Maniak

• USA Maniac
USA, 2018, 6 h 26 min (Minutáž: 27–47 min)

Nekonvenční klinický test, sblížení dvou účastníků, lékař s nezdravou fixací na matku a emocionálně komplikovaný počítač. Co víc si přát? (Netflix)

Soweek

Seriál na začátku nabírá velmi zajímavou zápletku pohybující se mezi mysteriózním krimi a sci-fi ve stylu osmdesátkového cassette futurismu, na který se dnes už v podstatě zapomnělo. Bohužel ale vše po 4. díle zmizí a ze seriálu se stane obyčejné podprůměrné drama, které jsem dokoukal jen proto, že jsem doma ležel v posteli po vytržené osmičce a na nic jiného se stejně nezmohl. ()

Devadesát Dva

Další záležitost, které jsem se přes rok úspěšně vyhýbal a je naplněná nádechem jakési zvláštní poezie a pozitivismu a přitom pojednává o současnosti a zlomených, osamělých, smutných jedincích (v tomhle mi to připomnělo 'Her' s Phoenixem). Fukunaga z toho vykouzlil takovou příjemnou záležitost, fantaskní a v momentech ujetou (hodně jsem se bavil všema postavama vědců - Justin Theroux a Dr. Azumi byla něco), ale přitom ne přepálenou nebo matoucí... i přes zápletku a věci, kterými se zabírá 'Maniac' nikdy nesklouzává do černočerných vod deprese. Michel Gondry any1? ()

cesky_hrac

Procházel jsem stránku na níž sleduji seriály a tam najednou vidím okénko se seriálem ,, Maniac". Zaujala mě svoji krásou Emma Stone, tak jsem si řekl: ,, Proč ten seriál nezkusit. Byl docela ,,fresh". Jeden den starý. Po cca 12 sekundách jsem se do tohoto seriálu pustil. Začátek byl takový roztahaný. Poté se to trochu zlepšilo. Začínal jsem se neskutečně bavit. Dále se to začalo opakovat. Tempo zpomalilo a nastalo dobré zakončení. Tento seriál bych si klidně ještě jednou pustil. Docela mě celou svou stopáž bavil (FeelsGoodMan). Tak... 7/10 (Hudba: 7/? Střich s ch a né h: 8/10 Make-up: 8/10 vfrzwref: 2/10 chdvgwejh: 4/10 (vhdhgdhdbhchcq......) ()

Tsuki

Šílenost, která je sice zajímavá na pohled, ale ve výsledku ne tak hluboká ani převratná, jak jsem očekávala. Z nějakého důvodu jsem čekala, že seriál přijde s nějakou velkou myšlenkou, ale prostě jsem se zmýlila. Už samotný pomalý rozjezd, kdy člověk ještě vůbec netuší, kam se to všechno bude vyvíjet, ve mně pomalu ale jistě budoval přesvědčení, že seriál dospěje k něčemu velkému, ale ve skutečnosti je to spíše sonda do pošramocené psychiky dvou hlavních postav (plus některých vedlejších), které se skrze společnou cestu za nápravou svého mentálního zdraví a za srovnáním se se svou minulostí postupně sbližují. Na druhou stranu, jako takový seriál také funguje, pouze mi až s velkým zpožděním došlo, že je to spíš o vztahu dvou hlavních protagonistů než o čemkoliv jiném, takže moje očekávání byla krapet zklamaná. Každopádně, jako herecký zážitek je na to radost pohledět. O Emmě Stone nebylo pochyb, ale i Jonah Hill moc překvapil. Skvělé na tom je, že skrz tuhle záležitost měli oba šanci ukázat se herecky v různých rovinách, a taky se to povedlo. V tomhle ohledu je to svým způsobem velmi hravé a barvité (bavil mě obzvlášť díl s akcí na záchranu lemura). Místy opravdu velmi zábavné, jindy divné až absurdní, a mnohdy samozřejmě niterně dramatické, jelikož si uvědomujeme, že lidská psychika má velkou moc a může být náš přítel stejně jako největší nepřítel. V rámci seriálů rozhodně nezvyklý zážitek, který sice není vysloveně mým šálkem kávy, ale jsem ráda, že jsem to viděla. Slabší 4 hvězdy. ~(3,6)~ ()

Klajnik

Ono to má zajímavej námět i atraktivní future-retro stylizaci, ale je to tak šíleně mdlé, bez záběru a vyprázdněné, že prvních pět dílů byl porod a s dalšími pěti jsem už nehodlal ztrácet čas. Chápu, že to má odrážet vnitřní rozpoložení těch postav, ale v tom je asi ten problém. Postavy nejsou dostatečně zajímavé ani sympatické, takže mi jejich (do pátého dílu nastíněné) duševní problémy přišly nehodné další pozornosti. Ema Stone se chovala jak piča ke své mladší sestře a zkazila každej "hezkej" moment tím, že si vyfotila podpaží. Při jednom takovém zbytečném projevu zákeřnosti měla nehodu a její sestra zemřela. Ona se trápí a pomocí nějaké drogy se do toho okamžiku navrací, čímž se opakovaně vystavuje traumatu...blablabla. Neni to dobře vykonstruované. Vůbec jsem do toho nebyl zainteresovaný, což je problém, pokud mám investovat 6,5 hodin. Pamatovat si budu hlavně pod bradou houpající se lalok Johana Hilla (zhubl). ()

• Na konci titulků každé epizody můžeme slyšet Owena (Jonah Hill) křičet: „Annie, jsem jestřáb! (MeanWhile)
  • V seriálu nejsou žádné smartphony. Každý telefonát je skrze pevnou linku. (MeanWhile)

Bond našel záporáka

Bond našel záporáka

02.03.2019

Na bondovské frontě zdá se konečně vše šlape, jak má, kamery se brzy rozjedou, a tak je na čase se podívat na obsazení. Producenti podle všeho momentálně vybírají herce do čtyř rolí. Hlavní záporák,… (viac)

Bond našel režiséra

Bond našel režiséra

20.09.2018

Kolem pětadvacáté bondovky se toho v uplynulých týdnech dělo víc, než na co jsme běžně u bondovských produkcí zvyklí. Film, který zatím nemá název, a jehož hlavní hvězda Daniel Craig (Odpor) se už… (viac)