluboko za kvalitnější filmy, které si pamatuji třeba i roky. V daném žánru příjemná podívaná, ale nic víc. ()

DAPDO

Moc zajímavej film z budoucnosti. Nebýt herce, co hrál hlavní postavu, napálím v pohodě čtyři hvězdy. Představitel Greye mi ale vůbec do téhle role nepasoval, takže za tři a 65%. ()

barabura

Tak tohle pro mě bylo překvapení století, nebo minimálně desetiletí. Všechno se mi na filmu líbilo, námět, scénář, hudba, střih, triky, humor a to nejlepší - hlavní hrdina neskutečně válel. Všechno bylo takový neokoukaný a zajímavě udělaný, takovej svěží vánek (nebo spíš uragán) v každý profesi. Když jsem později viděla Venoma nemohla jsem nesrovnávat a musim říct, že Venom z toho pro mě vůbec nevychází dobře. Upgrade rules. ()

papaguy

Asi nás v budoucnu čekají těžké časy. U.I. je neskutečně ukecaná a na polici se neskutečně šetří - detektivové chodí na místo zásahu jen po jednom. Zachránil to zlomyslný konec. ()

geek.ondra

Fenomenální důkaz toho jak naplno využít malý rozpočet. Někdy prostě stačí jen talent a tvůrčí dravost. Leigh Whannell naservíroval skvělou a geniálně zrealizovanou žánrovku a zařazuje se mezi nejtalentovanější tvůrce Hollywoodu. 8/10 ()

tomik99

Pěkné sci-fi z budoucnosti, které znovu zkoumá roboty, nanočástice, jejich umělé vědomí a postupnou nadvládu nad lidmi. Toto téma je také v posledních letech stále oblíbenější, takže svým způsobem vždy člověk čeká, kam to celé směřuje, přesto, i když jsem spoustu dějových zvratů očekával, jednou mě film dokázal připravit. Určitě by si se světem z budoucnosti dalo pohrát více, ale zřejmě na to nebyl čas (stopáž pouze hodina a půl) a hlavně peníze, kdy to australský rozpočet ne tak úplně dovolil, jako kdyby to měli v rukách Američané. Přesto jsem byl ve finále spokojený. Prakticky (pro mě) neznámí (australští) herci byli dobří, jen mi tam chyběl někdo výraznější. Možná se ve finále jeden herec z Hollywoodu mohl zaplatit. ()

Razzor_82

"Souhlas udělen." Pomstychtivá mlátička z kyberpunkového prostředí. Lahodné bojové scény jako ze staré školy. Díky slabšímu rozpočtu balancuje snímek  na hrané béčkového žánru. Vše vynahradí originalita, technická stránka a jednoduchý příběh, který má srdce. Hlavní postava Grey vtáhne psychologickým vývojem postavy do filmu a už nepustí. 9/10 ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz