Smrtiaca návnada

• Slovensko Greta: Smrtiaca návnada (neoficiálny názov) (viac)

Mladá a naivná Frances McCullenová (Chloë Grace Moretz) pracuje v New Yorku ako servírka a býva s priateľkou Ericou (Maika Monroe). Ťažko sa vyrovnáva so smrťou svojej matky, ktorá nedávno podľahla rakovine. Jedného dňa nájde v metre kabelku a rozhodne sa ju vrátiť. Vyhľadá preto v Brooklyne jej majiteľku Gretu Hidegovú (Isabelle Huppert), bohatú osamelú vdovu, ktorá trávi väčšinu času v spomienkach a hrou na klavír. Obe ženy sa rýchlo spriatelia a Frances začne Gretu navštevovať. Onedlho materské city Grety začnú presahovať rámec priateľstva, a keď Frances objaví v dome niekoľko rovnakých kabeliek, z ktorých jedna je označená jej menom, vzťah rázne ukončí. Až vtedy sa však začnú veľké problémy, keď Greta začne Frances prenasledovať a dokonca v reštaurácii spôsobí škandál a dievča príde o prácu. Frances sa rozhodne Gretu naposledy navštíviť a oznámiť jej, že opúšťa krajinu. Žena ju omámi a uzamkne v dômyselnej skrýši. Francesin otec Chris (Colm Feore) spolu s Ericou začnú po stratenej dievčine pátrať. (TV Markíza)

Lilith03

Nejlepší thriller, který jsem kdy viděla! Nelze nic vytknout, kvalitní režie, scénář i herecké výkony. Nečekala jsem mnoho a k to víc jsem byla překvapená, jak je příběh propracovaný, poutavý a že jsem nenašla jedinou chvíli, kdy bych se nudila. Isabelle Huppert psychopatku zahrát teda umí, co mě ovšem ještě překvapilo je to, jak dobře vypadá na svůj věk. Chloë Grace Moretz v thrillerech a hororech umí chodit, takže mě ani nepřekvapilo jak je dobrá. A Maika Monroe... Ta se mi zde líbila úplně nejvíce a překvapilo mě, že umí zahrát i jiné, než upejpavé introvertní postavy. Zkrátka povedený film, určitě doporučuji zhlédnout a budu ráda když si mě přidáte do oblíbených, ať vidíte i mé ostatní recenze. ()

karnifex

Nebylo to zas tak hrozné. Příběh samotný je sice naprosto absurdní, plný nelogičností a některé scény působí až nechtěně komicky, ale je to hezky natočeno, plné pěkných záběrů New Yorku. A třešničkou na dortu je "maďarský motiv" - věřím, že i naši visegrádští přátelé se u toho bavili.. ()

Ajfist

Když tomu někdo nerozumí,ať to raději nehodnotí a dívá se na kreslené pohádky na které rozumově snad stačí.Tohle rozhodně na aspoň tři hvězdy určitě je.Na svou dobu v které měl být natočen dobrý film.Dnes už je divné když někdo něco takového natočí.Patřilo by to tak do devadesátých let.Ale dobrý. ()

Jarv

Jak mnozí píší, Gréta není příliš originální, přesto si pozornost dokáže získat jinou cestou. V první řadě poměrně rychlým rozjezdem a tempem, ve druhé stalkingem, který brzy přechází v útoky, a v té třetí několika solidními zvraty, jenž neobsahují řadu klišé. MOŽNÝ SPOILER Primárně musím zmínit solidní využití kamarádky hlavní hrdinky, která překvapivě neslouží pouze jako jedna z obětí psychopatky, a rovněž neobvyklý zvrat v podobě snu. KONEC MOŽNÉHO SPOILERU. Jen Chloe je pro její roli docela škoda. Inspirace jinými kousky sice zřejmá, na druhou stranu oceňuji, že tvůrci nešli tou nejlacinější možnou cestou. 75% ()

sh4ris

Mohl to být zajímavý thriller, ale prostupuje ho řada nelogického chování hlavní aktérky. Je mladá, žije s nejlepší kamarádkou, má peníze. A místo, aby chodila po párty a bavila se s vrstevníky, tak tráví čas s creepy šedesátiletou a něco zrzkou. Což o to, ochranitelský pocit má spousta lidí. Ale tady se nejedná o nemohoucí babičku, nýbrž o ženu v letech, co by svým šarmem a vizuálem mohla chodit denně do společnosti a být jejím diamantem. Její potřeba se tolik upnout na mladší ženu je tedy trochu zarážející. Zvlášť, když své true colors zrzka ukáže celkem brzy a nijak se svým záměrem netají. Nevím, co si od dalšího a dalšího setkání s Gretou hrdinka slibovala, chvílemi jsem ale přemítala, jak moc špatné by bylo, kdybych to nakonec přála Gretě.. P.S. scéna v restauraci je luxusní ()

Chicharron

Natascha Kampusch a Hans Priklopil v sukni, zde tedy Erica Hideg ... Film plný cliché, jako např. že zlo pochází z východu - tentokrát z Madˇarska - a otřepaných postupů zobrazujících stalking. Ti co dali víc jak dvě hvězdy museli požít Grétin otrušík. ()

lineker

Rád, opravdu rád bych ( již s ohledem na mojí milovanou Chloë ) hodnotil více než průměrem. Bohužel tenhle thrillerový vývar je vařen z kostky. Nevýrazný, řádně již jinde propraný scénář, vám prostě do nějakého vyššího levelu nedokážou donést ani výborně hrající obě hlavní aktérky. Isabelle Huppert by se psychopatií mohla začít živit. ()

sadsammy

Dám tomuto filmu aspoň jednou pozitivnou recenzi. Třeba mne "Greta" docela bavila a koukala jsem do samého konce s otázkou co bude dál a furt se chtěla podívat jak se to skončí, až tak moc mě zajímalo bude li hlavní postava hračkou šílené ženy. Bohužel, Ch. Moretz čisté na vnějšek se mi strašně nelíbí, ale tady ve filmu byla dobrá, ale jinak prostě mě nepřitahuje, je to spíš můj problém. Šílenou psycho women hrála Isabelle Huppert a celý film já ji nesnášela (to říká jak je ve skutečnosti dobrá herečka). Říkám, že námět také zajímavý, třeba nebrat cizí věci a není potřeba nést samotné takové věci jejich panu. Prostě vždycky tvůj altruismus vyjde ti bokem. ()

Fibonacci

Malo to fakt dobry nabeh na priemerny uplne ok thriller. žiaľ, to nelogicke spravanie šúpolienky Chloe v záverčnych 20 min. mi nedovoli ist na 3⭐️ iba ma to vytlakovalo. psychopatka super a uplny zaver sčasti zachraňuje pribeh... ()

Polik_

Když filmu prominu velmi levné scénáristické momenty (jako metafora se žvýkačkou) a nelogičnosti (kterých tam opravdu není po málu), tak jde o skvěle vygradované drama, které ví kdy nechat diváka napnutého. Většina psychologických dramat na vás háže postavy zprava zleva, Greta si však vystačí s víceméně třemi, což výrazně zkrátí expozici filmu a urychlí děj tím správným směrem. Atmosféra, která vyloženě čila z některých scén byla na film s 60% hodnocením až neskutečná. Pro mě jedna z perel s modrým ratingem. ()

Nikol45

Velmi zajímavý film. Zkrátka mě zaujal. Myslím, že si zaslouží více * než třeba jen dvě nebo tři a Isabelle Huppert byla naprosto skvělá a přesvědčivá, že i mě z ní mrazilo. No a konec, ten byl fakt super ()

peproch

Frances, mladičká, dobromyslná, i přes snahu se vyhnout, dostane se do pasti šílené Grety. Napínavé, ukazuje krásné dívčí přátelství, zranitelnost dobré duše a šílenství někoho, kdo je odtržen ()