Cobra Kai

• USA Cobra Kai
Akčný / Komédia / Dráma / Rodinný / Športový
USA, (2018–2024), 34 h 9 min (Minutáž: 22–49 min)

Ralph Macchio, William Zabka, Xolo Maridueña, Mary Mouser, Courtney Henggeler, Tanner Buchanan, Peyton List, Vanessa Rubio, Jacob Bertrand, Gianni DeCenzo (viac)

Pár desítek let po turnaji, který jim změnil život, na sebe znova narazí soupeři Johnny a Daniel. (Netflix)

Recenzie používateľa Sharpooter k tomuto seriálu (5)

Cobra Kai (2018)

Seriál navazuje na film Karate Kid z roku 1984, ale nebojte, pokud jste film neviděly, tak vám seriál dá dostatek informací (ve formě flashbacků), abyste vše pochopily. V třetí sérii už jsou i flashbacky na další filmy, a vše je opět skvěle prostříháno s flashbacky. Seriál má spoustu hlavních postav a každá má dost prostoru, aby vám přirostla k srdci. Každý díl seriálu dokáže nabudit na další díl. Díly nejsou ani moc dlouhé což je dobře, protože natahovat něco nikdy není dobré, takhle se v seriálu pořád něco zajímavého děje. Každá série má vždy výborný konec, který je na 10/10, a kde s všichni porvou. Seriál je na 8/10. ()

Série 1 (2018) (S01)

První série byla úžasná, každý díl mě vždy nabudil na další a díky krátkým 20-30ti minutovým dílům můžete celou sérii zkouknout klidně za jeden den. Hodně se mi líbilo, jak zde byly díly propojeny s flashbacky na film z roku 1984 a celkově bylo úžasné, že někdo navázal na takto starý film. V této sérii bylo celkem dost akce, hodně dobrých postav, a hlavně bylo pěkné se dívat na život dětí chodící na americkou střední a sledovat jejich psychologický vývoj při postupném učení karate. Poslední díl byl takovým závěrem první řady, kdy šli všichni na turnaj a bojovaly o první místo. První sérii dávám 8/10. ()

Série 2 (2019) (S02)

Začátek série byl dobrý a její konec skvělý, ale ta cesta mezi startem a cílem byla průměr. Hlavní postavy (karate kidi) se začínají chovat jako spratci, zvraty ve stazích jsou klišé a naši dva senseiové se chovají nemožně a když už to vypadá, že se na něčem shodnou, tak se zase pohádají kvůli nějaké pitomosti. Oproti první sérii se mi zde moc nestávalo, že by mě nějaký díl nabudil na puštění dalšího, ale i tak jsem si sérii užil, hlavně tedy kvůli bitkám a konci, kde se opět všichni vyřádily. Druhé sérii dávám 7/10. ()

Série 3 (2021) (S03)

Další série, další akce!!! Třetí série je o trochu slabší než předešlé dvě, ale pořád má své kouzlo a dokáže každého vtáhnout do děje. Příběh je opět skvělý, ale řešení teenagerských vztahů je převážně nudné. Bylo fajn vidět zas a opět proměněné charaktery postav a hlavně se mi líbila Miguelova linie, který ztratil víru, ale postupem času a hlavně díky Johnymu neztrácel naději a bojoval dál. Velice se mi líbily flashbacky na filmy, kde tentokrát byly i na druhý a třetí díl. Do série se nám vrátilo několik postav ze všech filmů i když některé jen na okamžik. Každý díl byl svižný a zábavný. Mimo filmové flashbacky jsme se zde dozvěděli něco i o Kreesově minulosti a zjišťujeme proč se z něj stal takový bezcitný magor. Jeho příběh je dobrý a já se mu ani nedivím, prošel si peklem, a to by asi změnilo všechny. Některé díly byly jak na horské dráze kdy jeden díl byl na 5 hvězd a další zase na 3, ale to nic nemění na tom, že série se povedla. Závěr byl zase neskutečně povedený a já budu netrpělivě vyhlížet novou řadu. Na první sérii to nemá, ale i tak doporučuji. 7/10 ()

Série 4 (2021) (S04)

Stejně jako předešlé série i zde jsem se náramně bavil. Příběh je skvělý, postavy taktéž, jediné mínus bych vytkl tomu, že zde přidali několik nových postav, které jsou možná i zbytečné a některé z nich jsou dokonce nestravitelné. Moc jsem nechápal, stejně jako v jiných sériích, ale zde už vůbec ne, chování některých postav, jako například senseie Kreese a v podstatě poloviny děcek. Nechci zde zabíhat do spoilerů, ale jen řeknu, že nové postavy sice látku obohatily, ale na druhou stranu jí přidaly zbytečně moc obsahu, kolikrát nudného. Tvůrci si klidně mohli více vyhrát s rozvinutím starých postav, které neprošly žádnou změnou. Ale to jen taková drobnost. Příběh super, stejně jako první řada, i celá tato série vedla ke konečnému boji na turnaji o trofej. Turnaj se odehrává v posledních dvou dílech a opravdu se jednalo o neskutečnou podívanou. Některé souboje šli vidět, jak moc jsou umělé, naštěstí těm nedali moc prostoru. Ale některé, hlavně teda s Robbym (Tanner Buchanan) byly skvělé a dokonce jsem si je přehrál vícekrát a pořád jsem byl v úžasu. Celkově jsem si tuto sérii opět užil a jen doufám, že čekání na tu další nebude moc dlouhé. Po roční pauze mi vždy trvá minimálně dva díly, než se pořádně dostanu do příběhu. Kvalita se drží na dobré úrovni a já jen doufám, že nám Netflix přinese více podobného, nebo alespoň stejně kvalitního obsahu. 8/10 ()

Studio Sony odsouvá plánované premiéry

Studio Sony odsouvá plánované premiéry

včera

Pokud jste fanoušky komiksových filmů a těšili jste se toto léto na pořádnou porci akční zábavy, máme pro vás špatnou zprávu. Sólovka spider-manovského záporáka ze stránek Marvel Comics, dlouho… (viac)

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Legendy z plátna jen tak nemizí, zvlášť když je nostalgie v kurzu. Přibližně za rok a pár dnů, tedy 13. prosince 2024, by měla do kin dorazit nová reimaginace klasiky Karate Kid od studia Sony… (viac)

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021