Odobrať z priateľov 2

• Česko Odebrat z přátel: Dark web (viac)

Keď si Matias (Colin Woodell) prinesie domov cudzí notebook nájdený v počítačovej kaviarni, študuje dáta jeho predchádzajúceho majiteľa. A nie sú to hocijaké dáta. Tučný bitcoinový účet a prístup do hlbín Dark Webu sú len začiatok. Už čoskoro spoznáva prepletenú sieť hackerov, ktorí obchodujú s bielym mäsom. Zábava sa skončí, keď Matiasa odhalí pôvodný majiteľ notebooku, desivý počítačový zločinec Charon IV. (Douglas Tait) a rozhodne sa získať svoje cenné dáta späť. Hra sa začína, keď večer Matias skypuje s priateľmi. Charon IV. naďalej požaduje späť svoj laptop, inak zabije Matiasovu nepočujúcu priateľku Amayu (Stephanie Noguerasová). No nielen ju, v ohrození sú všetci Matiasovi priatelia pripojení na Skype - Damon (Andrew Lees), A.J. (Connor Del Rio), Lexx (Savira Windyaniová), Serena (Rebecca Rittenhouseová) aj Nari (Betty Gabrielová). Ich nočné rozhovory a zábava cez počítače budú mať ďalekosiahlejšie dôsledky, než si Matias a jeho priatelia dokážu predstaviť. Matias netuší, do akej nebezpečnej hry všetkých kamarátov nechtiac zapojil. (TV JOJ)

Hornet.CZ

49% / Po zhlédnutí prvního dílu jsem moc nečekal, ale změna prakticky všech co na tomto pracovali tu je patrná a i pozitivní ale i přes to je znát, že si některé věci přenesly z jedničky i do Dark Web. Ted ale k filmu jako takovému, osobně mě tu trochu potěšila přítomnost nějaké té atmosféry co je znát od začátku do konce, bohužel je dosti slabá a nestačí na nějaké to vcítění ba dokonce sdílení strachu s hl. postavami, další věcí jsou postavy samotné, které na rozdíl od prvního dílu jsou už přeci jen trochu vyspělejší ale i přesto je jejich chování čas od času debilní a nezvládnou řešit problém normálně, dokonce vraha vybízejí aby za nimi šel, viz. přeposlání několika milionů do háje, pokud by existoval film, kde budou postavy logicky uvažovat a nebudou druhou stranu provokovat tak bych si tvrdil říci, že by to mělo větší úspěch ale pak by nejspíše nešlo o Horror, jinak jsem rád, že postavy umírali různými způsoby a nešlo o žádnou monotónnost jako u prvního dílu a poslední je téma, dark web je velmi zajímavé a pokud nepočítáme pár dokumentů tak opravdu filmově neprobádané a je to bohužel škoda, v posledních letech trend právě deep webu a dark webu již skoro vymizel a tento film přichází jako na zavolanou, smůlou je, že není nijak extra dobře zpracovaný a mohl toto téma využít lépe, dalo by se to přirovnat k Slender Manovi, ačkoliv šlo o velmi populární témata před lety, tak vše mimo výjimek lze považovat pouze jako zneužívání jména něčeho z čeho by mohlo být něco opravdu dobrého, zatímco u Slender mana je výjimkou PROXY: A Slender Man Story, u tématu Dark Web/Deep Web nic mimo dokumentů neexistuje. Shrnutí: sice sám o sobě film není tak špatnej ale je celkem dosti nudnej a ničím mimo hlavní zápletky (držení cizího notebooku a nasrání mocnějších lidí) nepřekvapí, hold smůla, čekám na něco lepšího. ()

r3musko

Tento film som videl asi mesiac po “Searching” a radšej sa vyhnem priamemu porovnaniu, lebo by to hodnotenie muselo byť ešte horšie. V tomto filme nefunguje dramaturgická ani technologická stránka a vo výsledku je to priemerný filmový zážitok. ()

tXtX

Toto mal byť akože pokus o realistickejšie spracovanie oproti jednotke? Ak áno, tak to kurva nevyšlo. To už by som viac uveril tomu, že sa ma snaži zabiť duch mŕtvej dievčiny cez skype ako ultra hyper moderní cool hackeri, ktorí jedným klikom vyradia metro, druhým sa dostanú do vášho pc a tretím sa portnú za váš chrbát do obývačky, nech ste kdekoľvek na svete, len aby vás mohli zabiť, lebo za to dostali 10 miliónov od “Charonov” na strašidelnom dark webe... Srsly? Nebol to pochopiteľne zlý nápad, ale extrémne to pritiahli za vlasy. Internetoví zabíjaci boha presne vedeli kto čo kedy povie, ako sa zatvári, kam pôjde, kedy si prdne a čo bude chcieť urobiť. Nehovoriac o tom, že na kamere ti fajnšmekri vôbec neboli vidieť, nechápem prečo. Techniku na toto všetko mali asi z budúcnosti, lebo v priamom online prenose predvádzali veci, ktoré s realitou nemajú ale absolútne nič spoločné. Vôbec to nedávalo zmysel a celé mi to prišlo až smiešne detsky naivne spracované. Časy, keď som veril tomu, že existujú hackeri, ktorí začnú ťukať do klavesnice a mňe sa doma spustí sporák, zhasne mi v byte svetlo alebo sa mi samé od seba začnú zohrievať špagety sú už dávno preč. Už nemám 12. Takto to totiž v reále skutočne nefunguje. Takže ešte raz, ak mal byť toto pokus o realizmus, tak sorry, ale nie. Aj napriek tomu ale dávam 3*, lebo som sa nenudil. Strašidelné to nie je, ani napínavé. Je to “iba” zaujímavé, no max na jedno pozretie a potom rýchlo preč. ()

Egeto odpad!

Sledovat tento film bolelo. sledovanie cez notebook ktory vzal povedzme. ale pripajat a hackovat napriamo cez skype? mazat spravy z fb chatu?? toto bolo tak velmi bolestive, az som sa smial. Je to odpad a nikdy to nic viac byt nemoze. ()

lineker

Nemohu si pomoci, ale tyto online hříčky o "kouzlu" sdíleného prostoru mne prostě baví. Když se k tomu přidá ještě to tajemno temné sítě, tak vznikl slušně svižný film se stále nevytěženým tématem. ()

Elanornegra

Zo začiatku sa to viedlo, ale páčillo sa mi prostredie internetu. Postavy na horror fajn, postupne sa to začalo kaziť. A keď sa z toho stala postupná vyvrazdovacka, aj tak sa to vďaka metódam dalo pozerať.....bolo tam však menej lakaciek... 70% ()

Asgard odpad!

Jeden z filmů, kde si postavy nenechají ujít žádnou příležitost zachovat se jako naprostý idiot. Kromě setrvávající iracionality postav se film neskutečně táhne ve snaze vybudovat napětí, což však kdy skončí akorát nějakým debaklem, nad kterým divák jen nevěřícně kroutí hlavou. ()

Priaxxa

Tohle byl totální úlet... A ne v dobrém. Postavy se chovají skoro od začátku až do konce prvotřídně pitomě, kleptomanem Mathiasem počínaje, přes „AJ, get to the ground!!!“ a „I'm calling the cops“ Nari konče. Začátek kupodivu navnadil, ale pak už to šlo všechno šupem dolů. Jako takhle, jestli si z toho má divák vzít ponaučení, že krást se nemá (nemá, ale to snad normální člověk ví, ne?!)... Jediná hvězdička za začátek a za to, že jsem se u tohohle „hororu“ mistrovsky bavila naprostou tupostí jak scénáře, tak konání jednotlivých aktérů. ()

megacik

Prvá polovica bola skvelá, napínavá a možno aj trochu uveriteľná. No ale potom sa to nečakane zvrhlo na takú hovadinu, akú ešte svet nevidel. A pritom úplne zbytočne, pretože keby pozvoľna pokračovali, mohli z toho urobiť skvelý nízkorozpočtový film, odohrávajúci sa pred webkamerami počítačov. Fakt to nemusela byť takáto srajda. ()