Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (CinemArt SK)

sedm.1

Už chápu to všeobecné pozdvižení kolem této podívané. I já jsem si po celou dobu totiž chrochtal blahem nad celkovou originalitou, vizuálem a v podstatě i zpracováním, které mě chytlo od prvních vteřin a postupem času jsem byl nadšenější a nadšenější čím dál víc, a to jsem ještě netušil závěrečné finále, které se mnou nelítostně mrdlo o zem a já byl fakt ztraceně spokojený divák. U této podívané každopádně ale vážně nejde příliš co kritizovat, spíš naopak, lze jen chválit. Zápletka má koule a spád, není ani trochu tuctová, je zatraceně nepředvídatelná, vážně napínavá, působivě vygradovaná a opakuji, pointa dokonalost sama, a jsem moc rád, že si zas po dlouhé době někdo dovolil pořádně obechcat happyend. Jinak Logan Marshall-Green je velký sympaťák a i ostatní herci a jejich postavy jsou sakra zajímavé a hlavně neokoukané, atmosféra budoucnosti pak sice nevyvolává údiv, co se opulentnosti týče, nicméně její působivost je nezpochybnitelná a akce je zatraceně efektní a hlavně fakt nečekaně hodně nekompromisně eRková, a to já moc, moc rád. Fungují zde ovšem i emoce, napětí, s hlavním hrdinou nelze jinak než soucítit a fandit mu, a překvapilo mě i pár, převážně tedy hodně černých, nicméně opravdu funkčních fórů, které dodávali celkové zábavnosti pak ještě větší grády. Upgrade je prostě fakt nečekaná pecka, neboli tzv. blesk z čistého nebe, skvělá, nekompromisní jízda, která má koule jako už dlouho žádný film. Zkrátka jinými slovy, za málo peněz, kurevsky hodně muziky :-)! ()

Sdoom

Už už jsem si říkal v závěru, že to bude max na pěkné 3 hvězdičky, protože jsem dlouho dopředu uhodnul pointu. No, jak se ukázalo, tvůrci tentokrát byli docela vynalézaví a pointu jsem neuhodnul. :-) Každopádně závěru předchází poměrně zábavná akční sekvence, kdy nasraný ex-vozíčkář kosí všechny, kdo mají co dočinění se smrtí jeho ženy. Nápad výbornej, provedení více než ucházející a pointa mile překvapila. Nejedná se o žádné průlomové sci-fi á la Matrix, ale na jedno zhlédnutí Upgrade pobaví víc než dobře. (HD, orig.) ()

JADIM

Poriadne krvavá ukážka zvráteného sveta, v ktorom sa Gray musí vysporiadať s neľahkou a zamotanou situáciou a to ani nemusím spomínať tú malú vec s 5 ciferným IQ, čo sa mu ukrýva v tele. Zaujímavé bolo to, ako sa postupne dostáva do čoraz väčších problémov, pri čom sa snaží aspoň niečo zachrániť (napr. seba). Takéto technologicko-futuristické Sci-Fi s poriadnou akciou, množstvom krutých, krvavých a dorezaných scén (asi jediný dôvod, prečo sa to radí ako horor) dokáže naozaj pohltiť a preniesť do iného sveta. Aj napriek tomu, že Upgrade nie je komédia, tak som sa pár krát zasmial :D 8,5/10 (Videné 9.4.2020, Originálne znenie) ()

Kienast

Kdyby tam bylo víc akce napálil bych tomu 5* a to je vlastně jediná má výtka. Jinak super akční sci-fi film o geniální umělé inteligenci s boží kamerou a hudbou a nebyl by to pan Whannell kdyby nepřišla závěrečna pointa. ()

KoRner

Brutálne nekompromisné sci-fi, trocha detektívky, proste zabava priveľká. Zvrat je možno pre niekoho očakávaný, ale je odkrytý s takou parádou v takom deprimujúcom soundtraku, že to musí každého uspokojiť. Sú režiséri, ktori to proste s malým rozpočtom vedia a toto je presne ten prípad. ()

Lukoboss

Celkem zajímavý sci-fi o pomstě, která se ale vymkne kontrole. Hlavní hrdina dostane do těla technologii, která ho (doslova) znovu postaví na nohy, no ovšem postupem času mu do života vstupuje víc a víc a charakter hlavního protagonisty se tak mění. Není to úplnej vodvaz, ale poměrně zábavný to je, navíc je tam určitá dávka humoru, takovýho mírnýho nadhledu, kterej tomu pomáhá, aby se snímek nebral až tak moc vážně. Za mě celkem slušná podíváná s neotřelým nápadem, resp. vyústěním. ()

iXtr3m3

Tak takto si predstavujem filmové spracovanie príbehu zo sveta Deus Ex. Podľa mňa ďaleko lepšie ako Ghost in the Shell, napriek tomu, že to malo len zlomoček rozpočtu. Film si uvedomuje, že je len hlúpe béčko (myslím v dobrom) a nehrá sa preto na nejaké posolstvá a hlboké významy a všetko podriaďuje mimoriadne efektnému postupu. Ešte raz to prirovnám k Deus Ex resp. k hre ako takej, nakoľko vývoj, či vývin je ako v hre. Kamera je extrémne odvážna a originálna, zvukový podmaz opäť efektný a tak ako sa pred nedávnom Hardcore Henry a Villainess snažili byť filmovými FPS-kami, tak toto v určitých momentoch nahodí tak efektné 3RD, že mi až srdce poskočilo. Príbeh hlavného hrdinu sa v podstate uzavrel, ale priznám sa, že som extrémne namlsaný na akýkoľvek príbeh z daného sveta, aj keď to zostane asi len mojou zbožnou túžbou. Mať to 5x väčší rozpočet, tak je z toho Deus Ex fakt ako sviňa. Mal by som dať len štyri hviezdy a piatu nechať na ďalší príbeh, ale keďže sa to nestane, tak dávam plný zásah. Upravím len v prípade, že by som sa mýlil a niekto by ma chcel prekvapiť sequelom, prequelom, iným príbehom z daného sveta apod. ()

666Carnage

Na tohle jsem se hodně těšil a jsem nesmírně spokojen. Parádní akční sci-fi co má fakt nápad a hlavně i super konec. Film má opravdu svižné tempo. Těch 90 minut uteklo jak nic a já se bavil po celou dobu. Hodně zvratů a dost akce. Logan Marshall-Green mě v téhle roli bavil. Jsem zvědav jestli něco takového někdy vznikne. Snímek je určitě svým způsobem originální i když pár odkazů se tu najde. 80% ()

JamesSi

"Posledný automechanik na Zemi" aneb "Jak si zavirovat mozek" je nová akční scifi od pana Blumy (producenta hororů různých kvalit) a režiséra, nic moc sequelů k Insidious a Saw. Když říkám akční, tak myslím deset minut skvělých akčních scén obalených osmdesáti minutami klišoidních scifi dialogů. Bohužel se film bere docela vážně a ty "vtipné" sekvence působí ve filmu dost nepatřičně. Taky jsme se dozvěděli, že srandu z agendrových asociálních válečníků si může dělat i hollywoodský scénárista a nejen trotlové na netu, co se u ohýnku straší sociálním marxismem. Holt budoucnost. Vono je to vlastně jen o robotovi, kterej chtěl bejt člověk (a zkusit si jaký je to zabít pár týpků) a musím říct, že to podporuji. Viva éře transhumanismu a běda tomu kdo si splete můj gender, koťátka. ()

klukluka

Miluju žánr sci-fi, výlety za horizonty vzdálené budoucnosti. Musím ale uvěřit a všechno mi musí ladit. Pokud se pak na konci 21. století objeví na místě vraždy policejní dron, pořídí v mém přísném světě záběry, díky nimž se podaří jasně identifikovat pachatele. Nebo ještě líp: jeho jméno si přečte z chipu, jimiž už v té době budeme všichni označkovaní. Po silnicích budou jezdit autonomní krabice, klasický káry budou naprostou vzácností, nepřipouštím možnost, že by jich jako v tomto filmu jezdilo deset do tuctu. Tvůrce sebelepšího chipu/Stema, ho vypne během vteřiny, podobnej proces mu nezabere 10 a více minut... A tak dál, a tak podobně. Tenhle novodobej, v hlavě zabudovanej knight rider se mi postaral o solidní zábavu, žádná velká intelektuálština to ale není, i když to tak snad ze začátku mohlo chvíli působit. ()

Chmur

Napínavé, chytré a velmi dobře vypointované sci-fi, kterému trochu chyběli zajímavější a charismatičtější záporáci. Jinak super. ()

Loki_Six

"It's okay. I used to be that too. One more citizen taking up oxygen. Some asshole hoping to breed before I drop dead so I could be remembered by another asshole. Then they changed me." ()

Milano33

Tento Sci-Fi experiment ma neoslnil tak, ako som pôvodne dúfal. Film Upgrade je zasadený do futuristického sveta, ktorý je minimálne o etapu technologicky napred, než ten náš. Tamojšia cybertechnika začína pomaly vládnuť nad ľudskými životmi a aj tak sa objavuje viac a viac high-tech vychytávok a inovácií. Prostredie a atmosféra je typicky cyberpunková, film je to dosť drsný a tunajšiemu svetu nechýba ani temné podsvetie nasiaknuté kriminalitou, kybernetickú a internetovú kriminalitu nevynímajúc. Tiež je to do značnej miery i biopunk, keďže sa príbeh zaoberá takou biotechnológiou, biohackerstvom a upgradovaním tela, ktoré samozrejme vyplávajú na človeka, jeho myseľ a vedomie. Hlavná postava, ktorá dvakrát neholduje najnovším výdobytkom doby, je po nehode paralyzovaná a stáva sa z neho tzv. quadriplegic. Grey Trace nemôže už naďalej hýbať rukami ani nohami, avšak po prijatí AI do svojho tela sa mu vráti cit do končatín a opätovne nadobudne schopnosť chodiť. Táto umelá inteligencia však má vlastné vedomie, vlastnú agendu, čo dovádza nášho protagonistu do situáciu, pri ktorých stráca nad sebou kontrolu. A v momente, kedy Grey nevedomky prenechá STEMovi (AI) úplnú kontrolu nad jeho telom, sa všetko razantne zvrtne. Je nútený zvádzať vnútorný boj o svoje vlastné telo, otázkou však zostáva, či má dostatočne silnú myseľ a vôľu na to, aby porazil počítač a jeho algoritmy. Upgrade nám týmto ukazuje zvrátenú stránku pokroku a snaží sa upozorniť na to, kam nás technológia s vlastným uvažovaním môže až zaviesť. Akčná stránka tohto nízkorozpočtového filmu bola dychberúca a to najmä kvôli hrátkam s kamerou - kamera sa nakláňa a otáča a vyzerá to vážne luxusne. Scenár bol popretkávaný šokujúcimi zvratmi, i keď na druhú stranu sa mi nezdal, že by bol úplneže najchytrejším. Najväčšiu výhradu mám však ku charakterom, ktoré boli všetky do jedného nevýrazné a nesympatické, preto som sa rozhodol uchýliť k slabšiemu hodnoteniu. ()

Han22

Tak tohle mě dostalo! Malý nenápadný thriler, který začíná jako jemná sci-fi variace na Přání smrti. Chápkovi při přepadení zabijí ženu, on sám ochrne, ale vynálezce mu dá čip. Ten mu nejen umožní chodit, ale má své vlastní vědomí, umí analyzovat stopy a mění hrdinu ve stroj na zabíjení. Cesta pomsty může začít. A Upgrade roste - nepřátelé mají suprové biomechanické vylepšení, kolem se rýsuje zajímavý cyberpunk svět, vraždy jsou krvavé a brutální jako z nějakého slasheru, je tu absolutně dokonalý fight na konci. Ovšem odhalení po kom hrdina vlastně celou dobu jde a vyústění příběhu mě naprosto rozsekalo (a přitom to k tomu celou dobu směřuje), posadilo na zadek a donutilo říct wow. To byl konec jak z těch nejlepších dílů Krajních Mezi, konec který mě donutil zvedout hodnocení z 4* na plný počet. Tenhle film si to zaslouží, už dlouho jsem neviděl nic tak perfektního. ()

borec999

Za málo peňazí, veľmi veľa muziky. Whannell Upgradeom potvrdil, že pri Wanovi nebol len tým druhým v pozadí ale rovnocenným partnerom. Béčkovosť z celého filmu jemne presakuje, ale dej dokáže udržať pozornosť, zaujme i práca s postavami, akcia a jej krvavosť, či záverečný zvrat ktorý dá predchádzajúcemu dianiu zmysel a pekne ho uzavrie. Whannell v príbehu tiež veľmi pekne pracoval s motívom nastupujúcich technológií, robotiky, čiže dnes ešte sci fi prvkami, ktoré však za pár rokov sci fi nemusia byť a navyše jeho film vyzerá ako určený pre kiná a nie ako 5 miliónový low budget. Vo výsledku veľmi sympatický kúsok, ktorý síce primárne zaujme fanúšikov akčných/ sci fi filmov, za pozornosť však stojí i u hororového diváka (aj napriek tomu že nie je horor). 80% ()

Junglista

Jééé, to byla slast zase vidět něco pořádnýho! Tohle že stálo míň než honorář jednoho herce v naprosto průměrnym filmu? Pane Whannell, jen tak dál. P.S.: TOHLE - NENÍ - HOROR!!!!!!! Možná by to místo kupování bytu ve V toweru chtělo spíš zainvestovat do někoho, kdo pozná rozdíl mezi hororem kreslenym filmem, boha jeho. ()

Hanys_

Whannell vyměnil Wana za Bluma, přibral falešného Toma Hardyho a natočil docela nápadité malé scífko. Které se po povinné půlhoďce ukáže být fainovým akčním revange filmíkem. S potenciálem ke zkultovnění. ()

aquiver

Druhé zhlédnutí mě přesvědčilo, že tady bych měl jít s davem, snímku fandit, a potvrdilo mi, že bez producentů, kteří kladou komerční konvence, jsou filmy lepší. Malý rozpočet, a přitom to vizuálně předčí kdejaké americké žánrové filmy za $200 milionů, nečekejte však třetího Blade Runnera, Upgrade je v základu zábavné béčko - zabití přítelkyně a následná pomsta - akční vyvražďovačka s explicitním násilím tu již byla mnohokrát, ten film má ale velmi dobré nápady a myšlenky, zvláště závěr filmu ve mně zůstal a v budoucnu mě asi i donutí k dalšímu opětovnému zhlédnutí... 75 % ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz