Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (Cinemart SK)

Mykhaluu

Pro mě nejlépe zvládnuté ztvárnění pohybu postavy, která má o úroveň navíc oproti protivníkům v rychlosti a bleskové schopnosti analýzy a rozhodnutí, jak vést boj (nemám na mysli jen hlavní postavu). Dávná fascinace cyberpunkem je u mě uspokojována tímto filmovým produktem na maximum. Ale jistá komornost a utajení... a hlavně mé připosrání z likvidace protivníka obzvláště nechutnou ranou nožem mě nutí k přizdisráčským čtyřem hvězdám. Každopádně život ve virtuální realitě je méně bolestivý... ;-) ()

Micoldee

Jestli hledáte fakt super film z blízké budoucnosti, který ale není zbytečně překombinovaný a překvapí Vás, upgrade je ta správná volba. Z finále jsem byla mírně vyděšená a nezanechalo ve mně zrovna klidné spaní. ()

Martin.Tokos

Od filmu jsem nečekal vůbec nic, takže jsem byl výsledkem příjemně překvapen. Děj plynul rychle, a proto se člověk ani nestihl začít nudit. 5* ()

Ocelotr

Super jednohubka, která je předvídatelná až na překvapivé finále. Největším překvapením pro mne bylo, že to není Tom Hardy. Brokovnice v ruce a nabíjení přes bicák je liga. ()

MartinTerran

Velmi zajímavá scifárna plná samořídících aut a implantátů. Hezky napsané i zahrané a konec nečekaný. Za mě rozhodně spokojenost. Hodnocení: 83/100. ()

Kimkong

Chlapík si žije ideální život. Pak nehoda, vražda operace. Možnost msty. Na konci zjistíme, že to nebyla tak úplně náhoda a šťastný konec nebude. ()

tkey

Vlastně to vůbec nebylo špatný. Avšak místo nějakých nových nápadů ukazují pouze rozvinuté věci, které aktuálně existují. ()

Pete

Béčkový oldshool mix Robocopa, Terminátora, a všech možných klišé, co tvůrci přišly na mysl. Škoda velmi laciného provedení, kdy vyšší rozpočet mají i epizody z Black Mirror - přitom je to ale vyždímáné na maximum, včetně zajímavých cviků s kamerou. Je to zábavné, uteče to, a je to další důkaz, jak málo nám divákům vlastně stačí ke spokojenosti. ()

Snagleo

Páni, tak tohle je docela povedené překvápko. Leigh Whannell je rozhodně kvalitní scénárista, tudíž jsem čekal kvalitní film. Začnu příběhem, který je dobrý, ale zároveň je to hlavní důvod, proč dávám čtyři hvězdy místo pěti. Je to totiž klasický revenge příběh o chlapovi, kterému zabijí manželku. On tak tak přežije a pomstí se. Naštěstí je ale toto příběhové klišé vylepšeno zápletkou o technologickém čipu (kdo uvidí, tak pochopí). Jinak, rozhodně chválím kameru, která spolu se scénami funguje opravdu dobře. Herecké výkony překvapí a konec též. I na futuristické město se pěkně kouká. Jedná se tedy spíše o kvalitní thriller, který je na svůj rozpočet opravdu dobrý. Poctivá žánrovka. 80% ()

janahorova

Prostředí bylo docela propracované a nápady se mi to hodně líbilo. Detaily jako vytištěná pizza a policajt ve virtuální realitě. Bohužel příběhově je to prostě klasický akční film, který mě scénářem moc nezaujal. ()

hrumsrt

"Grey is not here anymore." Bylo by asi zajímavé vidět rozpočet... Každopádně tak nějak odhaduji, že snímek si na sebe zatraceně dobře vydělal. Poutavý příběh s brilantním rozuzlením.  Současně se snaží pojednávat o tak složitém a poutavém tématu, že pokud máte rádi sci-fi, tenhle snímek si zřejmě zamilujete! 90% ()

adamix

Nakoniec dám tých 5*. Film ma zasiahol dokonale po všetkých stránkach a na jeho konci som ľutoval, že netrval dlhšie. Takto som sa naposledy po (bombastickej) akcií smial pri prvom Kill Bill. Treba však podotknúť, že sa skutočne jedná o ten ,,upgrade", po stránke žánrovej, čoby sci-fi a Whanellovej režisérskej zručnosti, ktorú si osvedčil už pri neskoršom The Invisible Man. A Logan Marshall-Green je menšia verzia Toma Hardyho :). ()

Hyperbolic

Pravý svět je bolestivější než ten virtuální. Oukej, teprve teď dostala fráze "pohybovat se jako robot" nový rozměr. Choreografie byla naprosto úžasná a tleskám pohybovým schopnostem Marshalla-Greena. Ať už v prvotním seznámení se STEMem kdy se opravdu pohybuje jako nějaká postava v počítačový hře nebo při fight scénách, kdy se pohybuje naprosto nepochopitelně (krásný detail je, jak STEM vždy narovnává hlavu aby si ji náhodou netrefil, jelikož nad ní, oproti zbytku těla, kontrolu nemá). Kamera se při soubojích natáčí společně s Greyem a vypadá to naprosto famózně. Jinak vcelku slušný revenge příběh a dost gore při soubojích. Přidejte k tomu přesah kritizující závislost na moderních technologiích a máte 5/5. ()

Blazkowicz

Velmi dobrý snímek s nádechem psychologična. Ze začátku nic moc, ale je to minuta od minuty lepší a lepší, završeno skvělým koncem. I když tam jsem si říkal, jestli už to není trošku přitažené za vlasy. Nechtěl bych, abychom dopadli takto. 4* ()

Kutkey

Film zraje a s každým dalším zhlédnutí je lepší a lepší. Souboj lidské mysli s tou virtuální, je tady udělán snad nejlépe, co jsem ve filmu viděl. ()

Recenzon

Upgrade nelze nemít rád. Ten film je jeden z nejlépe natočených filmů, co jsem kdy viděl a ten hororovější nádech tam jde vidět. Pěkně krvavý a smutný zároveň. Taky mi navíc přišlo, že tam byla fakt jenom špetka i komedie (jenom pár scén) a i tak to byl přirozený a zdravý humor běžné konverzace. A TY BARVY O MŮJ BOŽE!! Celý ten film je nadlidsky natočen a každý záběr bych si nechal zarámovat. Bojové scény jsou neskutečně výborně zobrazeny a nějaké jsem si pouštěl ještě jednou. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz