Limonádový Joe aneb Koňská opera

• angličtina Lemonade Joe (viac)

Kultová  paródia českej legendy filmovej komédie Oldřicha Lipského. Divoký západ a jeho zlí muži ešte nevedia, že na scénu onedlho príde muž, ktorý skrotí nielen ich podivné metódy, ale aj pitný režim. Whisky, ako sa zdá, hrá svoju labutiu pieseň a takmer všetci túžia po zázračnej limonáde kolaloka. Biely kovboj je však vytúžený zatiaľ iba pre ženské srdcia. Trigger Whisky Saloonu hrozí bankrot potom, ako sa v ňom prestane piť whisky. Zdá sa, že odvážnemu lámačovi ženských sŕdc sa nemôže nič stať. Ale nikdy si nemôžete byť istý, čo vám na neznámom mieste nalejú do pohára. Lenže staré porekadlo hovorí: kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie... (RTVS)

Pitryx

Limonádový Joe aneb Koňská opera bez obsahu Nejsem nějaký westernový fanoušek, ale někdy se na tento žánr podívám. Tato komedie je bezkonkurenční a že jsem tento týden viděl tři. Ale ani „Manituova bota“ ani „Za řekou je Texas“ ani „Ostře sledovaná banka“ mne nepobavila tak, jako tento snímek. No a k mému hodnocení snad ještě dlužno dodat, že si Joea pouštím každý rok. Někdy i dva krát. Mimochodem, kniha pana Brdečky je lepší. Nu a ještě můj hodně starý komentář z mého soukromého archivu. Kdo má rád westerny a komedie dohromady, tak tohle je přesně pro něj. Správná konina na entou, kde jde jen o čiročirou zábavu a nic jiného se zde neděje. O něco horší než kniha, ale přesto naprosto dokonalé. Blbin se tu nejde dopočítat a proto u mne skoro za sto procent.  90 %  ()

Anglicankaaa

"Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře." "Chceš-li pistolníkem býti, stačí Kolaloku píti." "Prohrál jste, saláte!" "Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina!" A mohla bych pokračovat dál a dál. Úžasný film s geniálními hláškami, které zlidověly, osvědčeným padouchem Milošem Kopeckým, krásnou Olgou Schoberovou a neohroženým Karlem Fialou coby Limonádovým Joem je jedna z nejlepších československých, ale možná i světových komedií. Pěkné písničky, a obzvlášť se mi líbí způsob natočení filmu, to jest 2,35:1 a tónování. To už se dnes jen tak nevidí. Nesmím zapomenout na velice zajímavý jazyk, kterým zpívá Karel Gott, zní jako angličtina, ale angličtina to není. Osvědčená dvojice tvůrců Lipský - Brdečka ani zde nezklamala. Dávám ☆☆☆☆☆ a zařazuji mezi své oblíbené filmy. ()

Milivoj

Není co dodat, absolutní klasika bez chybičky. Jen bych pozornosti ctěného publika doporučil i literární předlohu páně Brdečkovu. "Román" je trochu jiný co do děje, ale stejně skvělý co se týče všeho ostatního (jazyka, atmosféry, humoru... pravda, herecké výkony jsou trochu slabší. ;-)). ()

Lewaso

Vždy se rád vrátím do Stetson City přes Fata Morgana walley za zpěvu Gůůůd bááááááj... Když báru houstne (nejen) dým a já mám u sebe kytaru, vždycky to skončí u písniček z Joea. P.S. Whisky to je moje gusto ()

honzic

Pro mne režisérsky a trikově prima film, herecky to zachraňuje jen skvělý Miloš Kopecký. No a hlody asi nejsou tady pro mne, ale někoho tohle možná zaujme více. Určitě je to první povedená parodie na westerny. Hodnocení: 60 % ()

diwoshka

Sou fár tu jů aj mej... Perfektní obsazení a skvělý scénář. Limonádový Joe je kromě skvělých hereckých výkonů hlavně plný úžasných gagů, takže se na něj klidně dá dívat pořád dokola. ()

Danulinda

Už jen za "ksichty" pana Hlinomaze je to na plný počet bodů - co ten člověk předváděl, to je naprostá paráda. Proti němu (či Hogo Fogovi perfektního Kopejdy) působila figura hlavního představitele nudně a šedě (jak už to tak u kladných figur bývá), ovšem pan Fiala ukázal, že kromě výborného zpěvu (nevím, proč zbytečně najímali průměrného Karla Gotta) dokáže i z tého chudé postavy vytřískat maximum. Stejně tak úžasný byl i pan Deyl, Záhorský apod., nebo-li všichni zde hrající. Pane Menšíku, Supercloumákaaa ! :-) ()

Mr.Lojza

Jéééžiš marijá… Takhle moc se u českých filmů nebavím často a o to je to hezčí. U typických narážek na americké westerny jsem se musel válet pod stolem a určitě bych Limonádového Joea nominoval na nejlepší českou komedii všech dob. ()

blanic

Spolu s Adélou kráčí Limonádový Joe ruku v ruce po koberci slávy světové parodie. Tenhle kus musí dostat snad každého. Nevysychající studnice nápadů pánů autorů je záviděníhodná a při natáčení této české western-komedie se museli asi hodně bavit. Na některé scény nejde zapomenout. Když famózní Josef Hlinomaz sežere panu Záhorskému housle, tak jdu do kolen :)) Skvělé obsazení, výborné herecké výkony, děj napěchovaný hláškami a proložený krásnými songy. K tomu nádherné výtvarné zpracování dotváří z tohoto veledíla takový skvost, jakého se už asi těžko někdy dočkáme. ()

Meow86

Vytříbený humor, nesmrtelné hlášky, legendární obsazení a chytlavé písně. Ne, že bych snad neměla v oblibě whiskey s colou, ale 5* nemohu dát zkrátka proto, že western a jemu naivní prvky sobě vlastní nejsou zrovna mým šálkem kávy... teda vlastně "kolaloky". ()

Stanmi

Vítejte v Stetson City, městečku kdesi v Arizoně do kterého příjíždí pistolník známý jako Limonádový Joe (Karel Fiala) a s ním příchází nejen zákon, ale také nápoj pravého abstinenta - Kolalokova limonáda... Skvělá westernové parodie pánů Brdečky a Lipského v zásadě odstartovala vlnu žánrových parodií (Kdo chce zabít Jessii?, Čtyři vraždy stačí drahoušku), které vznikaly v Československu v průběhu druhé poloviny 60. let a na začátku 70. let. Limonádový Joe má hned několik trumfů, které nám v průběhu filmu vykládá. Prvním z nich je netradiční technické zpracování, kdy snímek není ani barevný, ani černobílý, ale virážovaný, což znamená, že scény filmu jsou zabarveny určitou převládající barvou, která dokresluje celkvoou atmosféru. Druhým trumfem je prostředí a kulisy, kdy hlavní ulice byla kompletně postavena, takže zde máme hodně venkovních scén a exteriérům a interiérům navíc nechybí zajímavé detaily. Ale to co samozřejmě přispělo k oblibě snímku je herecké obsazení, Karel Fiala v životní roli skvěle ztvárnil hlavního hrdinu, ale snad ještě více je zapamatovatelný Miloš Kopecký v rolí hlavního záporáka Horáce Badmana, ale ozdobou filmu jsou herecké výkony všech zůčastněných, koneckonců pověstné hospodské rvačky jsou povážovany za počátek české kaskadérské školy. A posledním trumfem je samozřejmě příběh, který geniálně parodouje všemožná žánrová klišé a nechybí legendární hlášky či kvalitní pěvecká čísla. Limonádový Joe aneb Koňská opera (no spíše opereta) je tak bezesporu nejlepším českým westernem (ono jich taky moc nemáme), ale především jednou z nejlepších westernových parodií a komedií nejenom u nás, ale i ve světě. ()

daniel.98

Klasika, která neztrácí na vtipu. Pan Lipský byl opravdu jeden z našich nejlepších režisérů vůbec. Pro mě rozhodně nejlepší parodie, co jsem kdy viděl. ()

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

03.10.2020

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let

16.06.2018

Fanoušci retro filmů, zbystřete! Jáchyme, hoď ho do stroje!, Postřižiny, Limonádový Joe, Marečku, podejte mi pero!, Starci na chmelu, Adéla ještě nevečeřela, Noc na Karlštejně, Čtyři vraždy stačí,… (viac)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011