102 dalmatínov

• Česko 102 dalmatinů (viac)

Hlavnou postavou toho zábavného dobrodružstva je Oddball, dalmatínske šteniatko bez fliačikov, ktoré sa vydá hľadať svoje fliačiky. Spojí sa s Waddlesworthom, vtipkárskym pomýleným papagájom, ktorý si myslí, že je rotvajler. Táto nepravdepodobná dvojica vedie skupinu šteniatok na misii, ktorej cieľom je prekabátiť zlú intrigánku Cruellu De Vil (Glenn Close). Tento film je plný naháňačiek, tesných a vzrušujúcich únikov a veselého vyvádzania od Londýna až po ulice Paríža - a po jednu parížsku pekáreň. (Disney+)

MRK

bez Glenn Close by to bolo pre mňa nestráviteľné, pretože ústredná herecká dvojica je nudná, z úst oboch počujeme len trápne drby a so psíkmi je to to isté ako v diele prvom, atakisto je to aj s cruellou, ktorá na seba právom stháva všetku pozornosť a kradne film pre seba celý film, a tak mi aj hlúpe hlášky a disneyovské akože dojemné momenty pripadajú znesiteľnejšie... ()

xhonza5

Film 101 dalmatinů se celkem povedl, ale jeho pokračování pod názvem 102 dalmatinů je poměrně odfláknuté, takže tím utrpěla i pověst prvního dílu. ()

uprchlice

Druhé pokračování skvělé dalmatinské komedie. Opět se setkáváme se zlou Cruellou. Pejsci na ní přichystají spoustu zákeřných pastí u kterých se jistě nasmějete ()

Antal89

Bohužel toto volné pokračování původního filmu je velmi slabým odvarem původního filmu. Jediným pojítkem mezi předchozím dějem je psychicky nadupanaá Cruella De Vil a jeden ze psů, který zvítězil nad jejími sluhy v předchozím ději a který sám bojuje za vlastní štěně. Děj celkově spíše o ničem a připadne mi stejně naivní jako např. Král džungle 2. ()

jojo33

Tri hviezdy za rozpravkovu vypravu a prespekulovane kostymy, dve za prehravajucu, ale ikonicku Glenn Close, jedna za strasneho Depardieua a odpad za myslienku urobit pokracovanie. ()