Green Book je inšpirovaný skutočným príbehom odohrávajúcim sa v šesťdesiatych rokoch v Amerike, ktorá nebola prívetivým miestom najmä pre pretrvávajúci rasizmus. Tony Lip (Mortensen) je taliansko-americký vyhadzovač z robotníckej triedy, ktorý príjme prácu šoféra pre Dr. Dona Shirleyho (Mahershala Ali), vysoko vzdelaného pianistu afroamerického pôvodu. Dvaja úplne odlišní ľudia sa tak spolu vydávajú na dvojmesačné koncertné turné do miest na juhu, kde je rasizmus ešte hlbšie zakorenený. No pred nimi samotnými sa otvára cesta k zmysluplnému a jedinečnému priateľstvu. (Continental film)

TiaZ

Dlouho jsem u sledování filmu nezažila takové souznění jako právě se Zelenou knihou. Všechny emoce jsou do nejmenších detailů zachycené a příběh ani v mezích neztrácí na svém okouzlujícím tempu i příběhu. Doporučuji shlédnout s dobrým ozvučením v místnosti, jelikož takovou plejádu vtahující hudby jsem zažila naposledy při sledování filmu Nedotknutelní. Maximálních pět z pěti. ()

janececek

Příběhově nápadně připomíná Nedotknutelní, ale i přesto uděluji plný počet. Na úspěchu mají zásluhu především hlavní představitelé, chemie z nich doslova stříkala. Krásné, komediální drama. 90% ()

J.Crusader

Nějak si nemůžu vybavit nějaký silný moment, který bych si z filmu pamatoval. A to ani těsně po projekci. Standardní šablona o změně charakteru hlavní postavy, která nepřináší nic nového nebo objevného. Vidět se to dá, ale že bych se k tomu vracel, to asi ne. ()

Pavlis.xxx

Fajné road movie drama s prvky humoru, ve kterém exceluje Mortensen a Ali. Mě osobně se asi více líbil Mortensen, ale myslím si, že Alimu Oskar patří právem, protože talent a charisma má. Vztah mezi postavami mi dost připomínal film Nedotknutelní, kde se k sobě také propracovávali "vzdělanec" a "buran" a i když to zpočátku nešlo, nakonec k sobě našli cestu a stali se přáteli. Takový milý film, podle skutečných postav z dost nepřátelské doby. Doporučuji. ()

Tomas.Vlcek odpad!

Na film jsem šel především proto, abych se přesvědčil, že to je opravdu tak špatné, jak jsem si myslel. Bohužel veškerá očekávní nudy, předvídatelnosti, absence dramatu a umělosti jsou dalece překonána. Film připomíná produkt robotů - vhodíme vhodné ingredience - rasismus, segregaci, zabedněnost amerického jihu (jsem o tolik lepší), nespravedlnost, humor (lol), sympatického a ve všem dokonalého černocha, pochybného bělocha, který ale prohlédne, a tradá, máme oscarový film. Ve filmu se nic nestane, nic, co byste nesepsali na papír před vstupem do sálu, pokud byste tedy museli. Veškeré situace, které zavání dramatem, se rozřeší během pěti vteřin, aby náhodou divák nezesmutněl. Něco tak umělého se hned tak nevidí. ()

Majci11

Nádherné. Film vezme za srdce nejedného človeka. Herecké výkony oboch hercov sú na vysokej úrovni a doslova som žral každú minútu. Film krásne zobrazuje situáciu v danom období a taktiež sa nesnaží tlačiť na city, dáva im skôr voľný priebeh. Oscar podľa mňa absolútne zaslúžený a klobúk dole. ()

Postal2

Jen další profesionálně odvedený road movie. Líbivá kamera, solidní režie, prima herecké výkony. Velká škoda, že je to "současnosti společensky korektní a poplatné" a patrně jen díky tomu, že se jedná o, z menší části "tříbarevný", z větší části "dvoubarevný" film a dějové skutečnosti "bílé" pod "černou" (nic proti tomu) získal obdržené oskary protože v něm zas nic tak skvělého není. Film pobaví, neurazí, ale celý děj je průhledné a v kontextu předvídatelné klišé a nebudete se bát že o něco důležitého přijdete, když si budete během filmu muset "odskočit". Bohužel méně než průměr. Dvě hvězdy jen a zcela právem. ()

fajntomas

Hezký odpočinkový film, jen trochu moc černo-bílý, tahle tematika je prostě masově vděčná, jen se trochu zapomíná že bílých žije v US 1/2 a tuším co bude za 100let... za mě 70% ()

unitedfan

Příjemný "feel good,, film ze 60 let o velice rozdílné dvojici, ze které se staly nakonec nejlepší přátelé. Tahounem filmu jsou především skvělé výkony Vigga Mortensena a Mahershaly Aliho, který dostal zaslouženě oskara. Chemie je skvělá a jejich vzájemné dialogy jsou vtipné a příjemné. Samozřejmě téma rasismu u akademie klasicky uspělo, ale i přesto, že se mi film líbil, tak si myslím, že je svým způsobem dost nadhodnocený. 87% ? to fakt ne. ()

Honza.Hlavac

Po vícekrát zheldnuti tohoto filmu musím říct ze je to naprosto skvěle udělané dílo . Výkony herců sou ohromující každé slovo věříte i když příběh muže vypadat jak prvoplanová věc . Soundtrack bych vypichl jako jeden z nejlepších u amerického filmu . To ze je příběh podle skutečně události je jen třešničkou na dortu . Za mě i diky Vigu Moretenesnovi 93% ()

BrokyyS

Přesně tyto filmy mám rád! :-D Historické, naučné, s dobrým příběhem, skvěle natočené, ale hlavně se do toho filmu vžijete!.. Film o rasových nenávistech v 60.letech v USA, doplněný humorem, skvělou hudbou a dalším.. Opravdu krásný snímek. 5* Doporučuji. ()

DynamiteDawe

Tento film byl dle mého názoru překvapení, jelikož v této době se silně propagoval Bohemian Rhapsody. Tak dobře napsané drama se srdcem, duší a komediálními prvky, skvěle zahrané oběma hlavními herci, kterému scénograf a kameraman dodali autentický vzhled z roku 1962. Opravdu skvělý skutečný příběh s tématy, s nimiž se mohou spojit všichni diváci - totiž hudba, rodina, rasa, sexualita, přátelství a láska - a Viggo Mortensen podává pravděpodobně svůj životní výkon. Mě osobně se tento film líbil více než Bohemian Rhapsody, nicméně je to pouze můj osobní názor. ()

thedasenka16

Za mě velmi hezky skloubené drama-komedie, celkově takový fell-good film. Je to takové kýčovité, ale vlastně mi to u tohoto snímku vůbec nevadilo, právě naopak. Hltala jsem každou vteřinu, každou scénu, každou příhodu na cestě po státech, každý dialog téhle netradiční dvojice, která ale spolu ladila téměř dokonale. ()

peproch

Super příběh. Poctivý, prostý, upřímný, jednoduchý, běloch, dělá „sluhu“ řidiče a ochránce komplikovaného vznešeného, urozeného a homosexuálního bravurního pianisty - černocha ()

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

18.08.2022

Spolupráce mezi streamovací službou Apple TV+ a společností Skydance Media pokračuje dál. Nedávno měl na službě premiéru animovaný snímek Štěstí a teď přichází zpráva, že Apple získal také chystanou… (viac)

Mortensen zpět u režiséra Zelené knihy

Mortensen zpět u režiséra Zelené knihy

13.06.2020

Po kontroverzní, ale jinak úspěšné výhře Oscara za nejlepší snímek pro Zelenou knihu se herec Viggo Mortensen a režisér Peter Farrelly rozhodli pro další spolupráci. Farrelly už nějakou dobu chystá… (viac)

Jojo Rabbit vyhrál diváckou cenu v Torontu

Jojo Rabbit vyhrál diváckou cenu v Torontu

16.09.2019

Další Oscarový adept je na světě. Diváckou cenu na festivalu v Torontu si totiž čerstvě odnesl snímek Jojo Rabbit režiséra Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok). Snímek se odehrává v nacistickém Německu a… (viac)

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Pár dní po jeho druhé oscarové výhře za roli v Zelené knize se Mahershala Ali (Temný případ, Moonlight) upsal dalšímu ambicióznímu projektu. Zahraje si hlavní roli v nezávislém sci-fi snímku… (viac)