Päť nocí u Freddyho

• Česko Pět nocí u Freddyho (viac)

Nechceli by ste byť v koži Mikea (Josh Hutcherson), hlavného hrdinu filmu Päť nocí u Freddyho. Sám sa stará o svoju desaťročnú sestru Abby a doteraz sa nevyrovnal s nevysvetliteľným zmiznutím druhého súrodenca spred viac ako desiatich rokov. Čerstvo bez práce s vyhliadkou na stratu opatrovníctva Abby sa zamestná ako nočný strážnik v zatvorenej pizzerii Freddyho Fazbeara. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o pohodovú a nenáročnú prácu, ale Mike čoskoro zistí, že Freddyho reštaurácia skrýva množstvo prekvapení, z ktorých väčšina vôbec nie je príjemná. Nevysvetliteľné udalosti, do ktorých sa Mike čoraz viac zamotáva, ho postupne privedú do situácie, ktorá pripomína tú najdesivejšiu nočnú moru, akú si dokážete predstaviť. Zdanlivo nudná nočná zmena sa zmení na boj o život, v ktorom jeho protivník nehrá podľa pravidiel. (Cinemart SK)

sebulba1981

Tohle bylo hodně v pohodě.Moc horor to teda není,ale ty robotické zvířecí loutky jsou hodně povedené. Příběh ani hru neznám, dvanáctiletá dcera to má hodně nastudované.Tam byla obrovská spokojenost.Kino v Příbrami bylo plné, takže hit to rozhodně bude a pokračování si nenechám ujít. Herci hráli taky dobře. Hudba výborná. ()

ashtarsk

Na to že som fanúšik hry fnaf tak ma film veľmi sklamal, bola to nuda v určitých častiach to bolo zbytočne natiahnuté a nebol to v podstate žiadny horror ako bol človek zvyknutý z hier fnaf série. Hra obsahuje veľmi dobrý a zaujímavý príbeh ale bohužiaľ tento film ho pokazil, animatronikovia vyzerajú vtipne a vôbec nie strašidelne ako to bolo v hre. Celý film vyzeral ako veľká paródia na hernú sériu fnaf čo ma sklamalo. Už teraz sa bojím na ďalšie 2 pokračovania ktoré majú vyjsť, dúfam že sa z chýb poučia a fnaf 2 bude aspoň priemerný film. 2* + 1* za to že je to FNaF 5/10 ()

Modular

Tohle je těžký. FNAF film byl na jednu stranu jasným love letterem pro fanoušky, vzhledem k počtu hlášek, cameů, propracovaných animatroniků, přepsanému loru a bůh ví čeho ještě, ale problém je v tom, že to není horor. Ať se na ten film koukáte jak chcete, tak to postrádá prvky horroru a stává se spíš pohádkovou adaptací původní obrovské herní série, kde většina brutálností je se sklopenou hlavou opomíjena. Je to škoda. Film má vážně hvězdné obsazení, herci odehrávají skvělý výkon a dostal jsem všechno, co jsem jako fanoušek chtěl. I přes to bych neřekl, že se jedná o nadprůměr. Jo, mám ten film rád, ale dal bych mu stejný hodnocení, jako filmu Willyho kouzelný svět, což je trochu smutné. Takže abych to shrnul, jako fanouška pobavilo a odcházel jsem z kina naprosto spokojený, ale jako kritika je to meh. Silnějších 6/10. ()

DJMaroko

Nebylo to až zase tak zlé i když hru vůbec neznám. Trocha toho a tamtoho a v celku se na to dalo koukat. Nicméně vidět jednou a dost stačí. V každém případě lidi to do kin asi táhlo vzhledem k tržbám a slušně to i vydělalo. Rozpočet 20.000.000 $ (odhad), hrubé tržby USA a Kanada 113.206.230 $, otevírací víkend USA a Kanada 80.001.720 $ a hrubé tržby po celém světě 215.804.230 $. ()

swenyx

Hry jsem nehrál, ale měl jsem je poměrně dobře nakoukaný. Musím říct, že jsem dostal to, co jsem od FNAF čekal. Animatroniky jsou zvládnuté dobře, ale bohužel mi tu chybí části ze hry. Těšil jsem se na scénky s kamerami, kdy se všichni postupně pohybují z jedné kamery na druhou, to tu bohužel není. Být tu více těch scary momentů a více napětí, tak bych určitě hodnotil lépe. Co se týče loru nemůžu moc říct protože v tom mám celkem mezery, takže netuším jak moc to je věrohodný, ale každopádně se mi příběh líbil. ()

ioope

Strašně mě mrzí to věkové omezení. Dovedl bych si představit víc jako 18+ horror, kde si tvůrce bude víc hrát se světlem x tmou a vytvářet nám napínavou atmosféru po celou dobu (kdy nám vlastně ani nemusí vůbec ukázat vraždící animatroniky v celé kráse). Takto z toho vznikla jen hezká strašidelná pohádka pro děti, jaká škoda, film měl daleko větší potenciál. Nicméně, ustál ve své roli a nabídl alespoň průměrnou podívanou. Provedení animatroniků bylo však vynikající a kostýmy povedené. Skutečně to byly přesně ty postavy, které známe z her (což mě jakožto fanouška potěšilo). Nevadil mi ani lehce upravený příběh, za to ale nelogické chování hlavní postavy bylo až moc stupidní… Nezbývá než doufat, že se jednoho dne dočkáme pořádného horroru. ()

MiniRecenze

Především mě zmátla produkce od Blume house. Film má pěkně zpracované a nazvučené animatroniky. A to je tak vše... Děravý scénář vám prozradí hned ze startu, kdo je hlavní padouch. Lekačky založené na zesíleném zvuku, ta "strašidelná" část má z celého filmu těžko asi 15minut,nějaký vysvětlený lore ještě míň, takže drtivá délka filmu obsahuje nezáživné fráze... Ale protože je to FNAF, tak si svoje místo u dětí 13+ najde. V porovnání s Willyho kouzelným světem je to O CHLUP LEPŠÍ!!! 4/10 ()

DvoRSTA

Dvě hodiny pohádky pro děti, která nemá se strachem nic společného. Nejzajímavější z celého filmu byla Elizabeth Lail, která to celé zachraňovala. Ve filmu je mnoho chyb. Teta, kterou najdou asi až funebráci, protože bude smrdět přes celou ulici byl vrchol. Animatronici byly dobře vytvořeni. Celkově jsem však s filmem spokojen, protože děti si opět připomenou dobu, kdy jsme to všichni hráli na našich mobilech do 3000 s kapacitou 16 GB. Herci: béčko | Děj: pohádka pro děti | Celkem: přijatelný film pro dětské publikum ()

ricmont

Five Nights at freddy's je série s opravdu silnou komunitou která tuto sérii udržuje na živu již od začátku. A tak bylo otázkou času kdy ke hrám a knihám dostaneme i film. Na filmu se pracovalo několik let a sám tvůrce původní hry na celý proces dohlížel. A v tomto bodě je to hodně znát. Pokud jste se někdy hráli hry nebo se zajímali o lore kolem celé série tak film bude pro vás. Pokud vás ovšem to všechno minulo tak se budete nejspíš nudit. Já jsem tak na půl cesty. Hry jsem zkoušel ale spíše jsem obeznámen tím lorem. A tak mohu říct, že jsem se bavil. Samozřejmě nejedná se o tu nejlepší videoherní adaptaci ani o ten nejlepší horor v obou případech film dost ztrácí. A celkově je film spíše fanservis než film pro větší masy diváků. Ale i přes to všechno jsem si ho vlastně užil. Ano ten film má hromadu chyb které jsem viděl i já. Pro mě je to třeba až moc "pohádková" druhá třetina filmů. Kdyby ta byla víc napínavější tak bych šel o hodnocením o bod výše. Na závěr bych řekl, že se k filmu ještě vrátím. Ovšem jestli bych ho doporučil někomu kdo nezná lore her? To rozhodně ne. ()

david141474

Po všech těch hodnoceních, který jsem slyšel všude okolo mě a po tom co mi to všichni doporučovali, jsem se rozhodl na to nakonec zajít. I přes to, že jsem celej rok říkal, že na to za žádnou cenu nejdu a že to v žádným případě nemůže uspět. Všichni okolo mě říkali, že to bude mít 85% a víc, tak určitě. Teď se jim můžu bez problému vysmát. Jak všichni vědí teď to má 54% a ne 85%. No ale teď už se jdu vrhnout na film. No tak jako když nepočítám fakt, že to je jedinej film, kterej ve mně vyvolal nepříjemnej pocit, tak to nebylo (a teď to musím říct) tak špatný. Abych se vrátil k tomu nepříjemnému pocitu, který ještě podtrhovala atmosféra, tak to bylo u jediné scény a to byla ta, když Vanessa říkala Mikovi o tom kde se nacházejí těla zabitých. Celá linka v lese byla nekonečně dlouhá a dost nudná. Za to linka v pizzerii je mnohem lepší. Lekačky nezájem, ani jedna mě nedostala. Borci za mnou, kteří se nonstop bavili, se při jednom jumpscaru málem posrali. Dobře jim tak. Soundtrack šel. CGI bylo v pohodě. Policistka Vanessa byla v první polovině skvělá a hrála taky dobře, ale ve druhý polovině, mě začala dost srát. Sestra a teta Mika byly hrozný a dost mě tam vytáčely. Jako překvapení co si budem. Nikdy bych nevěřil, že to jednou udělám nebo řeknu, ale FNAF filmu dávám 8,5/10. (Velký Špalíček - 4.11.2023) ()

Kushina

U tohoto filmu jsem měl doslova dejavu, že jsem ho už někdy viděl a věděl jsem, co se stane. Každopádně to byla taková dětská krvárna, ale k hororu to mělo dost daleko. 45% ()

ir.hools

Naprosto nevyužitý potenciál... označit to za horor je hodně odvážný. Za mě pohádka o robotických zvířátkách :D příběh jako takový není úplně špatný, ale některé věci byly nedotažené a bylo tam spousta nevyužitých baf momentů, který by tomu dodaly trošku drive... ()

Easykill

PG - 13... Fuck that shit! Tohle se může úplně v klidu pouštět batolatům před spaním. Jasně, nikdo nečekal krev! Ale co takhle jumpscary, na kterých hra stojí? Dvě bolestivé hodiny ubíjející nudy. Jediné co se tomuhle dílu nemůže odepřít je, že jde za tím vidět nějaká práce. Že je to poměrně dobře natočeno, ale jinak... hodně ubulená a hloupá limonáda. V žádném případě se nejedná o thriller natož horor. Jestli je s tímhle výsledkem, tvůrce hry spokojen, tak asi musel dostat solidní balík! ()

Martin86

Jak krásně to začalo, tak špatně to končí. Posledních 20 minut cokoli podobné slovu logika neexistuje a film nás nechává s milionem otázek bez odpovědi. Škoda škoda, čekal jsem od toho mnohem víc.  Za mě 50-60% ()

Autickar

Film nie je dokonalý, ale mňa a kamošov zabavil (vyrastali sme na FNaF). Vizuál, praktické efekty a herci boli dobrý. Nechcem príliš spoilerovať, ale je to slušný príbeh, ktorý viac menej zapadá do lore hier. Samozrejme to nemôže byť na 100% rovnaký príbeh ako videohry, preca len to je film. Páči sa mi že sa objavil Youtuber Matpat a song „The living tombstone“ v credits. Film nie je odfláknutý, ale vidno, že sa snažili potešiť starých aj nových fanúšikov, tak sem tam je nekonzistentný. Jedna vec, ktorá skutočne vynikla, bola, že v prvej tretine/polovici má film veľa hororových aspektov, jumpscary a gore, ale zvyšok filmu je tam toho oveľa menej. Keďže aj tak nie som zrovna fanúšik hororovýh filmov, mi to nevadilo. Ak pôjdete na tento film s očakávaním, že bude strašidelný, budete asi sklamaní. Mnohé scény boli aj predvídateľné, čo je trochu škoda. Dokopy celkom fajn 70% ()

Destoroyah

POZOR SPOILER!!! Na tento film som čakal šesť rokov a na jednej strane ma sklamal a na druhej strane ma dosť prekvapil. Začnem negatívnou stránkou. Všetko to tak trocha skazil PG-13 ktorý spôsobil to že skoro každú vraždu ktorá mohla byť pekne krvavá sa stala mimo scény. Veľa krát atmosféru kazili nie vždy dobré vtipy a dosť ma naštvalo že pôvodný animatronici boli priateľský aj keď na to mali dôvod ale aj tak to mohlo byť úplne inak. Čakal som že tu uvidíme springlock scénu ale úprimne ma sklamalo ako bola prevedená. Skoro žiadna krv. Ale pane bože, FNAFko má byť krvavé! Ale zas tá pozitívna stránka v podstate vyniká. Je priam neuveriteľné koľko eastereggov dokázali napchať do celkom krátkeho filmu a pri skoro každom z nich som sa pousmial. Animatronici vyzerajú úžasne a vôbec mi nevadili ich červené oči. Herecké obsadenie je tiež fajn a naozaj klobúk dole tvorcom tohto filmu pretože to podľa mňa spravili aj lepšie ako som čakal. Ale pochváliť musím hlavne herca Matthewa Lillarda ktorý zahral Aftona na jednotku. Nápaditá kamera, dobrý strih, občas dobrá atmosféra a celkovo to je to oveľa lepšie ako som čakal pretože ani vo sne ma nenapadlo že by to urobili tak aby to vyhovovalo deťom, dospelým a hlavne aby potešil fanúšikov. Takéto v úvodzovkách vysoké hodnotenie dávam iba pre to lebo som naozaj verný fanúšik pôvodnej hry a film som si úprimne užil. ( Asi po šiestom zhliadnutí som už vedel prečo to kritici nemajú radi a úprimne aj podľa mňa to je slabý priemer. ) HODNOTENIE: 5,5/10 ()

TheSecond0ne

FNaF je ikonická hra. Tento film si zasloužil lepší zpracování. Myšlenka nebyla od věci, jenom bylo příliš očividné, kam co směruje. V tuto chvíli se cítím velice rozpolcený, neboť kvalita určitých částí seděla s předlohou, avšak některé momenty bolely přespříliš. Když už chtěli vysvětlovat logiku chování robotů, měli to vymyslet stylem naprogramování a ovládání. Ne skrze duchy a sny. Pakliže se chtěli přenést do tohoto režimu, měli to zpracovat více scary a nepředvídatelně jako masakr horor. Ballon Boye nechápu, bude pokračování asi. Song na konci topovka, herecky slušně zahrané, ale propojení všech věcí bylo líné a scénáristicky uzavřené, kdyby nebylo pokračování. Něco si mohli nechat na další díly. 3/5, realita 3.5/5 (jako fan) BTW. V parodii s N.Cage to byla alespoň nakládačka. ()

Egito

Jakožto skalní fanoušek jsem se celý život těšila, že film s mojí oblíbenou hrou někdy bude to se taky stalo, ale bohužel to mělo dost chyb, nepopírám že animatronici se mi jako fakt hodně líbili, ale půlka filmu prakticky nic není a druhá polovina je lepší, ale ne o moc…Hlavním problémem jsou kills, není jich tolik a díky věkovému rozhraní jsou všechny offscreen a to je podle mě veliké mínus….Myslím si, že to melo na víc, ale třeba druhy díl pokud bude, bude lepší i lepší efekty a objasní i dějovou linii. ()

Scorseseho Zabijáci nevydělávají

Scorseseho Zabijáci nevydělávají

06.11.2023

Zabijáci rozkvetlého měsíce, epický western Martina Scorseseho za 200 milionů dolarů, za sebou mají tři víkendy v kinech, a za tu dobu vydělali celosvětově 119 milionů. Béčkový horor s pětinovým… (viac)

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

29.10.2023

Producent Jason Blum (Neviditelný, Uteč) si může mnout ruce, má totiž čerstvě na kontě další ohromný hororový hit, který navzdory slabším reakcím zaznamenal pro Blumhouse vůbec nejlepší otvírák v… (viac)