Česká filmová komédia o podivuhodných návštevníkoch z kozmu, ktorí prileteli na lietajúcom tanieri. Hneď po úvodnom slávnostnom fotografovaní expedície sa obaja vyberú za dr. Jánským. On je ten šťastný, ktorého si vybral najvyšší počítač Galaxie ako reprezentatívnu vzorku obyvateľstva našej planéty. Mimozemšťania sa teda ocitnú na sídlisku v byte Jánského a s jeho pomocou zhromažďujú všetky dostupné poznatky o živote ľudí na Zemi a vždy po určitej dobe majú na svoju planétu vysielať správy o svojich objavoch. (RTVS)

Zbygniev

Velký obdiv k nezapomenutelné dvojici Lasica,Satinský, nejen k hereckému výkonu i jejich spolupráci na dialogu,ale také jejich češtině. Inteligentní popíchnutí do tehdejšího režimu jako: "Není to nádhera,když jsou všechny domy stejné? Je v tom takový řád"....je prostě vynikající. Super film,škoda že jich nenatočili víc... ()

Praprase

"Šéfe, nemáte nějakou zasranou zkurvenou práci?" Tak tuhle hlášku po vzoru skvělé dvojky Lasica - Satinský opakuji často, když přicházím za svým šéfem. Myslím že oba komici v této komedii excelují a Menzel tam působí jako doplněk. Skvělá směs někdy až absurdního a inteligentního humoru mě vždy pobaví společně se záběry ze stavby Jižního města, které občas tvoří kulisu. Dnešní děti si při zhlédnutí tehdejší reality a humoru komiků musí připadat také jako mimozemšťani. ()

laco176

Vlastne až teraz oveľa neskôr zisťujem že to nebola komédia ale posolstvo. Dajte pozor, lebo si tú matičku zem totálne zhumpľujete. ()

Richard768

Beh cez skládku odpadkov - to je nápad! A ten svieži vzduch! Alebo: "Jsem křišťálová studánka, napijte se, prosím!" Na rozdiel od "Vážení přátelé, ano" sú mnohé narážky na stav ľudstva platné dodnes (po 38 rokoch). ()

vipi

Hlášek hromada. Jenže to jaksi nelogicky pro mě navazuje. "Kam jedetee? Tam kam Vee", "Jak byste reagoval na návštěvu mimozemských civilizací"? "No to by záleželo, odkud by přiletěli". Jdu k zemi. ()

milos.bradik

Skvělá satirická komedie. Spousta inteligentního humoru a vynikající herecké obsazení. Vtip s medvědy ve frontě na jídlo, lidé běhající přes smetiště nebo kontejner na odpadky jako vesmírná loď a mnoho jiných jsou výborné. Na závěr cituji "Jestliže ve vesmíru platí stejné zákony vývoje jako na Zemi, pak by eventuální obyvatelé jiných planet museli zákonitě zblbnout jako my". ()

PORTER44

Blbost, ale některé scénky a hlášky vtipné a docela pobavili,všude bordel,na konferenci všichni nenažraní,Satínský vs. Lasica to zvládli. ()

MarsMartin

Ne úplně povedený pokus dát dohromady dvojici Lasica - Satinský, Jiřího Menzela a Luďka Sobotu v crazy sci-fi komedii. Některé scény pobaví více, jiné méně (tragická je podle mě ekologická scéna v umělém lese s Jiřím Lábusem). Jana Břežková s Jaroslavou Kretschmerovou  jako řidičky - svůdnice pobaví, stejně jako vědec Luděk Kopřiva. Celkový výsledek nevyrovnaný a rozpačitý. ()

Clowie

Pro mě naprosto nepoživatelné, ani tehdy, ani teď, kdy jsem se pokusila o další shlédnutí. Ale manžel říká, že humor Lasicy a Satinského se mu vždy líbil a líbil se mu i tento film. Mě se také humor obou aktérů mnohy líbil, ale ten film ne. ()

Zemřel Milan Lasica

Zemřel Milan Lasica

19.07.2021

Ve věku 81 let včera večer zemřel slovenský herec, režisér, textař a humorista Milan Lasica. Rodák ze Zvolenu má k dnešnímu dni na svém kontě přes stovku filmových a televizních rolí. Umění se… (viac)